Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stop the press: Wii successor at E3, Significantly More Powerful Than PS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Busted!

    όλα τα καλά κάποια στιγμή τελειώνουν.Ατυχία γιατί είχαμε κοροϊδέψει κόσμο και κοσμάκι :/


    Comment


    • #47
      Μπράβο ρε Marth,καιρό είχα να γελάσω με nintendo boys.Συνέχισε να ποστάρεις και να κράζεις τους Nintendo haters,όχι μόνο εδώ,έχουμε κι άλλα θέματα.
      Carpe diem

      Comment


      • #48
        Όχι αρκετό, από ότι δυστυχώς για εσάς φαίνεται. Καταρχάς, δεν είσαι σε θέση να μπεις σε διάλογο επί του ζητήματος. Δεν θα σχολιάσω την "παιδική" αθωότητα που εθελοτυφλείς, κυρίως σε παλαιότερες σου καταχωρήσεις. Έχω ξεπεράσει την τρυφερή ηλικία των δώδεκα, εδώ και αρκετά χρόνια.

        Comment


        • #49
          Μιας και αναφέρεσαι στο πρόσωπό μου, έχω να πω το εξής.Βαριέμαι απίστευτα να κάνω διάλογο μαζί σου και να απαντήσω σοβαρά,ειλικρινά δεν έχει κανένα νόημα.Άλλωστε όσοι με ξέρουν από το φόρουμ,γνωρίζουν πολύ καλά ότι κατά καιρούς έχω κράξει και τις 3 εταιρείες για διάφορους λόγους την κάθε μία και ότι δεν είμαι fanboy καμιάς,οκ έχω μια προτίμηση στο Χ360,το οποίο πριν βγει το έκραζα,αλλά αυτά είναι παρελθόν.Όπως προείπα,συνέχισε να κράζεις.Γελάω πολύ μαζί σου.
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Marth, για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

            Δε ξέρω αν πραγματικά το πιστεύεις ή το λες για πλάκα, αλλά δεν υπάρχει κανένα θέμα με τη Nintendo σε αυτό το forum. Ίσα ίσα, εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί Nintendo fans. Το να ασκεί κανείς κριτική, να είναι επιφυλακτικός ή λιγότερο ενθουσιώδης απέναντι σε μια ανακοίνωση δεν τον κάνει ούτε βαλτό, ούτε κρυφό-fanboy της Sony ή της X εταιρίας.

            Αντίστοιχου ύφους posts έχουν γίνει κατά καιρούς και για ζητήματα που αφορούν τη Sony ή τη Microsoft. Αν παρακολουθείς το forum όπως λες, θα τα έχεις δει.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #51
              Καταλαβαίνω ότι είσαι ανήλικος, και έχεις μια αθωότητα, μέσω πιθανότατα μιας μικρής μελαγχολίας της ηλικίας. Γιαυτό και υπεκφυγής άλλωστε (πάει να πει ότι αποφεύγεις) περι του θέματος, και ενώ υπάρχει μια παράλογη και κατευθυνόμενη επίθεση εναντίων της Νιντέντο χωρίς κανένα λόγο, εσύ κατηγορείς εμενα.
              Σε αφήνω λοιπόν να αγοράσεις όλα τα playstation παιχνίδια του κόσμου, επειδή έχουνε το σηματάκι της sony πάνω στα κουτάκια τους. Το παραπάνω απευθύνεται στον Altair.

              Comment


              • #52
                Ela marth asto, o kathenas edw mesa kserei ton allon poly kairo kai oloi mas kseroume ti protimaei o kathenas, asxetos apo to pososto eirwneias pou yparxei se kathe post.

                Afta pou legontai kata kairous einai isws fovera pareksighsima apo kapoion pou den mas kserei oso kseroume emeis o enas ton allo, alla ena einai sigouro, pragmatikos fanboysmos den yparxei edw mesa.

                Egw as poume den paw katholou to N64 kai epishs den paw opoiondhpote enalaktiko elenxo exei prosferthei (wii mote - stylous), to exw pei polels fores, omws den koroidevw otan dhlwnw pws eimai enthousiasmenos me thn idea ths kainourias konsolas ths Nintendo.

                Aplws to humor pou kanoume polles fores mporei na mhn ginetai antilhpto.
                Afto me tipote den shmainei pws ta pernoume apo thn Sony.
                Egw proswpika goustarw PSP apistefta kai goustarw ta Pads ths Sony, omws adiaforw plhrws gia to PS3, thewroumai Sony Fanboy?
                Isws, alla afto einai kati diko mou kai sto spiti mou tha kanw oti thelw...

