Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cult Covers απο videogames

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 2 2008, 12&#58;30 AM) [snapback]16714[/snapback]</div>

    [/b]

    wtf is that?
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      oτι κι αν ειναι φαινεται ενδιαφερον&#33; βλεπω μεσα Songoku, Luffy, YuGiOh, Naruto. πολλες αδειες χρειαστικαν σιγουρα για κατι τετοιο...

      Comment


      • #33
        <div class='quotetop'>(Shadow &#064; Apr 2 2008, 05&#58;19 PM) [snapback]16822[/snapback]</div>
        oτι κι αν ειναι φαινεται ενδιαφερον&#33; βλεπω μεσα Songoku, Luffy, YuGiOh, Naruto. πολλες αδειες χρειαστικαν σιγουρα για κατι τετοιο...
        [/b]

        γι&#39;αυτό απόρησα κι εγώ...
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          αλλο ενα αγνωστου ταυτοτητος εξωφυλλο... κατα πασα πιθανοτητα fake.

          Comment


          • #35
            wtf is that?
            [/b]
            Πάρα πολύ καλό 2D fighting game με τους πιο απίστευτους χαρακτήρες μαζεμένους. Το είχα αγοράσει γιαπωνέζικο όταν βγήκε και το έχω κατευχαριστηθεί&#33;


            Comment


            • #36
              για πες ποιοι παιζουν μεσα ακριβως. και με ποιο μοιαζει περιπου...

              Comment


              • #37
                εχουν βγει δυο παιχνιδια&#33;

                το πρωτο ειναι το jump super stars και μετα ειναι το jump ultimate stars.
                2D fighting game που θυμιζει σε μεγαλο βαθμο το smash bros

                εξαιτειας των clopyrights, δεν θα το δουμε ποτε εκτος ιαπωνιας
                παιζεται ανετα και στα ιαπωνικα και με εναν καλο οδηγο στο gamefags δεν θα αντιμετωπισεις προβληματα σε περιπτωση που κολλησεις. υπαρχει και μεταφρασμενο rom στα αγγλικα αλλα θα κανει καιρο να το μεταφρασουν 100% προσφατα εγινε μια ανανεωση στην μεταφραση αλλα δεν θυμαμαι ποσο τα % εχει μεταφραστει.

                ενα trailer του jump ultimate star.
                http://www.youtube.com/watch?v=EbMgmOSyBHg

                τελος, απο χαρακτηρες δεν ειμαι σιγουρος ποσοι υπαρχουν, αλλα ειναι παρα πολλοι.

                Comment


                • #38


                  Comment


                  • #39
                    oτι κι αν ειναι φαινεται ενδιαφερον&#33; βλεπω μεσα Songoku, Luffy, YuGiOh, Naruto. πολλες αδειες χρειαστικαν σιγουρα για κατι τετοιο... [/b]
                    Bασικα το παιχνιδι αυτο μονο ΜΙΑ αδεια χρειαζεται. Απο το περιοδικο Shonen Jump το οποιο εκδιδει ολες αυτες τις σειρες και εχει ολα τα δικαιωματα μονο του, οποτε παιζει να βγει και εξω.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                    Comment


                    • #40
                      Bασικα το παιχνιδι αυτο μονο ΜΙΑ αδεια χρειαζεται. Απο το περιοδικο Shonen Jump το οποιο εκδιδει ολες αυτες τις σειρες και εχει ολα τα δικαιωματα μονο του, οποτε παιζει να βγει και εξω.
                      [/b]
                      Αυτό ήταν το 2ο παιχνίδι μου στο DS το οποίο πήρα την χρονιά που βγήκε το DS Phat.. Δεν παίζει να το βγάλουν μετά από τόσο καιρό.


                      Comment


                      • #41
                        Αν ειναι τοσο παλιο, ναι, μειονονται οι πιθανοτητες. Παντως δεν ειναι τοσο τραγικο αυτο με τις αδειες.
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                        Comment


                        • #42
                          Εδώ θα λέμε ότι έχει σχέση με τα εξώφυλλα τον παιχνιδιών. Τα αγαπημένα μας, αυτά που θεωρούμε χειρότερα, κάποιο που θέλουμε να σχολιάσουμε, για την διαφορα τον NTSC εξωφύλλων από τον PAL, και γενικά τα πάντα. Αν θα βάλετε τα αγαπημένα σας καλύτερα να μην είναι πολλά, και βάλτε τα με αριθμητική σειρά.

