Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ε3 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tι price drop ρε altair, θα μας τρελάνεις; Οι κονσόλες δεν πέφτουν σαν τα παιχνίδια, σε 1 ώρα δηλαδή.

    IHNE με τόσα control schemes, με την πατέντα του read touch pad, με το PS Suite και με το PS3-PSV integration νομίζω έχεις έναν ξεκάθαρο προσανατολισμό, άσχετο τελείως από αυτόν ενός μεγάλου, home, μηχανήματος. Μέσα σε όλα αυτά πρόσθεσε και την αρχιτεκτονική του μηχανήματος, που είναι ίδια με mobile συσκευές τύπου Android, iPhone, iPad. Η Epic ήδη ετοιμάζει ενοποιημένη UE και για τα τρία μηχανήματα, ενώ τα ports θα είναι γελοία υπόθεση.

    Comment


    • Aν εξαιρέσω το Golden Abyss μπορώ να περιμένω 1-2 χρονάκια για price drop.Εκτός κι αν μέχρι τότε έχει βγει και κάτι άλλο να με καίει.Από την άλλη πάλι,ποτέ δεν έχω πάρει κονσόλα Day 1 και το Vita φαίνεται αρκετά δελεαστικό με την τιμή που έχει,με τα όσα προσφέρει καθώς και με το Golden Abyss στο launch.;)
      Carpe diem

      Comment


      • Κοίτα, ούτε εγώ έχω πάρει κονσόλα day one, πάντα είμαι σκεπτικός και συγκρατημένος. Στην προκειμένη περίπτωση είδα κάτι που μου άρεσε από την πρώτη στιγμή, το launch και η τιμή είναι εξαιρετικά, οι δυνατότητες και η λογική του μηχανήματος με εκφράζουν απόλυτα, οπότε πιστεύω ότι αξίζει να το τολμήσω. Βέβαια γνωρίζω ότι σύντομα θα δούμε κάποιο νέο μοντέλο, όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλο και λογικά θα είναι και βαρύ. Από την άλλη φαίνεται πολύ βολικό και είναι σίγουρα όμορφο. Σε αντίθεση με το PSP πάντως εδώ πιστεύω ότι θα ρίξω αρκετές ώρες, αν μη τι άλλο WipEout 2084 και Uncharted θα λιωθούν, πόσο μάλιστα ένα LBPV και ό,τι άλλο των γούστων μου.

        Comment


        • Καλά για αγορά στο λανσάρισμα ούτε εγώ παίζει να πάω. Και τίτλους έχω να παίξω στις άλλες κονσόλες και θα περιμένω να χτιστεί μια x βιβλιοθήκη πρώτα. Αλλά η τιμή με βάση το hardware και το εν δυνάμει είναι πολύ δελεαστική.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            Vaynard apoti fenetai mono oi 2 mas vriskoume to Ruin endiaferon
            Pantws egw goustarw poly, multiplayer me rivals kai diablo gameplay mou fenetai para poly kalo.
            Προσθέστε άλλον έναν στην παρέα. Οπτικά κτλ δεν ξετρελάθηκα, έτσι και αλλιώς δεν έδειξαν και πολλά πράγματα. Αλλά το concept του online ήταν πολύ ενδιαφέρον. Από ότι κατάλαβα ο κάθε παίχτης θα έχει δικό του dungeon και οι άλλοι παίχτες στην ουσία θα κάνουν raid στα dungeon των υπολοίπων, και αν είσαι online θα μπαίνεις και θα υπερασπίζεσαι το dunegon; Πόσο epic μπορεί να είναι αυτό; Εκεί θα είναι όντως χρήσιμο το 3G.

            Comment


            • Με Android κλπ ξέρει κανείς τι παίζει;

              Να προσθέσω στο θέμα της φορητότητας πως δε μπορείς να παίξεις σε οικιακή κονσόλα ξαπλωμένος ανάσκελα στο κρεβάτι σου εκτός κι αν έχεις τηλεόραση στο ταβάνι.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Originally posted by Ramparter View Post
                Αναρωτιεμαι τι ζημια θα εχουν - σε καλο θα τους βγει παντως...

                Δε βλέπω το λόγο να έχουν ζημιά. Ούτε κάποιο καινούριο ακριβό optical drive όπως το PS3 έχει, ούτε ακριβό επεξεργαστή που δεν μπαίνει πουθενά αλλού.
                Αντίθετα έχει επεξεργαστή και κάρτα που (έστω και σε απλούστερες εκδόσεις) μπαίνουν ήδη σε πολλά κινητά και tablets ρίχνοντας πολύ το κόστος. Ακόμα και η amoled που έχει δεν είναι πλέον τόσο σπάνια.


                Originally posted by Ground_zero View Post
                Prwta prwta to exw pei 1000 fores oi statheres konsoles tha kanoun sthn akrh poly syntoma, to Vita einai poly konta sto na petyxei kati tetoio afto einai pou dyskolevesai na deis.
                Portable gaming nikaei otidhpote allo anytime.

