Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Egw to mono pou exw paiksei htan tou NES se emulator, thn ekdosh gia MSX mono se eikones h sto gameboy advance kapoiou filou thn exw dei.

    Alla mou exei pei o Evans pws yparoun 2 ekdoseis me ta grafika tou MSX, h efkolh kai h dyskolh.
    Malista mono mia apo tis dyo exei extra dungeons nomizw.

    Giafto rwthsa poia ekdosh einai sto PSN.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Η έκδοση στο psp τι λέει από δυσκολία;
      Carpe diem

      Comment


      • Σαν του gba- δλδ easy εκτός κι αν κάνω λάθος. Αν και προσωπικά το FF 2 παίζει να είναι το μόνο που δε θα παίξω ποτέ κατά πάσα πιθανότητα, μιας και το leveling είναι επιεικώς απαράδεκτο imo. Διαφορετικό σίγουρα αλλά δε μου άρεσε καθόλου. Μετά από 2 ώρες παιχνιδιού( GBA έκδοση) το παράτησα.

        Ωστόσο η έκδοση του FF 1 για GBA, αν και false κατά τον Evans, μου άρεσε τόσο πολύ, σε σημείο να την τελειώσω με 99lvl( αν και πραγματικά είναι εύκολο να φτάσεις 99lvl) μέσα σε 3 μέρες. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή σίγουρα και του PSone μετά από συζήτηση με τον Evans. Του NES ούτε λόγος, το respect μου σε όσους τη δάμασαν.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Εμένα το lvl του FF2 μου άρεσε πολύ. Σου άφηνε το περιθόριο για τρελό strength και είχες και ελευθερία κινήσεων στον κόσμο στην αρχή.

          Βασικά οι PSP εκδόσεις είναι πολύ ανώτερες όλων. Τα γραφικά και ο ήχος είναι τέλεια. Δεν νομίζω να υπάρχουν πιο όμορφα 2d περιβάλλοντα σε τέτοιου είδους rpg.

          Από gamelplay τα έχω παίξει πάρα πολύ και σε GBA και σε PSP. Οι διαφορές της PSP έκδοσης νομίζω ότι δίνουν νέα πνοή στο παιχνίδι.

          Στο 1 υπάρχει ένα επιπλέον επίπεδο ο Time Labyrinth, από τα πιο δύσκολα επίπεδα σε FF παιχνίδια. Εκεί ο άρχοντας του χωρόχρονου σε προσκαλεί σε trials. Όσο πας πιο κάτω χάνονται οι δυνάμεις και, ανάλογα και με τις επιλογές σου στο dungeon, μπορεί να αντιμετωπίσεις έναν πάρα πολύ δύσκολο αρχηγό.

          Στο 2 υπάρχει ένα εκπληκτικό νέο side-story που αποτελείται από 4 νέα dungeon. Σε άλλα πατώματα χρησιμοποιείς το Talk σύστημα, σε άλλα υπάρχουν μάχες, γρίφοι κτλ. Από άποψη σεναρίου υπάρχει ένας τύπος που φιλάει το "απόλυτο κακό" και το τι θα κάνεις εξαρτάται από τις επιλογές σου όταν του μιλάς. Υπάρχουν 2 νέα αφεντικά.

          Κοινώς αν παίξεται μία έκδοση φροντίστε να είναι αυτή του PSP. Τα παιχνίδια είναι σαφώς ανώτερα.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • Επειδη μεχρι τωρα πιστευα οτι κορυφαια εκδοση των 1 & 2 ειναι σε PS1, μπορει να μου πει κανεις εαν η PSP εκδοση εχει διατηρησει τα απιστευτα FMVs αυτης της εκδοσης?
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Έχω δει μόνο την εισαγωγή στην κάθε έκδοση και ναι είναι η ίδια.Τα υπόλοιπα βίντεο δεν ξέρω αν έχουν μείνει ανέπαφα αλλά λογικά εκεί θα είναι.
              Carpe diem

              Comment


              • Συγνώμη κι όλας αλλά οι PSP εκδόσεις δεν είναι παρόμοιες με αυτές του GBA όσον αφορά τη δυσκολία;

                Το FF II δεν το έχω παίξει στο GBA (μόνο PSone), αλλά το Ι ήταν τραγικά εύκολο. Με την καμία δεν το βάζεις δίπλα στο PSone.

