Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εύγε παιδί μου, έκανες τις σωστές επιλογές. Παίξε όσο προλαβαίνεις βέβαια, το Professory Layton έρχεται...

    Comment


    • Πω πω, αυτό το The World Ends With You, δε μπόρεσα να το χωνέψω με τίποτα. Όχι τόσο σαν game, (γιατί είχε ενδιαφέρον) όσο από αισθητικής άποψης.
      Δε κατέβαινε κάτω με τίποτα.:toilet:
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Παράτησα τα πάντα και παίζω από σήμερα μόνο Devil May Cry 4.
        Carpe diem

        Comment


        • Ο κλασικός μας Altair επιστρέφει! Παρατάει παιχνιδάρες επιπέδου KotOR για να παίξει DMC IV. Εύγε, LotN (Lord of the Noobs ).

          Comment


          • Sorry αλλά έχω μόνο μια βδομάδα για να μπω φαντάρος και είπα να προλάβω να παίξω αυτό που με καίει περισσότερο.Μιλάς εσύ που άφηνες το War Οf The Lions κι έπαιζες άλλα κι άλλα;Από τη στιγμή,όμως που αλλάζουν τα θέλω σου και οι προτεραιότητες σου,εγώ το βρίσκω λογικό.;)

            Υ.Γ.Το LOTN το βάζω για τίτλο γιατί μ'αρέσει.Πλέον κατοχυρώθηκε.
            Carpe diem

            Comment


            • Το War of the Lions το έπαιζα μαζί με άλλα παιχνίδια και έκανα τα απαραίτητα διαλείμματα, για να χωνέψω τα όσα γίνονταν στο σενάριο.

              Κατά τα άλλα τι να πω, καλή θητεία, φρόντισε να πολεμήσεις καλά σε περίπτωση πολέμου (αν και δεν έπαιζες CoD για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο) και αν βρεις κανένα Suikoden II εκεί που θα σε στείλουν κράτησέ το για μένα, σου δίνω 50€ + την τιμή που θα το πάρεις (αν είναι μικρότερη των 20€, αν είναι μεγαλύτερη σε κερνάω βάφλα με 5 μπάλες παγωτό, σιρόπι, μπισκότο και το βράδυ σε βγάζω και για μπύρες).

              ΥΓ: Ξεκίνησα το Crystal Defenders. Θα το παίζω στο πολύ χαλαρό, εξάλλου δεν είναι και για κάτι παραπάνω ένα τέτοιου είδους παιχνίδι.

              Comment


              • Ποιο Crystal Defenders;
                Ελπιζω οχι αυτο το tower defense wannabe game γιατι αυτο θα σημαινει πως οντως βαριεσαι πολυ .

                Εγω ακομα λιγο πολυ τιποτα δυστυχως, μιας και δεν εχω κανει "recover" πληρως.
                Αν επαιρνα κατι παντως θα επαιρνα χαλαρα το Splosion Man .

                Comment


                • Αυτό το Tower Defense wannabe game, ναι. Αν και τώρα που τελείωσα το πρώτο σετ χαρτών μάλλον θα το αφήσω για ένα τεράστιο διάστημα (εκτός και αν θελήσω να βγάλω καλύτερο score στους χάρτες που τελείωσα).

                  Valkyria Chronicles ftw, με το που έρθει P.Layton βέβαια τα πάντα θα αλλάξουν.

                  Comment


                  • Στις διακοπές:
                    Ξεκίνησα το Moon στο DS το οποίο μου φάνηκε σχετικά καλό παρότι αρκετά απλό για FPS. Ωραία ατμόσφαιρα και voice-overs, ο σχεδιασμός των επιπέδων και του gameplay θυμίζει αρκετά Metroid Prime (Hunters) και έχει ενδιαφέρον, ευκολούτσικο αρχικά τουλάχιστον και με ένα υποτυπώδες αξιοπεπές story.

                    Επίσης ξεκίνησα το Valkyrie Profile: Covenant of the Plume το οποίο βρήκα αρκετά καλό και σαν gameplay και σαν ιστορία τουλάχιστον έτσι όπως ξεκινάει. Υπάρχει ένα συγκεκριμένο στοιχείο στο gameplay που του προσδίδει άπειρο στιλ imo, σε συνδυασμό με την ιστορία τουλάχιστον: η δυνατότητα να θυσιάζεις τα μέλη του party για να αποκτήσουν imba δυνάμεις για μια μάχη μόνο και μετά να πεθάνουν.

                    Για κάποιο λόγο όμως η καρτούλα έφαγε ένα κολληματάκι στα μισά των διακοπών και δεν μπορούσα να πάιξω κανένα από τα παιχνίδια που είχα πάρει μαζί (Devil Survivor, Layton και Phoenix Wright 3 εκτός από τα παραπάνω).

                    Έτσι κατέλληξα να παίζω Chrono Trigger στο DS το οποίο το έφτασα στην τελική μάχη αλλά χωρίς κάνω τα side-quests/dungeons που εμφανίζονται προς το τέλος. Αν και ήταν η 5η φορά που το έπαιζα (είχαν προηγηθεί 3 φορές στο SNES και 1 φορά στο PSone) το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ και επιβεβαίωσα για άλλη μια φορά πόσο άρτιο είναι σχεδιαστικά και τεχνικά που ακόμα και μετά από τόσα χρόνια μοιάζει να είναι ένα από τα πιο καινοτόμα και πλήρη παιχνίδια του είδους του. Timeless.

