Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συγγνώμη αν έχει μπει πιο πριν



    The mark of true background music όπως λέει στο σχόλιο!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • LOL δε ξέρω αν κάποιος από τους υπόλοιπους κατόχους Famiclone το είχε πετύχει πουθενά αυτό το παιχνίδι αλλά, πέρα από το ότι ήταν σχετικά καλό, είχε γαμάτο soundtrack.



      Α και:


      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment



      • Ντάξει...με αποτελείωσε! Το θέλω...
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Do a barrel roll!

          Comment


          • respect ^
            |
            |

            Comment








            • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Do a barrel roll!

                Comment















                • All time classic, από τα ποιοτικότερα game OSTs που έχω ακούσει ποτέ, μιλάμε για τεράστια πόρωση και ακούγεται πολύ ευχάριστα και εκτός παιχνιδιού.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment




                  • Μιας και το ξεκίνησα ακόμη μία φορά, μόλις έφτασα στο Dazil συνειδητοποίησα για πολλοστή φορά τι υπέροχο OST έχει το Xenogears.

                    Ακούστε κι αυτό γιατί οι ομοιότητες είναι κάτι παραπάνω από φανερές
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Ωπα ρε θηριο, επιασες τωρα το XG;
                      Για πες μου και μια γνωμη γι' αυτη την εκδοχη επ' ευκαιριας:

                      Comment


                      • Αυτή μου αρέσει περισσότερο. Το Creid album το έχω κατεβάσει και το ακούω ανελλιπώς. Πολύ πολύ όμορφη δουλειά.

                        Ναι είπα να το πιάσω να το τελειώσω επιτέλους μιας και με το FF 4 ξύπνησε η επιθυμία για backlog από jrpgs που θέλω να πιάσω. Την προηγούμενη φορά το είχα φτάσει Babel Tower αλλά έγινε corrupted το αρχείο λόγω παλαιότητας της 3rd party memory card Ας ελπίσουμε η official που ξετρύπωσα να αντέξει.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Την καλυτερη δουλεια κανεις μαλλον. Κι εγω εχω αρχισει να ξενερωνω με διαφορα παιχνιδια που δοκιμασα τελευταια, ωρες ωρες μου περναει απ το μυαλο να κανω κανα γερο ντου για να ξεμπερδεψω με διαφορα 16-32 bit RPGs, αλλα οκ θελει κοτσια η δουλεια.

                          Comment


                          • Μόνο εμένα δε με ενθουσιάζει το Creid τελικά; Το συγκεκριμένο είναι όντως καλύτερο από το πρωτότυπο αλλά δεν ήταν και ποτέ το αγαπημένο μου.
                            Όντως μοιάζει με το Μαρκο Πόλο, πολύ μάλιστα (άλλωστε ο Μιτσούντας είναι λάτρης της Κέλτικης μουσικής), αλλά το περίεργο είναι πως το σιντί της Λορείνας βγήκε ελάχιστα πριν από το Xenogears.

                            Για να μην είμαι εκτός θέματος ορίστε δύο διασκευές του αγαπημένου μου κομματιού από Μιτσούντα (αν και δεν προσεγγίζουν την τελειότητα του πρωτότυπου).



                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Comment









                              • Comment

                                Working...
                                X