                Comment


                • Koita pou tha me kanoun na ta katevasw sto PSP kai na ta paiksw kai ta 2...
                  Niwthw san ton xazo pou exei paiksei mono tis NES ekdoseis
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Εγώ τα κατέβασα να τα παίξω στο psp για τις δύσκολες μέρες του στρατού(δεν τα βρίσκω αυθεντικά σε bargain :S)
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Επειδη μεχρι τωρα πιστευα οτι κορυφαια εκδοση των 1 & 2 ειναι σε PS1, μπορει να μου πει κανεις εαν η PSP εκδοση εχει διατηρησει τα απιστευτα FMVs αυτης της εκδοσης?
                      Τα εισαγωγικά ναι. Για το τέλος δεν θυμάμαι.

                      Συγνώμη κι όλας αλλά οι PSP εκδόσεις δεν είναι παρόμοιες με αυτές του GBA όσον αφορά τη δυσκολία;
                      Σχεδόν ναι, έχουν αλλάξει απειροελάχιστα τα exp που χρειάζονται για level up. Όμως υπάρχει το επιπλέον dungeon που είναι πολύ δύσκολο και πρέπει να είσαι 90+ για να μην χάνεις εύκολα.

                      Το FF II δεν το έχω παίξει στο GBA (μόνο PSone), αλλά το Ι ήταν τραγικά εύκολο. Με την καμία δεν το βάζεις δίπλα στο PSone.
                      Νομίζω πως τα εξτρα dungeon αυτομάτως κάνουν τις GBA εκδόσεις καλύτερες από του PSone (νέα αφεντικά, νέα αντικείμενα, random πατώματα κτλ)

                      Ground_zero τα προτείνω και τα δύο.
                      https://www.emulator-zone.com
                      I am an iteration closer to my desired solution!
                      The World Ends With You

                      I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                      Castlevania Lords of Shadow

                      I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                      Hyperdimension Neptunia

                      Comment


                      • Senjou no Valkyria 2 Gallia Royal Academy (PSP)
                        Μετα την ανακοινωση “βομβα” της Sega στο περιοδικο Famitsu για την εκδοση του Valkyrie Chronicles 2 στο PSP, στο νεωτερο τευχος προεκυψαν ακομη περισσοτερες ειδησεις σχετικα με τον τιτλο. Καταρχας, οι πρωτες πληροφοριες λενε οτι η συνεχεια του δημοφιλεστατου aRPG τοποθετει τον παικτη 2 χρονια μετα τα γεγονοτα του πρωτου παιχνιδιου στην Ghallia και παλι. Διατηρει την ιδια εμφανιση οπτικα με τα πολυ ιδιαιτερα γραφικα του να παραμενουν στο ιδιο canvas/cell shaded στυλ. Στους μηχανισμους gameplay, το συστημα Blitz & Level up εχουν αναβαθμιστει διδοντας ακομη περισσοτερες επιλογες στους παικτες. Υπαρχει ακομη μια πολυ μεγαλη πιθανοτητα να προστεθει και Online επιλογη! Ο τιτλος αναμενεται να κυκλοφορησει προς τα τελη του 2009.
                        Release Date : ? 2009, Japan Μετα την ανακοινωση «βομβα» της Sega στο περιοδικο Famitsu για την εκδοση του Valkyrie Chronicles 2 στο PSP, στο νεωτερο τευχος προεκυψαν ακομη περισσοτερες ειδησεις σχ…



                        Επισης, κυκλοφορει μια φημη σχετικα με το site-teaser της Atlus :


                        Στο site τους παρουσιαζεται "κωδικοποιημενα" η εξης foto :



