Announcement

Collapse
No announcement yet.

Too Many Games, too Little Time !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    σήμερα ολη μέρα κοιμόμουνα,μετά έτρεχα σε δουλειές,μετά έπαιξα ένα δίωρο,μετά γυμναστήριο και μετά έξοδος.αλλά συνήθως δεν προλαβαίνω να παίξω ρε γμτ,ίσως φταίω κι εγώ,γιατί παθαίνω συχνά αυτό που λέει ο "KING" lu bu και θέλω να κάνω κι άλλα πράγματα.

    έχω αφήσει στη μέση τα εξής:
    ocarina of time
    starfox adventures
    dead rising
    final fantasy 8
    prince of persia warrior within
    the punisher
    valkyrie profile lenneth
    superman returns
    saint's row
    grand theft auto liberty city stories

    και ασχολούμαι τακτικά με τα bioshock,portal,god of war 2.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Έχεις παραθέσει μια λίστα, που το Ocarina of Time είναι στην ίδια μοίρα με το Dead Rising, ξέρεις πολύ καλά τι πρέπει να κάνεις.


      ..................


      Και πριν πεταχτεί ο Ferryman και πει ?Να τελειώσεις το Dead Rising?, σου προτείνω να τελειώσεις το Ocarina of Time.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        Το Portal 2 ώρες με το ζόρι είναι, με τι ρυθμούς το παίζεις xD ; 1 λεπτό τη μέρα;

        W/e, για μένα έπαψε να ισχύει αυτό το θέμα. Άπειρες επιλογές, γιατί να παίζω 2 παιχνίδια που είναι το ίδιο πράγμα (καλή ώρα GoW/RE4 clones) και να μην παίξω το καλύτερο; Απλώς δεν παίζω τα πάντα και δε με ενδιαφέρει να παίξω τα πάντα. Ποιότητα>>κατανάλωση.

        Comment


        • #19
          @Loggo:απ'οσα έχω αφήσει στη μέση τα μοναδικά που σκοπεύω να τελειώσω μέχρι να πάω φαντάρος είναι τα ocarina,ff8.
          το lenneth ίσως το τελειώσω εκεί,ανάλογα τις συνθήκες.


          @Evans:έχω κολλήσει στο τελευταίο δωμάτιο,και το έχω αφήσει μέχρι να τελείωσω το gow2.

          πάντως αυτό το τελευταίο που λες έχει ένα point. ;)
          Carpe diem

          Comment


          • #20
            Imo μην ακους τι λενε οι αλλοι, πχ να παιξεις το ταδε βαρυσημαντο game (sorry Loggo).
            Ο καθενας παιζει ο,τι γουσταρει και οχι ο,τι "πρεπει" να παιξει.

            Απο εκει και περα καλο ειναι ολοι να μην αφηνουν 10 παιχνιδια στη μεση και αν ποτε συμβει αυτο τουλαχιστον να μην παιρνουν αλλα, γιατι τοτε η στοιβα με τα μισοτελειωμενα συνεχως θα μεγαλωνει.

            Εγω πλεον εχω καταφυγει στη λυση του να πουλαω ο,τι πηρα και κατεληξα στο συμπερασμα πως δεν θα το παιξω ποτε. Πλεον που οι αγορες ειναι κατα πολυ πιο ελεγχομενες, τουλαχιστον μπορω να πω πως χαιρομαι τους τιτλους με τους οποιους διαλεγω να ασχοληθω.

            Ο χρονος ποτε δε θα ειναι πολυς γιατι χτες ειχατε σχολειο, σημερα πανεπιστημιο και αυριο δουλεια. Μαζι με ολα αυτα λογικα θα εχετε και καλυτερα πραγματα να κανετε απο το να παιζετε παιχνιδια, οποτε οταν ξεκλεβετε λιγο χρονο κοιταξτε να το χαρειτε τουλαχιστον. Ζουμε που ζουμε σε μια αγχωτικη κοινωνια, κοντευουμε να αγχωθουμε και απο τα παιχνιδια (ωχ ποτε θα παιξω αυτο, ωχ αντε να τελειωσω το ταδε γιατι συντομα θα βγει το δηνα, κτλ...).

            Comment


            • #21
              +1 στον xeno.

              Εν τέλει εμείς δημιουργούμε το πρόβλημα του topic. Αν θέλεις να τα παίξεις όλα σίγουρα δε θα έχεις χρόνο (ΟΚ κάποιοι το βρίσκουν, εγώ ούτε καν το θέλω).