                    Comment


                    • Eσύ Covenant of the Plume, ο αδελφός Silmeria, με βλέπω μετά το Valkyria Chronicles να πιάνω το Valkyrie Profile Lenneth. Έτσι κι αλλιώς στα φορητά θα το ρίξω (λόγω Layton) και τον τελευταίο καιρό παίζω πάντα ένα JRPG.

                      Comment


                      • Χμμ, το Lenneth είναι αρκετά βαρετό αν και έχει πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία που αξίζει να δεις. Το Silmeria όπως έχω πει πολλές φορές είναι ένα από τα καλύτερα jrpg που έχω παίξει και σαν ιστορία και σαν gameplay. To Covenant of the plume το παρήγγειλα σήμερα για 12€ αν και περιμένω να είναι το πιο αδύναμο της σειράς και ότι η ιστορία, παρά το ενδιαφέρον concept, δε θα εξελιχθεί σε κάτι το ιδιαίτερο. Παρόλα αυτά μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα η tactics προσέγγιση στο σύστημα μάχης των VP και η βασική ιδέα του σεναρίου ήταν μια αρκετά ευχάριστη έκπληξη. Περισσότερα όταν μου έρθει και ασχοληθώ.

                        Comment


                        • Εδώ και κάτι μέρες έχω X360 και εχθές που έβαλα ίντερνετ είδα πως έχω 1 μήνα gold στο Live. Όποιος θέλει...για Halo 3 κυρίως.
                          Αυτές τις μέρες, αφού έχω τερματίσει παιχνίδια σαν το Bioshock και το Prototype, παίζω το Wolfenstein που είναι αξιόλογο και το Halo Wars που με ξενίζει λίγο.

                          Comment


                          • Μόλις άρχισα το Shadow Complex στο 360 κι έχω κολλήσει. Παίζω τώρα 2-3 ώρες σερί και δεν μπορώ να αφήσω το χειριστήριο από τα χέρια μου!


                            Comment


                            • Originally posted by Raphael View Post
                              Εδώ και κάτι μέρες έχω X360 και εχθές που έβαλα ίντερνετ είδα πως έχω 1 μήνα gold στο Live. Όποιος θέλει...για Halo 3 κυρίως.
                              Αυτές τις μέρες, αφού έχω τερματίσει παιχνίδια σαν το Bioshock και το Prototype, παίζω το Wolfenstein που είναι αξιόλογο και το Halo Wars που με ξενίζει λίγο.
                              Σε έχω κάνει add όποτε ψήνεσε για Halo let me know...

                              Comment


                              • Dragonball Z: Infinite Worlds για PS2, το μόνο DBZ παιχνίδι της κονσόλας που δεν είχα παίξει ακόμα. Οι πρώτες μου εντυπώσεις από το story mode είναι άσχημες. Άσχημος χειρισμός, δύσχρηστος χάρτης, πάρα πολύ loading (αν και αυτό δεν με απασχολεί τόσο επειδή βάζω τα παιχνίδια στον σκληρό δίσκο και το loading εξαφανίζεται), και απαίσιες αποστολές. Το αποκορύφωμα είναι πως αν είσαι στον κεντρικό χάρτη και πατήσεις Δ, βγαίνεις στο κεντρικό μενού, αφού πρώτα περάσεις κάμποσο Loading.
                                Όταν δηλαδή είσαι στη φάση που δεν ξέρεις το παιχνίδι και δοκιμάζεις τι κάνει το κάθε κουμπί, πρέπει να έχεις υπ' όψιν σου πως δεν πρέπει να πατήσεις Δ αλλιώς τρως το Loading στη μάπα μέχρι να βγεις και να ξαναμπείς. Ούτε καν να σε ρωτήσει αν θέλεις να βγεις από το story mode. Χάθηκε να βάλουν το menu στο start όπως κάνουν όοοοοοολα τα υπόλοιπα παιχνίδια;

                                Seriously, Dragonball παιχνίδι είναι επομένως το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι οι μάχες. Αντιθέτως, για να προχωρήσεις στο story πρέπει να περάσεις αποστολές που σε βάζουν να τρέχεις σε βουνά και σε λαγκάδια και να βρίσκεις δαχτυλίδια με τη βοήθεια του δρακοραντάρ. Αφού την είχαν βρει τη συνταγή από το πρώτο DBZ PS2 game, πώς τους ήρθε αυτή η κουλή ιδέα ? Ελπίζω στη συνέχεια τέτοια περιστατικά να περιοριστούν.
                                Μερικές βασικές κινήσεις επίσης έχουν αλλάξει σε σχέση με τα προηγούμενα Budokai. Ίσως να με ενοχλεί λόγω συνήθειας, αλλά εξακολουθώ να μην το βρίσκω βολικό. Ο χρόνος θα δείξει.

                                Τέλος πάντων, οι πρώτες εντυπώσεις είναι αποθαρρυντικές όμως ίσως να στρώσει στη συνέχεια. Μέχρι στιγμής πάντως τα κορυφαία της σειράς είναι τα DBZ: Budokai 3 και με μεγάλη διαφορά ακολουθεί το DBZ: Tenkaichi Budokai 3. Αν θέλετε να ασχοληθείτε με DBZ παίξτε κάποιο από αυτά, τα υπόλοιπα δεν αξίζουν μία μπροστά τους.


                                EDIT
                                + δεν σου εξηγεί μέσα στις αποστολές τι πρέπει να κάνεις, δεν εξηγεί τον χειρισμό για κάποιον που δεν έχει παίξει τα προηγούμενα, μετά από κάθε ήττα δεν σε ρωτάει αν θες να ξαναπαλέψεις και τρως κι άλλο Loading μέχρι να ξαναβγεις και να ξαναμπείς, και άσχημη μουσική

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X