Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πες εντυπώσεις όταν το προσωρήσεις γιατί με ενδιαφέρει.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Πες εντυπώσεις όταν το προσωρήσεις γιατί με ενδιαφέρει.
      Για την ώρα μιλάμε για ένα game του 5-6. To story δεν έχει ενδιαφέρον, τα textures είναι χάλια και oι μάχες ένα χάος χωρίς προσεγμένα physics. Tην κατάσταση σώζει ο πρωταγωνιστής one man army. Είναι εντυπωσιακός και ο τρόπος που σκαρφαλώνει στο ψηλότερο ουρανοξίστη και ο τρόπος που βουτάει από εκεί στο έδαφος, σμπαραλιάζοντας τα πάντα. Fun! Θα δω πως εξελλίσεται το free-roaming και θα επανέλθω.
      sigpic

      Comment


      • Παιζω Wii Music γιατι μπορω. Τελειο απλα. Πραγματικο παιχνιδι μουσικης, αγοραστε το ολοι αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα που εδωσα γι αυτο.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          Παιζω Wii Music γιατι μπορω. Τελειο απλα. Πραγματικο παιχνιδι μουσικης, αγοραστε το ολοι αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα που εδωσα γι αυτο.
          ;


          Comment


          • Αυτόν τον καιρό ασχολούμε με Gears of War 2 λίγο online και λίγο solo , με TF 2 το οποίο αγαπάω όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ και με Mass Effect για lvl 60 και insane complete.
            Από ds με GTA DS kai PW 2 για δεύτερη φορά.

            Comment


            • Μα είσαι με τα καλά σου; Μου είπες να παίξουμε BiΑ που δεν το έχω, GoW2 που δεν το έχω και ΟΧΙ TF2 που και το έχω και θέλω να παίξω; Θα το κανονίσουμε όποτε μπορούμε both ;) .

              Comment


              • LOL.
                Όποτε θες φίλε evans μου στέλνεις πμ και κανονίζουμε ;)

                Comment


                • Σε μια στιγμή αδυναμίας ξεκίνησα το Ninja Gaiden Dragon Sword.Ο χειρισμός με το stylus είναι υποδειγματικός και τελικά δεν με ξένισε όπως φοβόμουνα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Αυτο τον καιρο οταν δεν διαβαζω παιζω την multiplayer beta του uncharted 2
                    και μπορω να πω οτι εχω κατενθουσιαστει
                    τοσο οσον αφορα το competitive μερος(deathmatch,plunder) οσο και με το co-op

                    Comment


                    • ΜGS 3 Snake Eater και έχω παραμελήσει λίγο το Monkey Island 3 γιατί έχω κολλήσει και δε θέλω να ρίξω ματιά σε faq. Κατέβασα και το The Dishwasher και μιας και μου άρεσε πολύ μάλλον θα προχωρήσω λίαν συντόμως σε αγορά.

                      Σκέφτομαι να ξεκινήσω και Hotel Dusk μόλις με το καλό μου έρθει από τα ξένα, ενώ- ελέω καλοκαιριού- ένα replay σε χαλαρούς ρυθμούς του Layton είναι ό,τι πρέπει.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Street fighter 4.Ασχολούμαι κυρίως με trials και training και ενίοτε παίζω και κανένα ματσακι στο xbox live.Για την ώρα προσπαθώ να μάθω να παίζω την τσαν λι.Βρίσκω κομματάκι δύσκολο να μάθω να συνδέω την ultra αλλά που θα πάει,με εξάσκηση θα τα καταφέρω.Αργότερα θα προσπαθήσω να μάθω να χειρίζομαι και άλλους χαρακτήρες.

                        Οι περισσότεροι πάντως που παίζουν στο xbox live είναι απίστευτα εκνευριστικοί.Παίρνουν shotokans και σπαμαρουν fireballs kai dragon punch η επιλέγουν sagat και πετανε όλο low kai high fireballs.Achievement whores...

                        Επίσης καμιά φορά βάζω και παίζω κανέναν αγώνα στο wipeout hd

                        Περιμένω σαν τρελός να έρθει και το star ocean 4 από το play...

