Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για DS



    και 3 μικρά νέα:

    Drone Tactics
    pics

    http://www.flickr.com/photos/25792657@N00/...57604163920736/
    trailers
    http://www.youtube.com/results?search_quer...cs&search_type=
    NDS themes

    Comment


    • Persona 4: Famitsu DVD Trailer

      Comment


      • Ίδια αισθητική παρατηρώ. Φαντάζομαι, λοιπόν, ότι θα ακολουθήσει τα βήματα του πρώτου (το αποφάσισα, θα πιέσω τον εαυτό μου να το τερματίσει xD). Είμαι πάρα πολύ επιφυλακτικός, αλλά ελπίζω να βγει εκτός Ιαπωνίας. Θα το αγοράσω στα σίγουρα... Το μεγαλύτερο πρόβλημα του πρώτου είναι η επανάληψη των ίδιων σκηνικών, κάτι που συνεπάγεται και στην τραγικά αργή εξέλιξη του σεναρίου. Επίσης άθλιο ΑΙ... Ελπίζω σε διόρθωση αυτών. Τα παραπάνω Personas δε μου λένε κάτι, αν δεν μπορείς να ελέγχεις και τους υπόλοιπους ή αν δε γίνει πιο ισορροπιμένο πραγματικά είναι ανούσια προσθήκη.

        Λολ, τώρα είδα όλο το video. Γιατί μου φαίνεται μία από τα ίδια; Άντε να δούμε... -1

        Comment


        • Τέλειωσα 100% το Revenant Wings και θα εκφράσω εντυπώσεις και ιδέες από το παιχνίδι.

          Σύστημα μάχης
          Real Time S-RPG. Πολύ πιο ενδιαφέρον από ότι ακούγεται. Έχεις από 1 εως 5 χαρακτήρες και καλείς summon τέρατα από προηγούμενα FF και αντιμετωπίζεις τον αντίπαλο στρατό τεράτων. Είναι πολύ καλό το σύστημα μάχης. Παρόλο που ποτέ δεν μου άρεσαν τα real time όσο τα turned based αυτό μου άρεσε περισσότερο από το αντίστοιχο των tactics και tactics advance.

          Γραφικά-Ήχος
          Το κατότερο σημείο του παιχνιδιού είναι τα in game γραφικά που είναι ίδια με τα αντίστοιχα του tactics advance. Κατά τα άλλα τα FMV και ο ήχος φτάνουν σε πολύ καλά επίπεδα.

          Σενάριο-Πλοκή
          Το δυνατότερο σημείο του τίτλου πράγμα περίεργο για Real Time S-RPG τίτλο. Υπάρχει character development στους γνωστούς από το 12 χαρακτήρες και μια πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία με κάποιον που θέλει να γίνει θεός στη θέση των θεών. Όλοι οι παλαιοί χαρακτήρες επιστρέφουν και υπάρχουν και καινούργιοι. Η Penelo δεν είναι πια ανύπαρκτος χαρακτήρας. Ο Vaan και οι διαπροσωπικές του σχέσεις εξελίσονται τέλεια υπάρχουν μερικά ενδιαφέροντα plot twists. Τελικά η 100% ολοκλήρωση του παιχνιδιού δίνει μία ενδιαφέρουσα τροπή στα γεγονότα καθώς υπάρχει μία έξτρα σκηνή.

          Επίσης ξεκίνησα το FFCC: ring of fates το οποίο είναι σχετικά καλό.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • Σου φανηκε μια απτα ιδια γιατι απλα ειναι μια απο τα ιδια.

            Η ιστορια μας εχει διδαξει, κι ας με συγχωρεσουν οι Atlus Fans, (getta_robbo οτι και να κανεις SE>>Atlus)
            oτι παρα την εξελιξη της σαν εταιρεια, σε πολλους τομεις, ακολουθει καποια βηματα ~δικα της~ του παρελθοντος k malista με ιδιαιτερη εμμονη που τελικα καταντουν ενοχλητικα.

            Δλδ, τα παιχνιδια της ΠΑΝΤΑ εχουν συγκεκριμενο υφος, εφαρμοζει συγκεκριμενη τεχνολογια στους περισσοτερους τιτλους της κι οταν αποφασισει να βγαλει sequels τις περισσοτερες φορες δεν ειναι ανταξια των περιστασεων. Επισης, συνεχιζει την ηλιθια παραδοση, να κανει support και να εκδιδει τιτλους για μια κονσολα που αργοπεθαινει. Οποτε για μια ακομη φορα πολλοι τιτλοι της περνανε απαρατηρητοι. Το ιδιο ακριβως ειχε κανει και στο PSX.

            Σε γενικες γραμμες ~κι οσον αφορα τον τιλο~ πιστευω πως ειναι τραγικο λαθος να το εκδοσει στο PS2. Μια εταιρεια με φιλοδοξιες πρεπει να ρισκαρει με νεα πραγματα και να κοιταει παντα μπροστα.
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Δεν έχεις και άδικο, το κάθε άλλο μάλιστα. Απλώς με το ps2 άρχισα να ασχολούμαι με τα παιχνίδια της, για αυτό και το γεγονός αυτό δε με ενόχλησε ποτέ.

