Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    Υ.Γ. Που σαι ρε BigBOSS
    σε φαγε ο στρατος
    άσε τυράννια σκέτη, προχθές κάναμε πυρ και κίνηση (στα 300 μπρούμυτα, στα 200 μ γονατιστοί και στα 100 μ ρίξαμε όρθιοι, 10 φυσίγγια σε κάθε θέση) με 36 βαθμούς κελσίου μες στον ήλιο:xp:
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Πολυ σωστο. Γενικο το topic αυτο ειναι τεραστειο και γεματο συζητησεις απο διαφορα games.

      Εγω αυτες τις μερες εχω δοκιμασει λιγο απ'ολα. Λιγο Klonoa, λιγο Grand Slam Tennis, λιγο Virtua Tennis 2009 και λιγο EA Sports Active.

      Για την ωρα θα ασχοληθω περισσοτερο μαλλον με τα GST και Active. Για το 1ο εχω πει αρκετα στο σχετικο topic, για το 2ο θα ανοιξω ενα θεμα καποια στιγμη, παντως μου εχει κανει πολυ καλη πρωτη εντυπωση καθως ειναι πολυ πιο οργανωμενο και πληρες απ'το Wii Fit κι ας μην απαιτει το Balance Board.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Κάνω ένα διαλειμματάκι- μαζεύω δυνάμεις, ενημερώνομαι για λεπτομέρειες από τη MGS database( άψογη δουλειά btw από τον Kojima)- και ξεκινάω λίαν συντόμως το MGS 4.

        Παράλληλα παίζω χαλαρά το Klonoa για Wii και ομολογώ πως μου αρέσει αρκετά- είμαι κάπου στα μισά. Όμορφα γραφικά, κλασικό platform gameplay, ωστόσο θα ήθελα περισσότερη δυσκολία... Ξεκίνησα και το Maximo στο ps2 και από άποψης δυσκολίας θυμίζει πολύ τη σειρά στην οποία έχει βασιστεί. Ελπίζω να μη σπάσω κανά χειριστήριο.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Πωπω τι να πω, you 're on fire. Μπηκες πολυ αποφασιστικα στη μετα-πτυχιου εποχη και λιγο λιγο καλυπτεις ολο το χαμενο εδαφος.

          Εγω χθες πριν την πεσω εβαλα παλι λιγο DKC2 και κλασικα καθε πιστα ειχε ακρως εντυπωσιακη μουσικη και μερικα κομματια ειχα και καιρο να τα ακουσω. Περα απο τις πιστες με τα καραβια κτλ που παιζει το χαζοχαρουμενο gangplank galleon theme, ολες οι αλλες εχουν themes που δε θυμιζουν στο ελαχιστο vg music.
          Εβγαλα 2 κοσμους και κατι ψιλα στη 2η φαση DKC και οταν ολοκληρωσα την 1η πιστα πανω σε τρενακι (ο στοχος ηταν να φτασω μεχρι εκει ), τοτε σταματησα.
          Θυμαμαι παλια οταν ειχα δει το φοντο σε αυτη την πιστα ειχα παθει πλακα, με τα πυροτεχνηματα κτλ και το γενικοτερο στιλ να θυμιζει luna park..

          Comment


          • Lol prosfata ksekinhsa to DKC3, symptwsh?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • pezo to penumbra black praque sto pc

              Comment


              • Συνεχιζω με DKC2, ηδη ειμαι στον τελευταιο κοσμο και ξανφικα μου φαινεται μικρο το παιχνιδι, αφου στην ουσια σε 3-4 συντομα sessions θα το εχω τελειωσει και στην τελικη ειναι παιχνιδι που κραταει 4 ωρες με το ζορι. Παλια μου κραταγε παρεα για βδομαδες και τωρα θα το ξεπεταξω στα γρηγορα, αλλα οκ, until the next time... .
                Ας μη λεω μεγαλες κουβεντες βεβαια, ο πηχυς της δυσκολιας ανεβαινει αρκετα προς το τελος και ο εφιαλτης θα ειναι η τελευταια πιστα με το race των 2 παπαγαλων.

                Κατα τ' αλλα επιτελους ξεκινησα το RE5, αφου περιμενα καποιον φιλο να το αγορασει για να το αρχισουμε σε co-op mode.
                Ημασταν κουρασμενοι και οι 2 και μετα απο καμια ωρα σταματησαμε, αλλα οκ βγαλαμε 2 parts του 1ου chapter και πηρα μια ιδεα για τον τιτλο.
                Δε μπορω να πω πως εχω ενθουσιαστει ως τωρα και δε φταιει τοσο το gameplay, οσο το setting.
                Δεν το λεω σαν να εχω καταληξει σε καποιο συμπερασμα, απλα νομιζω πως το 4 ξεκινουσε πολυ καλυτερα.

                Οσο για SF4 το μενου σημερα ηταν πολυ λιτο, ενα μισαωρακι μονο με Altair και αυτο ηταν ολο.

