Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BigBOSS

    Απλώς θέλω να δείξω πως ΠΛΕΟΝ οι 3rd party σέβονται περισσότερο το ps3. Ότι κάνεις σε αυτό το forum παρεξηγείται.

    Απο που ακριβως βγαζεις αυτο το συμπερασμα; Απο το γεγονος οτι πλεον αρχισαν να μαθαινουν προγραμματιστικα το PS3 καλυτερα και εκμεταλευονται τις σαφως μεγαλυτερες τεχνικα δυνατοτητες του; Αυτο δεν ηταν μαθηματικως βεβαιο;

    Επισης, βλεπεις καποιες παλαβες διαφορες στις συγκρισεις που δινεις; Γιατι τα δικα μου ματια βλεπουν απλως δυο εξαιρετικες screenshots και τιποτε περισσοτερο.

    Ξερεις γιατι "παρεξηγείσαι"; Γιατι εχεις δωσει μια εντυπωση οτι καθε φορα κοιτας να δειξεις με καθε τροπο οτι PS3 > XBOX 360. Ενω αυτο που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι who gives a fuck για τις συγκρισεις στα ιδια παιχνιδια. Εδω το Bayonetta ειναι καλυτερο τεχνικα στο 360 και κανενας δεν βγηκε να πει τιποτα, ουτε συγκρισεις, ουτε θαψιματα ουτε τιποτα. Οπως επισης και το FFXIII ειναι σαφως καλυτερο στο PS3, αλλα υπαρχουν και τα παιδια που θα το ευχαριστηθουν το ιδιο ή και περισσοτερο στο 360. Κοινως εδω μεσα μας ενδιαφερει πιο πολυ το gameplay απο τα γραφικα και τις διαφορες στις κονσολες.


    Get it?
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Στο Just Cause συναντούσες το απόλυτο καμπιωτιλίκι.
      Το λάτρευα αυτό το παιχνίδι, ασχολιόμουν με ό,τι άλλο εκτός από τις αποστολές (αντίθετα στα GTA μου αρέσει να κάνω τις αποστολές). Μόνο και μόνο οι πανέμορφες τοποθεσίες, φτάνουν.

      Comment


      • Originally posted by Dj Solid View Post
        Απο που ακριβως βγαζεις αυτο το συμπερασμα; Απο το γεγονος οτι πλεον αρχισαν να μαθαινουν προγραμματιστικα το PS3 καλυτερα και εκμεταλευονται τις σαφως μεγαλυτερες τεχνικα δυνατοτητες του; Αυτο δεν ηταν μαθηματικως βεβαιο;

        Επισης, βλεπεις καποιες παλαβες διαφορες στις συγκρισεις που δινεις; Γιατι τα δικα μου ματια βλεπουν απλως δυο εξαιρετικες screenshots και τιποτε περισσοτερο.

        Ξερεις γιατι "παρεξηγείσαι"; Γιατι εχεις δωσει μια εντυπωση οτι καθε φορα κοιτας να δειξεις με καθε τροπο οτι PS3 > XBOX 360. Ενω αυτο που δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι who gives a fuck για τις συγκρισεις στα ιδια παιχνιδια. Εδω το Bayonetta ειναι καλυτερο τεχνικα στο 360 και κανενας δεν βγηκε να πει τιποτα, ουτε συγκρισεις, ουτε θαψιματα ουτε τιποτα. Οπως επισης και το FFXIII ειναι σαφως καλυτερο στο PS3, αλλα υπαρχουν και τα παιδια που θα το ευχαριστηθουν το ιδιο ή και περισσοτερο στο 360. Κοινως εδω μεσα μας ενδιαφερει πιο πολυ το gameplay απο τα γραφικα και τις διαφορες στις κονσολες.


        Get it?
        Το είδες το επιβεβαιώνεις και εσύ με αυτά που λες. Αφού είναι έτσι εγώ προσωπικά δηλώνω την αποχωρησή μου από το forum, αφού ότι και να γράφω δεν έχει νόημα αν οι περισσότεροι (όχι όλοι αλλά συγκεκριμένα άτομα) το βλέπουνε έτσι.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

          Comment


          • BigBOSS αυτό που θέλει να πει είναι ότι το GAMEPLAY μετράει πάνω απ'όλα.Όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα και τριτεύοντα!
            Εdit:Ρε βάλτε και εμένα επιτέλους στο collagio!!!!Raphael είσαι εδώ???
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Ρε ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ που κολλαει;
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS
                (όχι όλοι αλλά συγκεκριμένα άτομα)