                EDIT:
                P.S: Na ypenthymhsw pws den einai thema Nintendo pleon, an nomizete pws einai yparxoun kai alloi ropoi na to apodeiksoume
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Loggo View Post
                  Marth, για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

                  Δε ξέρω αν πραγματικά το πιστεύεις ή το λες για πλάκα, αλλά δεν υπάρχει κανένα θέμα με τη Nintendo σε αυτό το forum. Ίσα ίσα, εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί Nintendo fans. Το να ασκεί κανείς κριτική, να είναι επιφυλακτικός ή λιγότερο ενθουσιώδης απέναντι σε μια ανακοίνωση δεν τον κάνει ούτε βαλτό, ούτε κρυφό-fanboy της Sony ή της X εταιρίας.

                  Αντίστοιχου ύφους posts έχουν γίνει κατά καιρούς και για ζητήματα που αφορούν τη Sony ή τη Microsoft. Αν παρακολουθείς το forum όπως λες, θα τα έχεις δει.
                  Loggo, είμαι σοβαρός καθώς και οι καταχωρήσεις μου είναι όλες σοβαρές και δεν πιστεύω πως δείχνω το αντίθετο.
                  Επίσης, πιστεύω πως είσαι εξαιρετικό μέλος αυτής της κοινότητας, και συμφωνώ σε πολλά πράγματα που έχεις πει.
                  Ωστόσο, όπως και λένε, ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Θα χαρακτήριζα το σύνολο των ατόμων όπου κάνουνε τις καταχωρήσεις, ως εναν οχετό στρατό - σταυροφόρων υπέρ της sony/cometron, με εμετικά σχόλια και εμπαιγμούς κατά της Νιντέντο σε κάθε βλακώδη ευκαιρία. Αν και πίστεψα πως θα ήσασταν σε καλύτερη μοίρα, από άλλα φορουμς, δυστυχώς έπεσα έξω. Κατά πολύ. Θα σταθώ και παλι, στο αφου ειστε υποκινούμενοι σε εταιρικο επίπεδο της "μαμάς" sony, καλό θα ήταν να κάνετε αυτό εμφανές και για όλους τους αναγνώστες σας. Προσχολικές ειρωνείες και ερισμοί, λυπάμαι είναι κάτι που δεν ανέχομαι. Καλή σας συνέχεια.

                  Comment


                  • #54
                    Βασικά με ένα πρόχειρο search είδα πως μάλλον δεν είσαι κάποιος από τους γνωστούς αγνώστους με άλλο Nickname,οπότε γράψε λάθος για τα 2 παραπάνω ποστ.
                    Τα παιδιά έχουν δίκιο σε αυτό που λένε,μην δίνεις σημασία.Σου ζητώ συγνώμη για το ύφος γιατί σε πέρασα για άλλο μέλος εξού και το ύφος μου.
                    Σοβαρά τώρα.
                    Θα σου απαντήσω επί του προσωπικού,μιας και έκανα την αρχή κι εσύ το συνέχισες.
                    Μπορεί να μην έχω όλα τα συστήματα της Ν,έχω βέβαια αρκετά,αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είμαι hater.Ούτε βέβαια και ο μεγαλύτερος υποστηρικτής της.Όμως την παραδέχομαι σε κάποια πραγματάκια.Ένα από αυτά είναι οι άπειροι νεωτερισμοί που έχει προσφέρει,βλέπε analog stick,rumble pack,z-targetting,touch screen,motion controls (το τελευταίο δεν μου πολυαρέσει όπως εξελίσσεται βέβαια,αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγέλλιο).Επίσης την παραδέχομαι διότι μέσα από "χαζοχαρούμενα" παιχνίδια μου έχει προσφέρει πολλές ευχάριστες στιγμές που άλλοι "σοβαροί" τίτλοι προσπάθησαν πολύ για να το καταφέρουν,αλλά στην προσπάθεια παρέμειναν.Και για να δικαιολογηθώ εντελώς κι ελπίζοντας να επανορθώσω για την όλη παρεξήγηση,να πω εδώ πως το Super Mario Galaxy 1 είναι μέσα στους αγαπημένους μου τίτλους για το 2010 (τότε το έπαιξα) κι ένας από τους αγαπημένους μου σε αυτήν την γενιά.

                    Η στάση μου απέναντι στο Wii 2 ή όπως ονομαστεί τέλοσπάντων,είναι αισιόδοξη μεν για τα όσα πιθανόν να προσφέρει,απαισιόδοξη γιατί με τον ερχομό του φοβάμαι ότι ίσως ακολουθήσουν και οι άλλοι,κάτι που δεν το θέλω ακόμα,ναι προσωπικά μιλάω.
                    Από κει και πέρα κάποια hater σχόλια που έκανα πήγαιναν καθαρά ως αντίδραση σε φουλ fanboyism posts από μέλη της κοινότητας,με διάθεση για χαβαλέ και τρόλλινγκ.

