Announcement

Collapse
No announcement yet.

E3 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Πολύ μου αρέσει αυτή η νέα direction, 1000 φορές από την Jpop αισθητική.
    Συμβολικό και ότι το μπουκαλάκι στο 2:05 είναι της pepsi και όχι coca-cola ;) δείχνει ότι η square ξεφεύγει από την πεπατημένη .

    Edit:
    To Rising όσο περισσότερο το βλέπω τόσο περισσότερο αρχίζει να μου αρέσει. Πέρα από την πρώτη εντύπωση που με ξένισε αρκετά, βλέπω ότι θα είναι τοπ στο είδος του.
    Στην ουσία spinoff είναι οπότε δεν πρέπει να το συγκρίνουμε με την main σειρά. Αλλωστε Kojima productions στο σενάριο/κονσεπτ και platinum στο gameplay/υλοποίηση σε action hack n slash game είναι instant win

    Comment


    • #77


      kalashnikov+3rd world village+pepsi+Anime-style protagonist+random dragon at the end+wtf music+FF name

      Γιατί αυτή η σειρά έχει εκτροχιαστεί τόσο πολύ; Τι σκέφτοναι εκεί στην S-E, απορώ πραγματικά. Δηλαδή τους χαλούσε η 20ετή λογική "παραπλήσια αισθητική+άσχετες θεματικές+διαφορετικό gameplay" ;;;;;

      I give up, FF is dead, το ίδιο και τα JRPGs .

      Comment


      • #78
        Mhn pefteis sthn pagida, ta FF den exoun kaloupi
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #79
          Τα προτιμούσα (εγώ και φαντάζομαι όλο το σύμπαν) όταν ήταν σε ένα "καλούπι." Περνάνε εφηβεία μάλλον, καθυστερημένα βέβαια αλλά ok. Μέχρι τα 30 τους υπομονή. Περάσαμε από την spice girls φάση τους στα 16, υπήρξε μία ελάχιστη ωρίμανση στα 18-19, μετά πέσαμε στα ναρκωτικά (γύρω στα 22) και τώρα περνάμε τη στρατοκαβλίαση (στα 25+).

          edit:

          Το Assassin's Creed φαίνεται πολύ δυνατό, wow.

          Comment


          • #80
            Ti na sou pw, sthn telikh isws na pernaw fash egw, alla an ola ta FF htan as poume opws einai ola ta Tales of... tote tha eixa stamatisei na paizw edw kai xronia.

            Maresei to oti den kserw ti na perimenw apo to epomeno.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #81
              Μα κι εμένα μου αρέσει αυτό, αλλά ξεφεύγουν τόσο πολύ και με το ΧΙΙΙ δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στις επιλογές της εταιρείας.

              Comment


              • #82
                Μου αρεσε αρκετα το video του FF, και το art direction και ολα.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                  To Rising όσο περισσότερο το βλέπω τόσο περισσότερο αρχίζει να μου αρέσει. Πέρα από την πρώτη εντύπωση που με ξένισε αρκετά, βλέπω ότι θα είναι τοπ στο είδος του.
                  πράγματι το rising για σφαγή/ξύλο/action game δειχνει να ειναι πολύ καλο.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • #84
                    To FF tech demo ο,τι αρνητικο και αν ειχε απο αποψης θεματολογιας μου φανηκε πολυ καλυτερο απο οτιδηποτε σχετικο με το 13. Το 13 λογω χαρακτηρων και μονο μου θυμησε ενα (high budget βεβαια), αλλα και παλι δευτεροκλασατο anime. Εδω φαινεται η σειρα να σοβαρευει και το ιδιο και η πρωταγωνιστρια. Με το που ειδα οπλα γελασα κι εγω, αλλα οκ δε βαριεσαι..

                    Ο,τι ειδαμε ειναι προφανως CG απο ενα studio της SE που θελει να κανει επιδειξη της Luminous Engine.
                    SE-level CG + DX11 ειναι μια καλη αρχη σιγουρα.

                    Το αν υπαρχει πιθανοτητα να γινει παιχνιδι αυτο δεν το γνωριζω, αλλωστε ως τωρα η SE νομιζω πως ο,τι tech demo εχει δειξει δεν εχει γινει παιχνιδι (και γιατι να γινει οταν δειχνουν FF7/8).
                    Χαλανε το σερι παντως, και τι δε θα δινα να δω ενα 9 για τη φαση με τετοιου επιπεδου μηχανη γραφικων.

                    Παρτε κι ενα Ni No Kuni ετσι να χουμε:

                    Comment


                    • #85
                      Δε μου άρεσε ιδιαίτερα, ούτε και είναι αυτό που θα ήθελα από ένα Final Fantasy. Χίλιες φορές όμως η θεματολογία και η αισθητική που είδα στο tech demo, παρά το J-Pop του XIII. Αν δε το προορίζουν για παιχνίδι, έπρεπε να είχαν χρησιμοποιήσει το Final Fantasy VI για το tech demo, θα είχε πέσει το internet.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Xeno View Post
                        Παρτε κι ενα Ni No Kuni ετσι να χουμε:
                        Ξέρουμε αν θα το φέρουν στην Ευρώπη;
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Εμένα μου άρεσε πολύ το teh demo, όχι όμως ότι με ξετρέλανε και θέλω να γίνει game οπωσδήποτε, αλλά επειδή φαίνεται ότι η square ψάχνεται για κάτι διαφορετικό (αισθητικά) και νομίζω με το συγκεκριμένο demo διάλεξε να δείξει κάτι τόσο ξένο οπτικά ώστε να δει αντιδράσεις. Για εμένα είναι πολύ ενθαρρυντικό

                          Comment


                          • #88
                            Kala den to edeikse gia FF, to edeikse gia na doume thn mhxanh grafikwn pou mporei na xrhsimopoihthei se epomena FF.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #89
                              σιγα μη δειχνουν έτσι, ένα cgi video ήταν, η Blizzard καλυτερα φτιάχνει

                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #90
                                FMV versus real time?
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X