Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ε3 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Post τέτοιο στο forum δεν υπάρχει. Στο MSN πολύ πιθανόν xD Απλά είχα πει πως πλέον δύσκολο να αγοράσω κονσόλες day one γιατί την έχω πατήσει. Γενικά το early adopting είναι θέμα αλλά οκ με τα games που είδα- λύγισα.

    Το 3DS και μόνο που έχει τόσο μικρή διάρκεια μπαταρίας και standard υπάρχει redesign με καλύτερα χαρακτηριστικά και διορθώσεις σε 1 με 1μιση χρόνο τρώει μαύρο προς το παρόν. NGP στα 250 με 300 είναι μια χαρά πιστεύω. Day one κονσόλα δεν αγοράζω πλέον για κανένα λόγο. Ειδικά στις handheld της Nintendo που τα redesign δίνουν και παίρνουν. Όχι ότι το μετάνιωσα που είχα αγοράσει το psp slim day one βέβαια, αλλά με το ds phat που ένα χρόνο πρπ μετά βγήκε το lite... ένιωσα λίγο κορόιδο
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Όταν είχε βγει το Dreamcast, ως σωστό Sega fanboy, έκανα κοπάνα από το σχολείο με δυο συμμαθητές για να πάω να το αγοράσω Day 2 (με δώρο ρολόι Dreamcast για το early adopting lol). Το γαμάτο ήταν ότι γνώριζα από πριν ότι δεν έιχα χρήματα ούτε για game, ούτε για VMU.

      Για 3 μήνες έπαιζα Toy Commander, Incoming, Trick Style, Ready 2 Rumble και Monaco GP στο demo.

      True story.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Originally posted by Loggo View Post
        Όταν είχε βγει το Dreamcast, ως σωστό Sega fanboy, έκανα κοπάνα από το σχολείο με δυο συμμαθητές για να πάω να το αγοράσω Day 2 (με δώρο ρολόι Dreamcast για το early adopting lol). Το γαμάτο ήταν ότι γνώριζα από πριν ότι δεν έιχα χρήματα ούτε για game, ούτε για VMU.

        Για 3 μήνες έπαιζα Toy Commander, Incoming, Trick Style, Ready 2 Rumble και Monaco GP στο demo.

        True story.
        Needs to be a retro documentair for future referrences. Πρέπει να κάνεις ταινία τον εαυτό σου.
        sigpic

        Comment


        • Kαι εγω μια απο τα ιδια loggo.

          Day one και την εβγαλα με τα demo.Τρελα εκεινη την εποχη.Το μονο που με ενοιαζε ηταν να εχω στα χερια μου την κονσολα.

          Ειναι και η μοναδικη κονσολα που πηρα day οne.
          Να δουμε αν θα ειναι το NGV η δευτερη.

          Comment


          • Originally posted by hideo View Post
            Kαι εγω μια απο τα ιδια loggo.

            Day one και την εβγαλα με τα demo.Τρελα εκεινη την εποχη.Το μονο που με ενοιαζε ηταν να εχω στα χερια μου την κονσολα.
            Έτσι.

            Η πλάκα είναι ότι δε το μετάνιωσα ποτέ.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Γιατι τοση ιστορια με το NGP?? Ενα καλυτερο psp ειναι, φορητη κονσολα που αν δεν ταξιδευεις συνεχεια η τι να πω δεν εχεις και αμεση αναγκη. Και ομως ολοι θελουν να δωσουν 300ε για να παιξουν LBP(!) day one και θα πουν και ευχαριστω κιολας.. Marketing?? η εχει καποιο τρομερο feature που δυσκολευομαι να δω?? Αν ειχε καποιο νεο FF/MGS να το καταλαβω να τα δωσω και εγω αμεσως..

              Comment


              • Prwta prwta to exw pei 1000 fores oi statheres konsoles tha kanoun sthn akrh poly syntoma, to Vita einai poly konta sto na petyxei kati tetoio afto einai pou dyskolevesai na deis.
                Portable gaming nikaei otidhpote allo anytime.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Originally posted by Ground_zero View Post
                  Prwta prwta to exw pei 1000 fores oi statheres konsoles tha kanoun sthn akrh poly syntoma, to Vita einai poly konta sto na petyxei kati tetoio afto einai pou dyskolevesai na deis.
                  Portable gaming nikaei otidhpote allo anytime.
                  Ναι αλλα γιατι να παιζω σε 8" οθονη η κατι τετοιο αντι στην 40" μου διαφευγει κατι?? Με τη λογικη οτι δεν εχουν καποιο τρομερο exclusive οι φορητες και ολα βγαινουν και για τις 2 γιατι να κανουν στην ακρη οι σταθερες??

