Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favourite VG Music (YouTube Edition)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Ωραίος ο παίχτης, το ζει!

      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Ωραίο αυτό του Shenmue.

        Comment


        • Ειχα παει τωρα Πολωνια ενα 4ημερο.. Οριστε λιγο live music καθως προχωρουσα στο κεντρο της Κρακοβιας:



          DKC fanboys.. they 're everywhere.

          Comment


          • Ποιος νοιάζεται για την μουσική, μονο που βλέπω το video σε ζηλεύω. Είναι dream trip για μένα εκεί που πηγες, ταξίδι που θέλω να κάνω πριν πεθάνω. Αν επιλέξεις να απαντήσεις σε αυτό το post πες εντυπώσεις για το πως σου φάνηκε.

            Comment


            • Θα γραψω 2 λογια στο off topic section µε την 1η ευκαιρια. Κατα τ' αλλα αν νομιζεις πως απανταω επιλεκτικα κατι εχεις παρει στραβα, μια φορα οντως δεν ειδα ενα ποστ σου και αυτο ειναι ολο.
              Οριστε ενα ακομα βιντεακι που μου φανηκε συμπαθητικο (sight read ειναι να παιζεις κατι για 1η φορα - απλα "διαβαζεις" τις νοτες και παιζεις επι τοπου):

              Στο 2ο μισο εχει πλακα που ανεβαζει στροφες..

              Comment


              • Ok περιμένω σχόλια. Ωραίος και ο πιανίστας.

                Όσοι το ξέρετε αυτό your childhood was trashsome!

                Comment


                • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • ξεκινησα ninja gaiden 3 razor's edge.
                    απο τα πιο επικα κομματια για main menu παιχνιδιου.

                    sigpic

                    Comment


                    • Έφαγα ξανά κόλλημα με το OST του FFVI και το τελευταίο μήνα το ακούω συνέχεια.

                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Δυσκολο να μη φαει κανεις κολλημα με τετοια OSTs. Ειμαι κι εγω σε κλιμα Uematsu παντως μιας και σε 2 μερες (επιτελους) θα τον δω απο κοντα στο live του και ακουω αρκετα σκορπια κομματια απο FF αυτη την εβδομαδα.

                        Το παρακατω ισως και να ναι κλασικο θεωρητικα, αλλα λογω του οτι ειναι απο το FF2 δε νομιζω να το ξερουν κι ολοι:


                        Ορχηστρικη εκδοση:

                        ... επισης αποτελει και μερος αυτου του πολυ καλου medley:

                        Comment


                        • Χεχε, από την περιγραφή ήμουν σίγουρος πως θα ήταν το Rebel's ή το Overworld Theme από το FF2.

                          Πάρτε ίσως τα καλύτερα Medley που υπάρχουν. Δεν είναι εντελώς πιστά στο πρωτότυπο αλλά ο τρόπος που έχουν συνδυάσει όλες τις μελωδίες (ειδικά στο πρώτο) είναι φοβερός.





                          Και μια καλή playlist με τα δύο παραπάνω και διάφορα άλλα:
                          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                          Και ένα μόνο με battle themes:


                          Και μερικά piano arrangements ολόκληρων soundtracks:
                          FFVII: http://www.youtube.com/watch?v=KsAHfrBr_4c
                          FFVIII: http://www.youtube.com/watch?v=JfdwMIiUork
                          FFIX: http://www.youtube.com/watch?v=7um2uGwSG0M
                          FFX: http://www.youtube.com/watch?v=ZRDYr14hluM
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • sigpic

                            Comment


                            • Carpe diem

                              Comment


                              • Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X