                        Αποτι βλεπετε δειχνει μια τεραστια τρυπα στον νοτιο πολο. Οι φημες λενε οτι προκειται για εναν νεο τιτλο SHin Megami Tensei. Καποιοι πιο προχωρημενοι, βλεποντας τον κωδικα της σελιδας εβγαλαν την πληροφορια πως θα ονομαζεται : Shin Megami Tensei: Strange Journey

                        Επισης, καποιοι το πηγαν ακομη παραπερα λεγοντας οτι βρηκαν και το release date του ως : 10.08 (Oκτωμβρης 10 , Aυγουστος 2010 ? ). Οπως και να εχει, οι μασκες θα πεσουν στις 24/7 ~συμφωνα με το site~ εκτος κι αν το Famitsu κανει παλι τη βρωμικη δουλεια της αποκαλυψης

                        Σε προσωπικο επιπεδο, κοιταζοντας την εικονα μου ερχεται στο μυαλο η θεωρια της κουφιας Γης. Οι φημες σχετικα με αυτη λενε πως βρισκεται στον Βορειο πολο. Ισως εσκεμμενα να εγινε αυτη η αλλαγη. Ειναι πολυ πιθανο να βασιζεται εκει το game καθως η συγκεκριμενη θεωρια προσφερεται για απιστευτες δημιουργιες ιστοριων. Πολυ πολυ ενδιαφερον...
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Ωραία νέα scatman. Φαντάζομαι ότι αυτό το νέο MegaTen θα σε πώρωσε . Εγώ ελπίζω περισσότερο σε ένα νέο επεισόδιο της βασικής σειράς (Shin Megami Tensei 4) παρά σε ένα ακόμα από τα άπειρα spin offs. Να βγει και στο Playstation 3 με θεϊκά γραφικά και τι στον κόσμο *_* .

                          Comment


                          • κι ομως πωρωθηκα και μπορω να πω οτι ειναι το περιμενω περισσοτερο απο καθε αλλο της "οικογενειας" SMT. Εχω πει και παλιοτερα οτι με συγκινει απιστευτα η θεωρια της κουφιας Γης κι οτιδηποτε σχετιζεται με αυτη, του δινω ιδιαιτερη προσοχη.

                            Σιγουρα στοιχεια του θα ειναι η goth-ια & οι emo Πρωταγωνιστες ;p δε με ικανοποιει αυτο αλλα τι να κανεις

                            Δε θα ηθελα με τπτ να βγει σε DS. To υφος αλα Devil Surviror θα με ξενερωσει αγρια. Ολα τα αλλα ειναι καλοδεχουμενα.

                            Εντελως τυχαια, αυτη η ειδηση προεκυψε με το που τελειωσα την αναγνωση ενος βιβλιου σχετικα με την Κουφια Γη :p
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • Πάντως αν είναι και αυτό για PSP πέσει πολύ γέλιο.
                              Λογικά βέβαια θα είναι για PS3.
                              Αν και η Γη δεν μπορεί να είναι κούφια υπάρχει πιθανότητα να υπάρχουν κάπου πολύ μεγάλες σπηλιές (θυμηθείτε την γνωστή ιστορία του Carl Barks για τους χθόνιους και τους υποχθόνιους!).
                              Αν και δεν έχω παίξει τα Persona έχω παίξει όλα τα υπόλοιπα SMT που υπάρχουν σε PS2. Μου φάνηκαν όλα δυσκολούτσικα αλλά οι ιστορίες ήταν φοβερές. Ειδικά το Lucifer's Call μου άρεσε πάρα πολύ.
                              https://www.emulator-zone.com
                              I am an iteration closer to my desired solution!
                              The World Ends With You

                              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                              Castlevania Lords of Shadow

                              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                              Hyperdimension Neptunia

                              Comment


                              • Gia ekshghste re paides to rolo varaei h koufia gh me to olo concept kai pws ftasate se afto to symperasma giati egw den to eida pouthena?
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X