              Comment


              • #22
                Αν τα εχεις αφησει στη μεση μαλλον δε χρειαζεται να ασχοληθεις ξανα. Παιξε αυτα που σ'αρεσουν και που σε κρατανε κι ασ'τα τα υπολοιπα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #23
                  +1 και απο μένα στον Zeno.

                  Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα από τη στιγμή που έπιασα δουλειά. Μπορώ να διαθέσω περίπου μια ώρα την ημέρα και όταν έχω όρεξη το κάνω. Απλά έβαλα τα πράγματα σε μια τάξη και είπα να ασχοληθώ περισσότερο με τη συλλογή μου και με παιχνίδια που πραγματικά θέλω να παίξω τώρα. Από εκεί και πέρα κάποια στιγμή θα βρω και χρόνο να παίξω και άλλα παιχνίδια. Κάποια στιγμη.
                  <div align="center"></div>

                  <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                  Comment


                  • #24
                    Προφανώς κι ο καθένας παίζει αυτά που γουστάρει να παίξει, αυτό έλειπε.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #25
                      Προσωπικά παίζω περισσότερο φορητά games ή retro.Όταν έχω χρόνο να διαθέσω θα ασχοληθώ με κάποια που με καίνε.Ωστόσο ποτέ μα ποτέ δε βάζω πρόγραμμα του στυλ "Ξεμπερδεύω με το Α και μάλλον θα πιάσω το Γ"Υπάρχουν φορές που προτιμώ μια νεκρή gaming περίοδο για να ηρεμήσω και να ΄κάνω άλλα πράγματα που με διασκεδάζουν στον ελεύθερό μου χρόνο(από βιβλία και μουσική μέχρι TV και net)

                      Χρόνος υπάρχει για λίγα και καλά(το έμαθα the hard way)όχι για τα πάντα.Ωστόσο προτιμώ πλέον σύντομα sessions στο E3,στο GnG,Gitaroo Man,κανά διπλό SC 4 με τον bro από ένα ολοκληρωμένο τίτλο.Ειδικά για games που απαιτούν αφοσίωση δεν το σκέφτoμαι καν(πχ rpgs)

                      Έχω κι εγώ μισοτελειωμένα games χαρακτηριστικότερο το Riviera που το ξεκίνησα το καλοκαίρι,αλλά πλέον με έχει κουράσει τόσο πολύ που ενώ άντεξα να φτάσω μέχρι το τελευταίο chapter μάλλον το βαρέθηκα και βλέπω να το τελειώνω κάπου κάπως κάποτε για την τιμή των όπλων.Δυστυχώς/ευτυχώς τα σκέφτομαι τα 3ωρα που αφιερώνω πλέον ακόμη κι αν πρόκειται για τερματισμό ενός games 20φεύγα ωρών.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #26
                        Imo μην ακους τι λενε οι αλλοι, πχ να παιξεις το ταδε βαρυσημαντο game (sorry Loggo).
                        Ο καθενας παιζει ο,τι γουσταρει και οχι ο,τι "πρεπει" να παιξει.

                        Απο εκει και περα καλο ειναι ολοι να μην αφηνουν 10 παιχνιδια στη μεση και αν ποτε συμβει αυτο τουλαχιστον να μην παιρνουν αλλα, γιατι τοτε η στοιβα με τα μισοτελειωμενα συνεχως θα μεγαλωνει.

                        Εγω πλεον εχω καταφυγει στη λυση του να πουλαω ο,τι πηρα και κατεληξα στο συμπερασμα πως δεν θα το παιξω ποτε. Πλεον που οι αγορες ειναι κατα πολυ πιο ελεγχομενες, τουλαχιστον μπορω να πω πως χαιρομαι τους τιτλους με τους οποιους διαλεγω να ασχοληθω.

                        Ο χρονος ποτε δε θα ειναι πολυς γιατι χτες ειχατε σχολειο, σημερα πανεπιστημιο και αυριο δουλεια. Μαζι με ολα αυτα λογικα θα εχετε και καλυτερα πραγματα να κανετε απο το να παιζετε παιχνιδια, οποτε οταν ξεκλεβετε λιγο χρονο κοιταξτε να το χαρειτε τουλαχιστον. Ζουμε που ζουμε σε μια αγχωτικη κοινωνια, κοντευουμε να αγχωθουμε και απο τα παιχνιδια (ωχ ποτε θα παιξω αυτο, ωχ αντε να τελειωσω το ταδε γιατι συντομα θα βγει το δηνα, κτλ...).
                        [/b]
                        Μου τη σπάνε πολύ τέτοια posts γιατί δεν έχω τίποτα να διορθώσω ή να συμπληρώσω πάνω σε αυτά&#33;&#33;&#33;
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment

                        Working...
                        X