Announcement

Collapse
No announcement yet.

PlayStation 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kojima: ο καύσωνας του Διαδικτύου


    Phantoms of P.T : are the rumors true ?

    Comment


    • Ανακοινώθηκε επίσημα : έρχεται το remaster του Alan Wake με καλύτερα γραφικά και αναλύσεις σε PS5 τον Οκτώβριο

      Χύνει βαρέλια όλο το ιντερνετ



      το Alan Wake προοριζόταν για το PS3 στην E3 2005 και τελικά κυκλοφόρησε μόνο στο xbox 360 τότε . Χαίρομαι που η remaster θα βγει στο PS5
      Last edited by majorfox; 06-09-2021, 03:31 AM.

      Comment


      • Γουστάρουμε ανέλπιστα Max Payne, εεεεε, Alan Wake. Και το game είναι must για όποιον δεν έχει ασχολήθεί. Του έκανα ένα playthrough σχετικά πρόσφατα για το overdose από Remedy μετά το Control ( βρήκα και το τελευταίο θερμός). Απτα λίγα παιχνίδια που είναι relevant ακόμα και αν ασχοληθείς μαζί του ετεροχρονισμένα και έχει killer soundtrack.

        Τώρα για την έκδοση του PS3 που αναφέρεις δυστυχώς δεν έχω ακούσει κάτι (και θα είχε ενδιαφέρον μια σύγκριση αλα Df Retro όπως το Gears 3). Απόσο γνωρίζω η Remedy ήταν second party της M$oft μέχρι και το 2016, όπου έβγαλαν και το Quantum Break. Μετά έγιναν multiplat. Όλες οι εκδόσεις που υπάρχουν μέχρι στιγμής είναι αξιόλογες. Η og στο 360 είναι οτι πιο optimised υπάρχει για να τρέχει σε solid 30άρι. Το bc του One είναι εντυπωσιακό με δυστυχώς ελάχιστα θέματα και στο PC λάμπει.

        Comment


        • Originally posted by thunderjohn View Post
          Γουστάρουμε ανέλπιστα Max Payne, εεεεε, Alan Wake. Και το game είναι must για όποιον δεν έχει ασχολήθεί. Του έκανα ένα playthrough σχετικά πρόσφατα για το overdose από Remedy μετά το Control ( βρήκα και το τελευταίο θερμός). Απτα λίγα παιχνίδια που είναι relevant ακόμα και αν ασχοληθείς μαζί του ετεροχρονισμένα και έχει killer soundtrack.

          Τώρα για την έκδοση του PS3 που αναφέρεις δυστυχώς δεν έχω ακούσει κάτι (και θα είχε ενδιαφέρον μια σύγκριση αλα Df Retro όπως το Gears 3). Απόσο γνωρίζω η Remedy ήταν second party της M$oft μέχρι και το 2016, όπου έβγαλαν και το Quantum Break. Μετά έγιναν multiplat. Όλες οι εκδόσεις που υπάρχουν μέχρι στιγμής είναι αξιόλογες. Η og στο 360 είναι οτι πιο optimised υπάρχει για να τρέχει σε solid 30άρι. Το bc του One είναι εντυπωσιακό με δυστυχώς ελάχιστα θέματα και στο PC λάμπει.


          Ναι έχεις δίκιο για το Max Payne αλλά από το τίποτα καλό είναι και αυτό.
          Θα προτιμούσα ένα ριμαστερ του Max Payne 3.
          Βαρέθηκα να βλέπω ξανά GTA5 έχω χάσει το μέτρημα, το βγάζουν και στο ps5. Έχει σπάσει ρεκόρ από dislike στο YouTube ! Γουσταρω !



          Να μην ξεχάσω , οσο για τα κωλόπαιδα που έκραζαν για το νέο μοντέλο του PS5 και τα εμετικά σχόλια σε site,εχω να τους πω ότι το νέο μοντέλο που κατασκευάζει τώρα η Sony ειναι καλύτερο από το πρώτο.

