Announcement

Collapse
No announcement yet.

God Of War III

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελειωσα τα GOW2 και GOW3 σε God Mode. Αχ ρε Kratos... Αχ ρε Kratos... Τι να πει κανεις. Δεν νομίζω να υπάρχει πιο επικό παιχνίδι, είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ σε όλους τους τομείς.

    Το GOW3 το βρήκα πιο... Πως να το πω... Mainstream φάση, χωρίς να σημαίνει ότι είναι λιγότερο καλό από τα αλλα. Απλά είναι πιο προσαρμόσιμο. Το τέλος του, η τελευταία σκηνή, με χάλασε, όχι το τι έγινε, αλλα το πως παρουσιάστηκε, κάπως απλά (μονο για το τελευταίο cut scene μιλάω).

    Και τα δυο ήταν αρκετά δύσκολα, πραγματικά σε κάποιες φάσεις δεν ξέρω τι έκανα και πέρασα.

    Κάτι που είναι πολύ, παααρα πολύ ενοχλητικό σε όλα τα God Of War και θα πρέπει να το αλλάξουν αν υπάρξει άλλο, είναι τα cut scenes. Δεν γίνετε σε καμια μα καμιά περίπτωση να μην μπορείς να τα φύγεις, είναι ανεπίτρεπτο. Για κάποιον που παίζει στο δύσκολο επίπεδο, είναι απλά θάνατος, εκνευριστικό, ασχιμοτατο. Είσαι σε μια πολύ δύσκολη φάση, και για 15στη φορα περιμένεις το loading και μετά ένα cut scene για να αρχίσεις. Μια φορα δεν πειράζει, στις πολλές είναι UNBEARABLE! Επίσης όπως είπα και όταν έπαιξα το GOW1, ο Kratos είναι κάπως "ελαφρύς", δεν στέκει καλά, με αποτέλεσμα κάποιες φορες να γίνονται λάθη, να μην μπορείς να τον χειριστής σωστά.

    Κάποιες μάχες αξίζουν συγχαρητήρια πάντως, κατάφεραν να δώσουν εικόνα στην λέξη EPIC.

    Ο Ηρακλής δεν μου άρεσε σαν εικόνα, όμως μου άρεσε κάτι άλλο... Την φωνή του την κάνει... Ποιος άλλος? Ο Ηρακλής (Kevin Sorbo) από την γνωστη σειρά τον 90s "Hercules: The Legendary Journeys" ! Πολύ καλή επιλογή!

    Ανέφερα ότι είναι EPIC?

    Comment


    • To God Mode δεν είναι Hard,στο Gow 3 πάντως.
      Τώρα για τα υπόλοιπα τι να πω;Εντάξει το GOW 3 στο Titan μόλις μάθεις λίγο να παίζεις είναι παιχνιδάκι,και το λέω εγώ που είμαι άχρηστος,έτσι;Στο μόνο που συμφωνώ είναι το σημείο με τα unskippable cut scenes.
      Carpe diem

      Comment

      Working...
      X