                Το ίδιο έλεγαν και για τα laptop.
                Όσο και να δυναμώσουν τα φορητά τα αντίστοιχα οικιακά συστήματα θα έχουν διπλή και τριπλή δύναμη, είναι θέμα χώρου.
                Ότι συμβαίνει με τα laptops και τα desktops.
                Δύσκολα χωράει τέτοια κάρτα πχ σε φορητό:
                I'm back bitches... Version 2.0

                Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                Comment


                • +1 Νιck. Τα οικιακά συστήματα θα προσφέρουν δυνατότητες από άλλο πλανήτη, περίμενε τον επόμενο χρόνο επειδή τώρα δεν είδαμε ακόμη τις οικιακές της next gen.

                  Comment


                  • Το Uncharted είναι πάντως απο αυτά τα παιχνίδια (μαζί με όλα τα sandbox Games, όλα τα FPS, όλα τα δυτικά RPGs κ.α.) τα οποία δεν βλέπω γιατί θέλει κάποιος να μπορεί να τα παίζει σε φορητή κονσόλα. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά νόμιζα πως η μαγεία του Uncharted είναι η ατμόσφαιρα, τα γραφικά, τα cinematic sequences πώς γίνεται να αποτυπωθούν αυτά σε μια οθονίτσα 4,5 ιντσών;! Κατά τα άλλα μαμάτο μηχάνημα το Vita με μαμάτη τιμή, αλλά με όλα τα μειονεκτήματα που έχουν τα φορητά μέσα.

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Να προσθέσω στο θέμα της φορητότητας πως δε μπορείς να παίξεις σε οικιακή κονσόλα ξαπλωμένος ανάσκελα στο κρεβάτι σου εκτός κι αν έχεις τηλεόραση στο ταβάνι.
                      Ετσι
                      Αυτο ειναι φορητοτητα, εγω δεν συνηθιζω να παιζω εκτος σπιτιου, αλλα ρε φιλε οταν ειμαι σπιτι και παιζω, γουσταρω να ξαπλωνω στο κρεβατι, στον καναπε , να βλεπω και τηλεοραση ταυτοχρονα, να αλλαζω δωματιο, να χεζω αμα λαχει βρε αδερφε


                      Και η τιμη του PSV με ψηνει να το παρω και εγω σχετικα νωρις .

                      Το ονομα μια χαρα μου φαινεται και ακουγεται καλα στα ελληνικα
                      αλλα η συντομογραφια του δεν μου κολλαει καλα . Εκτος και αν σε καμια επομενη conf αντι για Kobe σκασει μυτη κανας Phillip Cocu :xp:.

                      Comment


                      • Originally posted by ChrisTop View Post
                        Uncharted είναι η ατμόσφαιρα, τα γραφικά, τα cinematic sequences πώς γίνεται να αποτυπωθούν αυτά σε μια οθονίτσα 4,5 ιντσών;!
                        συμφωνώ;) ειδικά για games επιπέδου uncharted ή metal gear.

                        H λύση είναι να παίζει κανείς με κύαλια
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Το ίδιο έλεγαν και για τα laptop.
                          Όσο και να δυναμώσουν τα φορητά τα αντίστοιχα οικιακά συστήματα θα έχουν διπλή και τριπλή δύναμη, είναι θέμα χώρου.
                          Ότι συμβαίνει με τα laptops και τα desktops.
                          Δύσκολα χωράει τέτοια κάρτα πχ σε φορητό:
                          Otan erthei to mellon kai ta twrina paliwsoun tha exoume sta xeria mas ta antistoixa mellontika, den vlepw giati tha mporouse na me apasxolei afto twra twra.
                          Afto pou me niazei afth th stigmh einai oti den tha kouvalaw to playstation 3 mou xiliometra otan taksidevw, h otan paw se kapoion filo, h otan paw diakopes gia na paiksw paixnidia ta opoia einai kati parapanw apo aplws efxarista sto mati.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Έχει διαφορά αυτό που λες τώρα από αυτό που είπες πριν, ότι τα φορητά θα αντικαταστήσουν τα οικιακά.
                            Αν σε βολεύει εσένα παραπάνω δε λέει κάτι αυτό.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • H Press conference thn Nin me erikse apo ta synnefa, an kai oxi me thn kalh ennοia.
                              Den htan toso xalia oso ths MS, gia thn akriveia tha elega isaksia me ths Sony, omws to WiiU pou parousiasan mas afise me perissotera erwthmatika apo prin giati den ekshgisan apolitws tipote kai akomh xeirotera meiname me to pouli sto xeri en anamonh kainourias konsolas pou den hrthe pote.

                              Telika to Wii U einai pad, einai konsola, h einai pad gia konsola pou den deiksane?
                              Toulaxiston eixe endiaferon concept kai core games na deiksei, an kai kanena apo afta den htan apokleistikothta.

                              Gia mena to highlight afths ths E3 htan h timh tou PSVita after all.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Ground_zero View Post

                                Gia mena to highlight afths ths E3 htan h timh tou PSVita after all.
                                Και οι παρουσιάσεις των Revelations,Drake's Deception,Golden Abyss,να προσθέσω εγώ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X