Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Meteos DS >> Meteos, κυρίως γιατί παίζει έχοντας κάθετα το ds και όχι οριζόντια. Το προτιμώ και λόγω θεματολογίας, αλλά όπως και να έχει δε δίνω λεφτά για κάτι που ήδη έχω. Αν το βρω 10-15? θα το πάρω, αλλιώς την παλεύω και με την Μ3, ή με το αυθεντικό Meteos .

    Είδα ότι το lumines 2 το έχει 15? το play. Ίσως το αγοράσω αργότερα, όταν βαρεθώ (δηλαδή λιώσω) το πρώτο.

    Πείτε άλλες ιδέες, τώρα που γυρίζει .

    Comment


    • #92
      puzzle quest: challenge of the warlords και luxor: pharaoh's challenge. ;) απλα και ξεκαθαρα.

      Comment


      • #93
        puzzle quest: challenge of the warlords και luxor: pharaoh's challenge. ;) απλα και ξεκαθαρα.[/b]
        Ακριβώς ότι παίζω και εγώ στο DS αυτήν την βδομάδα

        Comment


        • #94
          Φίλε , Evans τα υπάρχουν αρκετά puzzle games στο DS σου αναφέρω μερικά :

          WordJong
          Tetris DS
          The New York Times Crosswords
          Planet Puzzle League
          Prism: Light the Way
          Puyo Pop Fever
          Polarium
          Magnetica
          Pokemon Trozei!
          QuickSpot
          Bust-A-Move DS
          Bomberman Land Touch!
          + Αυτά που προαναφέρθηκαν παραπάνω

          Comment


          • #95
            ΟΚΟΚ όταν πάω σπίτι θα τα δοκιμάσω όλα. Η επόμενη μου αγορά θα είναι λογικά Picross DS+Tetris DS .

            Comment


            • #96
              Νice WML.
              Εγώ ξεμένω από ζωές στην τελευταία πίστα στο hard, για να δούμε...Από challenges έχω 27/40 πάντως.
              ΒΤW το ΝΕS emulation Contra 4 γίνεται από homebrew emu,τον PocketNES

              Από puzzles κοιτάχτε και το Neves ;)
              NDS themes

              Comment


              • #97
                boy, τα challenges ξεκλειδωνουν ασχετα σε ποια δυσκολια θα το τερματισεις?
                στο normal και easy ξεκλειδωνεις και κατι αλλο? τωρα ασχολουμαι μονο με τα challenges οποτε το normal και easy θα τα αφησω για αργοτερα.

                γνωριζεις εαν παιζοντας με διαφορετικους χαρακτηρες να αλλαζει κατι? διαφορετικοι τερματισμοι, νεα οπλα η κατι τετοιο?

                μερικα challenges ειναι απιστευτα δυσκολα και εχω ακομα δρομο για να σε φτασω. 27/40? :|

                Comment


                • #98
                  Νο worries,με έχεις ξεπεράσει στο campaign. Δεν το κατάφερα ακόμη στο hard,όπως είπα


                  Tα challenges ξεκλειδώνονται μετά τον τερματισμο του campaign σε οποιοδήποτε επίπεδο δυσκολίας.

                  Από εκεί και μετά είναι 40 συνολικά και 8 αρχικά διαθέσιμες. Είναι αυτόνομες, δεν έχουν επίπεδο δυσκολίας.Για κάθε μια από τις αρχικές 8 που περνά ο παίκτης επιτυχώς, ξεκλειδώνεται μια από τις υπόλοιπες 32.

                  Τέλος για κάθε 4 που περνά επιτυχώς ο παίκτης, αμοίβεται και με ένα unlockable.
                  Αυτά είναι (highlight)
                  Games:
                  Contra
                  Super C

                  Comics:
                  Contra III
                  Contra IV

                  Interview

                  Characters:
                  Probotector
                  Lucia
                  Sheena
                  Jimbo (Contra III Blue)
                  Sully (Contra III Orange)

                  Jimbo/Sully are claimed to be the actual sprite in Contra III. Low frame animations and all that.

                  And finally when completing, all challenges, you get a sound test and a pretty big bonus art gallery. And yes, the contra III characters voices say "It's time for revenge." and "Let's attack aggressively" when they die.[/b]
                  Οι χαρακτήρες δεν έχουν διαφορά εκτός από τα voice-overs και το ότι οι Probotectors IMHO έχουν λίγο μεγαλύτερο άλμα.