                    Ελπίζω να ξεκαθάρισα τη στάση μου και να κατάλαβες ότι δεν είμαι τόσο κακός όσο φαίνομαι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      Θα σταθώ και παλι, στο αφου ειστε υποκινούμενοι σε εταιρικο επίπεδο της "μαμάς" sony, καλό θα ήταν να κάνετε αυτό εμφανές και για όλους τους αναγνώστες σας
                      Κοιτα marth, ελπιζω να καταλαβαινεις οτι με τετοια σχολια σοβαρη συζητηση δεν προκειται να γινει. Αν ψηνεσαι για σοβαρη κουβεντα γινε συγκεκριμενος σε αυτα που λες και μην αοριστολογεις, αν οχι keep it up αλλα μετα μην παραπονιεσαι για τις ειρωνιες...

                      Comment


                      • #56
                        Marth to oti epilegeis na deis mono tous empegmous pros thn Nintendo den shmainei oti den ginontai paromoies anafores stis alles etairies, pou eisoun otan legame me Xeno kai evans pws to PS3 einai teleiwmeno kai pws prepei na petaxtei asap?
                        Den thymamai na eixes kanei comment tote.

                        Afto einai dystixws pou apodyknyei poios einai ti edw mesa, oxi ta posts pou epilegeis esy na diavaseis.

                        Mhn ksexnas pws oi perissoteroi empegmoi den ginontai pros thn Nintendo alla pros ta fanboys ths Nintendo pou droun kapws opws kaneis esy sta teleftaia sou posts.
                        Mhn mas dineis trofh loipon gia sxolia tha elega prwta prwta
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • #57
                          Μας αποκαλείς σταυροφόρους της Sony επειδή ένα μέλος μας σου έγραψε αστειευόμενο πως όλο το forum χρηματοδοτείται από αυτή την εταιρία.

                          Η σοβαροφάνεια σκοτώνει τη σοβαρότητα.

                          Τέλος, αν μας παρακολουθούσες θα έβλεπες σε pinned θέμα από πού χρηματοδοτούμαστε.

                          Οι υπόλοιποι, επιστροφή στο σουρεαλισμό.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #58

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Marth View Post
                              Loggo, είμαι σοβαρός καθώς και οι καταχωρήσεις μου είναι όλες σοβαρές και δεν πιστεύω πως δείχνω το αντίθετο.
                              Επίσης, πιστεύω πως είσαι εξαιρετικό μέλος αυτής της κοινότητας, και συμφωνώ σε πολλά πράγματα που έχεις πει.
                              Ωστόσο, όπως και λένε, ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη. Θα χαρακτήριζα το σύνολο των ατόμων όπου κάνουνε τις καταχωρήσεις, ως εναν οχετό στρατό - σταυροφόρων υπέρ της sony/cometron, με εμετικά σχόλια και εμπαιγμούς κατά της Νιντέντο σε κάθε βλακώδη ευκαιρία. Αν και πίστεψα πως θα ήσασταν σε καλύτερη μοίρα, από άλλα φορουμς, δυστυχώς έπεσα έξω. Κατά πολύ. Θα σταθώ και παλι, στο αφου ειστε υποκινούμενοι σε εταιρικο επίπεδο της "μαμάς" sony, καλό θα ήταν να κάνετε αυτό εμφανές και για όλους τους αναγνώστες σας. Προσχολικές ειρωνείες και ερισμοί, λυπάμαι είναι κάτι που δεν ανέχομαι. Καλή σας συνέχεια.
                              Δεν υπάρχουν τέτοια θέματα Marth, μην είσαι επιλεκτικός στο τι βλέπεις γιατί η εικόνα που θα σχηματίσεις θα είναι λανθασμένη. Σε αυτό το forum υπάρχει poll που έχει ψηφιστεί αγαπημένη κονσόλα της κοινότητας (στο σύνολο όλων των κονσολών) το Nintendo 64 (!!?!?!?!???!?). Σε κανένα anti-Nintendo forum δε θα μπορούσε να ψηφιστεί κονσόλα Nintendo και ειδικά μια προβληματική κονσόλα όπως ήταν το Nintendo 64.

                              Υπάρχει επίσης θέμα με τίτλο "Industry's Next Top Flop - Kinect Unleashed", τίτλος ο οποίος φυσικά έχει καθαρά χιουμοριστική διάθεση. Τι πάει να πει αυτό, ότι είμαστε anti-Xbox κοινότητα;

                              Μη βλέπεις μονόπλευρα τα πράγματα.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #60
                                Nintendo always wins:

                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X