Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν το διευκρίνησα! Το μέγεθος δεν αφορά τους χώρους και τις περιοχές μα το...μέγεθος. Το σύμπαν, κατάλαβες τι θέλω να πω. Όπως και να'χει, είμαι λίγο νωρίς στο παιχνίδι (μόλις τώρα πήρα πρώτη φορά το όχημα...ωχ) και σκοπεύω να το τελειώσω. Άρα δεν έχω αποφασισμένη άποψη. Για να το συνεχίζω όμως σημαίνει πως μου αρέσει.

    Comment


    • Πίστεψέ με Ryu όταν έχεις χάσει σε ένα σημείο 5-6 φορές επειδή δεν μπορείς να συντονιστείς αρχίζουν τα όργανα- βέβαια για να είμαι ειλικρινής στο GoW 2 δεν είχα πολλές τέτοιες στιγμές. Σε SF, SC, Pro Evo είναι άλλο θέμα.
      Το σύμπαν, κατάλαβες τι θέλω να πω.
      Μη σε αγχώνει στην ουσία είναι πολύ μικρό. Λίγοι είναι οι πλανήτες που μπορείς και θα ασχοληθείς. Θα το παρατηρήσεις και μόνος σου.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Ημουν κι εγώ μπροστά σε ένα τέτοιο σκηνικό, κάποια στιγμή τρόμαξα μη μου τις βρέξει κανείς. Ευτυχώς βγήκα σώος, μετά βέβαια δεν είχα κουράγιο να παίξω SFIV με τον burai .

        Comment


        • Ξεκίνησα το Braid
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Ημουν κι εγώ μπροστά σε ένα τέτοιο σκηνικό, κάποια στιγμή τρόμαξα μη μου τις βρέξει κανείς. Ευτυχώς βγήκα σώος, μετά βέβαια δεν είχα κουράγιο να παίξω SFIV με τον burai
            Α μωρή Τατιάνα
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • @titus: You did it right. Ξέρεις ότι περιμένω εντυπώσεις.
              @burai: Ε με το stick στα χέρια έδειχνες τρομαχτικός .

              Comment


              • Evans να βγάλεις το παιχνίδι σε 40 λεπτά είναι σχετικά εύκολο (δηλαδή σηκώνει διορθώσεις) ή θέλει 100% speed run. Επίσης, απαιτεί να συναρμολογείς και τα puzzles;
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Με την 5η φορά τα κατάφερα, οπότε δεν είναι και τόσο δύσκολο. Το speedrun λέει 45 λεπτά πάντως . Ναι τα puzzles πρέπει να τα φτιάξεις (μόνο έτσι έχεις πρόσβαση στον τελευταίο κόσμο), αλλά όσο τα φτιάχνεις δε μετράει ο χρόνος.

                  Comment


                  • Έβαλα να παίξω το Mirror's Edge γιατί θέλω να το τερματίσω ολοκληρωτικά για να ξεκλειδώσω το τελευταίο μου achievement με τα 90 αστέρια. Μου έμειναν 4, αλλά οι πίστες είναι παλούκι και θα μου πάρει κάποιες μέρες να τις ξεπεράσω 3 αστέρια την καθεμία...
                    sigpic

                    Comment


                    • R&C Tools of destruction. Wow απλά οσον αφορά τον τεχνικό τομέα. Έχω παίξει ένα 3ωρο πρπ και ειναι απολαυστικότατο. Τα νέα όπλα μου αρέσουν αρκετά- όσαέχω δει τουλάχιστον- και γενικά έχει δοθεί πολλή προσοχή. Φυσικά το εθιστικό σύστημα αναβάθμισης κάνει και εδώ ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του. Έχοντας παίξει και τελειώσει μόνο το Size matters το αρνητικό που βρίσκω είναι η αίσθηση οικειότητας- "μια από τα ίδια" που σου δίνει αλλά θα περιμένω να εκφέρω οριστική άποψη μόλις το ροχωρήσω περισσότερο.

