Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όντως. Αλλά οκ rpg είναι( άλλο που ώρες ώρες ορκίζεσαι πως παίζεις 3rd person shooter) δεν περίμενα κάτι καλύτερο :bleh:

    Το pistol δεν το έχω αγγίξει καθόλου βασικά. Assault riffle και Sniper. Τα pistol και shotgun talents τα έχω αυξήσει στην Αshley. Παίζω Soldier και αναβαθμίστηκα σε Commando( η ταινία με τον Arnie φταίει, θέλω να γίνω one man army:dwarf: ) Ωστόσο συνεχίζοντας τα υπόλοιπα sidequests( 27 ώρες γράφει το ρολόι) θα ανεβάσω και το pistol. Η μόνη ανοησία που έκανα είναι να αγνοήσω το first aid με αποτέλεσμα να τα βρω σκούρα στη μαχη με την Benezia. Όμως με το sniper ξεφορτώθηκα σχετικά γρήγορα τις "και καλά" asari commandos.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Λοιπόν ξεκίνησα εκ του μηδενός το Mass Effect.

      Παράλληλα τίμησα ένα δίωρο σήμερα το Super Turbo HD σε ranked online. Πολύ καλά ματσάκια, έφαγα τρελό ξύλο, έριξα και εγώ λίγο( W:7, L:13) και έβγαλα και καποια συμπεράσματα. Ξεκίνησα στο χαλαρό με 360 pad το οποίο στο τρίτο ματσάκι έφυγε απο το παράθυρο. Τσίμπησα το fightpad για να μου σπάσουν τα νεύρα λίγη ώρα μετά. Ίσως με είχε συνεπάρει ο ενθουσιασμός όταν το πρωτο είχα στα χέρια μου αλλα΄τελικά με απογοήτευσε σε αρκετά σημεία- πολλά απο τα οποία τα ανέφερε και ο Xeno( λες να έπαθα το φαινόμενο της απομυθοποίησης αλα How i met your mother?- glass breaking...) Κατέληξα στο stick όπου βρήκα την υγειά μου με τον Balrog. Έπαιξα και ένα ματς εναντίον Blanka το οποίο ευχαριστήθηκα αν και έχασα εν τέλει... Ήταν αρκετά καλός παίκτης και χάρηκα που τον κόντραρα καλά( ήμουν με τη νίκη στην αγκαλιά αλλά τελευταία στιγμή τα έχασα και εξαπέλυσα μια άκυρη κίνηση μιας και έπιασα λάθος το μοχλό...)
      Το μόνο που με χάλασε ήταν μερικά disconnects των αντιπάλων σε ήττα τους. Επίσης είχα την τιμή να παίξω με ένα γιαπωνέζο με Vega που έκανε κόσκινο... Πάντως γενικά υπάρχει καλό σχετικά επίπεδο και αποτελώ διαθέσιμο σάκο του box για οποιον ενδιαφέρεται. Ψηθείτε για κανά online τουρνουά ρε ρεμάλια!:whip:

      Ξεκίνησα και το Braid. Είμαι 5ο κόσμο αλλά κάπου κουράστηκα. Ωραίο game, περισσότερο puzzle παρά platform αλλά προς το παρόν, παρότι το διασκεδάζω δεν έχω αντιληφθεί και πολλά. Επίσης καποια puzzles με πονοκεφάλιασαν ειδικά στον 5 world. Άντε να το τελειώσω να ηρεμήσει και ο Evans xD.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Μετά από μία εκτενέστατη συζήτηση με τον κολλητό μου ηρέμησα . Τώρα ας το παίξει όποιος θέλει, νιώθω ότι το εξάντλησα το ζήτημα :xp: . Άσε που βαρέθηκα να πρίζω. Ελπίζω να σου αρέσει το τέλος και το όλο concept πίσω από την princess. Επίσης ελπίζω σε μία ακόμα συζήτηση, μπας και μου έρθει ξανά όρεξη για replay .

        Comment


        • Καλά ρε αρχηγέ χαλάρωσε :bleh:

          Προσωπικά μετά από ένα session των τριών ωρών με το Braid ένιωθα πως έλυνα ολοκληρώματα.( καλό είναι αυτό τα λάτρευα!!) Απλά κάπου ήταν too much. Μόλις το τελειώσω θα γράψω εντυπώσεις.

          Μετά το ξυλίκι στο SF καλή είναι λίγη ηρεμία
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Λοιπον αυτον τον καιρο παιζω
            LBP (απιστευτο) κ Conan (xβοχ 360 ψιλομετριο)


            Aντρέας Παγουλάτος

            Comment


            • Προσωπική μου άποψη πάντα... Το Conan μου άρεσε. Αν και έχει αρκετά προβλήματα ένα εκ των οποίων η ομοιότητα με το God of War. Ωστόσο για τους fans του Kιμμέριου πιστεύω πως είναι ενα κι ένα.


