Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo 3DS - Official Thread

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ θα πάρω πιο μετά από Αμερική.
    sigpic

    Comment


    • TI; Ακόμα friend codes χρησιμοποιούν οι αισχροί;
      Δεν έμαθαν το μάθημα τους, τα ζώα! Εγώ δε δίνω ούτε 10 λεπτά για το 3DS έτσι, άντε γειά, οι άχρηστοι, το NGP θα ownaρει μόνο και μόνο για το καλό online που θα έχει σίγουρα!

      Σιγά μην κάθομαι να ανταλλάζω friend codes, και να περιμένω να με καταχωρήσει και ο άλλος.
      This is bullshit.

      Comment


      • This is Sparta
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by Linkmastersword View Post
          TI; Ακόμα friend codes χρησιμοποιούν οι αισχροί;
          Δεν έμαθαν το μάθημα τους, τα ζώα! Εγώ δε δίνω ούτε 10 λεπτά για το 3DS έτσι, άντε γειά, οι άχρηστοι, το NGP θα ownaρει μόνο και μόνο για το καλό online που θα έχει σίγουρα!

          Σιγά μην κάθομαι να ανταλλάζω friend codes, και να περιμένω να με καταχωρήσει και ο άλλος.
          This is bullshit.
          Έχουν κρατήσει μεν τα friendcodes αλλά αυτήν την φορά δε, είναι μόνο 1 (αυτό του 3DS) και ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Νομίζω πως δεν είναι τόσο τραγικό πλέον. Ακόμη και στο PSN πρέπει να γνωρίζεις το username κάποιου χρήστη για να τον προσθέσεις, εδώ απλώς κρατήσανε κωδικούς αντί για user names.
          Sundays are made for sleeping in. Sundays are made for walking around in baggy clothes, watching movies, nursing headaches and hanging out with your friends at the café. Sundays are NOT made for going to the worst neighborhood in town to find a kid who might be able to give you the information necessary to infiltrate a powerful cult that plans to take over the known universe. That's what Mondays are for.
          ---------------------
          animEΛ_ΛΑΣ

          Comment


          • Λες και το κάνανε Matrix... :kill:
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Kirby View Post
              Έχουν κρατήσει μεν τα friendcodes αλλά αυτήν την φορά δε, είναι μόνο 1 (αυτό του 3DS) και ισχύει για όλα τα παιχνίδια. Νομίζω πως δεν είναι τόσο τραγικό πλέον. Ακόμη και στο PSN πρέπει να γνωρίζεις το username κάποιου χρήστη για να τον προσθέσεις, εδώ απλώς κρατήσανε κωδικούς αντί για user names.
              A ευτυχώς.
              Αν ήταν σαν του Wii θα ηταν η μεγαλύτερη βλακεία που θα είχε κανει ποτε η νιντεντο!
              Μεγάλη σε επίπεδο virtual boy.
              Και το virtual boy δικαιολογείται λόγω της εποχής.

              Comment


              • Δοκιμασα σημερα 3ds(Pilotwings) στο πλαισιο.

                θετικα.
                -Το 3d μου φανηκε παρα πολυ καλο.

                Αρνητικα
                -Τα γραφικα δεν μου αρεσαν(δεν νομιζω βεβαια οτι επαιξα το καταλληλο παιχνιδι για να κρινω το φορητο) και το 3d χαλαγε σε μεγαλο βαθμο(unplayable)αν δεν ησουν ακριβως απο πανω(δεν μπορει να παρακολουθει αλλος οταν παιζεις καθως τα βλεπει ολα απο 2 φορες).

                Comment


                • FAQ Updated. Mou emeinan na valw kapoia xaraktiristika akoma kai einai ok!!!

                  Comment


                  • Βασικά φοβάμαι ότι σε κάνα χρόνο θα ανακοινωθεί το 3dsi ή lite όπου θα έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα οθόνης κτλ...
                    https://www.emulator-zone.com
                    I am an iteration closer to my desired solution!
                    The World Ends With You

                    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                    Castlevania Lords of Shadow

                    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                    Hyperdimension Neptunia

                    Comment


                    • Originally posted by belmont View Post
                      Βασικά φοβάμαι ότι σε κάνα χρόνο θα ανακοινωθεί το 3dsi ή lite όπου θα έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα οθόνης κτλ...
                      Κάτι τέτοιο δεν νομίζω να γίνει. Για την μπαταρία, εγώ προτιμώ να το παίζω στο κρεβάτι, γιατί έχω και τον φορτιστή δίπλα. ;)

                      Ή αυτή ή την επόμενη βδομάδα θα το έχω κι εγώ από Καναδά, γιατί λόγω τραυματισμού στο πόδι μου, δεν πήγα καθόλου τράπεζα. Αύριο θα πάω και θα τα καταθέσω. Εκκρεμεί και η προ-παραγγελία για το Mortal Kombat 9 μαζί.

