Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2014 - Emotional, Ecstatic, Epic!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    Kamia ekthesh den me entypwsiase oute sto paramikro, alla ws anakoinwseis kai titlous sigoura kerdise h Nintendo fetos.

    Afto den tha me kanei na agorasw to WiiU omws... h Nintendo prepei na mathei pws me kako hardware mono na krataei thn viomhxania pisw petyxainei.
    Καμία nintendo δεν περιμένει η βιομηχανία, μία χαρά προχωράει από μόνη της και βλέποντας από απόσταση τα πράγματα την έχει αφήσει και πίσω της. Μία τρίτη κονσόλα σε λογική Sony/MS απλά δεν χωράει. Η Ν αυτά που θέλει μπορεί να τα κάνει και με το συγκεκριμένο hardware οπότε... Για την αγορά καλό είναι κιόλας που υπάρχει ένα μηχάνημα σε σαφώς πιο χαμηλή τιμή. Αν έλλειπε και το χειριστήριο ίσως να ήταν ακόμα καλύτερη η κατάσταση κιόλας.

    Στα της έκθεσης πάντως δεν θα έλεγα ότι "κέρδισε" η Ν, η Sony τουλάχιστον νομίζω συνολικά έδειξε πιο ενδιαφέροντα πράγματα.

    Comment


    • Εμένα, πάλι, μια χαρά μου φάνηκε η φετινή E3.

      Είχε τις υπερπαραγωγές που πολλοί θέλουν να βλέπουν, είχε πράγματα απ' την indie σκηνή και, μετά από πολύ καιρό, δυο καλές conferences που εστίασαν σχεδόν αποκλειστικά σε games χωρίς φλυαρίες και πράγματα που δεν ενδιαφέρουν το κοινό που παρακολουθεί την έκθεση.

      Νομίζω ότι όσοι απογοητεύτηκαν από τη φετινή E3 παραβλέπουν τρία πράγματα. Την οικονομική πλευρά της βιομηχανίας (σε τι επίπεδο κινούνται πλέον τα budgets δηλαδή). Τα αυξημένα development cycles που, αναπόφευκτα, έρχονται με κάθε μετάβαση από γενιά σε γενιά και, τέλος, το γεγονός ότι, πλέον, δεν ανακοινώνονται τα πάντα στην E3 αλλά έχουμε ανακοινώσεις καθ' όλη τη διάρκεια του έτους.

      Η μόνη πίκρα έχει να κάνει με την πενιχρή παρουσία της Ιαπωνίας, αλλά αυτό το έχουμε πάρει απόφαση πια.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Το καλυτερο πραγμα που εκανε η Ν ειναι αυτο που συμβαινει τωρα, το treehouse event (live streaming @ Nintendo US) και δειχνουν gameplay footage απο τα διαφορα παιχνιδια της εκθεσης. Πολυ καλο το ολο εγχειρημα και συμπληρωνει τελεια το κατα τ' αλλα πολυ συντομο presentation a la Nintendo Direct. MS και Sony θα μπορουσαν να κανουν κατι παρομοιο, αυτη τη χρονια btw και οι 3 παρουσιασεις ηταν πολυ καλες, απλα οκ χορτασαμε CG απο ενα σημειο και μετα και χρειαζονται περισσοτερες τετοιες ευκαιριες για να βλεπει ο κοσμος gameplay.

        Οριστε και το livestream:
        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


        To splatoon που μεταδιδεται τωρα, παιρνει μεχρι τωρα πολυ θετικο feedback και ενω αρχικα μου φανηκε αδιαφορο, πιστευω πως θα χει την πλακα του σε multiplayer. Επισης το treehouse gameplay του Toad game ηταν ωραιο, λιγο απο platform, λιγο απο puzzle.. πολυ καλη ιδεα νομιζω.
        Το trailer του Xenoblade X ηταν αρκετα αστοχη επιλογη νομιζω (επισης η αρχη του παρεπεμπε σε Metroid και ξενερωσα). Το παιχνιδι θελει δουλεια για να βελτιωθει σε καποιους τομεις, ως τωρα φαινεται ακριβως οπως το Xenoblade καλως ή κακως.

        H Sony εκανε μια πολυ σωστη παρουσιαση για το PS4 δειχνοντας ενα ενδιαφερον all around line-up χωρις εκπληξεις μεν, αλλα με ουσια δε. Απεναντιας το Vita πηγε περιπατο, αυτο το κομματι ηταν απογοητευτικο ακομα και για οσους δεν ειχαν υψηλες προσδοκιες.

        Η MS με τον Phil Spencer στο τιμονι ηταν εξισου ουσιαστικη και κυριως κραταω το νεο παιχνιδι της Platinum (τους εχω εμπιστοσυνη παροτι το trailer δε με κερδισε) και το Sunset Overdrive που βαζει λιγο χρωμα στη μονιμως σκοτεινη παλετα της τρεχουσας γενιας.

        H Square δεν ξερω αν τρολαρει τη user base του Vita ή τη fan base των FF με το Agito να βγαινει σε PS4/XB1 αλλα τελοσπαντων, εχω σχεδον σταματησει να ενδιαφερομαι για το τι κανει αυτη η εταιρεια...

        Τελος κατι που περασε απαρατηρητο αν ενδιαφερεται κανεις ειναι η κυκλοφορια του SMT IV (3DS) το καλοκαιρι του 2014 (digital only δυστυχως). Απο την αλλη δεν ειδαμε DQ7 3DS κατι που το χα σιγουρο λογω της ελλειψης παιχνιδιων του 3DS φετος αλλα οκ θα δειξει..

        Enpsty τι teaser υπηρξε για νεο Metroid;
        Αντε να δουμε τι αλλο θα μαθουμε αυριο.

        Comment


        • Η Σόνυ μπορούσε να βγει νικήτρια,αν δεν είχε το τελευταίο κομμάτι με τον κοστουμάτο να αμς μιλάει για νούμερα,τηλεοράσεις κλπ.
          Carpe diem

          Comment


          • Και το διλημμα παραμενει, Wii U ή 3DS?
            Do a barrel roll!

            Comment


            • νεα gameplay βίντεο για Witcher 3



              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Originally posted by Ramparter
                Και το διλημμα παραμενει, Wii U ή 3DS?
                Νομίζω είναι ξεκάθαρο πλέον.WiiU δαγκωτό!
                Τα public έχουν πακετάρα!Mario+Luigi+Nintendo Land+Mario Kart 8=350e!!!!!!!!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Do a barrel roll!

                    Comment









                    • Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Sorry buddy αλλα αυτη τη φορα η Nintendo ξεπερασε και στα γραφικα τον ανταγωνισμο...





                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • νεες εικόνες Witcher 3


                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Originally posted by paixtis View Post
                            Νομίζω είναι ξεκάθαρο πλέον.WiiU δαγκωτό!
                            Τα public έχουν πακετάρα!Mario+Luigi+Nintendo Land+Mario Kart 8=350e!!!!!!!!
                            Δε νομιζω Τακη...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • ελα ο παιχτης μιλησε

                              το νεο ζέλντα πάντως φαινεται πανέμορφο.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Για WiiU πας εννοείται αυτό..

                                Comment

                                Working...
                                X