Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκινησα μετα το Street Fighter IV το Devil May Cry 4 για PC...και παραλληλα εχω το Silent Hill Homecoming για τα βραδυα να δοκιμαζω τα νευρα μου :Ρ
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      .Τα side quests του κάθε πλανήτη μπορώ να επιστρέψω και να τα κάνω όποτε θέλω;Δηλαδή να φύγω από τον έναν να πάω σε άλλον και μετά όποτε μου τη δώσει να πάω να παίξω κι εκείνα τα quests.
      Γενικά στο παιχνίδι ναι, αλλά αναφέρομαι μόνο σε πλανήτες, όχι τοποθεσίες που δε φαίνονται στο διάστημα (πχ διαστημόπλοια). Στον Taris δε θα μπορείς να επιστρέψεις όμως, οπότε ολοκλήρωσε όλα τα side quests. Το pallack που αναφέρεσαι τι είναι?
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Neotokyo ( http://www.neotokyohq.com/media.html thanks στον Χeno για το heads-up) μερικους γυρους ετσι για χαβαλε και Insurgency ( http://www.moddb.com/mods/insurgency/images ) οποτε ο κυριος jedah μας κανει την τιμη να μπει στο steam, περιμενω να ερθει η κυριακη για να μπορεσω να βρω λιγο κοσμο στο First Strike ( http://www.fsmod.com/media.fs ) να ζεσταθει το blaster μου

        Best things in life are free, period

        Comment


        • Pazaak εννοούσα sorry.Απλά τα βρήκα λίγο σκούρα στον Marl και σκέφτηκα να πάω να κάνω λίγο level up και να επιστρέψω μετά.
          Αν δεν ασχοληθώ με το Pazaak τώρα θα μπορέσω να ασχοληθώ αργότερα σε άλλους πλανήτες,αν πχ δε θέλω να αγοράσω τώρα το deck;
          Carpe diem

          Comment


          • Ο Marl θέλει λίγη υπομονή, αλλά η ενασχόληση με το pazaak αξίζει σίγουρα τον κόπο και βοηθάει και χρηματικά. Είναι εντελώς προαιρετική ενασχόληση, μπορείς να ασχοληθείς σε όποιο πλανήτη θες και θα σου έλεγα να αγοράσεις από τώρα το deck. Αν το παλέψεις λίγοθα τη βρεις την άκρη, ενώ αν δυσκολύεσαι αγόρασε μερικές ειδικές κάρτες για αφαίρεση ή αλλαγή +/-
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Τελικά τη βρήκα την άκρη και πέρασα το "quest".Όντως αποφέρει τρελά χρήματα.Μια απορία μόνο.Εγώ γιατί μπορώ να ρίξω μόνο 4 κάρτες σε κάθε γύρο και ο αντίπαλος έχει συνέχεια;
              Τον Marl τον άφησα για μετά.Πήγα να κάνω κάνα άλλο quest,να expάρω,και μετά θα πάω εκεί λίγο πριν φύγω από τον Taris.
              Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια Τίτε.
              Carpe diem

              Comment


              • Ωραίος ο Altair, ξεκίνησες super παιχνίδι. Μακάρι να μην το αφήσεις ή να μην το τραβήξεις 4-5 μήνες όπως το Dawn of Dreams . Γίνεται όλο και καλύτερο και οι εκπλήξεις που σε περιμένουν σε διάφορα σημεία είναι μοναδικές. Παίζει να του ρίξω replay κάποια στιγμή (3ο playthrough θα είναι).

                Εγώ από τη μεριά μου παίζω διάφορα παιχνίδια αυτή την περίοδο. Βασικά εκτονώνομαι μετά από 2 μήνες φωτογραφίας και 2 βδομάδων εξεταστικής. Ευτυχώς τουλάχιστον τις μέρες που ήμουν Αθήνα πέρασα τέλεια και έχω κανονισμένα και άλλα σκηνικά ^^ .

                Είπα να δρομολογήσω το Final Fantasy Tactics, στο οποίο συνειδητοποίησα ότι έχασα κάποιες μυστικές αποστολές και ξενέρωσα. Δεν έχει νόημα να προσπαθώ να τα κάνω όλα από τη στιγμή που έχασα κάποια . Πάω για τερματισμό, που είμαι πολύ κοντά, και κάποια στιγμή θα πέσει replay με ένα faq παραμάσχαλα.

                Ταυτόχρονα παίζω Uncharted στο πιο μεγάλο επίπεδο δυσκολίας και λίγο Street Fighter IV. Μετά το FFT θα πιάσω μάλλον ένα ακόμα JRPG (μάλλον Valkyria Chronicles) ενώ ψήνω και αγορά του Yggdra Union για PSP.