                Ακριβώς, και μέσα σε αυτούς συμπεριλαμβάνεται και ο υποφαινόμενος.
                Προχθές ο BB στο chatbox με κατηγόρησε για προκατάληψη εναντίον του, πράγμα το οποίο θεωρώ πως θα ήταν εύλογο να υποθέσει κάποιος κάτι τέτοιο, όμως ο ίδιος ο BB απέφυγε να μου απαντήσει γιατί ακριβώς στο topic του MGS έκανα post λέγοντας πως είχε δίκιο στη συγκεκριμένη αντιπαράθεση με ένα άλλο μέλος, έτσι στα ξεκάρφωτα. Αν είχα πράγματι κάποια προκατάληψη/αρνητική προδιάθεση θα απέφευγα στο κάτω-κάτω και να ποστάρω!
                Πριν από αυτό, άρχισε να μιλάει για τη περιβόητη "χούντα" του forum μας, και σύγκρινε άμεσα το ps3forums με εδώ, λέγοντας πως "εκεί έχουν φτιάξει ήδη topic για Resistance 3".
                Έπειτα, αφού ανακοίνωσε πως μπαίνει εδώ απλά "για τη πλάκα" του και για να "γελάσει με τις αντιδράσεις των άλλων στα posts του", πέταξε διάφορες εξυπνάδες τύπου "με μέσο έγινες mod, Raphael?" Φίλε, σε gaming forum 50 ατόμων βρισκόμαστε, όχι στο δημόσιο.

                Comment


                • FLAME OOOON!!!


                  (sorry δεν μπόρεσα να κρατηθώ )
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by BigBOSS View Post
                    Το είδες το επιβεβαιώνεις και εσύ με αυτά που λες. Αφού είναι έτσι εγώ προσωπικά δηλώνω την αποχωρησή μου από το forum, αφού ότι και να γράφω δεν έχει νόημα αν οι περισσότεροι (όχι όλοι αλλά συγκεκριμένα άτομα) το βλέπουνε έτσι.
                    Μα με συγχωρεις, εαν ΟΤΙ γραφεις ειναι φανερο πως παει να δημιουργησει κλιμα υπερ της διαμαχης και τσιγκλαει τον αλλο, τι περιμενεις να πουμε;

                    Εχουμε καταλαβει την αγαπη σου για ενα μηχανημα. Κανενας δε λεει τιποτα περι τουτου. Αλλα οταν ΚΑΘΕ φορα και ΣΥΝΕΧΩΣ ποσταρεις ανουσιες συγκρισεις υπερ του PS3, ενω οταν οντως λεμε κατι καλο και σε υποστηριζουμε (δεν μπορει παντα να εχεις αδικο και εγω ή καποιος αλλος δικιο, δεν ειμαστε βλακες) εκει ειναι ολα ωραια και καλα, ε υπαρχει θεμα οπως και να το κανεις.

                    Προσωπικα σε εχω γνωρισει και ξερω οτι τρομπας ΔΕΝ εισαι. Αλλα ειναι τελειως χαζο να την κανεις επειδη απλως και μονο δεν ακολουθουμε την λογικη σου.

                    Τωρα τα περι χουντας, μεσου και οτιδηποτε αλλο ειπωθηκε δεν τα γνωριζω. Αλλα εαν οντως συνεβη κατι τετοιο τι να πω, νομιζω οτι θα επρεπε να υπαρχει πιο καθαρο μυαλο.

                    Θα πρεπει να καταλάβουν ολοι οτι εδωμεσα δεν υπαρχει προκαταληψη εαν δεν δωσει αφορμη καποιος για κατι τετοιο. Αλλα δεν διωχνουμε και κανεναν.

                    Εαν ομως νομιζει καποιος οτι εδωμεσα θα χαϊδευομαστε συνεχεια ο ενας με τα αφτια του αλλου, ε τι να πω... Εγω τα εχω ακουσει απειρες φορες απο ολους, αλλα θεωρω οτι δεν ειναι προσωπικο το ζητημα.


                    Χουντα........ να ξερατε μονο τι σημαινει ρε πουστη ο ορος χουντα.....whatever, κουραστικα.
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Εμένα μου κάνει εντύπωση τον αριθμό μελών που είχαμε κάποτε επί εποχές gamesite και πόσοι συνεχίζουν να υπάρξουν.Γράφω στο μπλοκάκι +1 με την αποχώρηση του Big Boss.Να δω που θα πάει το πράγμα με ότι καλό ή κακό συνεπάγεται σε αυτό.Τελικά φταίμε εμείς που φεύγουνε μέλη ή οι αποχωρούντες φταίνε πάντα;50 είμαστε ακόμα λέγεται.Χμμ...

                      Comment


                      • Tο λαθος σου BB ειναι οτι ποσταρεις,ανοιγεις συζητησεις για θεματα,κανεις συγκρισεις κτλ κτλ..που δεν κολλανε στην νοοτροποια που υπαρχει εδω σε αυτο το φορουμ.Και απορω πως δεν το εχεις καταλαβει τοσο καιρο.

