Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    Αυτό που γουστάρω στο συγκεκριμένο θρεντ είναι ότι ο καθένας βγάζει τα gaming απωθημένα και κόμπλεξ του, κάνοντας και καλά χιούμορ/τρολινγκ. Και 2-3 άλλοι προσπαθούν να συζητήσουν σοβαρά.
    Η νέα μανία περί pc master race και console peasants δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια μασκαρεμένη εκδοχή του "κοιτάξτε πόσα λεφτά μπορώ να δώσω για το χόμπι μου". Προσωπικά προτιμώ τα παλιά, καλά, και κυρίως αθωότερα console wars.

    Comment


    • Κι εγώ.Γιατί ακόμα κι έτσι μιλάμε για παιχνίδια.
      Sony fanboy:Uncharted ρε,ταξιδεύεις παντού,περνάς μέσα από φλεγόμενα κτίρια,καράβια που βουλιάζουν,αεροπλάνα που πέφτουν,τρένα που εκτροχιάζονται.
      MS Fanboy:Halo ρε,ΑΙ στο θεό και εξαιρετικό Gameplay,ιστορία και μουσικάρα.
      Nintendo fanboy:Ο τεχνικός τομέας δε μας νοιαζει,έχουμε motion controls,πωλήσεις waggle waggle.
      PC fanboy:Μακάρι να βγει και για πισί το δείνα παιχνίδι.
      Carpe diem

      Comment


      • Raf αυτό δεν ισχύει, όχι σε απόλυτο βαθμό τουλάχιστον. Για να έχει κάποιος 2 και 3 κονσόλες, ειδικά αν τις αγοράζει όσο είναι ακόμα "καυτές" σημαίνει ότι έχει πληρώσει καλά λεφτά κι αυτός. Αν συνυπολογίσεις και ότι τα παιχνίδια στο pc είναι πιο φτηνά δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγική η διαφορά.

        Comment


        • Originally posted by Enpsty
          Σόρρυ αλλά παίζω video games για το gameplay τους. :troll:
          Καλά κάνεις.

          Αλλα ένα game, συνήθως, εκτός από gameplay αποτελείτε και από άλλα στοιχεία. Ενα καλό σενάριο, μια ενδιαφέρουσα πλοκή και χαρακτήρες, ένας ιδιαίτερος κόσμος/σύμπαν με πλούσιο lore, ένα κάλο soundtrack, ένα όμορφο art direction με όμορφη αισθητική μπορεί για κάποιους να ανεβάζει την εμπειρία κατά πάρα πολύ.

          Αλλωστε όλα αυτά τα στοιχεία, όπως και το gameplay που αναφέρεις, ένα πράγμα προσφέρουν, διασκέδαση μέσω μιας gaming εμπειρίας.

          Κάποιος μπορεί να γουστάρει, παίζοντας μόνο tetris στο mute και ασπρόμαυρο και κάποιος άλλος να γουστάρει να παίζει μόνο το The Walking Dead. Γούστα είναι αυτά.

          Comment


          • Originally posted by Raf
            Η νέα μανία περί pc master race και console peasants δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια μασκαρεμένη εκδοχή του "κοιτάξτε πόσα λεφτά μπορώ να δώσω για το χόμπι μου". Προσωπικά προτιμώ τα παλιά, καλά, και κυρίως αθωότερα console wars.
            PC master race δεν σημαίνει gamer με πανάκριβο PC, απλα οτι το PC θεωρειται η ανωτερη πλατφορμα για gaming.
            Σιγουρα ενα μεγαλο μερος αυτης της κλικας το μονο που κανει ειναι να λεει για το οτι τα PC εχουν σουπερ-ντουπερ ανωτερα γραφικα αλλα αυτο ειναι ενα μοναχα πλεονεκτημα απο τα πολλα, και δεν χρειαζεσαι να τα σκασεις χοντρα για να τα εχεις.

