Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Switch - Η νέα κονσόλα της Nintendo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Εσάς με τις προπαραγγελίες, σάς ήρθε το mail για το launch event στα public cafe Συντάγματος και Πειραιά?( 12.01 από Πέμπτη προς Παρασκευή) Δεν υπάρχει περίπτωση να πάω και να σηκωθώ την επόμενη( επίσης δεν παίζει να βρω parking Σύνταγμα με την καμμία )oπότε για μένα απόγευμα Παρασκευής it is, εκτός απροόπτου.

    ΕDIT:
    Επίσης μην αγχώνεστε για public, έχω παραγγείλει πάρα πολλες φορές από εκεί και 1. πάντα έχουν τηρήσει τις τιμές του site και έχουν κανει τα αδύνατα δυνατά να βρούνε την εκάστοτε παραγγελία( είχα παραγγείλει κάτι toys Invizimals για τον ανιψιό)και 2. ενημερώνουν πάντα μέσω SMS ή mail για να παραλάβεις. Τώρα αν καθίσει η στραβή με το Switch, τι να πω... xD

    EDIT 2:
    Σχετικά με το left joycon ένας χρήστης στο GAF ανέφερε κάτι για μετρήσεις και εγκρίσεις σε περίπτωση ανόδου των dB που εκπέμπει το joycon μέσω bluetooth( γενικά φαίνεται πως ξέρει για ποιο πράγμα μιλάει αλλά δεν μπορώ να βρω το post του) Eν ολίγοις, έχει ισχυρές ενδείξεις πως έχουν περιορίσει το σήμα του joycon προκειμένου να παραμείνει στο μέγιστο δυνατό η ισχύς της μπαταρίας. Σε περίπτωση που η Ν ενισχύσει το bluetooth signal μέσω firmware update, θα πρεπει να δώσει έγγραφα προς νέα έκριση εξαιτίας της ενίσχυσης του bluetooth σήματος. Ένας χρήστης έκανε post στο Twitter πως κάποιος σύνδεσμός του στην NoA του δήλωσε πως day one θα έχει διορθωθεί το πρόβλημα. Τι να πει κανείς, τα κατάφερε πάλι η Ν Θέλω να πιστεύω τις επόμενες ημέρες θα υπάρξει επίσημη ανακοίνωση επί του θέματος.

    ΕDIT 3:
    Τελικά τo Fast RMX θα είναι launch τίτλος. Για το Fast Neo Racing είχα διαβάσει πολύ καλά σχόλια, αλλά όλοι συμφωνούσαν πως ήταν αρκετά δύσκολο ακόμη και στο πρώτο επίπεδο δυσκολίας και σε σημεία άδικο. 19.90€ digital only για αρχή.
    Last edited by Sinclair; 24-02-2017, 10:41 PM.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #77
      Αντιγράφω ποστ μου από αλλού.
      "Ίσως κάνω βλακεία,ίσως το σκέφτομαι λάθος,αλλά θέλω τη γνώμη σας.
      Αν τελικά έρθει κανονικά το Switch μου,στα 299,σκέφτομαι μήπως παίξω κατευθείαν το Zelda.Θα είναι το πρώτο 3D Zelda με το οποίο θα ασχοληθώ σοβαρά(είχα παίξει κάνα 10ωρο το ΟοΤ,αλλά το άφησα κι έλεγα να το παίξω στο 3DS),και φοβάμαι μήπως μου αλλοιώσει την εμπειρία.Από την άλλη,με όλα όσα διαβάζω για τον τίτλο,ψήνομαι πάρα πολύ άσχημα.Θα μου πείτε,υπάρχει και στο WiiU,αλλά μιας και έχουν πέσει τα preorders ήδη,το σκέφτομαι για Switch.Θα μου πείτε,ακύρωσε τα,αλλά κάτι η συλλεκτική του τίτλου,κάτι ότι την κονσόλα την βρήκα 41 ευρώ φτηνότερα,μπαίνω σε σκέψεις.
      Το καλοκαίρι βέβαια θα φύγω,για 6 μήνες και λογικά,θα το αφήσω Αθήνα,μιας και δε θα έχω άλλα παιχνίδια να παίξω.Από την άλλη,όποτε και να το πάρω,το ένα εξάμηνο της εγγύησης θα το χάσω ούτως ή άλλως.
      Σκέφτομαι πως αφού δε με καίει ο τίτλος,θα μπορούσα να περιμένω,αλλά αν πάει καλά,πιθανό price drop θα αργήσει πάρα πολύ,και μετά άντε να το βρω σε καλύτερη τιμή.
      Από την άλλη,σκέφτομαι να το ρίξω στην τρελή,να το πάρω,και ότι γίνει.Πείτε καμιά γνώμη ρε σεις,έλεγα μέχρι τώρα θα είχα αποφασίσει,αλλά ούτε καν."
      Carpe diem

      Comment


      • #78
        Μη πιεζεις τις ορμες σου νεος ανθρωπος παιχτο αμεσα. Περα απο τη πλακα το gaming δε χρειαζεται προγραμμα!

