Announcement

Collapse
No announcement yet.

Η άνοδος του PlayStation 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Oops. Το παθαινω συχνα με εσενα, βλεπω το avatar και το μυαλο μου στον BB.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #47
      Sony bigwig Peter Dille has explained that the real reason for PS3's slow start was poor levels of stock; the pump was …



      Αντε καλα...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • #48
        Symfwnw mazi sou.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #49
          Ναι ναι θυμαμαι τις εικονες με τα αδεια ραφια

          edit


          Τι γελιο ειχα ριξει τοτε με αυτο το blog http://www.ukresistance.co.uk/page/109/
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #50
            Originally posted by Raphael View Post
            Μεγάλο κατόρθωμα. Επίσης, όλα τα forum (ή τουλάχιστον όλα τα multiplatform forum) είχαν αρνητική εντύπωση για το PS3, και όχι αδικαιολόγητα μπορώ να πω.
            Tο 99% αυτων που εκραζαν δεν ειχαν την κονσολα και πιθανον καποιοι να μην την ειχαν δει καν απο κοντα.
            Αδικαιολογητα κατ'εμε υπηρχε αυτη η αρνητικοτητα.Εχω την κονσολα απο το Νοεμβριο του 07 και δεν υπηρξε περιοδος που να μην ειχα κατι καλο να παιξω.Θεωρω οτι ειχε καλυτερη αρχη απο το ps2 σε software και ετσι οπως πανε τα πραγματα θα αποτελεσει καλυτερη κονσολα τελικα.

            Originally posted by Azrael View Post
            Παντως το 2008 και το 2009 τα περισσοτερα sites στο τελος καθε χρονιας το PS3 ειχαν ως τη κονσολα με το καλυτερο line-up. Μονο Το 07 ηταν πισω που ηταν η πρωτη χρονια που κυκλοφορησε.Το 08 imo ηταν ισοπαλα.
            Οντως,μια χρονια ηταν αρκετα πισω απο τον ανταγωνισμο και αυτη ηταν η πρωτη(λογικο,οπως και για καθε κονσολα η πρωτη χρονια ειναι και η δυσκολοτερη).

            Comment


            • #51
              Tο 99% αυτων που εκραζαν δεν ειχαν την κονσολα και πιθανον καποιοι να μην την ειχαν δει καν απο κοντα.
              Αδικαιολογητα κατ'εμε υπηρχε αυτη η αρνητικοτητα.Εχω την κονσολα απο το Νοεμβριο του 07 και δεν υπηρξε περιοδος που να μην ειχα κατι καλο να παιξω.Θεωρω οτι ειχε καλυτερη αρχη απο το ps2 σε software και ετσι οπως πανε τα πραγματα θα αποτελεσει καλυτερη κονσολα τελικα.


              Κάποιες φορές δε χρειάζεται να έχεις ιδία εμπειρία για να είσαι σε θέση να έχεις εντυπώσεις. Ειδικά στη προφανή όλα-πάνε-στραβά περίπτωση του PS3 στα πρώτα.

              Οντως,μια χρονια ηταν αρκετα πισω απο τον ανταγωνισμο και αυτη ηταν η πρωτη(λογικο,οπως και για καθε κονσολα η πρωτη χρονια ειναι και η δυσκολοτερη).


              Το Wii όμως δεν είχε δύσκολη πρώτη χρονιά.

              Comment


              • #52
                Αυτό θα πει ΛΟΛ. Ναι ρε παιδιά αυτό έφταιγε, και καθόμαστε και αναλύαμε...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #53
                  hideo ειναι λογικο να μην την ειχαν, λιγοι ειχαν PS3 τοτε και κοστιζε πολυ. Πως να μην εισαι αρνητικος οταν σου πουλανε 500+€ μια κονσολα και να θελουν να σε πεισουν οτι ειναι κατι παραπανω.