                  Μετά το Contra 4 ρίξε μια ματιά στο Geometry Wars galaxies κι έρχεται και το Nanοstray 2
                  NDS themes

                  Comment


                  • #99
                    Όσο ήμουν πάνω,έπαιξα το Dragon Quest VIII και είμαι στη τελική μάχη με τον Rapthorne.Eν συνεχεία έπαιξα
                    κανά 5ωρο το Rogue Galaxy,το οποίο θα συνεχίσω εκτός απροόπτου.

                    Από εκεί και πέρα τελειώνω το Circle of the Moon για GBA και ενώ είχα ακούσει τα χειρότερα εμ εξέπληξε ευχάριστα.Δυσκολία+adventure στοιχεία=ό,τι πρέπει.Καμμία σχέση με τα επόμενα,imo,πολύ εύκολα Castlevania.

                    Ξεκίνησα και το Magical Starsign το οποίο είναι ευχαριστο και κλασικό rpgακι με πινελιές από στρατηγική αλλά είναι νωρίς ακόμη μόλις 2 και κάτι ώρες.

                    Γενικά παρά το σωρό από games δεν ασχολήθηκα και πολύ.Καμμιά ώρα τη μερα και αν...Ο λόγος?
                    Μελέτη στο Contra:Hard Corps στο Mega Drive...Αυτό το παιχνίδι είναι ο ορισμός της κακής μεταφοράς,τελικά.Αν κάποιος θέλει να το παίξει όπως πρέπει καλύτερα να κάνει import το jap cart...Η pal έκδοση είναι σε σημεία εξοργιστικά δύσκολή.Το έφτασα final stage με τα πολλά αλλά δεν είχα το κουράγιο να επιμείνω περισσότερο.Κάποια sections είναι κουραστικά δύσκολα λόγω των περικοπώνΤο Πάσχα πάλι.Ωστόσο μπορώ να πω με βεβαιότητα πως best Contra ever=Alien Wars.

                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Λοιπον εχω παιξει γυρω στις 12 ωρες το mass effect και εχω να πω οτι ειναι φανταστικο. Καλοστημενο και με απειρες πληροφοριες για το οτιδηποτε συναντας , δημιουργει εναν πολυ συμπαγη και ομορφο κοσμο. Το συστημα μαχης το βρισκω πολυ καλο (προσωπικα μου αρεσει που δεν εχει τοσο την turn based λογικη του kotor) και το μονο παραπονο μου ειναι πως το inventory ειναι καπως περιεργα υλοποιημενο και πολλες φορες οι καινουργιοι εξοπλισμοι αντικειμενα κλπ δεν ειναι τοσο ευδιακριτα (γενικα μπορει να μην καταλαβαινεις τι εχεις στην κατοχη σου γιατι οι επισημανσεις περνουν πολυ γρηγορα απο την οθονη). Για το σεναριο δεν μπορω να πω ακομα πολλα πραγματα αλλα μεχρι στιγμης ειναι πολυ ενδιαφερον και σε τραβαει. Στα υπολοιπα τωρα , τα γραφικα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο...μερικες φορες εντυπωσιακα μαλιστα..αξιοσημειωτο τα εκπληκτικα facial expressions που θυμιζουν σε ποιοτητα την δουλεια που εχει γινει στο half life 2 . Παρ'ολα αυτα υπαρχει μερικες φορες ενα σπασιμο στην κινηση και καποια loadings που πεταγονται καπως στο ασχετο οπως επισης υπαρχουν και στιγμες που τα textures φορτωνουν πιο αργα απο το υπολοιπο παιχνιδι αλλα ευτυχως το συγκεκριμενο φαινομενο κραταει ελαχιστα και δεν ενοχλει. Ο ηχος στα κλασικα μοτιβα που χρησιμοποιει η bioware.