                Αυτά σε γενικές γραμμές, ελπίζω τα gaming σχέδια να αντικατασταθούν με διακοπές σε ωραία μέρη και με καλή παρέα. Προς το παρόν το μόνο που σκέφτομαι βέβαια είναι ένα 6ωρο ταξίδι με τραίνο, που ισοδυναμεί σε 6 ώρες FF T (αν αντέξω).

                Comment


                • Ας μην ήταν στη μέση και το Phoenix Wright και θα είχε την αποκλειστικότητα το KOTOR.Αν και μάλλον σήμερα θα το τελειώσω οπότε μετά θα κάτσω να ασχοληθώ αποκλειστικά.;)

                  υ.γ. Το DoD ούτε ξέρω πόσους μήνες το έχω ξεκινήσει,απλά ελπίζω να το τελειώσω μέσα στον Ιούλιο(μετά το KOTOR φυσικά)μιας και Αύγουστο πάω στρατό.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Zone of the Enders. Το βρηκα 7 ευρω στα Seven. Αυτο το συστημα που πουλανε για λιγα ευρω τα παιχνιδια τους οσοι θελουν και τα πουλαει το seven γυρω στα 7-10-15 μου εξασφαλισε τα Devil May Cry 3 και Time Splitters 3 το χειμωνα και χτες το Zone of the Enders, Time Splitters 2 και LotR 3 (αυτο το action/adventure και στοιχεια rpg).

                    Ειχα βρει και το Okami παλιοτερα, αλλα το πηραν. ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΑ SEVEN!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΧΑΖΟΙ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΣΑ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑ!
                    My blog:Doppel's Den

                    Comment


                    • Δεν έχω ούτε ένα Seven κοντά σε μένα γμτ...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Το θεμα ειναι πως με εχει πιασει απο το σ/κ και μετα μιας μορφης τενοντιτιδα και δε μπορω καλα καλα να κανω type (κουραζομαι μετα απο 2'), αλλα ουτε και να πιασω pad.
                        Κοιτα να δεις που πιάσαν τόπο τελικά οι κατάρες μου ρε φίλε! και γω που δεν πίστευα σε τέτοια πράγματα!!
                        Και αφου κόψαμε έστω και προσωρινά το gaming στο xeno επόμενος στόχος είναι να σταματήσει ο Evans την γκρίνια! (θετω υπερβολικά ψηλά τον πήχη!!)

                        Λόγω ξεράιλας απο τίτλους αυτή την περίοδο το έχω ρίξει στο Φιφα 09! εχώ κάνει κανονικά όλες τις μεταγραφές του καλοκαιρίου και παίζω τουρνουά με την γαυρίλα στο world class!
                        Eχτες το βράδυ έβαλα ένα γκολ με τον Ντιογο σκέτη μαγειά! Χαλαρά το καλύτερο γκολ της τιτανοτεράστιας καριέρας μου στα ψηφιακά γήπεδα! Εκλαψε και ο θεος να πουμε που δεν είχα Live για να το κάνω upload και να ψηφιστεί χαλαρά GOTY! (Goal Of The Year!)


