Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • +1 for Burai...
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Απείρως καλύτερο από το Rocket Knight το remake του Toki. Σ’ αυτό το στυλ θα ήθελα να είναι και το Sonic, αλλά δε το κόβω. Κρίμα που ποτέ δε μου άρεσε ιδιαίτερα σαν τίτλος το Toki.

      Υ.Γ. Το μπάσταρδο Strider 2 δεν ήταν της SEGA.
      Η SEGA δεν έβγαζε παπαριές τότε.

      Α και Strider 2 > Strider.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Όντως my bad. Ούτε καν publish δεν το έκανε. Σύμφωνα με wiki το ανέπτυξε η Tiertex και το έκανε publish η U.S. Gold. Όπως και αν έχει sucks big time. Το έχω παίξει σε emulator και δε λέει μια. Αν και εντάξει πλέον και το πρώτο strider μόνο σε mame λέει για αναμνήσεις.

        Το κανονικό 2 είναι τρελό παιχνίδι αν και παλούκιον- κλασικά πράγματα δλδ.

        EDIT:
        Αν και το original Toki μου φαίνεται γνωστό, δε θυμάμαι καν που το είχα πετύχει. Και δεν παίζει να το είχα παίξει... Μαϊμού για κεντρικό χαρακτήρα?? Δεν είχε ελπίδα... Αντε πάρτε σειρά μπας και δούμε Chuck Rock HD, Zool HD( δε με πιστεύετε αλλά τα βλέπω να έρχονται )
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Καλά που το θυμηθήκανε ρε το Τοκι;Έλεος πια,τα remakes παμπάλαιων παιχνιδιών έχουν γίνει μόδα.

          Το παλιό τοκι το είχα τελειώσει στο genesis.Kαλό παιχνιδάκι αλλά ως εκεί.Δεν με ενδιαφέρει να ασχοληθώ με το remake του.

          Από τα strider είχα τελειώσει το πρώτο.Το δεύτερο μου φάνηκε πολύ δύσκολο και δεν μπόρεσα να το προχωρήσω πολύ.

          Εγώ πάντως θα ήθελα να δω remake του dynamite headdy.Π Α Ι Χ Ν Ι Δ Α Ρ Α.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Originally posted by Burai_Fighter View Post
            Αντε πάρτε σειρά μπας και δούμε Chuck Rock HD, Zool HD( δε με πιστεύετε αλλά τα βλέπω να έρχονται )
            Χαχαχαχαχαχα φαντάζεσαι;
            Το Chuck Rock 2 πάντως τη ψιλοπάλευε.

            Αν όντως βγει Chuck Rock HD, απαιτώ Cool Spot HD έτσι γιατί πρέπει.
            Βγάλτε ένα Earthworm Jim HD που είναι και παιχνιδάρα, έχει και τέλειο σχέδιο έτσι να μας φύγουν τα σαγόνια.

            Originally posted by Deus View Post
            Εγώ πάντως θα ήθελα να δω remake του dynamite headdy.Π Α Ι Χ Ν Ι Δ Α Ρ Α.
            Μα πόσο άπειρα σωστός μπορεί να είσαι;
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Δεν εχουν δειξει ηδη κατι για το remake του Earthworm Jim;
              Βγηκε και το debut trailer του νεου rocker knight adventures παντως και οι υποψιες μου επιβεβαιωθηκαν.
              Αισχρος οπτικος τομεας, way to go Konami.

              Comment


              • Ελα ρε συ, νομιζω οτι εισαι υπερβολικος!

                ΟΚ, μπορει να μην ειναι 2d αλλα αυτο δεν παει να πει οτι δεν ειναι ομορφο στο ματι. Και το art direction φαινεται και καλο και πιστο στην σειρα.

                Απο την στιγμη που εχει το στυλ του δεν με πειραζει. Ας μην κολλαμε τελειως στην 2d era.

                Κι εγω ειμαι full 2d fan, δε λεω, αλλα απο το trailer τουλαχιστον φαινεται καλο...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Οντως μηπως σου φαινεται αισχρο σε σχεση με το παλιο επειδη φαινονται τελεις διαφορετικα; Προσωπικα ομορφο το βρισκω αυτο το στυλ, θυμιζει Klonoa και Zack & Wiki τα οποια αισθητικα μ'αρεσαν.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ηθελε 2d sprites, τι χαλι ειναι αυτο.. no offense αλλα εμενα δε μου φαινεται aesthetically pleasing.

