Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSVita

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θα με πειτε τρολ αλλα νιωθω οτι ξαναζω το launch του PS3 με ολα αυτα τα μεγαλα λογια περι γραφικων, δυναμης κλπ. Δεν αμφισβητω σε καμια περιπτωση αυτα που λεγονται αλλα φρασεις τυπου "8 times as powerful as the Samsung Galaxy S" για μενα τουλαχιστον ειναι τροφη για τα fanboys και για να γινεται buzz στο internet.

    Hideo, 3D μπορουν να βαλουν και σε revision, καλυτερα να μη το παρακανουν στο θεμα του κοστος (αν και νομιζω πως το εχουν ηδη).
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Μονο που αυτα τα ειπε ο τυπας που εφτιαξε την CPU kai GPU. Noμιζω τα ιδια εχουν και τα iphone/galaxy απλα σε πιο αδυναμες μορφες. Οποτε συγκρισεις γινονται.

      Απο τη στιγμη που φτανει σε PS3 επιπεδο, αυτο λογικο μου ακουγεται.


      3DS demo με MGS3.

      NGP demo με MGS4.
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • To 3DS όμως έχει επαναστατική νέα πολιτική ρε.

        Comment


        • Originally posted by Ramparter View Post
          Θα με πειτε τρολ αλλα νιωθω οτι ξαναζω το launch του PS3 με ολα αυτα τα μεγαλα λογια περι γραφικων, δυναμης κλπ. Δεν αμφισβητω σε καμια περιπτωση αυτα που λεγονται αλλα φρασεις τυπου "8 times as powerful as the Samsung Galaxy S" για μενα τουλαχιστον ειναι τροφη για τα fanboys και για να γινεται buzz στο internet.
          Οπ τωρα εδω εισαι λαθος.
          Δεν ηταν μεγαλα λογια αλλα πραγματικοτητα(Εκτος του 4d.).Mιλαμε για το τι μπορει να κανει η κονσολα,οχι για αυτα που βγαζουν oι third party.

          Comment


          • Θα θελα να πω τιποτα, αλλα δε θελω να μπω σ' αυτη τη λογικη κι εγω, γιατι ως τωρα με λιγα ατομα συμφωνω, παντως δεν ασπαζομαι τον υπερμετρο ενθουσιασμο καποιων, αλλα ουτε και την αντιπερα οχθη του trolling .

            Εγω λεω κρατατε μικρο καλαθι γιατι η αγορα ειναι απροβλεπτη. Ακομα θυμαμαι τις αντιδρασεις του κοσμου οταν ανακοινωθηκε το DS και επειτα το PSP, αλλα οπως ειδαμε η επιτυχια καθοριζεται απο αλλους παραγοντες και σιγουρα οχι απο τη λογικη και τις προσδοκιες των πιο hardcore / tech savy gamers.

            Προσωπικα εχω μπουχτισει, ολο νουμερα και στατιστικα για κατι που θα βγει σε 1 χρονο ξερω γω. Εγω θα αρκεστω στα games/services/κτλ που θα δω σε καθε κονσολα οταν ερθει η ωρα, για την ωρα ευτυχως εχω αρκετα πραγματα στην ακρη να με κρατανε απασχολημενο για ολο το 2011.

            Comment


            • Παντως δεν σκιζουμε και τα ρουχα μας ουτε για το 3DS (που και τοτε απο οτι θυμαμαι τις πρωτες μερες ειχαμε κυμματα ενθουσιασμου) αλλα ουτε και για το PSP2.

              Το γεγονος οτι αναλυουμε κατι και λεμε μια Α αποψη δεν μας μετατρεπει ουτε σε fanboys ουτε σε "χαζα κοριτσακια που ουρλιαζουν απο ενθουσιασμο" μπροστα στον Brad "PSP2" Pitt.

