Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σαν κλασσικός σαπίλας παίζω το King's Bounty - The Legend, το οποίο εκτός από εξαιρετικό είναι και πολύ δύσκολο. Έχω που έχω το βίτσιο να μην έχω απώλειες στις μάχες, είναι και αυτό ανάποδο, έχει δέσει το γλυκό...

    Σε άλλα νέα έχω αγοράσει το Blood 2 από το GOG.com και χαλαρώνω σκοτώνοντας κανένα φουκαρά - από τα αγαπημένα μου Doomοειδή και αν το παίξεις χύμα (όπως και πρέπει, άσχετο το τι κάνω εγώ) κυλάει πολύ ευχάριστα. Στη μέση έχω αφήσει Sanitarium, GTA 4, Mr Robot, Gothic 3, θέλω να συνεχίσω ένα σωρό άλλα παιχνίδια, και μάλλον θα χαζέψω λίαν συντόμως...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Κι εγώ το ίδιο ρε Τίτε.Τόσα διαμάντια έχω αφήσει στη μέση-ή καλύτερα στην άκρη.
      Πωρώθηκα χτες με το βίντεο του Little Big Planet 2 και κατέβασα το LBP του psp να δω τι παίζει μέχρι να πάρω ps3(κοντοζυγώνει η ώρα του).
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by deus_d0pe View Post
        Παιχνιδάρα είναι, Evans προχώρα σε θέλει όλη η χώρα!
        Σε βομβαρδίζει λίγο στην αρχή με πράγματα που μπορείς να κάνεις, αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Καλή μου συνέχεια .

        Comment


        • Αν δε σου αρέσει ακυρώνω προτάσεις για φιλοξενία, οπότε κανόνισε και πρόσεξε τι θα πεις- δημοκρατικά πράγματα
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Βοηθήστε λίγο με το save σύστημα ρε παιδιά . Έπαιξα άλλες 2 ώρες και πωρώθηκα, αλλά δεν καταλαβαίνω πότε κάνει save . Γιατί δεν έβαλαν μία επιλογή και αυτοί, ουφ.

            Comment


            • Κανει save αυτοματα οταν αλλαζεις δωματιο - θα δεις κατω δεξια νομιζω ενα λευκο κυκλο να στριφογυριζει. Μπορεις να το σπαμαρεις οσο θες αυτο, δηλαδη αν δεις πορτα την ανοιγεις και σωζει μολις μπεις στο αλλο δματιο ενω αν τη ξανανοιξεις και γυρισεις στο προηγουμενο σωζει ξανα.

              Για το Batman μιλαμε ε;
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Τελειώνοντας το Dante's Inferno(PS3), άρχισα τα κλασσικά. Παίζω τώρα το Disgaea: Hour of Darkness(PS2) που τόσο πολύ ήθελα να παίξω !

                Για πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

                Μάλιστα θα καλοπεράσω, γιατί έχει κωμικά στοιχεία που με κάνουν να πεθαίνω από τα γέλια, ειδικά στο Tutorial τους που η Etna έκανε του κεφαλιού της με τον Laharl. χαχαχαχαχαχ
                sigpic

                Comment


                • nooto thanks για τις πικς ρε, τελειο το εξωφυλλο. Ελπιζω να το πηρες φτηνα. Στο zavvi το ειχε 57ε, τελειο value. Ηave fun!
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Πάντως αποφύγετε να το πάρετε από το εσωτερικό, 90€ .

                    Thanks ramp, θα το δοκιμάσω. Πιστεύω πάντως ότι θα μπορούσες να έχει μία επιλογή για save η οποία να κρατάει ποια events πέρασες και τι pickups μάζεψες, όχι να κρατάει την ακριβή σου θέση. Τέλος πάντων, μικρό το κακό, το παιχνίδι φαίνεται φοβερό. Το ξεκίνησα στο hard και φαίνεται καλή η πρόκληση.

                    Comment


                    • Bασικά έλεγα να συνεχίσω τη ρετρίλα αλλά έσκασε στα χέρια το Demon's Souls και αναβλήθηκαν όλα.
                      sigpic

                      Comment


                      • TI EIΠΕΣ ΤΩΡΑ, ΚΑΤΣΕ ΛΙΩΣΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΔΩΣΕ FEEDBACK!

                        Comment


                        • ’Αρχισα να ξανασχολούμαι με το Castlevania: Order of Ecclesia. Όταν το δοκίμασα για πρώτη φορα δεν μου άρεσε, όμως ok, τώρα πάει καλά. Να πω ότι είναι μακράν το δυσκολότερο τις σειράς.

                          Comment


                          • Fallout 3
                            Ακόμα ένα παιχνίδι προστέθηκε στην μακριά λίστα μου των games που ξεκινάω και αφήνω στην μέση.
                            Ωραίο παιχνίδι αλλά ψιλοβαρέθηκα είναι η αλήθεια.
                            Το πρόβλημα μου (γιατί δικό μου είναι και όχι του παιχνιδιού) είναι η έλλειψη εκπλήξεων στο gameplay.
                            Έπαιξα κανά 8ωρο και παρόλο που το παιχνίδι είναι open world βρέθηκα να κάνω συνεχώς τα ίδια. Μετρό, πλησιάζεις του εχθρούς, vats , βγαίνεις στην πλατεία, μιλάς με κανά npc, μπαίνεις στο κτίριο, ξανά μανά εχθρούς κτλ.
                            Το γεγονός ότι οι περιοχές μοιάζουν μεταξύ τους (λογικό βέβαια σε ένα post apocalyptic τοπίο) δεν βοήθησε ιδιαίτερα. Είπα να το αφήσω. Μπορεί να το μετανιώσω στο μέλλον αλλά για τώρα δεν τη πάλευα.

                            Comment


                            • LOL η υπογραφή .

                              Εγώ συνεχίζω το Batman Arkham Asylum. Έφτασα στο Botanical Garden. Ψάχνω πολύ και για αυτό το πηγαίνω κάπως αργά. Πάντως είναι παιχνιδάρα .

                              Comment


                              • Heavy Rain
                                Ωραία ταινία. :xp:

                                Comment

                                Working...
                                X