Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation Network

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συνεχιζω την κουβεντα με τον Deus Dope απο το Journey thread.

    Επαιξα το DYAD, τι παιχνιδι κι αυτο. Θα λεγα πως ειναι παιχνιδι που αξιζει να δεις, αλλα το αν αξιζει να το αγορασεις ειναι αλλο θεμα. Ειναι racer/shooter αλλα αυτες οι 2 ταμπελες δε βοηθανε για να εξηγησω στο ελαχιστο πώς παιζει ο τιτλος. Κινεισαι παντως γυρω γυρω απο ενα cylinder και περνανε εχθροι 2 χρωματων. Αν φας 2 ιδιους παιρνεις boost σε ταχυτητα και σε score. Καποιες πιστες ουτως ή αλλως σου ζητανε να κανεις pairs. Yπαρχουν και αλλοι εχθροι που περνανε σε μερικες πιστες, δε μπορεις να τους πετυχεις και πρεπει να τους αποφυγεις. Ολα αυτα δεν ειναι ευκολα γιατι αν παρεις εστω και 2 boost στα καπακια χανεις τη μπαλα και ειναι λες και εισαι on LSD η ολη φαση. Μετα απο λιγο το παιχνιδι σου εξηγει πως οταν σκοτωνεις εναν εχθρο αυτος ανοιγει σαν μαρουλοφυλο (ωραια περιγραφη ε) και πρεπει καπως να περασεις απο πανω του αποφευγοντας το κεντρικο σημειο γιατι εκει τρως damage. Επισης αν πηγαινεις γρηγορα μια κουβεντα ειναι το να το ελεγξεις αυτο. Οσο περνας ετσι απο πανω απο εχθρους παντως (το λεει graze αυτο) τοσο γεμιζει μια μπαρα. Οταν γεμισει κανεις μια αλλη επιθεση (lance) που στην ουσια ειναι ενα boost που σαρωνει κιολας ο,τι βρει μπροστα του και αν κανεις lance πολλους αντιπαλους το boost κραταει περισσοτερο.
    Σε αλλες πιστες σου ζηταει να κανεις pairs, σε αλλες να τελειωσεις οσο πιο γρηγορα μπορεις (αρα τιγκα lance attacks) και σε αλλες απλα να επιβιωσεις μεσα στον πανικο.
    Οπως ειπα πλακα εχει για να το δεις αλλα δε νομιζω πως ειναι κατι που θα σε κανει να γυρνας πισω ξανα και ξανα.

    Οσο για το fl0w το ειδα μεν, δεν ειδα κανενα νοημα δε. Δε μου αρεσε ουτε η λογικη του, ουτε η λιτοτητα του, ουτε ο χειρισμος που ολο κουνουσα το sixaxis και μετα απο μιση ωρα δεν ενιωθα τον καρπο μου. Δεν εχει καν τα ωραια γραφικα με ζωντανα χρωματα κτλ κτλ των αλλων παιχνιδιων του ιδιου studio, ουτε σου βγαζει κατι το καλλιτεχνικο. Αν σε καποιον αρεσε παω πασο, εγω μια φορα θα εκλαιγα τα λεφτα μου αν το ειχα πληρωσει.

    Comment


    • Φαντάζομαι παραμένει ακόμα αποκλειστικό του Plus έ; Τυχαία έπεσα επάνω του διαβάζοντας για αυτό στο Penny Arcade όπου ο ίδιος ο δημιουργός (από ένα άτομο φτιάχτηκε) προέτρεψε το άτομο που ήθελε να παρουσιάσει το τίτλο να φάει μανιτάρια πριν το κάνει. Πράγμα που έγινε.

      Εδώ το σχετικό άρθρο: http://penny-arcade.com/report/edito...ms-and-playing

      Xμμμ το fl0w για χαλάρωση το σκεφτόμουν, αν είναι να έχω θέμα με τους καρπούς μου μετά άστο.
      sigpic

      Comment


      • To plus συνεχιζει γερα:

        PlayStation Plus December content:

        5th December: Batman: Arkham City (PS3)
        5th December: LIMBO (PS3)
        5th December: Vanquish (PS3)
        12th December: Big Sky Infinity (PS Vita and PS3)
        19th December: Mortal Kombat (PS Vita)
        21st December: Knytt Underground (PS Vita and PS3)

        Comment


        • Hamilton's Great Adventure


          Ας γίνει καμιά ώρα κι αυτό sticky,μην είναι μόνο για XBLA.
          Carpe diem

          Comment


          • Στο Ελληνικο plus εχει 5.62 (απο 15 ευρω) την τριμηνη.
            Δεν ξερω για ποσο θα μεινει η προσφορα και αν ειναι λαθος(γιατι στα υπολοιπα ευρωπαικα store ειναι 10),παντως βγαινει η μιση τιμη στον χρονο με 4 3μηνες.

            Comment


            • Χμμμ,μάλλον πρέπει να πάρω 4 τρίμηνες γιατί μου τελειώνει.
              Carpe diem

              Comment


              • Ισως βαλω και παραπανω.

                Comment


                • Σωστός.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Πρεπει να εχουν κανει λαθος δεν μπορει(σε ολους η προσφορα ειναι στα 9.99 και σε μας 5.62?).Λεω να το εκμεταλευτω

                    Comment


                    • Εγώ είμαι ένα κλικ πριν την αγορά της αγγλικής που είναι στις 8 λίρες...

                      Αν παίξω μέσα στους επόμενους 3 μήνες τα Uncharted + Gravity Rush αξίζει... Διάολε, αποφάσεις .

                      Comment


                      • Είναι για Ελλάδα μόνο ή για αυτούς που είναι ήδη στο Πλας;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Για ολο το EU plus ισχυει η προσφορα.
                          Αλλα στο Ελληνικο ειναι σχεδον η μιση τιμη της προσφορας.Τωρα το γιατι δεν το ξερω και δεν με νοιαζει

                          Comment


                          • 50% off (55% για Plus members) το Tokyo Jungle μεχρι αυριο (αρχικη τιμη 13ε).
                            Οταν το πρωτοπαιξα γουσταρα και με το παραπανω, το ολο concept ειναι τελειως ακυρο και ειχε την πλακα του. Μετα απο λιγο καπου κουραστηκα βεβαια και το αφησα στην ακρη. Εχει πλακα, αλλα ειναι και πολυ χρονοβορο. Στην ουσια παιζει στο πολυ περιπου σαν action RPG (πας απο πολη σε πολη, σκοτωνεις αλλα ζωα, παιρνεις lv up κτλ). Επισης βρισκεις partners, κανεις απογονους (λολ) που σε ακολουθουν και ετσι εχεις και το party σου. Χειριζεσαι διαφορα ζωα απο σκυλια μεχρι ελαφια. Οταν εχεις καποιο φυτοφαγο ζωο εκει απλα παιζεις tactical espionage action και τρεχεις να σωθεις απο τα υπολοιπα αιμοβορα ζωα .

                            Γενικα αυτες τις μερες θα εχει διαφορα christmas deals, οποτε θα δουμε πολλες καλες προσφορες γενικοτερα.

                            Comment


                            • Το θέλω,και μάλιστα σε προσφορά,αλλά βαριέμαι να πάω να βάλω λεφτά.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • SEN store goes live, μετα απο μια καθυστερηση μερικων ετων:


                                Solid Snake σωθηκες νομιζω, τσιμπα ο,τι μπορεις απο Plus χωρις να ψαχνεσαι πλεον.

                                Comment

                                Working...
                                X