                  Επισης πλεον και στα κινητα βγαινουν παρα πολυ καλα παιχνιδια με πολυ καλα γραφικα(dead space στο iphone 4g πχ)

                  Comment


                  • Κοιτα καποια στιγμη θα εχεις τη φορητη κονσολα που θα εχει πανω της τα παντα ολα σε μνημη χωρις δισκακια κλπ και πολλες πληροφοριες θα βρισκονται online σε cloud. Απο κει και περα οταν υπαρχει κοντα TV θα την αναγνωριζει και θα μπορεις να παιζεις βλεποντας εκει σε γαματη αναλυση. Ετσι θα ειναι το μεθεπομενο Vita.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Κοιτα καποια στιγμη θα εχεις τη φορητη κονσολα που θα εχει πανω της τα παντα ολα σε μνημη χωρις δισκακια κλπ και πολλες πληροφοριες θα βρισκονται online σε cloud. Απο κει και περα οταν υπαρχει κοντα TV θα την αναγνωριζει και θα μπορεις να παιζεις βλεποντας εκει σε γαματη αναλυση. Ετσι θα ειναι το μεθεπομενο Vita.
                      Αυτό.

                      Μπορεί να γίνει κι απ' το επόμενο βέβαια, αλλά ναι.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Γιατι τοση ιστορια με το NGP?? Ενα καλυτερο psp ειναι, φορητη κονσολα που αν δεν ταξιδευεις συνεχεια η τι να πω δεν εχεις και αμεση αναγκη. Και ομως ολοι θελουν να δωσουν 300ε για να παιξουν LBP(!) day one και θα πουν και ευχαριστω κιολας.. Marketing?? η εχει καποιο τρομερο feature που δυσκολευομαι να δω?? Αν ειχε καποιο νεο FF/MGS να το καταλαβω να τα δωσω και εγω αμεσως..
                        Νέο Uncharted.'Nuff said.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Αν βγει κατι τετοιο οκ day one και εγω.. Uncharted ok the best game ever αλλα δεν μπορεις να το παιξεις στο ps3 σου?? Εννοω οτι αν δεν υπαρχει αναγκη φορητοτητας δεν ειναι λιγο ανουσιο το NGP?? Δεν ξερω αν με πιανεται αλλα οκ..

                          Comment


                          • Eipame 1000 fores oti me TV out tha mporeis na paikseis oti theleis kai sthn othonh sou opote h diafora ths othonhs den paizei rolo.
                            Kai h forhtothta einai panta anagh, den mporeis na kouvalas thn konsola sou gia na paikseis me enan filo h enan gnwsto...
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Πάντως με τέτοια τιμή,μέχρι κι εγώ το ψήνω για Day 1 το Vita.Είναι βέβαια και το Golden Abyss στη μέση,αλλιώς στάνταρ θα περίμενα Price drop.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ε δεν το λες και super φτηνο 300ε.. Γενικα θα ηθελα καποια πραγματα παραπανω για να δικαιολογησω την αγορα, οπως να τρεχει android να μπορεις δηλαδη να τρεχεις εφαρμογες και να το χρησιμοποιεις καπως σε στυλ tablet + 3g τοτε ναι αξιζει. Αν το δω κλασσικα σαν φορητη κονσολα θα πρεπει να βγουν πολυ καλυτερα games για να το παρω, νεο castlevania/ff/mgs η κατι τετοιο.

                                Τεσπα ωραιο ειναι δεν σας το εθιξα.. Απλα για καποιον που εχει κανονικες κονσολες/pc και δεν ταξιδευςει συνεχεια ενα uncharted για μενα δεν δικαιολογει το day one που λετε αλλα οκ γουστα και αναγκες ειναι αυτα.. ;)

                                Comment

                                Working...
                                X