Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E enow apo afta pou exw dei
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Scatman View Post
      Ε, υπερβάλεις.. Παίξε Dungeons of Windaria για DS και θα με θυμηθείς
      Θυμόμουν ότι το anime "Windaria" είναι βασισμένο από κάποιο παιχνίδι. Δεν ήξερα ότι είναι από DS! Κάποια στιγμή θα το βρω και θα το αγοράσω, αν υπάρχει σε retail μορφή.
      sigpic

      Comment


      • Όχι το παιχνίδι βασίζεται στην ταινία κι όταν ανακοινώθηκε δεν το πίστευα. Ακουγόταν σα θαύμα εξουρανού (είμαι φαν).

        Αλλά...προέκυψε έκτρωμα. Ειλικρινά δε ξέρω πως επετράπει να κυκλοφορήσει. Σαν beta/demo είναι με λάθη παντού. Ένα λάθος γενικά.. Παίζει να είναι απτα χειρότερα RPGs όλων των εποχών.

        Κυκλοφορεί εδώ και μερικά χρονάκια. Αγόρασέ το και κλαίγε τα λεφτά σου μετά
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • http://tox.namco-ch.net/ <--- Επίσημο site του Tales of Xillia.


          Battle System Gameplay Video

          Μερικά από τα movies





          Στο site μέσα θα βρείτε μερικές εικόνες, καθώς και αυτή του PS3, αν και νομίζω αναφέρθηκε η έκδοση του PS3 πιο πίσω.
          sigpic

          Comment


          • Καλό μήνα.

            Οι κυκλοφορίες για τον Αύγουστο :

            Elminage III: The Disciple of Darkness and the Solar Palace (PSP) - 04.08.11 [JPN]

            First Person RPG απ'την Star Fish SD. Στο ύφος των Wizardries. Προσωπικά, έχω παίξει λίγο το 2 αλλά το παράτησα πολύ γρήγορα γιατί έχασα το ενδιαφέρον μου. Μιμείται σε μεγάλο βαθμό τα Ιαπωνικά Wizardries.


            Yuusha 30 Second (PSP) - 04.08.11 [JPN]

            ή αλλιώς Half Minuteas Hero 2. To πρώτο παιχνίδι της σειράς ήταν αρκετά πρωτότυπο και μαζί με το Jikan de Fantasia (έχω γράψει review εδώ) αποτελούν ένα πολύ ιδιαίτερο δίδυμο RPGs για το PSP.


            Ragnarok Violet (iOS) - 05.08.11 [USA]

            Για τις συσκεύες της Apple. Online RPG που βασίζεται στο γνωστό project.


            Growlanser IV: Over Reloaded (PSP) - 18.08.11 [JPN]

            Κάτι παραπάνω από απλό port απ'την αντίστοιχη έκδοση για PS2. Mάλλον το τελευταίο καλό/συμπαθητικό Growlanser γιατί το 5 ήταν απογοητευτικό κατά τη γνώμη μου.


            Neptune MK-II (PS3) - 18.08.11 [JPN]

            Γνωστό κι ως Hyper Dimension Neptunia 2. Δε το περίμενα ότι θα έβγαινε ποτέ συνέχεια μιας και οι κριτικές μιλάνε για ένα μέτριο παιχνίδι που γενικά δεν πούλησε καλά. Η Compile Heart φαίνεται να το πιστεύει πάντως...για να δούμε.


            Xenoblade Chronicles
            (Wii) - 19.08.11 (EU)

            Tα λόγια περιττεύουν ;) . Έχω μιλήσει πολλές φορές για το συγκεκριμένο παιχνίδι κι επιτέλους φτάνει Ευρώπη. Αρκετά με την αναμονή.


            Deus Ex: Human Revolution (Multi) - 23.08.11 [US] / 26.08.11 [EU]

            Noμίζω ότι αυτή η είδηση είναι γνωστή εδώ και καιρό.


            Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3Ds) - 23.08.11 [US]

            Αναβαθμισμένη έκδοση του πρώτου παιχνιδιού για το 3Ds. Το πιο αξιοπερίεργο είναι ότι θα κυκλοφορήσει πρώτα στις ΗΠΑ και μετά στην Ιαπωνία!!


            Moe Moe Daisensou Gendaiban (PSP) - 25.08.11 [JPN]

            Ασυνήθιστο RPG απ'την System Soft και πάλι tactical RPG. Δε φαίνεται να μοιάζει πάντως πολύ με το Master of Monsters (εντυπώσεις εδώ)που είναι απ'τα πιο γνωστά της παιχνίδια κι έχει πατήσει πάνω στη φόρμουλά του ουκ ολίγες φορές.