                    Comment


                    • Τα 2D sprites θελουν δουλεια
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        Δεν εχουν δειξει ηδη κατι για το remake του Earthworm Jim;
                        Κάτι θυμάμαι περί Earthworm Jim, αλλά έχω την εντύπωση ότι μιλάγανε για καινούργιο τίτλο (φαντάζομαι 3D). Μακάρι να πέσει HD remakes στα κλασικά πάντως.

                        Περί Rocket Knight, συμφωνώ με το Xeno.
                        Ούτε εμένα μου αρέσει ιδιαίτερα το αποτέλεσμα που βλέπω. Και εντάξει δεν είναι μόνο ότι δεν έχει sprites, ούτε το σχέδιο μπορώ να πω ότι είναι κάτι ιδιαίτερο, πολύ generic μου φαίνεται. Το Klonoa πχ, δεν έχει 2D sprites, αλλά φαίνεται πολύ πιο όμορφο.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Edge Νοεμβριου 2009 #208

                          New Super Mario Bros Wii - 7
                          Uncharted 2 - 9
                          Operation Flashpoint : Dragon Rising - 8
                          Ratchet and Clank: A Crack In Time - 7
                          Borderlands - 6
                          Brutal Legend - 7
                          GTA : Episodes From Liberty City - 9
                          Forza 3 - 9
                          PES 2010 - 7
                          Mario and Luigi : Bowsers Inside Story - 9
                          Drawn To Life: The Next Chapter - 5
                          Might and Magic: Clash Of Heroes - 9
                          Kingdom Hearts 358/2 Days - 5
                          Lost Winds: Winter Of The Melodias - 8
                          Tekken 6 - 7
                          Ju-On The Grudge - 4

                          LOL δεν υπαρχουν, βαλανε 7 στο New Mario Bros και 9 στο Uncharted, αν ειναι δυνατον.

                          Βλεπω πολλα WTF, 9 στο Might & Magic του DS... ο_Ο
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • H αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν περιμενα το 7αρι του Mario. Αλλα αν δεν διαβασω το review...

                            To Borderlands ειναι αυτο το οποιο με εκπλησει πιο πολυ ομως. 6αρι δεν περιμενα, ειδικα απο τα βιντεο και τα reviews που διαβασα. Το ελεγα για 7αρι, δλδ εναν αρκετα καλο τιτλο με καποια λαθη. Well, δε θα το επαιρνα ουτως ή αλλως το παιχνιδι οποτε...

                            Dunno, ισως τελικα να αγορασω αυτο το συγκεκριμενο τευχος...Αν και τα ειδικα του θεματα αξιζουν...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Ε νταξει, αν δεν επαιρνε 7 θα παιρνε 8 ξερω γω το πολυ, δε νομιζω να περιμενε κανεις 9-10.
                              Μια χαρα μου ακουγεται το 7 και το εκλαμβανω σαν κατι θετικο προσωπικα.
                              Πιστευω πως θα χει πολυ γελιο σε multi και αν ειναι οσο challenging λενε, τοτε θα στεκεται μια χαρα και single.

                              Comment


                              • Καλα κι εγω για το Mario θελω να μαθω τι παιζει, γενικα διαφωνω με βαθμολογιες του edge κατα καιρους αλλα συνηθως βλεπω σωστα επιχειρηματα στα κειμενα τους. Πολλα 9 παντως. Ουτε στο Forza 3 το περιμενα ουτε βεβαια στο Mario & Luigi 3 και βεβαια οπως ειπα και πριν το M&M, ακομη κι ενας τυπας στο neogaf που δουλευε στο studio που το εκανε εμεινε μ..... με τη βαθμολογια.

                                ΥΓ: Το NSMB στο DS ειχε παρει 8 παντως, τοσο περιμενα να δω και σε αυτο οποτε το 7 με βαζει σε σκεψεις μηπως κατι παει στραβα.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X