                Comment


                • Halo 3 Co-Op Legendary,Street Fighter 4,Call of Duty 2 Veteran αυτά είχε η ημερήσια διάταξη.Ήθελα και λίγο Team Fortress 2 αλλά δεν έκατσε η φάση.
                  Εν τω μεταξύ από τότε που έβαλα live παράτησα όλα τ'άλλα δηλαδή onimusha,gta,castlevania.Κακό πράγμα το live.Τα'λεγα εγώ.Για ένα μήνα που θα το'χω δε με βλέπω να τελειώνω τίποτα.:xp:
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Final Fantasy Tactics: The War Of The Lions. Εχω παιξει γυρω στις 4 ωρες οποτε δεν εχω δει πολλα πραγματα, στην παρουσα φαση ασχολουμαι με το level up και πειραματιζομαι με τα jobs και τα abilities του group. Το αρχικο tutorial με τρομαξε με το μεγεθος και προφανως αφησα το μεγαλυτερο μερος του για αργοτερα. Παντως ενταχθηκα στον ολο κοσμο παρα τα απειρα ονοματα και γεγονοτα (ευτυχως υπαρχουν τα chronicles στο menu και τα rumors στα taverns) και μπορω να πω οτι κατα καποιο τροπο εθιστηκα στο ολο setting. Ειναι το πρωτο παιχνιδι τετοιου ειδους που ασχολουμαι και το (τακτικο) battle system θελει πολυ περισσοτερο ψαξιμο απο αυτο που εχω συνηθισει να ριχνω. Μεχρι στιγμης παντως δηλωνω ενθουσιασμενος καθως η ολη φαση σου δινει μια εικονα της επικουρας που θα ακολουθησει!

                    Α, επαιξα και ενα ματσακι gears 2 στο live για να τσεκαρω σε τι επιπεδο ειναι τα skills μου αλλα το αποτελεσμα ηταν πολυ τραγικο για να το παραδεχθω.

                    Comment


                    • Songoku IMO οι πρώτες 10 ώρες είναι οι πιο κρίσιμες στο παιχνίδι. Είναι οι ώρες που θα αποφασίσεις αν αυτό που παίζεις σε ενδιαφέρει ή όχι. Το παράτησα πολλές φορές επειδή δεν κατάφερα να προσαρμοστώ στις απαιτητικές μάχες και στο όλο setting (άπειρα ονόματα, άπειρα γεγονότα και υπερβολικά τέλειο script). Μετά από κάποιες ώρες θα καταφέρεις να εγκλιματιστείς και όλα θα σου φαίνονται γνώριμα, θα μπορείς να πειραματίζεσαι πολύ πιο άνετα με τα jobs και να παρακολουθείς πολύ πιο εύκολα το σενάριο. Απλώς στην αρχή στα πετάει όλα τα μούτρα, δεν έχεις κυριολεκτικά ΚΑΜΙΑ job και ability, ενώ ταυτόχρονα υπάρχουν 10 πράγματα που πρέπει να μάθεις για το σενάριο.

                      Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια! Εγώ είμαι κοντά στις 40 ώρες και ασχολούμαι με κάποια side quests. Μία συμβουλή που έδωσα και παλιότερα: παίζε το όταν έχεις πραγματικά όρεξη για να το προχωρήσεις. Το σενάριο δε χαρίζει και τα chronicles από μόνα τους δε δίνουν τις απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα. Από την άλλη κάποιες μάχες είναι εφιάλτης και θέλουν πολύ υπομονή, πολλά retries και αν μη τι άλλο πολλή σκέψη. Όταν το παιχνίδι σου λέει από μόνο του να σώσεις, διάλεγε πάντα ένα διαφορετικό slot από το βασικό σου. Συνήθως οι μάχες που ακολουθούν είναι παλούκια, χωρίς να έχεις τη δυνατότητα να επισκεφτείς κάποιες άλλες περιοχές μεταξύ τους ή να κάνεις levelling.

                      Επίσης πρώτος στόχος το JP Boost. Όλα τα άλλα abilities θα έρθουν σιγά σιγά. Επίσης να ασχολείσαι με 3 χαρακτήρες μόνο πλην του Ramza, οι guests που παίρνεις μπορούν άνετα να καλύπτουν την 5η θέση (αργότερα θα μπορείς να ελέγχεις κάποιους από αυτούς).

                      Εγώ κυρίως αυτά τα προβλήματα είχα να αντιμετωπίσω. Έχω και άλλα να σου προτείνω αλλά καλύτερα να τα βρεις τα υπόλοιπα μόνος σου. Το παιχνίδι γίνεται όλο και καλύτερο σε όλους τους τομείς, όσο παίζεις γουστάρεις περισσότερο και στο τέλος πραγματικά αισθάνεσαι ότι δικαιώνεσαι με το πόσο δυνατός γίνεσαι. Αν μη τι άλλο τραβάς άπειρα ζόρια για να φτάσεις σε ένα επίπεδο που μπορείς να είσαι σίγουρος για τις επιλογές σου.