                        Y.Γ Jedah ο Μέλμπεργκ και ο Εντσο σπέρνουν θα τα πάρουμε όλα φέτος σου λέω
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Λοιπόν ξεκίνησα σήμερα το K.O.T.O.R και θα ήθελα λίγο τα φώτα σας σε κάποια πραγματάκια.
                          Είμαι στον Taris κι έχω την εξής απορία.Τα side quests του κάθε πλανήτη μπορώ να επιστρέψω και να τα κάνω όποτε θέλω;Δηλαδή να φύγω από τον έναν να πάω σε άλλον και μετά όποτε μου τη δώσει να πάω να παίξω κι εκείνα τα quests.Όχι για κάποιο άλλο λόγο αλλά το Pallack μου φαίνεται απίστευτα εκνευριστικό.
                          Χαλαρά ένα από τα αγαπημένα μου! Ο γεμάτος κόσμος αυτού του παιχνιδιού συγχωρεί χαλαρά τα απαράδεκτα frame drops, τι να κάνουμε light sabers είναι αυτά, το λύγισαν το xbox-άκι. Οι Πι-σάδες θα ήταν πιο τυχεροί λογικά.
                          Και γω απ' ότι νομίζω ξεκίνησα ένα από τα αγαπημένα σου, το Okami. Για τα γραφικά τι να πω παιδιά, απλά μοναδικό στυλ! Χαίρεσαι να το βλέπεις! Επίσης το gameplay σε κάνει να μην θες να το αφήσεις! Έχει τόσα πολλά να κάνεις!
                          Στα αρνητικά τώρα, δεν έχουμε παρά ένα πλάσμα το οποίο εκτελεί αποστολές, αυτό! Πατάς κουμπάκια και χαίρεσαι με τον τρόπο που τα πατάς. Χαρακτήρες παιδικοί και διάλογοι για 15χρονα (το πολύ). Ένας κόσμος για παιδάκια δηλαδή. Που ναι κάτι KOTOR και κάτι Yakuza όπου οι χαρακτήρες μόνο που δε βγαίνουν απ' την οθόνη να σε δείρουν! Επίσης, υπερεξηγητικό! "Πάτα 4 φορές τετράγωνο γρήγορα για να εκτελέσεις 4 hit combo" "Το κατάλαβες;" Ναι... "Mπες στο dojo" "Κάντο"... "Ξανακάντο" Άααααασε ρε φίλε που θα πεις στο Ryu_gr πως να κάνει 4 hit combo Το ίδιο ισχύει και στις αποστολές. Στο σημείο που μάθαινες τη βόμβα, αν αποτύχαινες μια-2 φορές, σου έδειχνε πώς ακριβώς πρέπει να τη σχεδιάσεις... Ντάξει ρε συ άμα είναι δείξε τον τερματισμό να τελειώνουμε...
                          Παρόλα αυτά φαβάμαι πως μ' αρέσει το "πατάω κουμπάκια και χαίρομαι", ειδικά σε αυτό το παιχνίδι, και θα το συνεχίσω. Είδες, κάτι ήξερε και το Zelda . Τα γραφικά επίσης συμβάλλουν κατά πολύ στο να μείνω στον τίτλο. Καλά ειδικά αν το δει αυτό το παιχνίδι μικρότερης ηλικίας gamer ή έστω νέος gamer θα μείνει άφωνος! Εδώ μείναμε εμείς ! Απλά το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα σου προσφέρει στιγμές σεναρίου όπου θα γουστάρεις! Βλέπε KOTOR πχ, εκεί που βγάζει τη μάσκα! Ε, τι να λέμε, και μόνο για αυτή τη στιγμή (μουσική, σκηνοθεσία, σενάριο) το λες παιχνιδάρα!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Όχι ένα από τα αγαπημένα μου,ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ γενικά είναι το Okami.
                            Κόιτα κάτι αρνητικά που του βρήκε ο μουργαρέος ρε.
                            Θα δεις αγαπητέ πως όταν το προχωρήσεις αρκετά θα καταλάβεις ότι αυτά είναι σταγόνες στον ωκεανό.Το KOTOR ως τώρα είναι απίστευτο.Μου φαίνεται πως θα μπει κι εμένα στη λίστα με τα αγαπημένα μου αν συνεχίσει έτσι,παρόλο που είναι νωρίς.Με τα γραφικά έχω ψιλοφρίξει αλλά παιχνίδι του 2003 είναι,και μάλιστα ακόμα και τότε δεν είχε τον καλύτερο τεχνικό τομέα.Μην με ακούτε απλά γκρινιάζω.Ακόμα κι έτσι σου δίνει την εντύπωση πως είσαι σε έναν ολοκληρωμένο κόσμο.Στους δρόμους οι χαρακτήρες περπατάνε και καλά για να πάνε στη δουλειά τους,άλλοι διασκεδάζουν στα μαγαζιά κλπ.Τώρα μόλις πήγα στην Undercity(καταραμένο Phoenix Wright,με καθυστέρησες).Σήμερα πιστεύω να τελειώσω με τον Taris και τα sidequests του.Κάτι άκουσα πως στον επόμενο πλανήτη πιάνω lightsaber και ανυπομονώ.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ryu_Gr πιστεύω ότι το αδικείς πολύ το παιχνίδι. Δώσε λίγο χρόνο ακόμη και αν δεν αλλάξεις άποψη τότε μάλλον δεν είναι για σένα (δεν είναι όλα για όλους, κι εγώ θάβω το ICO ). Προσπάθησε πάντως να το δεις με μία άλλη ματιά. IMO πάντως είναι το καλύτερο παιχνίδι του PS2 :xp: .

                              Comment


                              • Αρχισα να παιζω το Fallout 3 και δεν μου αρεσε. Ουτε απο την πορτα δε βγηκα ακομα. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι η ιδια φαση που ειχα με το πρωτο Gears, το οποιο τοτε απλα δεν καταλαβαινα, αλλα μετα απο κανα μηνα το ξαναεπαιξα και κολλησα.

                                Παιζω ομως Colin McRae Dirt, γιατι μετα το Forza που το ξε**υνιασα και το PGR4 που με ψιλοκουρασε, ηθελα ενα καλο ραλακι να με κρατησει σε επαγρυπνηση στα driving skills μου.

                                Το Φαμπλε (φαγκρι,φαμωβ) 2 ακομα δεν το εβαλα και ουτε προκειται, γιατι μπορω. Μετα κατα τον Σεπτεμβρη μπορει.
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X