                  Τωρα το PS3 πουλαει σαν κονσολα και και blu ray. Τοτε η Sony προσπαθουσε να το προωθησει σαν ενα multimedia υπερμηχανημα - υπολογιστης.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by straier View Post
                    Αυτό θα πει ΛΟΛ. Ναι ρε παιδιά αυτό έφταιγε, και καθόμαστε και αναλύαμε...

                    Μα δεν αισθανεσαι πολυ χαζος τωρα; Πες μου...
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • #55
                      Οσον αφορα τα games παντως δεν νομιζω οτι υπερτερει καποιος. Και οι τρεις εχουν δυνατα exclusives και το ποια προτιμαει ο καθενας ειναι θεμα γουστου .
                      Και περα απο ανταγωνισμους και console wars να το δει κανεις, δηλαδη μονο απο τους multiplatform (εδω χανει το wii) τιτλους δεν νομιζω να εχει παραπονο κανενας (imo).

                      Comment


                      • #56
                        Λίγο πολύ συμφωνώ στα περισσότερα.Να σημειώσω μόνο πως οι μεγάλες πωλήσεις του Χ360 σε σχέση με το ΠΣ3 οφείλονται κατά ένα μεγάλο κομμάτι και στην πειρατία,ή κάνω λάθος;

                        Εγώ μια ζωή ήμουν Sony fanboy,τον τελευταίο καιρό ήμουν X360 fanboy και πλέον μετά την Ε3 2009 τείνω να γίνω πάλι Sony Fanboy.Όπως και να'χει θεωρώ πως και οι 2 κονσόλες έχουν πράγματα να δώσουν στον καταναλωτή όποια και αν επιλέξει.Οι διαφορές πλέον είναι στις αποκλειστηκότητες για μένα.
                        Μόλις απολυθώ παίρνω κι εγώ ps3
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #57
                          Gαμάει το PS 3, gαμάει και το Xbox 360 αλλά ο Wiiης μας gαμάει περισσότερο.
                          Το δυστυχές γεγονός για μένα είναι ότι πολλά από τα δυνατά αποκλειστικά χαρτιά του PS 3 δεν πούλησαν τόσο ή πούλησαν λίγο ώστε να δικαιολογήσουν την διαφήμιση, το Hype αλλά και το πάθος του κοινού κυριώς από κατόχους μόνο της συγκεκριμένης κονσόλας.Παραδείγματα που το επιβεβαιώνουν είναι αρκετά όπως το Resistance 2, Killzone 2, Uncharted 2, Little Big Planet, inFamous...και όταν εννοώ πωλήσεις δεν λέω 2.000.000 αλλά πολύ παραπάνω.Στην γενιά που είμαστε τέτοια νούμερα δεν δίνουν "ψωμί" σε τίτλους με τόσα πολλά έξοδα.

                          Επίσης τα 30.000.000+ του PS 3 και του Xbox 360 δεν πρέπει να θεωρούνται κάτι το ιδιαίτερο στις μέρες μας.Δεν βγάζει λεφτά η Sony και η MS από κει.Το χρήμα το πολύ βγαίνει από το software και accessories που ανανεώνουν τις πηγές εσόδων τους.Η πολύχρονη όμοια ταυτότητα που είχαν οι 2 μεγάλες HD κονσόλες που έχει να κάνει με τις λίγες αποκλειστικότητες που ακόμα απολαμβάνουν σε σχέση πάντα με το παρελθόν αλλά κυριώς και η διαφορετικότητα των PS 2 και Xbox όσον αφορά το software κράτησε το hardware των τωρινών μηχανημάτων σε μία αργή αλλά σταθερή άνοδο.

