Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grimtak το tales of graces το έχεις τελείωσει; Τι λέει από story,battle system και γενικότερα σαν παιχνίδι;Αξίζει τον κόπο;


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • @grimmtak
      στο xillia στην ουσια ειναι 2 οι πρωταγωνιστες, κοιτα μεχρι εκει που εχω φτασει εχει λιγοτερο κλαψα απο το graces, imo το accel mode γενικα ηταν καλη προσθηκη σαν κερασακι στην τουρτα που ολοκληρωνε το πολυ fun συστημα μαχης του,το μονο κακο ηταν οτι δεν ειχε το ιδιο balance transition στους χαραχτηρες, ηταν op για μερικους (οπως της cheria) και ψηλοαχρηστο για καποιους αλλους (οπως του malik)

      γενικα το xillia σαν jrpg απο την πεπατημενη του ειδους δεν ξεφευγει ωστοσο δειχνει σε μερικα σημεια οτι οι ιαπωνες devs εχουν υιοθετησει καποια θετικα στοιχεια απο το συγχρονο δυτικο gaming και αυτο μονο θετικο ειναι, τα production values αγγιζουν αυτα του vesperia παντως και αυτο λεει πολλα, αλλωστε το graces f στο ps3 ηταν απλα ενα enhanced port απο το wii


      @deus
      μπορω να απαντησω και'γω στις ερωτησεις σου αν θες αλλα αφου ρωτας μονο τον grimmtak τοσο επιδεικτικα...

      Comment


      • Βρε δεν σε σνομπαρα, απλα δεν προσεξα το προηγουμενο σου ποστ που εγραφες για το graces.;)

        Αν εχεις ορεξη γραψε καμια κουβεντα.;)


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • CI Games has shared the debut trailer and new screenshots for Lords of the Fallen, its 2014-due fantasy action RPG led by former The Witcher 2 senior producer Tomasz Gop for PlayStation 4, Xbox One…

          CI Games has shared the debut trailer and new screenshots for Lords of the Fallen, its 2014-due fantasy action RPG led by former The Witcher 2 senior producer Tomasz Gop for PlayStation 4, Xbox One, and PC.


          Και DA:inquisition dev diary

          Comment


          • Ρε παιδιά είμαι πλέον κάτοχος 3DS και είμαι μπερδεμένος. Βασικά θέλω να ασχοληθώ με RPG, J-RPG/turn based κατά προτίμηση. Θα προτιμούσα τίτλους του 3DS, να το χαρώ κιόλας, όμως και από DS library πάλι γίνετε.

            Επίσης θέλω να ασχοληθώ και με τα Zelda καθώς δεν έχω παίξει ποτε ούτε ένα στο ελάχιστο (δεν θα γίνω ban από το forum μετά από τέτοια εξομολόγηση ε?).

            Το πρόβλημα πιο είναι? Αυτά:

            1. Το 3DS, πέραν του Fire Emblem που δοκίμασα, δεν έχει τέτοια RPGs (έχετε κάτι άλλο να προτείνεται?).

            2. Το remake του Ocarina Of Time στο 3DS όταν το έψαξα οι περισσότεροι στο internet λένε ότι δεν τους προσφέρει στο ελάχιστο την αίσθηση και τον αέρα του original, χωρίς να ξέρουν ιδιαιτερα τον λόγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι επόμενο και οφείλεται στο ότι αρχικά το έπαιξαν στο N64, αλλα δεν θέλω να ρισκάρω να αρχίσω με λάθος τρόπο το θρυλικότερο παιχνίδι όλον τον εποχών και να μου αφήσει κακή εντύπωση. Θα ήταν κρίμα. Η τιμή του remake δεν είναι άσχημη, όμως θα μπορούσα να παίξω το original free και HD σε emulator.

            3. Όλα τα παιχνίδια του DS μπορώ να τα παίξω πειρατικά στο PC, όμως άλλη είναι η αίσθηση να τα παίζεις στην φορητή κονσόλα, plus του ότι θέλω να ασχοληθώ μαζί της παρα με PC. Υπάρχουν και τα Mario & Luigi και Paper Mario που μπορώ να ασχοληθώ, όπως και Final Fantasy, Dragon Quest, Chrono Trigger... Το πρόβλημα όμως εδώ είναι ότι οι τιμές είναι στα ύψη. Δηλαδή είναι αδιανόητο να δίνεις 30-40 Ευρώ για παιχνίδια από 6 μέχρι 20 χρόνον.

            Από τότε που αγόρασα την κονσόλα έχω φάει το internet και όσο το ψάχνω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι. Τα προβλήματα του κόσμου.

            Comment


            • Ποιος ειπε πως δεν ειναι καλο το ΟοΤ 3ds; Ειλικρινα δεν ξερω που εψαξες και ειδες κατι τετοιο, το παιχνιδι σαν updated port αν μπορω να το πω ειναι παρα πολυ καλο, ολα τα reviews ειναι θετικα και το ιδιο ισχυει και για το fan feedback.

              Comment


              • Θετικά reviews παίρνει ναι. Όμως στο ερώτημα που είναι καλύτερο, ειδικά για κάποιον που δεν το έχει παίξει ποτε, τότε εκεί αρχίζει το πρόβλημα.

                Comment


                • 3DS.

                  Comment


                  • Δες αυτό για παράδειγμα. Ο τύπος δεν είναι και ο μεγαλύτερος 3DS fan, όμως δεν είναι ο μονος που το πιστεύει αυτό.

                    Comment


                    • Ο καθενας εχει τη γνωμη του, παιζοντας το στο 3DS σιγουρα αυτο δε σημαινει πως η εμπειρια μειωνεται για καποιο λογο. Δεν εχει νοημα να γραφω κατεβατα, οριστε το πρωτο result απο google που βρηκα μπροστα μου, καλο source και συμφωνω με τα οσα λεει:


                      Εναλλακτικες υπαρχουν, GC, Wii, PC κτλ, διαλεξε ο,τι θες στην τελικη.

                      Comment


                      • Wakatta. 3DS it is.

                        Comment


                        • Το ότι η συγκεκριμένη κουβέντα γίνεται σε αυτό το τοπικ κάποτε θα ήταν αιτία για να ξεσπάσει πόλεμος

                          Comment


                          • Έφτασε η ώρα να μπω επιτέλους στον κόσμο του Zelda. Απόψε θα πολεμήσω το κακό.



                            Αυτό που μου την σπάει είναι ότι στο παιχνίδι δεν υπάρχει ίχνος ελληνικής λέξης. Η τιμή που το πήρα όμως είναι φοβερή (30 ευρώ), καλύτερη από play και amazon. Ασυνήθιστο για τα Κυπριακά δεδομένα.

                            Comment


                            • 6 Δεκεμβρίου κυκλοφορεί το Bravely default στην Ευρώπη.Αυτά είναι,σίγουρη αγορά.

                              Το καλό είναι πως η έκδοση που θα έρθει εδώ θα είναι η directors cut που θα έχει μπόλικες αλλαγές και βελτιώσεις.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Θέλω να ξεκινήσω να ασχολούμαι με τα Final Fantasy, και αναρωτιέμαι αν θα ήταν καλή αρχή ξεκινώντας με αυτό το "remake" στο DS. Το άλλο που σκέφτομαι είναι ότι μπορώ να το παίξω στο Android μου, δεν ξέρω όμως που θα ήταν πιο άνετη και καλή η εμπειρία.

                                Λέτε να πάω κατευθείαν για το Final Fantasy VII?

                                Comment

                                Working...
                                X