Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Πολύ όμορφη η μουσική του Uncharted. Ομολογώ πως δεν το περίμενα να έχει τέτοια κομμάτια.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Straier πρεπει να δεις και το setpiece που ντυνει το συγκεκριμενο κομματι. Προσωπικα ουτε εγω περιμενα τετοιου ειδους μουσικη, πραγματικα υπεροχη. Μου θυμισε μεξικανικο ειδος που επαιζε σε ταινιες τυπου El Mariachi.

        Comment


        • Έχω δρόμο μέχρι να δω το συγκεκριμένο setpiece (3 παιχνίδια ). Απλά από όσα έχω δει το Uncharted είναι ένα rollercoaster με επική-δυναμική μουσική (καλή και ταιριαστή μεν, χωρίς πολύ ουσία κατά τη γνώμη μου ως επί το πλέιστον δε) με ολίγες μεσοαμερικάνικες πινελιές (σήμα κατατεθέν το πνευστό που ακούγεται σχεδόν παντού).
          Το συγκεκριμένο κομμάτι δεν είχε πραγματικά καμία σχέση με ό,τι άλλο είχα ακούσει. Χθες θα το άκουσα καμιά πενηνταριά φορές.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Comment


            • Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Carpe diem

                Comment


                • Retro mode:

                  16bit δύναμη.


                  Και 16bit έπος.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Για το demon's crest- από τα καλύτερα 16bit osts imo και από τις καλύτερες δουλειές της Capcom ever- έχω ποστάρει κι εγώ κάποια κομμάτια και ένα αρκετά καλό remix από youtube. Γενικά για το συγκεκριμένο game δεν υπάρχουν όσα remixes θα περίμενε κανείς... Κρίμα κι άδικο ρε γμτ. Μαζί με το Actraiser ήταν από τις μεγαλύτερες retro εκπλήξεις που είχα.



                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment




                    • Comment


                      • Εφτασε παλι η εποχη του χρονου που ακουω τα απαντα του Uematsu:



                        Απαραδεκτο που το παραπανω κομματι παιζει μονο 1 φορα σε ολο το παιχνιδι.



                        .. κι ενα "bonus" track για το τελος - δικο σου Ryu_gr!

                        Comment


                        • Απαραδεκτο που το παραπανω κομματι παιζει μονο 1 φορα σε ολο το παιχνιδι.
                          Τελικά δεν ήμουν ο μόνος που περίμενε πως θα είναι boss theme ε;
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Χα! Ωραίος, ήξερες ότι γουστάρω το find your way! Δεν ήθελα να βγαίνει εχθρός να χαλάει το theme! Το replay θα πατηθεί πολλές φορές!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment








                            • Τόσα χρόνια δεν είχα μπει ποτέ στον κόπο να ακούσω το ost του Earthworm Jim στην 32bit version. Όπως λέει κι ένα παλικάρι στο YouTube...EARGASM!
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Αααμαν! Τ-τ-τ-τι κομματάρα είναι αυτό του earth;;;
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X