            Επισης ο κοσμος ας μην ξεχνάει οτι πρόκειται για meme το οποιο ειναι αριστο στο να εκνευρίζει τους console peasants :troll:

            Comment


            • You don't need a top-of-the-line gaming PC to be a member of the Master Race. You just have to recognize that PC is objectively superior to consoles in every way possible as explained here!**
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Πολύ ωραίο το ποστ στο reddit και αναλυτικό.
                Κρίμα που όλα όσα αναφέρει,αν και σωστά,δεν είναι ικανά να μου δώσουν τα νέα Uncharted,Halo,Mario,Gears κλπ κλπ.
                Πάντως,πραγματικά πολύ ωραίο ποστ,εύγε.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair
                  Πολύ ωραίο το ποστ στο reddit και αναλυτικό.
                  Κρίμα που όλα όσα αναφέρει,αν και σωστά,δεν είναι ικανά να μου δώσουν τα νέα Uncharted,Halo,Mario,Gears κλπ κλπ.
                  Πάντως,πραγματικά πολύ ωραίο ποστ,εύγε.


                  Τουλαχιστον μπορει να δωσει αλλα παιχνιδια

                  Comment


                  • You don't need a top-of-the-line gaming PC to be a member of the Master Race. You just have to recognize that PC is objectively superior to consoles in every way possible as explained here!**
                    Καλα αυτη η master race ολοι 15χρονα ειναι? Το παραπανω ειναι λες και διαβαζεις πληροφοριες για το τι πρεπει να κανεις για να μπεις στην cool παρεα του σχολειου σου :troll:

                    This following informational will explain how and why the PC is the unquestionably superior choice compared to underpowered and industry-harming PS4 and XBox One PC imitators.
                    Ναι industry-harming... ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι που τα σκανε για τιτλους στις industry-harming κονσολες ωστε να αγοραζει μετα η master race παιχνιδια με 2 euro και να μας τα πριζει για την ανωτεροτητα του pc gaming :troll:. Εχει κανεις τους καταλαβει οτι αν δεν υπηρχαν οι κονσολες τα πραγματα στο pc gaming θα ηταν τελειως διαφορετικα?

                    Comment


                    • Originally posted by nooto View Post
                      Εχει κανεις τους καταλαβει οτι αν δεν υπηρχαν οι κονσολες τα πραγματα στο pc gaming θα ηταν τελειως διαφορετικα?
                      μονο μαντεψιες, δεν ξέρουμε πως θα ήταν.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Originally posted by Roronoa View Post

                        Τουλαχιστον μπορει να δωσει αλλα παιχνιδια
                        Κοίτα τώρα που γίνεσαι χαζούλης.Είπαμε,καλά και άγια όσα λέει,αλλά εμένα δε μου κάνει,άρα δεν κάνω τη μετάβαση.Τι παιχνίδια μπορεί να δώσει;Shelter 2;Ενδιαφέρον δε λέω,αλλά οκ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Κοίτα τώρα που γίνεσαι χαζούλης.Είπαμε,καλά και άγια όσα λέει,αλλά εμένα δε μου κάνει,άρα δεν κάνω τη μετάβαση.Τι παιχνίδια μπορεί να δώσει;Shelter 2;Ενδιαφέρον δε λέω,αλλά οκ.
                          Περι παιχνιδιων τα εχουμε πει και αλλες φορες.

                          Comment


                          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                            Και 2-3 άλλοι προσπαθούν να συζητήσουν σοβαρά.
                            Μα γίνονται αυτά τα πραγματα;;
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                              Καλά κάνεις.

                              Αλλα ένα game, συνήθως, εκτός από gameplay αποτελείτε και από άλλα στοιχεία. Ενα καλό σενάριο, μια ενδιαφέρουσα πλοκή και χαρακτήρες, ένας ιδιαίτερος κόσμος/σύμπαν με πλούσιο lore, ένα κάλο soundtrack, ένα όμορφο art direction με όμορφη αισθητική μπορεί για κάποιους να ανεβάζει την εμπειρία κατά πάρα πολύ.

                              Αλλωστε όλα αυτά τα στοιχεία, όπως και το gameplay που αναφέρεις, ένα πράγμα προσφέρουν, διασκέδαση μέσω μιας gaming εμπειρίας.

                              Κάποιος μπορεί να γουστάρει, παίζοντας μόνο tetris στο mute και ασπρόμαυρο και κάποιος άλλος να γουστάρει να παίζει μόνο το The Walking Dead. Γούστα είναι αυτά.
                              Καλη η θεωρεία αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή.
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X