Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tannosuke View Post
    Έχω δει γιατί είμαι και retro τυπάς...
    Δηλαδη εννοεις Virtual Console?...........:kill:Jesus Christ...



    Originally posted by Tannosuke View Post
    Δεν εννοώ εγγύηση για τα παιχνίδια, μα για τις ίδιες τις κονσόλες. Σε αυτό αναφέρομαι. Είμαι μέλος και στην myxbox.gr και στην ps3forums.gr και οπότε ξέρω τι παίζει.

    Τα έχω ακούσει βερεσέ αυτά.

    Δεν είναι η MS η μοναδίκη με το πρόβλημα του RROD, είναι και η Sony τα ίδια με το YLOD που δίνει μόνο σε αυτό 2 χρόνια εγγύηση.
    E ενταξει ρε συ, αφου εισαι μελος εκει και ξερεις τι παιζει, νομιζω οτι θα πρεπει να σε εμπιστευτουμε οταν μας λες οτι οι κορυφαιοι developers ζητουν απο τις εταιριες εγγυησεις για τις κονσολες τους.


    Ειλικρινα, μπορεις μια φορα να μιλησεις με κανονικα παραδειγματα και οχι με ασαφειες; Δειξε μου ΕΝΑΝ developer ο οποιος εχει βγει να ζητησει εγγυησεις για να φτιαξει παιχνιδια απο οποιαδηποτε απο τις Sony, Nintendo και MS. Μια ανακοινωση, κατι τετοιο τελος παντων, γιατι προσωπικα δε θυμαμαι ποτε να εχει γινει κατι τετοιο.

    EDIT: Απο οτι καταλαβα μιλας για τις εγγυησεις στους ΠΕΛΑΤΕΣ που αγοραζουν τις κονσολες. Αυτο σε τι ακριβως εχει σχεση με τους developers και την κουβεντα μας;
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Το μόνο που έχω να δηλώσω είναι ότι ΟΛΟΙ μπερδεύετε τους non gamers με τους casual.
      Το Wii sports θα το παίξει ένας nongamer, το Assasin's Creed θα το παίξει ένας casual.

      Comment


      • Μάλλον θα ήταν καλύτερο να μην βάζουμε ταμπέλες και να μην χαρακτηρίζουμε μια κονσόλα χωρίς να έχουμε ασχοληθεί με κάποιους πολύ σημαντικούς third party τίτλους που ανέφερε ο travis πιο πάνω.Υπάρχουν wii games λοιπόν από third parties που αξίζουν στο Wii όμως δεν έχουμε ασχοληθεί πολλοί με αυτά βάζοντας και εμένα στη λίστα.Και καλό είναι να μην παρασυρόμαστε από τα "κακά" γραφικά ή μη hd γραφικά για να μην παίζουμε κάποια games.Πολλά από αυτά τα third parties κυκλοφορούν και σε χαμηλή τιμή απλώς πολλοί από μας δεν τα πήραν χαμπάρι.Κρύβονται κάτω από τη μύτη μας αλλά δεν τα "βλέπουμε".
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Originally posted by DjSolid View Post
          EDIT: Απο οτι καταλαβα μιλας για τις εγγυησεις στους ΠΕΛΑΤΕΣ που αγοραζουν τις κονσολες. Αυτο σε τι ακριβως εχει σχεση με τους developers και την κουβεντα μας;
          Δεν θέλω να σε παινέψω αλλά αυτό εννοούσα. εγγύηση στους πελάτες για τυχόν προβλήματα. Αυτό προσπαθώ να αναφέρω τόση ώρα στον ChrisTop. Το παιδί πιο πάνω ανέφερνε γενικά για προβλήματα πάνω στα παιχνίδια τόσο για το Wii όσο και για τις άλλες κονσόλες. Αυτό είναι που λέμε τεχνικό τμήμα. Για μένα το Development Team είναι Τμήμα παραγωγής και δημιουργίας.

          Τις εταιρείες εννοώ την Microsoft και την Sony. Αυτά...

