Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Wii U

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Μην συγκρίνετε το U3 με ένα tech demo.

    Είπαμε το U3 είναι το top of the top του ps3, και η Naughty Dog χρειάστηκε 3 παιχνίδια για να βγάλει τέτοια γραφικά.
    Είναι σαν να συγκρίνουμε το best graphics game του xbox με τα πρώτα παιχνίδια του 360.
    Το δίκαιο θα ήταν να συγκρίναμε το top ps3 με το top του Wii U.
    Και αν ισχύουν τα specs τότε το Wii U νικάει εύκολα.

    Εντάξει θα μου πεις είναι tech demo, αλλά θεωρώ πολύ εύκολο το tech demo να ξεπεραστεί. Εδώ το K2 έφτασε πολύ κοντά στο 100% cgi demo το Wii U θα κολλήσει;

    Comment


    • #47
      Originally posted by crpl_shepherd View Post
      Τελος οι ιδιοι τιτλοι σαν το uncharted γινονται render στα 1280 και κατω χωρις AA +
      οτι νανε

      το πρώτο Uncharted δεν έχει ΑΑ, αλλά το δεύτερο έχει 2xAA ενώ το Uncharted 3 θα κάνει χρήση του ΜLAA όπως έκαναν και τα God of War III ή Little Big Planet 2.

      Παίχτη το Uncharted 3 είναι game και το Zelda που ειδες tech demo και οι περισσότεροι λένε πως το Uncharted 3 απλώς δεν έχει αντίπαλο, επίσης όταν το 2012 κυκλοφορήσει το wii u με το hardware που έχει θα έχουν ανακοινωθεί τα hardware των xbox 720 και ps4 που δεν θα είναι hardware του 2008.

      Originally posted by Enpsty View Post
      Και αν ισχύουν τα specs τότε το Wii U νικάει εύκολα.
      μ'αρέσει που συγκρίνετε μια κονσόλα που βγήκε το 2006 με μία άλλη που θα κυκλοφορήσει το 2012 και λέτε πως η δεύτερη νικάει και μάλιστα έυκολα στο hardware. Δηλαδή τι περιμένατε το wii u να μην είχε μέσα του καλύτερη GPU από αυτή του ps3; για την CPU πάντως δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • #48
        Originally posted by BigBOSS View Post
        Παίχτη το Uncharted 3 είναι game και το Zelda που ειδες tech demo και οι περισσότεροι λένε πως το Uncharted 3 απλώς δεν έχει αντίπαλο, επίσης όταν το 2012 κυκλοφορήσει το wii u με το hardware που έχει θα έχουν ανακοινωθεί τα hardware των xbox 720 και ps4 που δεν θα είναι hardware του 2008.
        Καλά αυτό δεν λέει κάτι. Τα ίδια λέγανε και για το ps3 και πως όταν κυκλοφορήσει θα κάνει το 360 να δείχνει ξεπερασμένο. Κάτι που δεν έγινε ποτέ.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Enpsty View Post
          Εντάξει θα μου πεις είναι tech demo, αλλά θεωρώ πολύ εύκολο το tech demo να ξεπεραστεί. Εδώ το K2 έφτασε πολύ κοντά στο 100% cgi demo το Wii U θα κολλήσει;
          άρα το ps3 βγάζει καλύτερα γραφικά

          διότι CGI Killzone 2 >> tech demo Ζelda

          Originally posted by Enpsty View Post
          Κάτι που δεν έγινε ποτέ.
          έγινε.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #50
            Πότε έγινε;
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #51
              Originally posted by BigBOSS View Post

              έγινε.


              joke post??

              Comment


              • #52
                Χαχαχαχαχαχαχα

                Το σώμα μου δεν ήταν έτοιμο.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #53
                  Με games σαν τα Uncharted, Κillzone 2,3 και God of War 3.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #54
                    Βρε big boss άλλο το να έχουν κάποια games καταπληκτικά γραφικά,ίσως καλύτερα από ότιδήποτε έχει να δώσει ο ανταγωνισμόςκαι άλλο να κάνουν ένα άλλο μηχάνημα να δείχνει ξεπερασμένο.Α και άκυρο το παράδειγμά σου για το killzone γιατί δεν έχει φτάσει το halo σε ποιότητα.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • #55
                      Γιατι καθε θρεντ πρεπει να καταληγει σε graphics whoring μεχρι αηδιας; Να λεγαμε και για το Wii U παει κι ερχεται, αλλα που τετοια..

                      Comment


                      • #56
                        Moνο εγω βλεπω,οτι παραδοσιακα εδω και 10 σχεδον χρονια(απο gamepro forum) ολα τα vs ηταν στην πραγματικοτητα(στην ουσια) BigBoss vs Paixtis ?

                        Comment


                        • #57
                          Μάγκες,έχω κράξει πολλές φορές τον ΒΒ για τη λογική του και τη νοοτροπία του,αλλά στο συγκεκριμένο θέμα συμφωνώ 100% μαζί του.Βλάκα Crpl αδιαφορώ για τα μικρά στούντιο.Εδώ μιλάμε για το τι μπορεί να κάνει το μηχάνημα.Οπότε όπως καταλαβαίνεις είσαι off topic.
                          Και ναι είμαι Μ$ fanboy,αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν έβλεπα τα Uncharted,Heavy Rain,God of War 3,αναρωτιόμουνα πως στο κέρατο θα έβγαινε κάτι τέτοιο στο Χ360.

                          Deus Μιλάμε για τεχνικό τομέα εδώ.Ναι στο gameplay το Halo 1 είναι καλύτερο από όσα fps (εκτός Halo franchise) κυκλοφορούν σε οποιαδήποτε κονσόλα,αλλά όχι και στα γραφικά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Altair View Post
                            Μάγκες,έχω κράξει πολλές φορές τον ΒΒ για τη λογική του και τη νοοτροπία του
                            δεν είναι θέμα λογικής και νοοτροπίας, απλώς αν το πρόσεξες τις τελευτέες μέρες τρολάρω συνεχώς

                            δες και ένα ποστ μου στο θέμα του psvita

                            Originally posted by Altair View Post
                            Και ναι είμαι Μ$ fanboy,αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν έβλεπα τα Uncharted,Heavy Rain,God of War 3,αναρωτιόμουνα πως στο κέρατο θα έβγαινε κάτι τέτοιο στο Χ360.
                            ισχύει.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #59
                              Τι σας αρεσει στην πλαστικουρα του Uncharted δεν μπορω να καταλαβω..

                              Comment


                              • #60
                                Epeidh twra ekana ton kopo na dw to tech demo tou zelda, na pw oti afto pou to kanei na mhn deixnei toso kalo oso eprepe na deixnei einai to animation tou Link Imo?
                                Kaneis pou kaneis tech demo, giati den vazeis ena motion capture ston hrwa sou mamw?
                                Poso kalytero tha edeixne?
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X