                        Δεν εχεις καταλαβει,οτι δεν ενδιαφερει κανεναν το αν μια τριχα στο μαλλι,ειναι πιο ευδιακριτη στην εκδοση για ps3 ή το αντιστροφο και μαλιστα σε παιχνιδι που δεν θα αγορασει κανεις?

                        Comment


                        • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                          Εμένα μου κάνει εντύπωση τον αριθμό μελών που είχαμε κάποτε επί εποχές gamesite και πόσοι συνεχίζουν να υπάρξουν.Γράφω στο μπλοκάκι +1 με την αποχώρηση του Big Boss.Να δω που θα πάει το πράγμα με ότι καλό ή κακό συνεπάγεται σε αυτό.Τελικά φταίμε εμείς που φεύγουνε μέλη ή οι αποχωρούντες φταίνε πάντα;50 είμαστε ακόμα λέγεται.Χμμ...
                          Με εξαίρεση τον jedah και τον big boss (αν τελικά αποχωρήσει,κάτι το οποίο φυσικά απεύχομαι)οι υπόλοιποι που έφυγαν καλά έκαναν και έφυγαν.Το μόνο που έκαναν ήταν να την λένε σε όσους δεν εκθείαζαν την αγαπημένη τους εταιρεία δηλ την νιντεντο.Αν είναι τώρα να στενοχωριόμαστε για την αποχώρηση αυτών των ατόμων τότε να προσκαλέσουμε τον wiiripper και τον xboxara να επιστρέψουν.

                          Ακόμη είναι ανάγκη να υπάρχει κάποια μεγάλη αλήθεια πίσω από την αποχώρηση ατόμων από ένα φορουμ;Κάποια άτομα φεύγουν,κάποια νεα έρχονται.Έτσι είναι η ζωή.Σε όλα τα φορουμ του κόσμου αυτή η κατάσταση επικρατεί.Δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο πάμε να δημιουργήσουμε ζήτημα εκεί που δεν υπάρχει.

                          Big boss υπερβάλλεις.Μην φύγεις εξαιτίας μιας διαφωνίας.Αν έχεις πρόβλημα με κάποιον συζήτησέ το με αυτόν.;)


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Εγω το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι χαζομαρα να φευγει καποιος επειδη οι αποψεις του δεν συμβαδιζουν με αυτες των αλλων, ειναι ακομη μεγαλυτερη χαζομαρα ομως να εισαι νεος, μυαλομενος, μορφωμενος και παραλληλα κολλημενος με οτιδηποτε, ειτε λεγεται κονσολα ειτε ομαδα στο ποδοσφαιρο ειτε οτιδηποτε. Δεν υπαρχει τιποτε προσωπικο πισω απο τις αντιπαραθεσεις, ουτε κανενας θελει το κακο του αλλου. Και στην τελικη δεν θιξαμε ΚΑΝΕΝΑΝ, ουτε την προσωπικοτητα ΚΑΝΕΝΟΣ.


                            Νομιζω ομως οτι ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι και εχουμε το μυαλο να κανουν ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ. Ε ας κανει ο καθενας την αυτοκριτικη του, και αν επιμενει ας μεινει στις αποφασεις του, προσωπικα δεν παρακαλαω κανεναν, δεν ειναι δικια μου δουλεια αλλωστε.
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Jedah
                              Συγγνώμη είστε ηλίθιοι ή προκατειλημένοι; Το άτομο ανέφερε ότι έχει ακούσει στο Internet ως αρνητικά, έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια ακόμα και απο κάποιους που δεν ξέρουν καν τι γίνεται στο παιχνίδι. Γιατί πετάγεστε σαν πικρόχολα καθυστερημένα τσουτσέκια και κάνετε τέτοιο σχόλιο; Δεν βλέπετε τι πρότεινα πριν απο αυτό; Επαναλαμβάνω: Είστε ηλίθιοι; Αλλά τι ρωτάω, τα posts μιλάνε απο μόνα τους.
                              Για τους παραπάνω λόγους αποχωρώ, τα bold, Dj Solid και για τίποτε άλλο. Κάτι ήξερε ο Jedah. Και ξαναλέω δεν είναι ΟΛΟΙ έτσι εδώ μέσα αλλά οι μισοί και παραπάνω. Εγώ βαρέθηκα αυτή τη κατάσταση.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Ε ξεκολλα μαλακα! Μη το χεσουμε, παιρνεις σοβαρα τον Dj τωρα;

                                Παντως Dj και συ εχω παρατηρησει του τη λες καποιες φορες. Στο παραπανω link δλδ, δεν ειπε τιποτα απλα το ποσταρε. Ντε και καλα να γκρινιαζουμε και να τα παρεξηγουμε ΟΛΑ;

                                Χαλαρωστε λιγο.

                                BB κοψε τα χαζα και μη φυγεις. Αν θες μη δινεις σημασια σε αυτους που νομιζεις πως εχουν κατι μαζι σου, δεν ειναι λογικο να φυγεις απο το φορουμ.
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X