                          Θα αρχίσω με κάποια από τα αγαπημένα μου εξώφυλλα, γράφοντας και κάποια σχόλια για το κάθε ένα.

                          1. Αυτό μάλλον είναι το καλύτερο and the coolest εξώφυλλο που έχω δει. Παραδόξως προτιμώ με μεγάλη διαφορα την PAL έκδοση του εξωφύλλου, κάτι που δεν συνηθίζεται. Υπέροχο art design. Τυχαίνει να είναι και ένα από τα πολύ, παρα πολύ αγαπημένα μου παιχνίδια.



                          2. Απλά μαγικό. (PAL Version)



                          3. Δεν είμαι σίγουρος αν έχει κυκλοφορήσει officially και σε πια έκδοση, πάντως φαίνεται πολύ cool.



                          4. Μου δίνη μια epic Ninja αίσθηση. Πιστεύω σου δείχνει αυτό που πρέπει να σου δείξει. (NTSC Version)



                          5. Αυτό το βρήκα τυχαία ενώ έψαχνα στο internet για covers. Δεν έχω παίξει το παιχνίδι (δυστυχώς), απλά μόλις το είδα μου γέμισε το μάτι με πολύ όμορφο τρόπο. Έχουν παίξει όμορφα με τον φωτισμό, και είναι σαν να σου λέει υπερήφανα "Έχω τα ανωτερα γραφικά αυτή την στιγμή, ΧΑ&#33;".



                          6. Ahhh... Σου δείχνει μέρος τις μαγείας του κόσμου που πρόκειται να μπεις, κάπως έτσι το βλέπω.

                          Shenmue

                          7. The terror... Έχουν απεικονίσει πολύ πετυχημένα την αίσθηση κλειστοφοβίας, πόνου, τον τρόμο που κρύβει ένα δωμάτιο, τον τρόμο που θέλει να βγει στην επιφάνεια. (NTSC Version)

                          Silent Hill 4: The Room

                          8. Μυστήριο, δραμα, σου δίνει έναν τραγικό χαραχτήρα. (NTSC Version)

                          Shadow Of Destiny

                          9. Ένα περίπου όπως στο εξώφυλλο του Silent Hill 4, με την διαφορα ότι αυτό δείχνει πιο μουντό και πιο σάπιο. (PAL Version)

                          Project Zero

                          10. Μπορεί απλά να είναι μια σκηνή από το παιχνίδι, όμως περισσότερο μου αρέσει επειδή σου δείχνει το παιχνίδι όπως είναι, και πιο συγκεκριμένα τα πανέμορφα γραφικά του. Είναι σαν να μην χρειάζεται κάτι περισσότερο. (NTSC Version)

                          Resident Evil Remake

                          Αυτά κάπως, πάνω κάτω με αυτή την σειρά. Όλο και κάποιο θα ξέχασα όμως, ίσος το βάλω στην συνεχεια.

                          Όσο για το χειρότερο... Βρήκα τυχαία πριν λίγο αυτό:



                          "WHAT WERE THEY THINKING? IT LOOKS LIKE HIS SKULL IS MELTING AND HIS FACE IS STARTING TO CAVE INTO NECK, SO HE&#39;S FLEXING HIS ARMS TO KEEP HIS HELMET FROM FALLING, WHICH IN POPPED HIS CHEST CAVITY INWARD. OH THE HUMANITY&#33;"

                          Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το χειρότερο που έχω δει, πάντως σίγουρα είναι ένα σκέτο τέρας . Το βρήκα από αυτό το site. Έχει κιάλα με διαφορα comments.

                          <span style="font-family:Century Gothic">MAY THE RATS EAT YOUR EYES&#33; I am now lost to your cause&#33; The Darkness comes...&#33; IT WILL DAMN US ALL&#33;&#33;&#33; </span>

                          Comment


                          • #43


                            Comment


                            • #44
                              Diablo 2
                              Πόσο πιο ωραίο...ανάγλιφο εξώφυλλο σε κλασσικό παλιού στυλ μεγάλο χάρτινο
                              :wub: :wub: :wub: :wub:

                              Cantonaaaa Cantonaaaa


                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • #45





                                Uberz Cultz


                                Axia

                                Comment

                                Working...
                                X