                      Μην ρωτήσετε τους λόγους που το αγόρασα από Αμερική, γιατί είναι φανεροί. 1) Η κρίση στην Ελλάδα και το πανύψηλο ΦΠΑ, και 2) Το region lock, γιατί φοβάμαι ότι μπορεί να μην καταφέρουν να το σπάσουν και μετά φέρουν μόνο τα μισά RPG εδώ EU.
                      sigpic

                      Comment


                      • Βασικά σε όλη την Ευρώπη η τιμή της κονσόλας είναι μεγαλύτερη από ότι στην Αμερική.
                        Δηλαδή θα παραγγέλνεις συνέχεια από Αμερική παιχνίδια;

                        Όσο για το 3dsi είναι σίγουρο παρότι έχουν πει το αντίθετο.
                        Εμένα μου τη δίνει να παίζω και να έχω καλώδια γύρω μου!
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • Εγώ είμαι πολύ σκεπτόμενος αυτόν τον καιρό αν αξίζει να προβώ σε αγορά του φορητού στην συγκεκριμένη περίοδο που διανύουμε. Σε μία περίοδο με πάρα πολλά ποιοτικότατα παιχνίδια να αναμένονται να κυκλοφορήσουν μέχρι και το τέλος του χρόνου σε xbox360 και PS3...

                          Η λογική μου λέει να περιμένω καθώς έχω να παίξω άπειρο πράγμα στις οικιακές μου κονσόλες και το 3DS έρχεται σε μία περίοδο που πέρα από το "3D χωρίς γυαλιά" δεν θα μου προσφέρει κάτι το ουσιαστικό για να αφιερώσω περισσότερο χρόνο μαζί του και λιγότερο στις κονσόλες ή και το αντίθετο . Και επίσης πάντα παίζει το ενδεχόμενο όπως λέει ο φίλος belmont να βγει ένα πιο βελτιωμένο μοντέλο του 3DS σε 1-1,5 χρόνο και φυσικά αναμένεται και η κυκλοφορία του NGP τον Νοέμβρη που μπορεί να μας κάνει να ξεχάσουμε ότι ξέραμε για την φορητή σκηνή ως τώρα.

                          Παρόλα αυτά για κάποιον ανεξήγητο λόγο , πείτε το hype δεν ξέρω , δεν φεύγει από το μυαλό μου η εικόνα του να παίζω 3DS με Ocarina of Time....

                          ΥΓ : Αν το επιτρέπει ο δημιουργός της σελίδας μπορώ να παραθέσω της καλύτερες προσφορές τις κονσόλας στα διάφορα γνωστά και μη sites σε Ευρώπη για να έχουν υπόψιν τους οι μελλοντικοί αγοραστές ;)

                          Comment


                          • Μην ρωτήσετε τους λόγους που το αγόρασα από Αμερική, γιατί είναι φανεροί. 1) Η κρίση στην Ελλάδα και το πανύψηλο ΦΠΑ
                            Και λες μετά πως αγαπάς την Ελλάδα...
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Originally posted by belmont View Post
                              Βασικά EIMAI ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι σε κάνα χρόνο θα ανακοινωθεί το 3dsi ή lite όπου θα έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα οθόνης κτλ...
                              Fixed.
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Bart, η άποψή μου πάντως είναι ότι το πας καλά και να μην ενδώσεις στο hype. Μιλάμε για μια κονσόλα η οποία, πρακτικά, στη παρούσα φάση δεν έχει απολύτως τίποτα. Ακόμα κι αν δεχτώ ότι υπάρχουν κάποιες υποσχόμενες κυκλοφορίες στον ορίζοντα, βάσει βιβλιοθήκης, αυτή τη στιγμή, η αγορά της δεν έχει απολύτως κανένα νόημα. Ειδικά αν συνυπολογίσουμε τα αρκετά χρήματα που απατούνται για την αγορά της κονσόλας και, τουλάχιστον, ενός τίτλου.

                                Από κει και πέρα, ακόμα κι αν τα πάρεις τελικά, κάτι το γεγονός ότι το 3DS δεν έχει ακόμα σχηματίσει δυνατή βιβλιοθήκη, κάτι το ότι η προσοχή σου δύσκολα δε θα στραφεί ξανά στα 360/PS3, το πιθανότερο είναι ότι, σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα, τόσο η κονσόλα όσο και ο τίτλος για τα οποία χρυσοπλήρωσες θα πιάνουν σκόνη. Το early adoption μιας κονσόλας η οποία, ούτε σπουδαία βιβλιοθήκη έχει ακόμα, ούτε κάποιο επικών διαστάσεων killer up, κατά τη γνώμη μου, απευθύνεται, ως επί το πλείστον, σε πολύ συγκεκριμένο κόσμο.

                                Όπως σωστά ανέφερες, υπάρχουν ένα σωρό ποιοτικές προτάσεις (παλιότερες, σημερινές και επερχόμενες) σε Xbox 360 και PS3 (χώρια όσα υπάρχουν ή έρχονται σε XBLA/PSN για να μη ξεχνιόμαστε). Χώρια ότι οι επιλογές σου είναι ακόμα περισσότερες αν έχεις DS/PSP.

                                Το δε redesign είναι σχεδόν δεδομένο, το θέμα για μένα δεν είναι αν θα υπάρξει redesign, αλλά το πόσα θα είναι αυτά. Όλα τα handheld της Nintendo είδαν, αργά ή γρήγορα, τουλάχιστον ένα redesign και το 3DS δύσκολα θα αποτελέσει εξαίρεση. Πρώτα απ’ όλα αποτελεί πάγια πολιτική της Nintendo ενώ, επιπρόσθετα, το 3DS φέρει σημεία (όπως η διάρκεια της μπαταριάς πχ), που έχουν περιθώρια βελτίωσης. Μέχρι να βγει το redesign, το πιθανότερο είναι η κονσόλα να έχει χτίσει και μια X βιβλιοθήκη.

                                Κάνε το λογικό και ρίξε, προς το παρόν τουλάχιστον, άκυρο.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X