          Comment


          • Σιγουρα θα το τιμήσω το Alan Wake, δεν το είχα παίξει στην εποχή του και αυτή η έκδοση μου κλείνει το μάτι.

            Majorfox γιατί το νέο μοντέλο είναι καλύτερο του προηγούμενου; Ρωτάω επειδή δεν έχω καταλάβει, λένε πως θερμαίνεται λίγο περισσότερο το Playstation 5 τώρα. Όποιος άλλος ξέρει ας απαντήσει.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Originally posted by Deus View Post
              Σιγουρα θα το τιμήσω το Alan Wake, δεν το είχα παίξει στην εποχή του και αυτή η έκδοση μου κλείνει το μάτι.

              Majorfox γιατί το νέο μοντέλο είναι καλύτερο του προηγούμενου; Ρωτάω επειδή δεν έχω καταλάβει, λένε πως θερμαίνεται λίγο περισσότερο το Playstation 5 τώρα. Όποιος άλλος ξέρει ας απαντήσει.

              Πάντα το δεύτερο μοντέλο έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής μόνο αυτό . Αυτό το ξέρουμε από το πρώτο PS1. Μου φαίνεται υπερβολικό η Sony να έκανε ένα τέτοιο λάθος διαφορετικά θα το είχε αποσύρει.

              προσωπικά τα πρώτα ps2 και ps3 που αγόρασα το πρώτο τρίμηνο κυκλοφορίας τους μου βγήκαν προβληματικά μέσα σε ένα χρόνο, παρόλο που τα είχα κάνει σέρβις δεν κράτησαν πάνω από τρίμηνο, και τα Δευτέρα μοντέλα που αγόρασα κράτησαν χρόνια χωρίς κολλήματα.

              τωρα επειδή θέλω να αγοράσω το Ps5 εφόσον βγαίνει το νέο μοντέλο θα αγοράσω το νέο και ότι είναι καινούριο.
              Last edited by majorfox; 22-09-2021, 01:57 AM.

              Comment


              • Σήμερα έγινε επίσημο ! Όλα τα ριμεικ της Blue Point θα είναι αποκλειστικά της Sony ! Έχω εμπιστοσύνη στη Sony για τα ριμεικ των Mgs και silent hill στο μέλλον γιατί με έπεισε ο ο κολλητός του Kojima ,Herman Hulst στο βίντεο!

                δειτε το τρέιλερ από το επίσημο κανάλι του PlayStation

                Comment


                • Ο δημιουργός του God of War σχολιάζει τον Kojima και τις φημες για Silent Hill και MGS !



                  Comment


                  • Ο Kojima ετοιμάζει τρέιλερ από το νέο του game για τα Video Game Awards

                    https://mobile.twitter.com/HIDEO_KOJ...98050962362369
                    Last edited by majorfox; 20-11-2021, 03:47 AM.

                    Comment


                    • Νέο βίντεο : Πως ο Mark Cerny έφτιαξε το PS5

                      δείτε το βίντεο από το επίσημο κανάλι του WIRED

                      Comment


                      • Τα γραφικά του Matrix Awakens σε gameplay είναι έπος ! Γίνεται ένας χαμος στο ιντερνετ !

                        Comment


                        • Σύγκριση γραφικών του Matrix Awakens με πλάνα από την ταινία!

                          επίδειξη δύναμης από την Unreal Engine 5

                          Comment


                          • Ανακοινώθηκε επίσημα Splinter Cell για την νέα γενια !

                            Τελικά η δήλωση του Michael Ironside πριν 3 χρόνια βγηκε αληθινή !

                            Comment


                            • Άντε να δούμε πως θα είναι το next gen Splinter Cell, τα παλιά για να πω την αλήθεια δεν τα είχα χωνέψει ποτέ γιατί ήμουν Metal Gear Solid fanboy. Ας ελπίσουμε να έχει φυσιολογική ανάπτυξη, όχι σαν κάτι άλλα Beyond good γκουχ γκουχ Good and evil...


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Πέφτει ξύλο !
                                Η Sony εξαγόρασε την Bungie , τους δημιουργούς του Halo.

                                Comment

                                Working...
                                X