                      Edit: Έπαιξα λίγο TF2 με Laharl χτες και γούσταρα άπειρα. Θα το καθιερώσω μάλλον και μακάρι να κάνουμε κανά καλό παιχνίδι με διάφορα άτομα από εδώ μέσα. Του Laharl του έγιναν unlock ΟΛΑ ΤΑ ACHIEVEMENTS χωρίς καν να προσπαθήσει. Έβαλε το παιχνίδι και του ξεκλειδώθηκαν όλα στη σειρά, ένα προς ένα. Τέτοια bugs κι εγώ τα θέλω .

                      Comment


                      • Κριμα που το παιζετε αρκετοι στο 360 το TF2, ειναι φοβερο game και στο PC θα το απολαμβαναμε περισσοτερο αν ειχαμε λιγο κοσμακη απο εδω μεσα.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Εγώ ξεκίνησα να παίζω λίγο "Plants VS Zombies" .. Είναι tower defence παινγίδι αλλά επειδή είναι native για Mac είπα να του δώσω μια ευκαιρία .. Τελικά το παιγνίδι το απολαμβάνω αρκετά και κάθε στάδιο δείχνει να δημιουργά νέο ενδιαφέρον ... Πολύ addicting gameplay, και φανταστικό presentation .. Tο προτείνω, ανεξάρτητα αν σας αρέσουν τα tower defence games ή όχι ..



                          Comment


                          • Originally posted by Evans

                            Edit: Έπαιξα λίγο TF2 με Laharl χτες και γούσταρα άπειρα. Θα το καθιερώσω μάλλον και μακάρι να κάνουμε κανά καλό παιχνίδι με διάφορα άτομα από εδώ μέσα. Του Laharl του έγιναν unlock ΟΛΑ ΤΑ ACHIEVEMENTS χωρίς καν να προσπαθήσει. Έβαλε το παιχνίδι και του ξεκλειδώθηκαν όλα στη σειρά, ένα προς ένα. Τέτοια bugs κι εγώ τα θέλω .
                            Έβλεπα κι εγώ χτες να δω τι achievements έχει πάρει και λέω μπράβο αυτός είναι πολύ καλός.:xp:
                            Songoku από Δευτέρα -Τρίτη είμαι μέσα αν θες για κάνα Gears 2 Insane co-op.;)
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Αυτη την περίοδο και λόγω βαρεμάρας κάνω το τρίτο μου playthrough στο mass effect με έναν infitrator (γνωστός και ως Bastard Shepard γιατί τα έχει κάνει όλα που-μπιπ-τανα) Το ευχαριστιέμαι αρκετά το παιχνίδι και μάλλον κάλα έκανα που το εγκατάστησα στο σκληρό γιατι τα loading times ειναι πολύ μικρά. Αρχικα το έπαιξα με soldier στο normal και το εβγαλα σχετικά χαλαρά! Μετά έπαιξα με vanguard (partalos Shepard!) στο veteran και το έβγαλα ακόμα ποιο χαλαρά (χαιρόμουν κιόλας ο βλάκας γιατί νόμιζα οτι το είχα στο hardcore! duh!) και όπως προείπα τώρα παίζω με ενα καθαρμα Infitrator για να πάρω μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα του παιχνιδιού.
                              Παρότι η εξερευνηση πλανητών κουράζει κάπως (βεβαια δεν σε αναγκάζει κανείς να εξερευνας αλλά χρειάζετε για να μαζέψεις XP) δηλώνω άκρως ικανοποιημένος απο το παιχνίδι και ανυπομονώ για την συνέχεια!
                              Κατα τα άλλα Rpgs sucks!!

                              Ακολουθει διαφήμιση
                              Σύνδεση ιντερνετ 2MB, αξία 19 ευρώ το μήνα!
                              12μηνη Gold συνδρομή για το live, αξία 31 ευρώ!
                              Να βλέπεις τον Songoku και τον Altair να παίζουν μαζί Gears αξία ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ!!
                              I attack sharks
                              when i smell them bleed
                              I dont go swimming
                              water just wants to be around me.

                              Comment


                              • Παίζω Super Paper Mario( SPM θα μου πείτε copyright by Ferryman) Λοιπόν είμαι στις 2μιση ώρες και έπεσα στο freezing bug. Τhank God που υπάρχει τρόπος να το κάνεις bypass. Bart thanks για το game and all, αλλα υπήρχε η δυνατότητα να το στείλεις στη Nortec για αλλαγή του disc Όπως και να έχει μια χαρά μου φαίνεται περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί γιατί διάβασα πως μετά τις 10ώρες χάνει αρκετά, αλλά θα το διαπιστώσω ιδίοις όμμασι λογικά.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X