                          Τέλος πάντων, από την μεριά μου η λιλιπούτεια άνοδος του PS 3, του Xbox 360 αλλά και του PSP πραγματικά ωχριούν μπροστά στα μεγάλα βήματα που κάνει το Wii και το DS της Nintendo both hardware & software.Παραδίδει μαθήματα η εταιρεία από το Kyoto για το πως μία επιχείρηση καθίσταται κερδοφόρα και καταφέρνει να διατηρεί τον εαυτό της έπειτα από τόσα χρόνια ακόμα και αν οι ανταγωνιστές της αποτελούν μεγαθήρια του χώρου.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Raphael View Post
                            Κάποιες φορές δε χρειάζεται να έχεις ιδία εμπειρία για να είσαι σε θέση να έχεις εντυπώσεις. Ειδικά στη προφανή όλα-πάνε-στραβά περίπτωση του PS3 στα πρώτα.
                            Δεν διαφωνω,αλλα ηταν λαθος εντυπωσεις.Το κλιμα που επικρατουσε μπορουσε ευκολα να σε παρασυρει.Δεν εχω νιωσει ποτε οτι υπηρξε κακη περιοδος για το ps3 και ασχολουμαι χρονια με το gaming(οπως και οι περισσοτεροι εδω πιστευω) για να μην ειμαι απαιτητικος ή να μην εχω αισθηση του τι συμβαινει.

                            Originally posted by Raphael View Post
                            Το Wii όμως δεν είχε δύσκολη πρώτη χρονιά.
                            [/SIZE]
                            Μιλαω για το software.

                            Originally posted by Ramparter View Post
                            hideo ειναι λογικο να μην την ειχαν, λιγοι ειχαν PS3 τοτε και κοστιζε πολυ. Πως να μην εισαι αρνητικος οταν σου πουλανε 500+€ μια κονσολα και να θελουν να σε πεισουν οτι ειναι κατι παραπανω.
                            Σιγουρα,αλλα θα μπορουσαν απλα να αδιαφορουν για την κονσολα και οχι να την θαβουν.
                            Επισης οι απαιτησεις ηταν παραλογα τεραστιες.Ηθελαν ολοι να δουν απο την πρωτη χρονια ενα ps3 να ισοπεδωνει τα παντα.
                            Το ps3 κοστιζε πολυ και προσφερε λιγα για την τιμη του στην αρχη,οπως συμβαινει παντα με μια καινουρια κονσολα.Γιατι το ps3 να αποτελεσει την εξαιρεση?
                            Η εταιριες δεν προκειται να παραδεχτουν ποτε οτι υπαρχει η δυσκολη αρχη.Λογικο ειναι.

                            Comment


                            • #59
                              Τέλος πάντων, από την μεριά μου η λιλιπούτεια άνοδος του PS 3, του Xbox 360 αλλά και του PSP πραγματικά ωχριούν μπροστά στα μεγάλα βήματα που κάνει το Wii και το DS της Nintendo both hardware & software.Παραδίδει μαθήματα η εταιρεία από το Kyoto για το πως μία επιχείρηση καθίσταται κερδοφόρα και καταφέρνει να διατηρεί τον εαυτό της έπειτα από τόσα χρόνια ακόμα και αν οι ανταγωνιστές της αποτελούν μεγαθήρια του χώρου.


                              Σωστά, αλλά τι να μου κάνει εμένα τον end user - gamer αν η Nintendo έχει στήσει έξυπνες και κερδοφόρες επιχειρήσεις εάν δεν...δεν. Το Wii πλέον κινείται σε άλλη φάση, δεν είναι άμεσα συγκρινόμενο με τα άλλα δύο, προσωπικά απέχω εκούσια.

                              Comment


                              • #60
                                Για μενα παντως, το μεγαλυτερο καλο του PS3 εχει να κανει με το PS2, δηλαδη το γεγονος οτι διευρυνει πολυ τον κυκλο ζωης των κονσολων. Ξερουμε πλεον οτι εαν μια κονσολα δεν διαρκει σε βαθος χρονου, δεν εχει τυχη.

                                Και επουδενη δεν πιστευω οτι πρεπει πλεον να βγαινουν κονσολες καθε πεντε χρονια. Πλεον δεν συμφαιρει τις εταιριες κατι τετοιο, επειδη ειναι τεραστια τα ποσα σε ερευνα και αναπτυξη καινουργιου hardware.

                                Αληθεια, το PS3 εχει κανει αποσβεση ή ακομα;...
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X