                        Μέσα στο καλοκαίρι πάντως και εγώ θα ρίξω έναν μαραθώνιο metal gear ακολουθώντας το παράδειγμα του burai.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Δε νομιζω να τα κανει κανεις αυτα για τα achievements, ολοι παιζουν για να νικησουν και ο καθενας το κανει με τον τροπο του.
                          Aν καποιος πεταει shoryuken οταν σηκωνεται κολλα πανω του και μεινε στην αμυνα ή κανε backdash και θα του κοψεις τη φορα με το ξυλο που θα φαει μετα.
                          Τα projectiles αν δεις πως δεν τα πολυπαλευεις απο μακρια κανε τα focus absorb, καποτε θα βαρεθουν. Απο πιο κοντα εχεις hasan shu και ultra (απο μακρια μπορεις να κανεις dash se ultra) και απο κοντα οποιος σπαμαρει projectiles μαλλον δεν ξερει που πανε τα 4.

                          Με τον καιρο βρισκεις τροπους να αντιμετωπιζεις τους παντες, don't worry.

                          Comment


                          • Έχεις δίκιο,όσο παίζεις με άλλους versus μαθαίνεις να αντιμετωπίζεις καταστάσεις και να αποκρούς τα πάντα.Ήδη έχω φτ΄σει σε σημείο να διαλύω με μεγάλη άνεση τους shotokan spammers που δεν ξέρουν που τους πάνε τα 4.Ενάντια σε μερικούς χαρακτήρες(βλανκα,guile κα)δεν την πολυπαλεύω γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω από αυτούς και πως να αντιμετωπίσω τις κινήσεις τυους.Με τον καιρό όμως θα δουν αυτοί.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Παίζω λίγο απ'όλα αυτόν τον καιρό.Όπου να'ναι τελειώνω το Dawn of Sorrow,ενώ προχωράω αργά αλλά σταθερά το Dawn of Dreams.Παράλληλα παίζω που και που λίγο Dragon Sword,GTA4,SF4 και ξεκίνησα πριν λίγες ώρες το Call of Duty 2 στο Veteran.

                              edit:Και με έχει πιάσει και μια δίψα για να πιάσω Oblivion...
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Snake Eater στο 12ωρο( έκλεισα ένα ωραιότατο 5ωρο session και ένιωσα). Η subsistence έκδοση τελικά μου ταίριαξε γάντι με την free camera. Πολύ πιο εύκολo sneaking, αντιλαμβάνομαι πολύ πιο άνετα το περιβάλλον και τις θέσεις των εχθρών. Ήταν το αγαπημένο μου MGS αλλά είχα παράπονα, τώρα χαλαρά είναι στην κορυφή των MGS έστω και gameplay wise- αν και δεν έχω παίξει το 4. Μου άρεσαν οι boss fights και με παραξένεψε το πόσο έυκολα νίκησα τον The End με συνδυασμό Thermal Googles, sniper και shotgun. Άντε να το τελειώνω αύριο- εκτός κι αν πάω για ξενύχτι MG- και να ξεκινάω το Guns of the Patriots. Btw μέχρι τα mountain ruins παίζει να έχει τα λιγότερα cinematics από τα άλλα δύο.

                                Άνετα ψήνομαι μετά για κανά FF marathon να δω πόσο θα αντέξω- εννοείται όχι με την αριθμητική σειρά

                                ΕDIT:
                                Στον The End κράτησα ένα save σχετικά νωρίς για να τον καθαρίσω με το sniper και ειλικρινά η σκηνή τα σπάει. Δείτε youtube έχει τη φάση του. Btw διάβασα πως με αυτό τον τρόπο, στην περιοχή του boss fight αντιμετωπίζεις μια Ocelot Unit. Στο ίδιο πνεύμα αν καταστρέψεις το ελικόπτερο νωρίς στο game με TNT, στα mountains σε ακολουθούν οι εναέριοι soldiers( το είχα κάνει στο πρώτο μου playthrough) Λεπτομέρεις και easter eggs σχεδόν σε όλο το game( από ZoE, Policenauts μέχρι όμορφες κορασίδες :bleh... Δεν έχω βέβαια τις αντοχές να σκοτώνω τα bosses με "stamina kills"- εκτός από τον φλωράκο Ocelot.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X