Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • για την όλη υπόθεση με τις μπηχτές της Αtlus για την S-E, όλο αυτό μου φαίνεται άχαρο ΙΜΗΟ και δεν την τιμά ως εταιρία...απορώ και με τον λόγο δλδ...όσα δεν φτάνει η αλεπού ή απλό πείραγμα; Τέσπα...[/b]
    Αυτό ακριβώς. Δεν την τιμάει καθόλου η στάση της αυτή. Όσο "cult" και να είναι οι τίτλοι της, ποιοτικά δε φτάνουν αυτούς της S-E...

    Τώρα για το ΕΟ, βασικά το πρώτο τουλάχιστον θυμάμαι από εντυπώσεις των φίλων WML και Burai όσο και reviews ήταν καλός τίτλος, δεν ξέρω για το 2ο μέρος..[/b]
    Είναι καλό, αν και το έπαιξα πάρα πολύ λίγο. Απλώς δεν πιστεύω ότι ένα Etrian odyssey μπορεί να συγκριθεί με αυτά που βγάζει τον τελευταίο καιρό η S-E.

    Comment


    • XSEED and Marvelous Entertainment Joined Forces[/b]
      http://www.rpgamer.com/news/Q2-2008/050908a.html
      NDS themes

      Comment


      • Valhala Knights 2 στην Αμερικη
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Γιατί ρε παιδιά το The World Ends With You μου φαίνεται αηδία;

          Comment


          • Γούστα είναι αυτά, δεν υπάρχει κάποιος άλλος λόγος.

            Εγώ πάλι γλυκοκοιτώ το Dragon Quest V. Το concept του παιχνιδιού μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση και τώρα ξέρω ότι θα το παίξω. Δώσε τροφή στους πεινασμένους ρε S-E XD .

            Comment


            • Γιατί ρε παιδιά το The World Ends With You μου φαίνεται αηδία;
              [/b]

              Μηπως επειδη ειναι υπερβολικα trendy;

              Comment


              • Πάντως η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα με εντυπωσίασε ιδιαίτερα ο τίτλος, βέβαια δεν έχω παίξει παραπάνω από μια ώρα. Αλλά πραγματικά δεν μπορώ να αντέξω με τίποτα την αισθητική του τίτλου και τους emo με trendy τάσεις χαρακτήρες, την κακή trash (πλεονασμός που όντως έχει βάση εδώ!) μουσική, κι ένα battle system που μέχρι στιγμής δε μπορώ να πω ότι με συγκινεί ιδιαίτερα. Μπορεί να είναι όντως καλό παιχνίδι, αλλά σίγουρα κάτι πολύ μακριά από τα γούστα μου.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • Ειναι το 1ο rpg παντως που παιζω και με βαζει για τα καλα στο κλιμα της σημερινης εμπορικης πλευρας της Ιαπωνιας και δεν υπαρχει τιποτα πιο χαρακτηριστικο απο τη Shibuya του Τokyo. Η πλακα ειναι πως βλεπω γνωστους δρομους, γνωστα εμπορικα κεντρα και μνημεια και ισως γι αυτο μου εκανε κλικ το ολο εγχειρημα.

                  Ακομα και η μουσικη μου κεντρισε το ενδιαφερον και προς θεου δεν ειναι trash αυτο το πραγμα.

                  Ναι ειναι χαζοχαρουμενη j-pop, αλλα απεχει πολυ απ τον ορο trash.
                  Χωρις να ειμαι και οπαδος αυτης της μουσικης, μπορω τουλαχιστον να πω πως μου αρεσει αυτη η ατμοσφαιρα ιδιαιτερα σε ενα παιχνιδι, ποσο μαλλον οταν δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο - τουλαχιστον σε τιτλους που βγηκαν και εκτος Ιαπωνιας.

                  Για τις μαχες εχω ακομα καποιες ενστασεις και οι ηρωες ειναι οντως πολυ emo, αλλα θα το παιξω λιγο ακομα και μετα θα αποφασισω αν θα το παρω ή οχι.