                      Επίσης επιτέλους βρήκα το Fable 2 σε άψογη τιμή και ανυπομονώ να το ξεκινήσω μιας και το πρώτο είναι από τα αγαπημένα μου games.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Mass Effect.
                        Αυτό το παιχνίδι είναι ηλίθιο. Πολύ ηλίθιο. Κλασσική περίπτωση τύπου i-yell-that-i-am-serious-albeit-i-am-a-fucking-hilarious-piece-of-junk. Αν δεν ήξερα τα άλλα παιχνίδια της εταιρίας θα έλεγα πως δε ξέρει να φτιάχνει παιχνίδια.
                        Πρώτη φορά αντιμετωπίζω μαζεμένη τόση πολλή ηλιθιότητα σε μάχες και γενικά στο gameplay. Δεν είναι καθόλου δίκαιο το παιχνίδι, δεν σου δίνει μία ευκαιρία να σκεφτείς τι να κάνεις εν ώρα μάχης, συμβαίνουν πολλά άκυρα, σε 2 δευτερόλεπτα απο εκεί που ο παίχτης είχε πλήρη υγεία μπορεί να χάσει, άσε που έχει όλα αυτά τα στατιστικά και τα biotics και το levelin-up χωρίς να σου εξηγεί τι στο καλό να τα κάνεις.
                        Θα το προσπαθήσω λίγο ακόμα, μπας και είμαι εγώ ο ηλίθιος και δε καταλαβαίνω γρι. Απο'κει και πέρα να πάει στο διάολο.

                        Comment


                        • Wow... didn't see that one coming...

                          Δεν ξέρω προσωπικά δε με δυσκόλεψε ιδιαίτερα σε κάποιο σημείο( εκτός από μια μάχη αλλά δε θέλω να spoilάρω)
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Raphael νομίζω ότι υπερβάλεις. Δες το λίγο πιο ψύχραιμα, είναι πολύ απλό στην εκμάθησή του. Ίσως να το πήρες με κακό μάτι εξ αρχής. Γενικά έχει αρκετά προβληματάκια, αλλά νομίζω ότι τα όσα αναφέρεις είναι απλώς λόγια της στιγμής. Παίξε λίγο ακόμα και πες μας που κατέληξες. Υπάρχει πάντα και ο παράγοντας γούστου, τι να κάνουμε .

                            Comment


                            • Τελείωσα το Resident Evil 5!
                              Πολύ καλό παιχνίδι, αρκετά βασισμένο στο Re4 μα πάει κάποια βήματα μπρος και κάποια βήματα πίσω.
                              Μου άρεσε ιδιαίτερα η δράση και τα περιβάλλοντα, δεν μου άρεσε το A.I της Sheva και γενικά η συνεχής παρουσία της (αν και είναι αρκετά συμπαθητική σαν χαρακτήρας) και έμεινα ουδέτερος σχετικά με τις υπερβολικά hollywood σκηνές και καταστάσεις, που καταντούσαν προβλέψιμες και κοινότυπες.
                              Έχει πολύ υψηλό replay value. Μόλις το τέλειωσα το άρχισα ξανά εκ νέου.
                              Θα ήθελα να ετοιμάσω ένα κειμενάκι για το παιχνίδι, το αξίζει νομίζω.

                              Raphael νομίζω ότι υπερβάλεις. Δες το λίγο πιο ψύχραιμα, είναι πολύ απλό στην εκμάθησή του. Ίσως να το πήρες με κακό μάτι εξ αρχής. Γενικά έχει αρκετά προβληματάκια, αλλά νομίζω ότι τα όσα αναφέρεις είναι απλώς λόγια της στιγμής. Παίξε λίγο ακόμα και πες μας που κατέληξες. Υπάρχει πάντα και ο παράγοντας γούστου, τι να κάνουμε


                              Ναι κάπως έτσι πρέπει να είναι.
                              Απόψε πιθανότατα θα το ξαναδοκιμάσω.

                              EDIT: Το post προοριζόταν για το "Just Finished"..!

                              Comment


                              • Paradiso di Burnout!! Ότι πρέπει για ένα ευχάριστο διάλλειμα! Έχει μουσικάρα, γραφικάρες και ΝΑΙ, τρελό 60άρι, κάτι που είναι ασυνήθιστο σε αυτή τη γενιά! Ε, μα είναι δυνατόν παιχνίδι racing να τρέχει στα 30fps, άντε τώρα, καλό καλό το PGR3-4 αλλά με έχει απογοητεύσει σε αυτό τον τομέα! PGR1 per Xbox Per La Vittoria!!!
                                Όμως... γιατί ρε γαμώτο μόνο 16:9;;; Δηλαδή εμείς τα φτωχαδάκια με 4:3 γιατί να παίζουμε με μαύρα πλαίσια;; Παλιά θυμάμαι κοιτάζαμε αν ένα παιχνίδι υποστήριζε 16:9 μόνο για την πόζα και τώρα θεωρείται must, oh how i hate evolution! Δηλαδή να μη χαρεί ο Ryu_gr την παιχνιδάρα του στο μέγιστο;; Καλά... παίξε!!

                                Τέλος πάντων, take me down to the paradise city, where the grass is green and the girls are pretty!! (εννοείται ότι παίζει). Επίσης, Avril Lavigne's Girlfriend PLV!!!
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X