Announcement

Collapse
No announcement yet.

HD or SD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Σιγά, τώρα πήγες στο άλλο άκρο
    [/b]
    Καθολου.
    Το οτι ειναι εφικτο να παραγει καποιος, φτηνο hdmi καλωδιο, δεν παει να πει πως και θα εχει την ιδια αποδοση με ενα αντιστοιχο υψηλης ποιοτητας.
    Δες διαφορα με ενα monster hdmi cable πχ, και το ξανασυζηταμε.
    Ned Stark

    A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
    It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
    A man wields his sword in order to depart life with a smile.
    In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
    Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
    Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
    Ειναι ο Getta Robo.

    Comment


    • #47
      Ναι ακριβως επειδη ειναι monster κι ειναι 0.001% καλυτερο νομιζεις οτι αξιζει να πας να δωσεις 100?.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #48
        Eγώ έχω δει και monster hdmi και φτηνό hdmi σε συγκριτικά και η διαφορά είναι ανύπαρκτη σε αποστάσεις του ενός μέτρου.

        Comment


        • #49
          To hdmi καλώδιo που πήρα έκανε 7 ευρώ .
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #50
            <div class='quotetop'>(Getta Robo &#064; Sep 20 2008, 01&#58;20 PM) [snapback]38818[/snapback]</div>
            Δες διαφορα με ενα monster hdmi cable πχ, και το ξανασυζηταμε.
            [/b]

            Υπαρχει οντως αισθητη διαφορα;
            Εγω ηξερα οτι δεν υπαρχει καμια.

            Comment


            • #51
              Δεν το εχω δει και στην πράξη αλλά λογικά αν η μεταφορά σήματος είναι ψηφιακή τότε οι διαφορές θα είναι ανύπαρκτες (εκτός άμα το φτηνό είναι εντελώς μάπα και δε μεταφέρει τίποτα ). Στα καλώδια που μεταφέρουν αναλογικό σήμα μετράει τόσο πολύ η ποιότητα κατασκευής.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #52
                E σε μεγάλες αποστάσεις ή σε περιβάλλοντα με θόρυβο θα υπάρχουν διαφορές στα σίγουρα. Αλλά σε μικρή απόσταση τι διαφορά και τι αλλοιώσεις να υπάρξουν; Δώστε 7-8? για ένα hdmi και αφήστε τα 50-80? για τους καμένους .

                Comment


                • #53
                  Ρε παιδια, καλα λεει και ο Straier μην τρελαθουμε κιολας. Η μεταφορα σηματος στο HDMI ειναι ψηφιακη, τι απωλεια να υπαρχει;
                  Οπως λεει κι ενας σ&#39; ενα φορουμ που χαζευα τωρα

                  "It&#39;s digital. It&#39;s 1&#39;s and 0&#39;s. Your monitor either received ALL the data or it didn&#39;t. If there is a loss of this "signal" (which is better described as a data stream) you are pretty much going to lose it all in the form of no picture, skips or pixelation artifacts. But picture quality, sharpness, color brightness, etc...are not improved because you bought a &#036;150 cable instead of a &#036;35 cable. Period."

                  Αν δεν πειστηκατε ακομα δειτε μερικα links:
                  http://www.broadbandreports.com/forum/r210...cables-worth-it
                  http://gizmodo.com/gadgets/field-notes/the...able-266616.php
                  http://forums.cnet.com/5208-7596_102-0.htm...ssageID=2406967
                  (απο εδω ειναι και το παραπανω quote).

                  Τα προιοντα της Monster ειναι πιο overpriced και απο αυτα της Apple, τι μου λετε τωρα....
                  Κρατηστε τη διαφορα των 100ε απο ενα απλο σε ενα τερατοκαλωδιο και φατε τα σε σουβλακια, τουλαχιστον θα πιασουν τοπο τα λεφτα σας.

                  Comment


                  • #54
                    (πλέον) μια 40'' Samsung σειρά Α με 100Hz και το πολύ καλό ultra clear panel της.
                    Για το μαύρο δεν έχω να πω κάτι, μια χαρά, το ghosting πολύ λίγο, σπάνια (δεν με ενοχλεί).
                    Όσο για τα 100Hz τα χαίρομαι στο GoW 2, στο RE5 κάπως λιγότερο, αλλά ευτυχώς μπορώ έχω τρεις επιλογές για το πόσο γρήγορα θέλω να ανανεωθούν οι εικόνες.
                    Συνδεδεμένο με το component που έχει αρχικά το 360 μέσα (είναι απ'τα τα παλιά μοντέλα και δεν έχει hdmi έξοδο δυστυχώς).

                    Πριν λίγες εβδομάδες έπαιζα με RGB καλώδιο σε μια SONY 42'' οπίσθιας προβολής (ευτυχώς είχε δυνατότητα επιλογής για 16:9) και η διαφορά απ'το απλό scart κάτι έκανε, αλλά είναι απαγορευτική η διαφορά σε μια hd τηλεόραση από μια sd. Δεν ξέρω αν φταίει τόσο το γεγονός που οι οπίσθιας προβολής δεν είναι και οι καλήτερες τηλεοράσεις γενικά, αλλά απορώ πώς κοιτούσα έργα και παιχνίδια.

                    Comment


                    • #55
                      Φίλε Swordmaster οπίσθιας προβολής TV είναι κατηγορία που περιλαμβάνει τους τύπους τηλεοράσεων CRT, LCD και DLP.
                      Και αυτή που πήρες τώρα δηλ. οπίσθιας προβολής είναι! Μάλλον πριν είχες κλασσική CRT!
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • #56
                        Egw pantws epeita apo mia sygentrwsh pou eixame sthn Athina gia SF peisthka na xrhsimopoihsw PC monitor gia gia paixnidia apo edw kai mpros.
                        0 lag, afto ta leei ola pistevw.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #57
                          Yes, αυτά είναι τεχνολογίας CRT. Γενικά σε CRT TV/Monitor δεν έχεις lag!
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #58
                            DLP ήταν. Ενοούσα οπίσθιας προβολής αυτό που είναι σαν... προβολέας πάνω στην (επίπεδη από πλαστικό) οθόνη, όχι από πυκνωτές (CRT)

                            Comment


                            • #59
                              HD TV Samsung 40" TV
                              Online-Games.gr
                              http://www.online-games.gr

                              Comment


                              • #60
                                HD Sony Bravia 32 ή 37 ιντσών... ξέχασα 32 νομίζω...

                                Έχουμε επίσης μια Widescreen SD στο δωμάτιο της μητέρα μου και την οθόνη του υπολογιστή μου (15 ιντσών γούρτζελος που μου πιάνει όλο το χώρο και την έχω στα μούτρα μου)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X