Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ground εννοείται-άλλωστε κι εγώ στο zsnes το έλιωσα μέχρι που έχασα το save .
    Απλά το λέω για το Wii,πως κατά κάποιο τρόπο έχει το CT και μάλιστα στην έκδοση για SNES.Στη τελική σαν κονσολάς που είμαι προτιμώ το σαλόνι και την TV μου

    EDIT:
    Nα προσθέσω πάντως πως στο Front Mission DS,έχουν κάνει καλή δουλειά διατηρώντας όλα τα στοιχεία του game και έχοντας προσθέσει σωστά τον touch control.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Τέσπα πέρι του CT στάση αναμονής από εμένα μέχρι νεοτέρας
      Θα το παίξω κι αυτό πάντως, to see what the fuss is all about
      Πάντως αν τελικά είναι έτσι,σε τι τιμή θα το κυκλοφορήσει η S-E;
      [/b]
      Στην ιδια τιμη που ειδαμε τα FF ports στο GBA.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • λολ, λες;
        τι να πω, άλλη η μια περίπτωση κι άλλη του CT πάντως,εννοώ από άποψη αναλογίας μεταξύ των κονσολών
        Από την άλλη, έχω ακούσει πως το CT είναι από τα ακριβότερα παιχνίδια online κι ίσως ποντάρει εκεί (κακώς)

        τέσπα, θα δούμε πως θα προκύψει
        NDS themes

        Comment


        • Καλα και αν το παρω προφανως θα ειναι απο αμερικη, 30? max.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Port ξε port θα το πάρουμε, και το ξέρουμε όλοι αυτό.
            Πριν από εμάς το ήξερε και η Square-Enix, γι? αυτό και το βγάζει απλά σαν port.
            Άλλη μια περίπτωση εύκολου χρήματος για την εταιρία Square-Enix καθώς από το τίποτα κερδίζει και μάλιστα για πολλοστή φορά τα τελευταία χρόνια.
            Δεν απογοητεύτηκα ιδιαίτερα ωστόσο, γιατί για μένα, remake σε φορητή κονσόλα λίγο νόημα έχει.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • $40 δαγκωτο, aka S-E's DS premium.
              Δεν τους κατηγορω για κατι, ευκολο χρημα μεν, αλλα ειναι ευκαιρια για να παιξουν καποια ατομα και καποιες νεοτερες γενιες ενα παιχνιδι που δεν εχουν δει ποτε.

              Το θεμα ειναι αν θα ακολουθησει και αλλο Chrono Project μετα απο αυτο..

              Comment


              • Το θεμα ειναι αν θα ακολουθησει και αλλο Chrono Project μετα απο αυτο..[/b]
                Eγώ ελπίζω σε κάτι τέτοιο και ελπίζω να μη χαθεί στα στερεότυπα που δέχεται ο κόσμος. Μακάρι να πειραματιστεί και να βγάλει κάτι τόσο περίπλοκο και αξιόλογο όσο το Chrono Cross και όχι ένα κλασσικό συμβατικό JRPG με το φοβερό setting των Chrono.

                Ας βγάλει και ένα port του Chrono Cross στο PSP να νιώσει ο κάθε καημένος τη μαγεία του υπέρτατου αυτού τίτλου .

                Comment


                • Δεν ξερω πως θα μου φανουν τα P3-P4, αλλα απ τα λιγα που εχω δει, οφειλω να ομολογησω πως με εχει κερδισει απολυτα η αισθητικη και το ολο mood τους. Νομιζω πως το art direction και η μουσικη επενδυση εχουν φτιαχτει για χαρη μου .

                  Ελπιζω να μου κανουν και click σαν παιχνιδια βεβαια γιατι εκει ειναι το ζουμι της υποθεσης προφανως κι εγω πλεον, κακα τα ψεματα, παιζω rpgs πολυ αραια.

                  Comment


                  • Ας βγάλει και ένα port του Chrono Cross στο PSP [/b]
                    Αυτό ακριβώς σκευτόμουν!


                    Αν δεν το ξέρετε με το νέο popstation το chrono cross (και άλλα games στυλ metal gear, alone in the dark που δεν σώζεις πριν αλλάξεις CD) παίζουν πλέον κανονικά. Ευκαιρία είναι να το τερματίσω, έχω το eboot έτοιμο, περιμένει τη σειρά του. Ελπίζω να μου αρέσει περισσόερο από το CT. Εξάλλου είναι από τα λίγα PS1 rpg που δεν έχω τερματίσει.
                    https://www.emulator-zone.com
                    I am an iteration closer to my desired solution!
                    The World Ends With You

                    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                    Castlevania Lords of Shadow

                    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                    Hyperdimension Neptunia

                    Comment


                    • Χμου χμου χμου...

                      Για να πω την αλήθεια περίμενα κάτι καλύτερο.Ούτε απλό port ούτε όμως γραφικά αλλά FF III-IV,γενικά κάτι διαφορετικό...Δεν πειράζει,θα ξαναπαίξω αυτήν την παιχνιδάρα στο DS μου και ελπίζουμε όλοι μας σε νέο Chrono Project...

                      This summer Cross awaits me...


                      Comment


                      • IMHO δε θα σου αρέσουν. Δοκίμασε τα πάντως με τον ένα τρόπο ή με τον άλλον και αν δεις ότι σε τραβάνε παίξε τα.

                        Comment


                        • Sacred 2 (PS3)

                          Tales of the World Radiant Mythology (PSP) [Update]
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Τales of Hearts
                            pics

                            http://www.famitsu.com/game/news/1216408_1124.html




                            θετικό από ότι είδα πως θα είναι από την Team Destiny (προσεγμένη δουλειά και ο πρώτος original τίτλος της μετά από χρόνια), αλλά γιατί δεν το κάναν σαν το Tales of Innocence ; (προσωπική άποψη το τελευταίο φυσικά)
                            NDS themes

                            Comment


                            • Από το Tales event..

                              Mothership (main series) Tales για το Wii


                              Mothership titles will be on the Wii[/b]
                              http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p...55&postcount=65
                              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                              Let's just all say the magic words and go back to reality.

                              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                              Comment


                              • Το δεύτερο link οδηγεί στο νέο DS tales of.
                                https://www.emulator-zone.com
                                I am an iteration closer to my desired solution!
                                The World Ends With You

                                I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                                Castlevania Lords of Shadow

                                I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                                Hyperdimension Neptunia

                                Comment

                                Working...
                                X