              Note: Για απόλαυση στο μέγιστο και για να είμαστε και true μηδενίζουμε την ένταση της μουσικής του game καi βάζουμε να παίζει από το σκληρό του 360 το OST του Conan από τον Πολυδούρη.:dwarf::dwarf:
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Βασικά εμένα αν και μου άρεσε αρκετά,σε σημεία με κούρασε λόγω της επανάληψης.
                Carpe diem

                Comment


                • Καποιες φωτογραφιες που εβγαλα (aka ποζερια) απο τα πιο προσφατα παιχνιδια με τα οποια ασχοληθηκα (ηθελα ευκαιρια να με τραβηξω με το ps3 lol)

                  Uncharted:



                  Killzone 2:



                  MGS4:



                  Και all time classic (αναμνηστικη η πρωτη)



                  Απο ps3 (τα 3 παιχνιδια που εχω στις φωτο τα εχω τελειωσει) οποιος εχει προτασεις για να νοικιασω τιποτα καινουργιο ας πει!!!!!

                  Comment


                  • Πόσο θα το κρατήσεις ακόμα;:wha:

                    Αν και δεν έχω εμπειρία με την κονσόλα θα σου πρότεινα τα little big planet,τα 2 ratchet and clank,Siren blood curse.
                    Εγώ τουλάχιστον αυτά θέλω να παίξω μετά από τα 3 που είπες.;)


                    edit:κι έλεγα τι ξέχασα ο "Μην πω".Resistance 1& 2:kill:
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Songoku θα σου πρότεινα να παίξεις LBP αλλά μάλλον δεν αξίζει από τη στιγμή που θα το επιστρέψεις. Αφού έπαιξες και το Resistance του PSP δοκίμασε αυτά του PS3.

                      BTW πες καμιά εντύπωση για Uncharted .

                      Επίσης φοβερό παιχνίδι το Valkyria Chronicles, αλλά δε θα το βρεις πουθενά. Ήδη στο ebay πιάνει 40άρια (€€€).

                      Comment


                      • @Altair τελικα το 2ο 360 φανηκε χρησιμο, το εδωσα στον φιλο μου για καποιο διαστημα και μου ειπε τη μαγικη φραση...κρατα το ps3 οσο θες LoL

                        @evans τελικα νοικιασα το resistance 2 (το πρωτο δεν το ειχαν). Για lbp εχεις δικιο και εγω αυτο σκεπτομαι γι'αυτο και δεν το εχω παρει απο το videoclub ακομα. Βtw μολις τελειωσω το resistance θα πεσει σχολιασμος για ολα τα παραπανω παιχνιδια...

                        Thanx για τις προτασεις παιδια!!!

                        Comment


                        • Έβαλα λίγο Pro09 να παίξω πάλι που δν είχα τι να κάνω και μετά από 5 παιχνίδια τα χέρια μου έτρεμαν όπως τον παλιό καλό καιρό που πετάγαμε σπάγαμε το ένα χειριστήριο πίσω απ'το άλλο....

                          Αυτό ήταν...δν ξαναπαίζω μόνος μου Pro....ΤΕΛΟΣ!!! THE END!!! FINITO!!! Πως το λένε!!!
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • Wipeout hd για playstation 3.Έβγαλα το βασικό campaign στο κανονικό επίπεδο δυσκολίας και τώρα προσπαθώ να το ολοκληρώσω στο ανώτατο επίπεδο το elite.Eίναι σαδιστικά δύκολο αλλά σιγά σιγά το ολοκληρώνω.Που θα πάει θα το βγάλω κάποια φάση.Επίσης καμιά φορά παίζω online.Εκεί τα πάω αρκετά καλά-έχω αποσπάσει αρκετές νίκες-αλλά αν σου τύχουν αντίπαλοι πολύ υψηλού επιπέδου καταλήγεις να τρως την σκόνη τους...

                            Valkyria chronicles για play3.Επειδή δεν έχω πολύ χρόνο θα πω μόνο αυτό:Όσοι έχετε πλαι 3 κατεβάστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το ντεμο να το δείτε...Είναι ένα κρυφό διαμαντάκι το οποίο έχει αποσπάσει τις καλύτερες κριτικές από όλους.Κρίμα που ο κόσμος το σνομπάρει.Δημιουργός του η σεγκα η οποία δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοια ποιότητα τα τελευταία χρόνια.άντε και για να σας δώσω και έναν ακόμα λόγο να το παίξετε,θα πω μόνο ότι υπάρχει καμεο εμφάνιση 2 χαρακτήρων από πολύ κλασσικό παιχνίδι της σεγκα που είχε κυκλοφόρήσει στο dreamcast...

                            Πάρτε και ένα review.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Μόλις (ξανά)ξεκίνησα το Castlevania:Aria Of Sorrow.Βέβαια επειδή έχω καιρό να το παίξω δεν το πολυθυμάμαι οπότε είναι σαν να το παίζω πρώτη φορά.Και φυσικά συνεχίζω αυτό το δύσμοιρο το Onimusha Dawn Of Dreams το οποίο έχω ακόμα στο πρώτο δισκάκι.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • To dawn of sorrow το'χεις παίξει???
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X