Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι το έχω ακούσει.

    Bασικά αυτή τη στιγμή έχω πάνω από 1000 RPG soundtracks και ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό κατεβάζω όλες τις πρόσφατες κυκλοφορίες. Δύσκολα μου ξεφεύγει κάποιο. Για κάποιο λόγο με έχει πιάσει μανία με τα OSTs..

    Tου Nier Replicant & Gestalt είναι πολύ καλό αν κι ελαφρά μακριά από αυτά που προτειμώ να ακούω
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • Τελειοτητα.


      Επισης(το χω ξαναβαλει ):
      Do a barrel roll!

      Comment




      • ...distant indeed.

        Comment


        • Α ρε μεγάλε τι έβαλες!
          Τίτλος και μουσική είναι ένα.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • http://www.youtube.com/watch?v=BWk26U1r454

            :smoke:

            Comment


            • Από το Έπος της Rockstar μια μικρή playist

               








              sigpic

              Comment




              • όταν άκουσα το OST του Lands of Lore 2 έμεινα βλάκας. Το προτείνω στον καθένα, ιδιαίτερα σε αυτούς που τρελαίνονται για ατμοσφαιρική μουσική
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Αυτό είναι το παιχνίδι που ο κεντρικός χαρακτήρας μεταμορφωνόταν σε κάτι σα γίγαντα ή σε κάτι σαν σαυράκι-ποντίκι;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • στο 3 (που είναι το μόνο που έχω παίξει απ'τη σειρά) εάν θυμάμαι καλά μεταμορφωνώσουν σε ποντίκι για να μπείς σε πολύ μικρά σημεία/τρύπες
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • σωστα θυμασαι (γιατι το ιδιο θυμαμαι και εγω)

                      btw μιας και αναφερθηκε to xenoblade το επαιξε κανενας να μας πει τι λεει η ιαπωνικη εκδοση? κατι gameplay vids απο youtube που ειδα δεν κατεληξα καπου 100% για το τι να περιμενω (gameplay wise) απο αυτα που διαβαζω βεβαια λενε τι ειναι μακραν το καλυτερο jrpg στο wii

                      καποια all time classic κυριως απο jrpgs osts κυριως καποια πιασαρικα







                      keep em coming

                      Comment


                      • Κορυφαίο μιξάρισμα themes χαρακτηρων και του παιχνιδιου γενικοτερα που ακουγεται στα ending credits! Ακουστε το όλο! Παντως απο το 3:33 μέχρι τέλος γίνεται παρα παρα πολυ καλο για μενα! Αναλογη μουσικη ακουγεται και στο απλό 4.

                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Παίζω πάλι Sonic 3. Αυτη, μα αυτη η μουσικάρα στο 2ο πλανητη απλά δεν παίζεται! Ε και πως να παιχτεί αφού αυτός που την έφτιαξε είναι ο ένας και μοναδικός Michael Jackson!

                          Απολαύστε 16-bit era μουσικάρα!

                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Έτσι ρε Ryu, 16bit μουσικάρα!

                            Alisia Dragoon: Stage 1 - Mega Drive


                            Sonic 3D Music: Volcano Valley Zone Act 2 - Mega Drive


                            Sub-Terrania: Stage 5 - Mega Drive


                            Snatcher: One Night in Neo Kobe City - SEGA CD


                            Τα τρία τελευταία αφιερωμένα σε DJ, Dope και Scatman αντίστοιχα.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment




                            • Comment


                              • Ωραία τα soundtracks, κάποια δεν τα ξέρω καν και με κέρδισαν μπορώ να πω. Όπως και να έχει, το επόμενο λίγοι θα το ξέρουν, όμως είναι ένα από τα καλύτερα (credits)-songs τουλάχιστον για μένα. Από τότε που το άκουσα όταν έπαιξα το Dead Or Alive 2 στο DreamCast έχει γίνει ένα πολύ ξεχωριστό κομμάτι για μένα, sadness and passion.

                                Comment

                                Working...
                                X