        Οσο για το Fast RMX ειπαν οτι εχουν ασχοληθει με το balance της δυσκολιας.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #79
          Originally posted by Evans View Post


          Το έχουν παρατηρήσει πάρα πολύ, οπότε μάλλον μιλάμε για universal issue. Άντε να δούμε, φαίνεται να είναι design flaw παρά κάτι πυ θα μπορούσε να λυθεί με firmware update.
          Αυτό είναι γνωστό. Είναι όπως με το Wi-Fi. Το σώμα μας είναι φτιαγμένο απ' όλα τα στοιχεία της φύσης, μαζί και τον ηλεκτρισμό. Ο ηλεκτρισμός που έχουμε μέσα μας είναι η αιτία να μην εκπέμπει το σήμα εκεί. Το ίδιο ισχύει και για τα ηλεκτρονικά είδη (ηχεία, τηλεόραση, κλπ) που δεν αφήνουν το σήμα να περάσει. Αν η Nintendo είχε πάρει το παράδειγμα της Sony, αυτό ίσως αποφευγόταν. Δυστυχώς, η Νίντεντο είναι πλέον 10 χρόνια πίσω από τις άλλες εταιρείες με τέτοια τεχνολογία που έχει το Switch. Δυστυχώς, είναι σαν το αποτυχημένο Kinect της Microsoft.
          sigpic

          Comment


          • #80
            Σωστο αυτο που λες, κι ισως σχετιζεται και με το dna γιατι δε συμβαινει σε ολους. Μπορει να επηρεαζει μονο τους εβραιους κι εμεις να μην εχουμε θεμα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #81
              Πιστεύω αν αποφύγουμε τη γλουτένη θα είναι όλα μια χαρά!
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Ramparter View Post
                Σωστο αυτο που λες, κι ισως σχετιζεται και με το dna γιατι δε συμβαινει σε ολους. Μπορει να επηρεαζει μονο τους εβραιους κι εμεις να μην εχουμε θεμα.
                Άσε τα αστεία. Αυτό το πρόβλημα είναι παγκόσμιο, οπότε επηρεάζονται όλοι.
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Εγώ δε κατάλαβα ποιο ήταν το παράδειγμα της Σόνυ... αφαίρεσε τον ηλεκτρισμό από τους ανθρώπους;
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Somari View Post
                    Εγώ δε κατάλαβα ποιο ήταν το παράδειγμα της Σόνυ... αφαίρεσε τον ηλεκτρισμό από τους ανθρώπους;
                    Στα χειριστήρια της δεν υπήρχε καν τέτοιο θέμα. Η Sony είναι πολύ καλή σε τέτοια πράγματα.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Ακριβως, η Sony δεν ειχε ποτε θεμα και γι αυτο δεν ειχε θεμα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #86
                        Εγώ πάντως θυμάμαι πως ούτε η Νιντέντο είχε θέμα με Wavebird, Wiimotes, WiiU controller etc
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #87
                          Ναι αλλα πιο πανω ειπαμε οτι δεν ακολουθησε το παραδειγμα της sony, παρακολουθεις τη συζητηση ή σπαμαρεις;
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #88


                            Nέο Blaster Master./ faints

                            Επιπρόσθετα νομίζω, πως μάλλον θα υποκύψω και θα αγοράσω και το Fast RMX στο launch( ελπίζω να αρκεί η εσωτερικη μνήμη, αν και σε βάθος χρόνου θα αγοράσω μια 64άρα κάρτα για αρχή)

                             
                            Rogue Trooper Redux
                            The Fall Part 2: Unbound
                            Treasurenauts
                            sU and the Quest for meaning
                            RIME
                            Zombie Vikings
                            Mr. Shifty
                            TowerFall Ascension
                            Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
                            Thumper
                            Splasher
                            RIVE
                            Enter the Gungeon
                            Cave Story
                            NBA Playgrounds
                            1001 Spikes
                            Redout
                            Unbox: Newbie's Adventure
                            Graceful Explosion Machine
                            Pocket Rumble
                            SteamWorld Dig 2
                            Little Inferno
                            Ultimate Chicken Horse
                            Runner 3
                            Neuro Voider
                            Kingdom Two Crowns
                            Pankapu
                            Shovel Knight: Treasure Trove
                            The Binding of Issac Afterbirth +
                            Duck Game
                            World of Goo
                            Yooka-Laylee
                            The Escapists 2
                            Shovel Knight: Specter of Torment
                            Blaster Master Zero
                            Toe Jam & Earl: Back in the Groove
                            Space Dave!
                            Tumbleseed: A Rolly Roguelike
                            Terraria
                            Wargroove
                            Fast RMX
                            Has Been Heroes
                            Human Resource Machine
                            Gonner
                            Dandara
                            Flipping Death
                            Snake Pass
                            Stardew Valley
                            Celeste
                            Perception
                            Hollow Knight
                            Monster Boy and the Cursed Kingdom
                            WonderBoy and the Dragon's Trap
                            Shakedown Hawaii
                            Overcooked!
                            The Jack Box Party Pack 3
                            Hover: Revolt of Gamers
                            Away: Journey of the Unexpected
                            Portal Knights
                            State of Mind
                            The Next Penelope
                            Mutant Mudds
                            Battle Chef Brigade
                            Ittle Dew 2
                            Last edited by Sinclair; 28-02-2017, 10:02 PM.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #89
                              κι εγω day1 το βλεπω το fast rmx, για zelda θα παω ή απογευμα παρασκευης ή το σαββατο.

                              θελω να εχω κατι να παιζω αφου περασω τα μεσανυχτα public συνταγματος και πριν ερθει το zelda στο ζωγραφου :p

                              Comment


                              • #90
                                Κι εγω το σκεφτομαι το Fast αν τελικα δε κρατηθω και αγορασω τη κονσολα, κι εεισης ψηνω το World of Goo αν δε κοστιζει πολυ - το χα παιξει μονο στο PC πριν 10 χρονια.

                                Με τοσα indies η κονσολα βλεπω να ναι καταρχην αξιος αντικαταστατης του Vita
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X