              Όπως και να έχει, είμαι πολύ επιφυλακτικός. Το P3, όπως έχω πει πολλές φορές, είχε κάποια τραγικά λάθη κατ'εμέ, λάθη που το έκαναν απίστευτα βαρετό σε κάποια σημεία. Βλέποντας το trailer του 4 είναι σα να βλέπω το 3 με άλλους χαρακτήρες. Τέλος πάντων, ελπίζω μόνο στο να το κάνουν πιο ισορροπιμένο, σε τίποτε άλλο. Σεναριακά πάντα καλά ήταν, το θέμα είναι να μην είναι τόσο μα τόσο βαρετό. Αυτό, πάντως, που δε θα μου αρέσει καθόλου και θα το θεωρήσω ασυγχώρητο λάθος είναι να παραμείνει το ΑΙ στις μάχες και να μην έχεις τον πλήρη έλεγχο των άλλων. Καταστρέφει το ωραίο customisation της σειράς.

              Comment


              • Evans, δεν συμφωνω καθολου! Το LO ειναι απο τις πιο μαγικες στιγμες που εχω ζησει σε jrpg. κ εχω παιξει σχεδον οσα κ ο φιλος scatman!

                ειναι μοναδικος ο τροπος που προωθουν το σεναριο. εγω ισα ισα επιτελους φωναξα: "ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ενα παιχνιδι που προωθει το σεναριο συνεχως και οχι μετα απο 3 ωρες grinding, που εχει απειρα cinematics και οχι με το ζορι διψηφιο αριθμο"!!!

                εχοντας το τελειωσει πριν 2 εβδομαδες περιπου, μπορω να πω οτι ειναι ανετα στο top 10 μου.
                θα ηταν πιο κατω (11-20) αλλα τα 1000 years of dreams απλα με ξετρελαναν. εκλαψα σε αρκετα απο αυτα, τοσο πολυ σε συνεπερνε το συγραφικο μεγαλειο και η μουσικη αλλα κ οι διαφορες αλλαγες των γραμματων...

                Comment


                • Λολ επιχείρημα "Σχεδόν όσα κ ο φίλος scatman" .

                  Τέλος πάντων, φάνηκε η διαφορά στο πώς βλέπουμε τα jrpgs από τις απόψεις σου για το Eternal Sonata και το Blue Dragon. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που λες, σίγουρα διαφωνώ, αλλα ΟΚ απόψεις είναι αυτές. Ίσως να μην έχω δει κάτι που είδες εσύ, αλλά στα δύο πρώτα DVD το παιχνίδι ήταν λίγο, τραγικά λίγο, και από άποψη σεναρίου και από άποψη gameplay. Ίσως να γίνομαι περίεργος, αλλά το βρήκα απίστευτα ρηχό, αν και στην αρχή μου έδωσε την αίσθηση ότι πρόκειται για κάτι τεράστιο (κάτι που δεν άργησε να ανατραπεί). Ως τώρα πραγματικά παρακαλάω για το επόμενο cut scene, ακριβώς γιατί είναι λίγα και αυτά τα "λίγα" δε με ικανοποιούν, κυρίως λόγω του τρόπου με τον οποίο προωθούν το σενάριο. Υπήρξαν, σίγουρα, απίστευτες σκηνές, αλλά στο σύνολο τους μου έχουν αφήσει ένα αίσθημα πρόχειρου και βεβιασμένου.

                  Θα εκφράσω μία ολοκληρωμένη άποψη όταν τελειώσω το παιχνίδι, κάτι το οποίο λογικά δε θα αργήσει.

                  Comment


                  • Γιατι? Μια χαρα το βρισκω εγω σαν επιχειρημα
                    Scatman the top RPGer ή Scatman the legend of RPGs ή Scatman the worlwide RPGer.
                    Ωραια ακουγονται

                    Ευγε Skywalker! ;)

                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Αφού είσαι και worlwide πάω πάσο .

                      Comment


                      • aαπαραδεκτοι και οι δυο σας ειστε

                        παντως, λες οτι ειναι λιγα τα cutscenes. πιο jrpg ειχε περισσοτερα? γιατι τοσα πολλα δεν εχω ξαναδει σε παιχνιδι!
                        τελπαν, οψεις κ αποψεις του καθενος.
                        εγω πχ: δεν μου αρεσαν ποτε τα gta3 και metal gear solid. απλα τα βρηκα ανουσια κ βαρετα.

                        οποτε, δεχομαι την αποψη σου (αν κ ξερω οτι κανεις λαθος )


                        το ξαναεπιασα παρεπιπτωντος κ κυνηγαω τα achievements

                        Comment


                        • αν κ ξερω οτι κανεις λαθος[/b]
                          This reminds me of someone .

                          Δεν είναι τόσο τα cut-scenes όσο ότι είναι λίγες οι στιγμές στις οποίες εξελίσσεται το σενάριο. Τέλος πάντων, happy hunting .

                          Comment


                          • To Ateler Elie στο PS Archives
                            http://rpgfan.com/news/2008/1091.html

                            Τo ειχα παιξει πριν μερικα χρονια κι αποσο θυμαμαι η Elie ειναι μαθητευομενη μαγισσα που τις ανατειθεται απτη σχολη της ~ως εξετασεις~ να κατασκευασει μαγικα φιλτρα. Το βαρεθηκα ομως πολυ συντομα(Atelier το παμε) και το εγκατελειψα

                            Screens:


                            Totomono, Dungeon In School - PSP (? / 6 / 08)



                            κι αλλες screens :
                            http://www.famitsu.com/game/coming/1214198_1407.html

                            Ken To Mahou To Gakuen Mono - PSP (19/5/08)





                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Moe-Moe Niji Taisen (Ryaku) Deluxe PS2, PSP (28.3.08)
                              http://www.ss-alpha.co.jp/products/moesen/top.html



                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment

                              Working...
                              X