Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλύτερο Castlevania στο DS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δες το με δική σου ευθύνη Deus Dope.
     
    Έχει και κάστρο μετά,αν πας για τον καλό τερματισμό.


    edit:Αν είσαι φαν της σειράς αξίζει να το παίξεις το PoR.Προσωπικά το ευχαριστήθηκα.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Μη βλέπεις που έχει 0 ψήφους στο poll, απλά τα υπόλοιπα δύο είναι παιχνιδάρες (αν και προσωπικά όπως θα είδες προτιμώ OoE > PoR > DoS).

      Comment


      • #18
        κι εγώ προτείνω το OoE χωρίς όμως να είμαι σίγουρος ότι θα το λατρέψεις. Θεωρώ, γενικά , ότι τα συγχρονα Castlevanias δεν έχουν την αίγλη του παρελθόντος...

        Παίξε Chi no Rondo καλύτερα στο PC-Engine CD!
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #19
          OoE για όλους τους λόγους που γράψατε. Το DoS δεύτερο γιατί απλά τα σπάει και μετά PoR γιατί δέν μου άρεσε και τόσο για τον λόγο ότι το κάνανε λίγο υπερβολικό και βαρετό.

          Comment


          • #20
            Έφτασα στο Giants κάτι και έκανα μια βόλτα να βρω ότι μυστικό μπορούσα και να τελειώσω κάποια quests. Το παιχνίδι είναι παρα πολύ καλό.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Χαιρετώ τα μέλη. Σαν 1ο ποστ εδώ, να αναφέρω ότι μπορεί να υπάρχουν δεκάδες forum με games, αλλά το δικό σας είναι κάπως διαφορετικό και όχι το βαρετό πλέον συνηθισμένο που βλέπεις.

              Αφορμή του θέματος εδώ είναι για το Castlevania. Το έχω σε emu για DS (γιατί λεφτά σε hardware της Ninty δεν ξαναδίνω -μετά το GC) και δεν έχω το Portait of Ruin. Πιστεύετε αξίζει σαν τίτλος όσο τα άλλα δύο; Το order που έπαιξα λίγο, μου άρεσε μπορώ να πω, αλλά το παίζω σαν παλιός φαν της σειράς, δεν μπορώ να πω ότι τα ευχαριστιέμαι τόσο όσο το SotNight ή το Super Castlevania.
              Συμφωνώ με τον Scatman για το Dracula X, είναι καλό και δύσκολο, μιας και δεν έχει τα quick save (όπως και τα υπόλοιπα παλιά castlevania) που έχουν όλα τα games πλέον .
              Greek Hairloss Community - Save ur hair
              Kraken's Blog

              Comment


              • #22
                Kαλώς ήρθες και σε ευχαριστούμε για τα λόγια σου .

                Προσωπικά δεν έχω παίξει το Order και από τα Castleoid έχω τερματίσει τα SotN, Circle of the Moon, Dawn of Sorrow και Portrait, ενώ ξεκίνησα και το Aria (μετά το Dawn, οπότε και δεν είχα ιδιαίτερα κίνητρα για να το τερματίσω). Αν σε βοηθάει πάντως έχω να σου πω ότι το Portrait of Ruin το θεωρώ με διαφορά το χειρότερο από όσα ανέφερα. Είναι ευχάριστο και έχει κάποια πολύ ενδιαφέροντα challenges (όπως 1 lvl playthrough μετά τον τερματισμό κτλ), αλλά το core gameplay του είναι κάπως αδιάφορο. Είχε προοπτικές, αλλά δεν αξιοποιήθηκε καθόλου η ιδέα με τους δύο πρωταγωνιστές. Δε χάνεις τίποτα πάντως, μικρό είναι, εκτός και αν ο χρόνος σου είναι πολύ περιορισμένος ;) .

                Comment


                • #23
                  Εγώ πάλι προτιμώ το DoS ίσως επειδή το Άρια είναι το αγαπημένο μου Castlevania. Θεωρώ πως είναι το πιο ισορροπημένο όλων και με τους πιο ωραίους αρχηγούς. Το ΟοΕ μετά και πολύ μετά το PoR το οποίο αν και όχι κακό ήταν πολύ μέτριο. Το μόνο που μου άρεσε πραγματικά ήταν κάτι ανάποδες πίστες.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #24
                    to dawn of sorrow itan to kalitero gia mena sto ds

                    Comment


                    • #25
                      Castlevania Symphony Of the night. Τι? Δεν είναι στο DS? Well, it should be...

                      Ψήφισα Castlevania Dawn Of Sorrow. Το Castlevania Order Of Ecclesia μου το δάνεισε (και το έκανα δικό μου) ο wesker και αφού του έδωσα κάποιες ευκαιρίες έμεινα στην αρχή, δεν με κέρδισε με το "ανανεωμένο" style του, δεν ξέρω. Μάλλον θα ξανασχοληθώ στο μέλλον.

                      Comment


                      • #26
                        To provlhma me to dawn of sorrow einai oti den phre sta sovara ton eafto tou.
                        To artstyle tou einai ypervolika gelio gia Vania kai den mporw na katalavw giati ksepese etsi.

                        To OOE kai to kainourio pou einai na vgei twra (an aki oxi sto DS) den exoun Ayami Kojima mesa alla toulaxiston yparxei mia poiothta pou se prodiathetei na ypotheseis pws einai sovara paixnidia.

                        To eipa kai prin, to lew kai twra, gia mena to OOE kairdizei xalara gia ta style points.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #27
                          Εμένα με κέρδισε το πόσο τεχνικά με "υποχρέωσε" να παίξω για να προχωρήσω.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            To provlhma me to dawn of sorrow einai oti den phre sta sovara ton eafto tou.
                            To artstyle tou einai ypervolika gelio gia Vania kai den mporw na katalavw giati ksepese etsi.
                            Ούτε εμένα μου άρεσε αλλά εγώ όταν το έπαιζα έβλεπα τον Soma από το Aria.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment

                            Working...
                            X