                      Anyway παντως , ο κυριος τομεας των επιλογων που πρεπει να παρει ο παικτης , ακολουθει τα κλασικα μοτιβα του ειδους και δεν εχω δει κατι το εξαιρετικο...Δεν το αναφερω βεβαια σαν κατι το αρνητικο... υπαρχουν ενδιαφερουσες επιλογες και παιζει ρολο η πορεια που θα διαλεξεις τοσο στην μετεπειτα εξελιξη οσο και στα πραγματα που τελικα μαθαινεις..δηλαδη δεν εχει τις γελοιες επιλογες του oblivion απλα δεν μου εχει προκαλεσει καποια εκπληξη , μεχρι στιγμης τουλαχιστον... γενικα οσο παιζω συγχρονα δυτικα rpg εχω να πω πως το vampire the masquerade bloodlines ηταν απλα masterpiece στον συγκεκριμενο τομεα.

                      Παντως ως συνολο προκειται για μια εκπληκτικη προσπαθεια...περισσοτερα οταν το προχωρησω κι αλλο...

                      Comment


                      • Μην έχοντας παίξει το πρώτο tomb raider(για την ακρίβεια λίγο το 3 σε ps1 έχω τελείωσει πριν από πολύύύύύ καιρό από την σειρά) τώρα παίζω το tomb raider anniversary...απλά εκπληκτικό με ατμόσφαιρα και σενάριο και αρκετά περίεργα ακροβατικά από την Lara...
                        You are a hero...and you must leave

                        Comment


                        • boy, ευχαριστω για τις πληροφοριες.

                          εφτασα να κανω 19/40 challenges και γενικα με το contra σαν συνολο μου εχει φυγει η μαγκια. πλεον εχω ξεκινησει ξανα το nanοstray και αυτη την φορα στο expert και ομολογω πως το contra με εχει κανει πολυ καλυτερο παιχτη. εχω περασει πεντε πλανητες στο arcade και πιστευω να περασω και τον εκτο. ελπιζω να εχει και αλλους πλανητες μετα γιατι το παιχνιδακι τα σπαει και εχει ισως απο τα πιο ομορφα γραφικα που εχω δει να κανουν με περιβαλλοντα.
                          αργοτερα θα ασχοληθω και με τα υπολοιπα modes και αναμενω σαν τρελος για nanοstray 2 και ισως ενα contra 5.

                          εχετε να μου προτεινετε αλλα παιχνιδια σαν και αυτα? να ειναι δυσκολα πολυ και να μην κανουν χρηση της touch screen παρα πολυ επειδη η οθονη μου δεν ειναι στα καλα της.

                          ΥΓ. το Geometry Wars galaxies θελει touch screen?

                          Comment


                          • Ένα replay του Panzer Dragoon Saga δεν είναι ποτέ εκτός τόπου και χρόνου[/b]
                            Πλάκα πλάκα δε μπορώ να πω πως διαφωνώ.

                            Το Geometry Wars στο DS παίζεται και χωρίς touch screen.
                            Χωρίς touch screen είναι σχεδόν unplayable ενώ με touch screen κουράζει υπερβολικά πολύ, αλλά είναι σαφώς πιο καλό.
                            Με αλλά λόγια κανένας δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος παιχνιδιού.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Αυτόν τον καιρό ασχολούμαι με
                              PC
                              Τrackmania Nations
                              F.E.A.R. (ξανά)
                              DS
                              Doom II hacks/wads (goldeneye,CS,Star Wars)
                              Bust a move DS
                              Super Collapse 3
                              Geometry Wars Galaxies
                              ΜΡΗ online


                              Y.Γ.
                              Οι επιλογές χειρισμού είναι για το GW DS:
                              1. Κίνηση με D-pad/ABXY και στόχευση με stylus
                              2. Κίνηση με stylus και στόχευση με D-pad/ABXY
                              3. Κίνηση και στόχευση με D-pad/ABXY
                              Υπάρχουν επιλογές για ποια οθόνη να απεικονίζεται η δράση,καθώς και για αριστερόχειρες,δεξιόχειρες.

                              WML ρίχτου μια ματιά λόγω gameplay και online leaderboards για κάθε πίστα και mode, καθώς και ad-hoc multi.
                              NDS themes

                              Comment


                              • Εγώ είμαι ποιό next gen τύπος και παίζω WoW στο PC και Donkey Kong Country όλη την τριλογία (VC) και πού και πού το Super Mario Galaxy (Wii) μέχρι να μου έρθει το ξεφτιλισμένο το Guitar Hero III στο (Wii).

                                Comment

                                Working...
                                X