Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Deus:
    To Crisis Core το έχω φτάσει στη μέση περίπου και απλά κάθομαι και κάνω missions.Αν κάτσω να ασχοληθώ σοβαρά,το πολύ σε 5 μέρες θα το έχω τελειώσει.Το 8 το έχω στο τρίτο cd και θέλω να κάτσω να το τελειώσω επίσης.Το 7 θέλω να το πιάσω μόλις βγάλω Crisis Core & 8.To 3 το έχω περίπου στη μέση και θέλω να το τελειώσω για να πιάσω το 4.Το 6 το έχω σε ps1 αυθεντικό,αλλά έχω ακούσει πως η καλύτερη έκδοσή του είναι στο Gba και ψήνομαι να το βρω εκεί,όπως έκανα και με το 5 δηλαδή.Μπάχαλο ε;
    Carpe diem

    Comment


    • Υποτίθεται ήταν μία +plus μεταφορά του κλασσικού τίτλου για SNES και κατάφεραν να το κάνουν χειρότερο σχεδόν παντού. Αφού υπάρχει η SNES έκδοση, δε το χρειάζεσαι αυτό
      Η αλήθεια είναι ότι το έχω στο GBA αλλά το πήρα καθαρά για συλλογή αφού είχα ήδη παίξει το αυθεντικό σε εμουλάτορα. Όσο έπαιξα δε μου φάνηκε τόσο διαφορετικό (εκτός από τα πορτραίτα των χαρακτήρων που δε μου άρεσαν). Τι προβλήματα έχει;
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Το πιο προφανές είναι το οπτικό κομμάτι. To πιο ισχυρό GBA fail-άρει να αποδώσει τα γραφικά τις SNES έκδοσης σχεδόν παντού.

        H μετάφραση! Για κάποιον λόγο άλλαξαν πολλές ονομασίες.

        O ήχος ακούγεται πολύ χάλια!

        Και το κυριότερο ΙΜΟ, οι μάχες δε θυμίζουν καθόλου την SNES έκδοση. Πιο αργές, λιγότερα Frames στην κίνηση, πιο δύσκολη απόκριση.

        Η συγκεκριμένη έκδοση με είχε απογοητεύσει. Γενικά έχω την αίσθηση πως οι devs με το GBA είχαν προβληματα στο να αποδώσουν σωστά πολλά παιχνίδια του SNES
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Bioshock

          Έπαιξα ένα 5ωρο αλλά βαρέθηκα και το 'βγαλα.

          Comment


          • Originally posted by Enpsty View Post
            Bioshock

            Έπαιξα ένα 5ωρο αλλά βαρέθηκα και το 'βγαλα.
            Ωραιος!

            Μου θυμιζεις για αλλη μια φορα τον εαυτο μου, οταν βλεπει ενα τελειως generic fps και απορει με το ποσες εναλακτικες του ιδιου τροπου παιχνιδιου μπορει πλεον να αντεξει ο οργανισμος του.

            Το Killzone 2 βεβαια για αλλη μια φορα δεν μου αλλαξε αυτη την αισθηση.

            Ελπιζω το καινουργιο Deus Ex να κανει το σωστο και να μου επαναφερει την ασυληπτη αισθηση του παππου Deus Ex.

            Και φυσικα Portal rules the all.


            Και Unreal Tournament.



            Και HALO.





            Και Metroid Prime. (wat? is this really Dj talking? )






            Και γαμω τα ποστ εκανα παλι.
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Επαιξες Metroid Prime; Παραβαλεπω οτι το βαλες με τα fps, μπραβο παντως!
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Το εχω το Prime για GC και το εχω παιξει σχετικα αρκετα (?μη φανταστεις...)...

                Design win.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Originally posted by Enpsty View Post
                  Bioshock

                  Έπαιξα ένα 5ωρο αλλά βαρέθηκα και το 'βγαλα.
                  Εγώ άντεξα 3εις.

                  Comment


                  • Άμα παίξω το Bioshock που το έχω, θα αντέξω όσες ώρες θέλετε γιατί μ' αρέσουν τέτοια πράγματα !
                    sigpic

                    Comment


                    • Εγώ 18,όταν το τελείωσα δηλαδή.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Εμένα κανά 30ωρο μου πήρε να το τελειώσω απ'ότι θυμάμαι.Ωραίο παιχνίδι και δεν είναι fps όπως δεν είναι και το metroid prime.Το b2 μου φάνηκε αρκετά βαρετό και επαναλαμβανόμενο και το έχω φτάσει περίπου στη μέση.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • To Bioshock δεν ήταν άσχημο αλλά δεν μου έκανε 'κλικ' να το συνεχίσω.
                          Αν το είχα αγοράσει πχ θα το τελείωνα, δεν με χάλασε κοινώς. Αλλά δεν με κράτησε αρκετά για να το τερματίσω.

                          Καμία ιδέα για ps3 game μέχρι να βρω φράγκα να αγοράσω το RDD;

                          Comment


                          • RDR εννοείς μήπως;Πιάσε ότι δεν έχεις παίξει από τριλογία GOW,MGS4,Uncharted 1,2,KZ2,Ratchet and Clank,Infamous,Heavy rain.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Το Βιοshock generic FPS? ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ;!;!;!
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • system shock 2.

                                Θες να ακουσεις κατι αλλο;...
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X