              Υποθεσεις και κουβεντα ειναι.
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Originally posted by hideo View Post
                Οπ τωρα εδω εισαι λαθος.
                Δεν ηταν μεγαλα λογια αλλα πραγματικοτητα(Εκτος του 4d.).Mιλαμε για το τι μπορει να κανει η κονσολα,οχι για αυτα που βγαζουν oι third party.
                Μα το ειπα κιολας, δεν αμφισβητω αυτα που λεγονται, ειναι οντως πραγματικοτητα, απλα ειναι τελειως τροφη για hype. Θεωρω πολυ πιο ουσιαστικο να πει κανεις για software, δυνατοτητες στα games λογω χειρισμου (touch panel/ motions κλπ), indie market παρα να ασχολειται το Ιντερνετ με το αν η συχνοτητα του επεξεργαστη ειναι 8 ή 16 φορες μεγαλυτερη ενος αλλου.

                Και για να εξηγηθω καλυτερα, δε θαβω τη κονσολα ουτε τους υποστηριχτες του, απλα δε συμφωνω με τη πολιτικη της Sony να προσπαθει να προωθησει τη κονσολα αναδεικνυοντας τη δυναμη της, θεωρω οτι το ιδιο λαθος εκανε και στο PS3.

                ΥΓ: Δε θυμαμαι το τελευταιο καιρο να εχω δειξει καποιον ενθουσιασμο για το 3DS. Απλα το λεω γιατι καποιοι νομιζουν οτι κανουμε console wars εδω περα. Ουτε η μια κονσολα με εχει πεισει ακομη ουτε η αλλη.

                Προσωπικα εχω μπουχτισει, ολο νουμερα και στατιστικα για κατι που θα βγει σε 1 χρονο ξερω γω. Εγω θα αρκεστω στα games/services/κτλ που θα δω σε καθε κονσολα οταν ερθει η ωρα, για την ωρα ευτυχως εχω αρκετα πραγματα στην ακρη να με κρατανε απασχολημενο για ολο το 2011.
                Λιγο πολυ αυτο ηθελα να πω.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Ο ενθουσιασμός δεν έκανε ποτέ κακό σε κανέναν πάντως. Όταν ασχολείσαι με κάτι πολύ καιρό και σε ενδιαφέρουν οι τεχνολογικές εξελίξεις, το NGP - και το κάθε NGP - είναι σχεδόν αυτονόητο ότι θα σου κεντρίσει το ενδιαφέρον. Όλη η τριβή με Android και iOS4 και όλες οι σύγχρονες εξελίξεις στις φορητές συσκευές μαζεύονται σε μία συσκευή με καθαρό και μοναδικό προσανατολισμό το gaming. Ε προφανώς και όποιος ασχολείται με το χώρο και ξέρει δύο πράγματα παραπάνω θα ενθουσιαστεί και θα αναλύσει. Το αυτονόητο - και αυτό που όλοι αναφέραμε αμέσως - είναι οι τίτλοι που θα βγουν και η γενικότερη υποστήριξη. Το ίδιο θα λέμε συνέχεια;


                  Και για να εξηγηθω καλυτερα, δε θαβω τη κονσολα ουτε τους υποστηριχτες του, απλα δε συμφωνω με τη πολιτικη της Sony να προσπαθει να προωθησει τη κονσολα αναδεικνυοντας τη δυναμη της, θεωρω οτι το ιδιο λαθος εκανε και στο PS3.
                  ΥΓ: Κάνει κάτι τέτοιο;

                  Όλοι οι devs το εκθειάζουν, η Sony έδωσε βαρύτητα σε όλα τα άλλα. Τέλος πάντων.

                  Comment


                  • Παντως ο ενθουσιασμος ειναι μερος ''παιχνιδιου''.Παντα σε περιοδους πριν απο καποια κυκλοφορια κονσολας ειναι λογικο να υπαρχει μια τρελα και να ακουγονται υπερβολες.Δεν βρισκω κατι κακο σε αυτο.Ειναι οπως το καλοκαιρακι νομιζουμε οτι η ομαδα μας στην μπαλα, θα πεταει και θα σηκωσει ολες τις κουπες.Δεν προκειται να γινει κατι τετοιο και το ξερουμε,αλλα το επομενο καλοκαιρι παλι τον ιδιο ενθουσιασμο και ονειρο θα εχουμε.

