Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όχι ακόμα.Πρώτα θέλω να τελειώσω με όλα του gba και μετά θα τα πιάσω του ds.
    Carpe diem

    Comment


    • Κατέβασα το MvC 2 demo, που προς το παρόν είναι exclusive για PSN.

      Θα παραθέσω καποιες φωτό από την TV μου κι ελπίζω να φανούν κάποια πραγματάκια.

      Δυστυχώς να αναφέρω πως έχει μόνο multiplayer mode ανοιχτό και όχι το single player( δεν είδα κι επιλογη για training βασικα) Οπότε μιας και δεν εχω 2ο ps3 controller, δεν μπορουσα να παίξω. Ευτυχώς βέβαια, θυμήθηκα πως έχω GH controller για ps3 οπότε κατάφερα να μπω στο διπλό έστω κι έτσι.

      Η ανταπόκριση του ps3 pad μου φάνηκε μια χαρά. Έβγαλα ό,τι κίνηση είχα στο μυαλό μου. Άλλωστε το MvC 4 buttons χρησιμοποεί και από εκεί και έπειτα κάνεις assign στα shoulder. Μου φάνηκε πολυ smooth, έτρεχα μια χαρά αλλά έχοντας κακομάθει από το HD remix περίμενα άλλα sprites. Υπάρχουν τρεις επιλογές για τα sprites: classic, crisp, smooth. Προτείνω smooth ή crisp. Το classic φαίνεται πιο χάλια και από το classic στο HD.

      Ακόμη και με το smooth χάνονται κάποιες λεπτομέρειες δυστυχώς αλλά οκ no prob with that. Τα polygon backgrounds από την άλλη μου φάνηκαν μια χαρά.

      Διαθέσιμοι στο demo είναι οι Strider, Ryu, Chun Li, Iron Man, Spiderman, Wolverine.

      Ορίστε και οι φωτο, ελπίζω να πάρετε μια ιδέα και συγγνώμη για την όχι και τόσο καλή ποιότητα...













      Είναι λίγο δύσκολο να προσπαθείς να βγάλεις super, specials και παράλληλα
      να έχεις έτοιμη και τη φωτογραφική

      Σαν fan έμεινα ικανοποιημένος, ωστόσο ελπίζω σε τιμη γύρω στα 800 points γιατί 1200 παραπάει imo.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Νομιζω πως εχουν ηδη πει οτι θα κανει 1200. Σιγουρα καλα θα ηταν στους 800 ποντους, αλλα και οι 1200 ειναι στα ορια της λογικης τιμολογησης.
        Θα ηθελα να του ριξω ενα βλεφαρο, αλλα δε νομιζω ποτε να ασχοληθω ιδιαιτερα με αυτες τις σειρες.

        Comment


        • Αν υπάρξει κόσμος από εδώ για online ψήνομαι. Αν κι εγώ μετά το Marvel Super Heroes δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, άντε με το πρώτο MvC στο DC και κυρίως single player.

          Όντως είναι λίγο όνειρο θερινής τα 800. Ίσως κακόμαθα με το HD remix, που ειλικρινά θεωρώ ό,τι αξίζει και με το παραπάνω τα 1200. Μετά σαν value ακολουθεί το BC- ειδικά τώρα που θα πέσει στα 400.

          Πήρα σαν κλασικό θύμα μια ακόμη points card για να αγοράσω τα alternative costumes για το SF 4. Έμειναν και 2000 ποντάκια στην άκρη για να ξοδευτούν μετά από σκέψη.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Ξαναπιάνω το gta4 που το είχα αφήσει στη μέση.Πέρασα και την αποστολή που είχα κολλήσει,κομπλέ είμεθα.
            Carpe diem

            Comment


            • Pokemon Platinum όπως γράφω, περίμενα να το αγοράσω γιατί πιστεύω αξίζει τα λεφτά του καθώς έχει μεγάλη διάρκεια και υψηλά επίπεδα εθισμού για τους fan.

              Επίσης παίζω Donkey Kong Jungle Beat στο Wii γιατί δεν το είχα στο Gamecube καθώς δε μου είχαν γεμίσει το μάτι τα Bongos.

              Comment


              • Κατσε παιζεις την εκδοση New Play Control του Jungle Beat; Κυκλοφορησε αυτο;

                edit
                Στο play κυκλοφορει αυριο, σημερα το πηρες; Ποσο κι απο που;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  Κατσε παιζεις την εκδοση New Play Control του Jungle Beat; Κυκλοφορησε αυτο;

                  edit
                  Στο play κυκλοφορει αυριο, σημερα το πηρες; Ποσο κι απο που;
                  Μου ήρθε πριν μια βδομάδα από τη Nortec, το παρέλαβαν πολύ νωρίτερα απότι περιμέναμε. 30 ευρώ κάνει.

                  Γενικά προσπαθώ να αγοράζω από τη Nortec όποια παιχνίδια έχουν σχετικά καλή τιμή γιατί παίρνεις πόντους που μπορείς να εξαργυρώσεις για δωρεάν παιχνίδια ή ακόμα και κονσόλα!

                  Comment


                  • Καλη τιμη αν δε το χες στο GC, πολυ καλο game.

                    Εγω παλι ειπα να ξανακανω μια προσπαθεια με το Phantom Hourglass αλλα το Temple of Ocean King.... δε ξερω τι να πω... :kill::kill::kill: απλα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • .. Δυστυχως κι εγω για τον ιδιο λογο το αφησα. Κατεστρεψε ολο το fun factor του παινχιδιου, imo παντα. Χαλιεμαι γιατι ποτε δεν αφηνω unfinished ενα παιχνιδι στο οποιο εχω φτασει μετα τη μεση, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για καποιο μεγαλο franchise με τετοιο βεληνεκες..

                      Comment


                      • Από χθες παίζω Killzone 2 αλλά επειδή σήμερα επιστρέφω πίσω στο στρατόπεδο δεν θα προλάβω να το τερματήσω, οπότε θα γράψω τις εντυπώσεις μου για το παιχνίδι περίπου σε ένα μήνα όταν θα πάρω 10μερη άδεια και θα έχω το χρόνο να το τερματήσω και να το δω καλύτερα.

                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Παίζω Bionic Commando Rearmed και το απολαμβάνω αφάνταστα ... Αξίζει το next-gen version ??? Πρέπει να δώ εκείνο το costume σε full-3D



                          Comment


                          • Μόλις τελείωσα με τις εξετάσεις και λέω από το Mushroom kingdom και την Chinatown όπου βρισκόμουν με το ds να κάνω ένα ταξίδι προς Wasteland μεριά , να περάσω καμιά βόλτα από την υγρή Rapture να περπατήσω και να χαζέψω στην City 17 και να καταλήξω κλεισμένος σε κάνα chamber....

                            ;)

                            Comment


                            • Κάντα όλα Μπαρτ.Εγώ ξεκίνησα σήμερα το Castlevania Dawn of Sorrow Και από σήμερα θα συνεχίσω και το Professor Layton and the Curious Village.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Παίζω ή μάλλον καταστρέφω ότι βρω μπροστά μου στο Prototype. Μετά από μια σκατομέρα στη δουλειά, είναι το ιδανικό game!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X