          Μην το ξεχειλίζουμε άλλο, γιατί προβλέπεται τετ-α-τετ.
          sigpic

          Comment


          • Μην το ξεχειλίζουμε άλλο, γιατί προβλέπεται τετ-α-τετ.


            Τι προβλέπεται;

            Comment


            • Aka flame...
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • lol, δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι σε μένα αναφερόσουνα ρε. Γράφτα πιο καθαρά γιατί με μπέρδεψες, με ποιό κομμάτι του post μου διαφωνείς;

                Λοιπόν κατάλαβα τι ήθελες να πείς, αλλά εγώ δεν μίλησα ποτέ για την αντοχή και την ποιότητα κατασκευής του HardWare των κονσολών (για τις δυνατότηες τους μίλαγα ) μάλλον με κάποια απο τα λόγια μου θα μπερδεύτηκες.

                Στο άλλο για τις εμπορίλες που δεν συμφωνείς μαζί μου απαντάω ουσιαστικά στο ίδιο το post μου (συγκεκριμένα λέω οτι υπάρχουν διαμάντια και στο Wii, αλλά είναι πολύ λιγότερα αναλογικά με τις άλλες κονσόλες).

                Comment


                • Originally posted by ChrisTop View Post
                  lol, δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι σε μένα αναφερόσουνα ρε. Γράφτα πιο καθαρά γιατί με μπέρδεψες, με ποιό κομμάτι του post μου διαφωνείς;
                  LOL... Δεν υπάρχεις απλά !

                  Διάβασε πιο πάνω και θα καταλάβεις ! Αν ακόμα μπερδεύτηκες θα στα πω πιο λιανά μετά... :xp:

                  Ή μάλλον θα στα πω πιο λιανά να καταλάβεις. :xp:

                  Διαφωνούσα στο ότι είπες τα παιχνίδια είναι τα χειρότερα που έβγαλε η Wii. Υπάρχει και το Zelda, υπάρχουν και τα Final Fantasy και άλλα πολλά καλούδια.

                  Και το άλλο που διαφωνούσα ήταν τα προβλήματα που έβγαζαν, αλλά καλύτερα διάβασε το παραπάνω για συνέχεια post, γιατί βαριέμαι μέχρις μαλακίας...:xp:
                  sigpic

                  Comment


                  • Οmg my time machine INDEED works...i am travelling back to 2006...
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by Mesh View Post
                      Πραγματικά...τέτοια ποστ αξίζουν συγχαρητηρίων από όλη την hardcore gaming κοινότητα...Εγώ ανατρίχιασα κατά την ανάγνωση..
                      Συνεχίστε έτσι παιδιά....είμαστε μαζί σας σε αυτή την πρωτόγνωρη προσπάθεια αφύπνισης της gaming κοινότητας...Πολλά μπράβο και πάλι!!:resp:
                      Βασικά έτσι όπως τα λες είναι, αλλά χωρίς το σαρκασμό.

                      Comment




                      • Δευτερο και τελευταιο μερος του εξτρα σουπερ ντουπερ αφιερωματος μου στον κοντοχοντρο μουστακαλη υδραυλικο.

                        I hope ye like...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Πολύ καλό ρε!Ενδιαφέρον άρθρο και ωραίος γραπτός λόγος (και ανανεωμένος,συγκρινόμενος με μερικά άρθρα στο game on).

                          Όμως η δίψα για εξερεύνηση δε θα καταστάλαζε μέχρι ο Mario να βρεθεί αντιμέτωπος με το Τελευταίο Σύνορο: το διάστημα…



                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Thanks man! Εχουν περασει και δυο χρονια απο το Game On, μελετησα αρκετα απο τοτε...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Originally posted by DjSolid View Post
                              Δευτερο και τελευταιο μερος του εξτρα σουπερ ντουπερ αφιερωματος μου στον κοντοχοντρο μουστακαλη υδραυλικο.
                              Κοντόχοντρος κοντόχοντρος αλλά τι μωρό bangάρει...

                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω τη Peach με αλλο ματι.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X