                  Υ.Γ.

                  bottom line: M3 to the rescue .

                  Comment


                  • διαιτερα σε ενα παιχνιδι, ποσο μαλλον οταν δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο - τουλαχιστον σε τιτλους που βγηκαν και εκτος Ιαπωνιας.[/b]
                    Αυτό είναι, για μένα, το μεγάλο + του παιχνιδιού. Το έπαιξα και εγώ λίγο και μου άρεσε αρκετά, αλλά η αισθητική μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση. Σίγουρη αγορά με το που πάρω το ds lite στα χέρια μου.

                    Comment


                    • Η μουσική δε μου αρέσει, σαφώς κι είναι J-Pop αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι είναι και trash ή για να ακριβολογώ ότι υπάρχουν και trash κομμάτια μέσα γιατί όντως δεν είναι όλα το ίδιο, καλώς ή κακώς όμως κινείται σε ένα κλίμα που δένει τέλεια με το όλο σκηνικό του παιχνιδιού, όποτε δε μπορώ να πω ότι ήταν άστοχη η επιλογή της Square, ίσα ίσα.

                      Το battle system μέχρι στιγμής τουλάχιστον μου έχει αφήσει ανάμικτα συναισθήματα και δε μπορώ να πω ότι με συγκινεί ιδιαίτερα, μιλώντας όμως πάντα με την επιφύλαξη που κρύβουν τα συμπεράσματα της μιας ώρας.

                      Όπως και να χει είναι όντως κάτι αρκετά έξω από τα συνηθισμένα, αλλά και κάτι πολύ έξω απ΄ τα γούστα μου.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Νεα βιντεο ( εισαγωγικα ) απο το spectral force 3

                        http://www.gametrailers.com/game/2740.html

                        Comment


                        • Μόλις τέλειωσα το Tales of Symphonia.

                          Αν και στην αρχή το αντιμετόπιζα με σκεπτικισμό καθώς μου φαινόταν πως η ιστορία θα ήταν πάλι η ίδια βλακεία με τους δύο κόσμους. Όντως έτσι ήταν αλλά το παιχνίδι παρουσίασε την ιστορία με έξυπνο τρόπο και πραγματικά μου άρεσε. Επίσης το σύστημα μάχης ήταν πολύ καλό.

                          Με το φινάλε ήταν προφανές ότι έρχεται sequel το οποίο και μπαίνει σε "wishlist" πλέον.

                          Επίσης τερμάτισα το dragon quest monsters joker. Πολύ καλό αλλά μόνο για τους φανατικόυς j-rpg-άδες.
                          https://www.emulator-zone.com
                          I am an iteration closer to my desired solution!
                          The World Ends With You

                          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                          Castlevania Lords of Shadow

                          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                          Hyperdimension Neptunia

                          Comment


                          • this just in... ;)


                            Key Features:[/u]
                            ? Command a Zoid army ? Take control of a fleet of giant biomechanical life forms that blend the assets of beast and machine to create fierce weapons of war.
                            ? Advanced military tactics ? Facing armies that far outnumber you means optimizing your tactical advantages. Mastering the concentrated fire tactic, managing the scan gauge and support tactics, and utilizing the Electromagnetic Pulse System will be crucial to your survival.
                            ? First-class customization ? Take your units to the next level with upgrades, including melee weapons, rockets, rifles, machine guns, shotguns, cannons, and more
                            [/quote]
                            http://www.atlus.com/newsdetail.php?newsID=254
                            NDS themes

                            Comment


                            • Nectaris στο Jap PS Store
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Infinite Line (DS)
                                - Science Fiction RPG
                                - Customize your space battleship and explore the universe
                                - More than 150 blueprints of ship parts have been prepared. Build your battleship modules as you wish.
                                - Choose among 200+ crew members.
                                - Battle system is ATB (active time battle). The fuller is the gauge, the more actions you can mobilize.
                                - Supports wireless battles
                                - Nudemaker's Kouno is the director
                                - Collaboration between Platinum Games and Nudemaker
                                [/b]
                                NDS themes

                                Comment

                                Working...
                                X