            Monster Hunter Portable 3rd HD (PS3) - 25.08.11 [JPN]

            Η δημοφιλής σειρά πάει σε ΗD. Αναμενόταν εδώ και πολύ καιρό και κυκλοφορεί εκτός απροόπτου στα τέλη του άλλου μήνα.


            (τα links οδηγούν στα επίσημα sites)
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Originally posted by Scatman View Post
              Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked (3Ds) - 23.08.11 [US]

              Αναβαθμισμένη έκδοση του πρώτου παιχνιδιού για το 3Ds. Το πιο αξιοπερίεργο είναι ότι θα κυκλοφορήσει πρώτα στις ΗΠΑ και μετά στην Ιαπωνία!!
              Γι' αυτό το λόγο εγώ πήρα το 3DS από Αμερική. Θα το πάρω από Αμερική, αφού δεν θέλουν να το φέρουν στην Ευρώπη.
              sigpic

              Comment


              • Το ξερεις πως ειναι remake απο DS με λιγα extras ετσι;
                Οσο για το αν θα ερθει Ευρωπη, προφανως Atlus Europe δεν παιζει, αλλα παιζει να καθαρισει η Ghostlight μιας κακι υπαρχει μεγαλη ζητηση απο τους fans στο site της εταιρειας (ηταν #2 στη λιστα για υποψηφια παιχνιδια για localization με 1ο το Catherine).

                Comment


                • Originally posted by Xeno View Post
                  Το ξερεις πως ειναι remake απο DS με λιγα extras ετσι;
                  Οσο για το αν θα ερθει Ευρωπη, προφανως Atlus Europe δεν παιζει, αλλα παιζει να καθαρισει η Ghostlight μιας κακι υπαρχει μεγαλη ζητηση απο τους fans στο site της εταιρειας (ηταν #2 στη λιστα για υποψηφια παιχνιδια για localization με 1ο το Catherine).
                  Αυτό το ξέρω για το remake. Δεν ήξερα από ποία κονσόλα είναι το πρωτότυπο. Άμα μπει στον χορό η ghostlight, τότε θ' αργήσουμε να το δούμε στα μέρη μας(τουλάχιστον 2012-2013).
                  sigpic

                  Comment


                  • Άσχημα νέα για τους φίλους του RPG είδους.

                    Απεβίωσε μόλις τώρα ο Takeshi Miyaji, δημιουργός του Grandia, σε ηλικία 45 ετών...



                    R.I.P.

                    Ξενέρωσα ρε πούστη μου! Τόσο νέος ήταν αυτός!
                    sigpic

                    Comment


                    • Αν μη τι άλλο πολύ δυσάρεστη είδηση
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment




                      • Παμε ρε Wii, για τρελανε μας λιγο λεμε .

                        Comment


                        • Χμμ λίγες μέρες αφού κυκλοφορεί γυρνάω Ελλάδα για ένα μήνα και μία βδομάδα... Προλαβαίνω να λιώσω ανελέητα; Ναι .

                          Comment


                          • Λιγες μερες αφου κυκλοφορησει φευγω απο Ελλαδα. Προλαβαινω να λιωσω ανελεητα;
                            @@.

                             
                            ..

                            Comment


                            • Evans που ακριβώς είσαι τώρα?

                              Btw, σήμερα έκανα μία γρήγορη έρευνα σχετικά με τα RPGs που κυκλοφόρησαν στο PSP σε διάστημα 9 μηνών ~που δεν ασχολήθηκα καθόλου λόγω στρατού~.

                              Το αποτέλεσμα είναι φοβερό. Πάνω από 50 κυκλοφορίες, περισσότερες απ'τις αντίστοιχες του DS, που όμως με τα δυσκολίας οι αγγλόφωνες μεταφορές ξεπερνούν τις 10-15...

                              Απ'ότι φαίνεται το PSP θα μείνει στην ιστορία σαν το handheld με τα περισσότερα remakes και jap only κυκλοφορίες
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Originally posted by Xeno View Post
                                Λιγες μερες αφου κυκλοφορησει φευγω απο Ελλαδα. Προλαβαινω να λιωσω ανελεητα;
                                @@.

                                 
                                ..

                                this sux


                                κατι μου λεει οτι θα επαναληφθει το σκηνικο με το ff13 στο forum

                                Comment

                                Working...
                                X