                    Δεν ειναι λοιπον κακο να φτανει το hype στον ουρανο πριν απο κυκλοφοριες νεων κονσολων,γιατι οπως και να το κανουμε ειναι απο τις καλες περιοδους κατ'εμε του gaming.

                    Comment


                    • Πάντως αν το PSP2 κάνει 400- ευρώ το 3DS θα μου φαίνεται άπειρα ακριβό κι όχι το NGP. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πώς 400 ευρώ για κονσόλα είναι πολλά ενώ 600-800 για κινητό είναι φυσιολογικά. Και δεν ξέρουμε τίποτα για τιμές παιχνιδιών ακόμα.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Εδώ δε θυμάστε τι είχε γίνει πριν την κυκλοφορία του SFIV ;

                        (αναφέρομαι στο post του hideo περί hype)

                        Comment


                        • Παντως σε αυτο που λεει ο Evans μαλλον εχει δικιο.
                          Δλδ περισσοτερο οι αλλες εταιριες μιλησαν για δυναμη παρα η sony.
                          Η Sony σταθηκε περισοτερο στα touch pad-screen και στις υπολοιπες λειτουργιες,παρα στις δυνατοτητες τις κονσολας oσον αφορα τα γραφικα.

                          Comment


                          • Originally posted by straier View Post
                            Πάντως αν το PSP2 κάνει 400- ευρώ το 3DS θα μου φαίνεται άπειρα ακριβό κι όχι το NGP. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πώς 400 ευρώ για κονσόλα είναι πολλά ενώ 600-800 για κινητό είναι φυσιολογικά. Και δεν ξέρουμε τίποτα για τιμές παιχνιδιών ακόμα.
                            Ε καλα εδω σκεψου οτι το DS εκανε 150€ οταν κυκλοφορησε το 2004, δηλαδη φαντασου τα τωρινα μοντελα ποσο φθηνα θα μπορουσαν να τα δινουν... Αλλα οι τιμες ποτε δεν ειναι θεμα κοστους αλλα θεμα ζητησης.

                            @Evans, πιθανως να εχεις δικιο σε αυτο, απλα με ολα αυτα που βλεπω αυτες τις μερες μου εχει μεινει στο μυαλο η εικονα του πανισχυρου φορητου, μπορει να μην η πολιτικη της Sony αυτης, θα δουμε οταν πλησιαζουμε στο release ποια θα ειναι η συνολικοτερη εικονα. Εγω απλα αυτο που θελω να πω ειναι οτι η δυναμη ειναι το τελευταιο πραγμα που με νοιαζει.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Α μετά από τόσο trolling και τόσες εμμονές σε πράγματα που δεν ειπώθηκαν, καταλήξαμε σε μία λανθασμένη εικόνα που προφανώς είναι απόρροια ελλιπέστατης έρευνας και σε μία συγκρατημένη προσωπική άποψη που ουδεμία σχέση έχει με τις αρχικές – ιδιαίτερα απόλυτες και ειρωνικές – δηλώσεις σου. Ωραία, χαίρομαι που βγάλαμε άκρη .

                              Comment


                              • Originally posted by straier View Post
                                Πάντως αν το PSP2 κάνει 400- ευρώ το 3DS θα μου φαίνεται άπειρα ακριβό κι όχι το NGP. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πώς 400 ευρώ για κονσόλα είναι πολλά ενώ 600-800 για κινητό είναι φυσιολογικά. Και δεν ξέρουμε τίποτα για τιμές παιχνιδιών ακόμα.
                                Γιατί πολύ απλά υπάρχουν άνθρωποι (πυροβολημένοι κατ'εμέ) που δίνουν 600-800 για κινητό.


                                Ερώτηση κρίσεως: Μήπως η sony να το άφηνε το όνομα psp2; Πάντού στο ίντερνετ κοτσάρουν και ένα psp2 δίπλα στο ngp.
                                Φαντάζομαι διάλογο σε κάτι μήνες από τώρα.
                                -Τα μάθες βγήκε το ngp!
                                -Ποιο;
                                -Το psp2!
                                -Α ναι το ξέρω.
                                :xp:

                                Comment

                                Working...
                                X