Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BigBOSS View Post
    Jedah


    Για τους παραπάνω λόγους αποχωρώ, τα bold, Dj Solid και για τίποτε άλλο. Κάτι ήξερε ο Jedah. Και ξαναλέω δεν είναι ΟΛΟΙ έτσι εδώ μέσα αλλά οι μισοί και παραπάνω. Εγώ βαρέθηκα αυτή τη κατάσταση.

    Eγω λεω αυτα που αφορουν εμενα. Για τους αλλους δεν ξερω, δεν απαντω. Απο εκει και περα δεν θα απολογηθω για τιποτα, εαν ο καθενας τρελαινοταν οταν "του την λεμε" ή οτιδηποτε τετοιο εγω θα επρεπε να εχω γινει μοναχος και να εχω αποχωρησει απο φορουμ - facebook - Authority - game site - σπιτι μου - Θεσσαλονικη - δουλεια - ζωη εδω και χρονια. Μεγαλα παιδια ειστε, βαλτε το να δουλεψει.

    Επισης ειμαι πολυ βλαμμενος και δεν μπορω να καταλαβω πού κολλαει το ποστ του Jedah στην περιπτωση μας. Εαν δεν μπορεις ΒΒ να διαχειριστεις την γνωμη και την αποψη των αλλων, δεν φταινε οι αλλοι, φταις εσυ. Εαν ηταν ετσι, εγω θα επρεπε να εχω πλακωθει με το 99% των ανθρωπων που εχουν μπει ποτε στον κοπο να κανουν εστω κι ενα ποστ εδωμεσα.

    Επισης δεν εχεις ιδεα το τι εχει γινει με Jedah, οποτε καλο θα ειναι να μην το χρησιμοποιεις σαν επιχειρημα.

    Εισαι μεγαλος ανθρωπος, μπορεις να κανεις οτιδηποτε θελεις. Εγω θεωρω οτι κανεις μαλακια παντως, εγω τουλαχιστον ουτε σε ειρωνευτικα, ουτε σε εβρισα, και στην τελικη εχεις ερθει και στο σπιτι μου και εχουμε φαει και ενα φαγητο μαζι. Εαν ειχα προσωπικα, τοτε δε θα εμπαινα καν στον κοπο να ασχοληθω με την παρτη σου. Και νομιζω οτι το ιδιο συμβαινει και με ολους εδωμεσα.
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Τι φαγητο φαγατε μαζι; Εγω θυμαμαι ακομα εκεινες τις μπριζολες που εφτιαξε η μανα σου.Δε με χαλασαν καθολου
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • ΒigBoss εντελως φιλικα απλα ξεκολα το μυαλο σου απο το PS3 και την ανωτεροτητα του γιατι κανεις δε δινει δεκαρα κυριολεκτικα, θα επρεπε να το εχεις καταλαβει. Το μονο που κανεις με αυτα ειναι να προκαλεις τους αλλους να στην πουν.. Ξεκολα απο το 2007 και τα console wars και δεν εχει προβλημα κανεις μαζι σου να εισαι σιγουρος..;)

        Comment


        • Καλά και εσύ μη μιλάς γιατί θυμάσε τι κάναμε στο forum του gamepro, κάτι "μάχες"; πάρε αυτή την εικόνα, μετά ο άλλος άλλη εικόνα "πάρτα ρε άρρωστια". Αυτά για ένα διάστημα ήταν καθημερινότητα στο gamepro. Αυτό που με πειράζει εδώ μέσα είναι πως αρκετοί πιστεύουν πως ακόμα έχω την ίδια νοοτροπία του extreme fanboy ενώ απλώς είμαι fan της sony και τίποτε άλλο και αυτό άλλωστε είναι λογικό αφού με το πρώτο playstation ουσιαστικά άρχισα να ασχολούμε συστηματικά με τα videogames (ακόμη θυμάμαι σαν χτες τον εντυπωσιασμό μου "wtf" μόλις είδα το Tomb Raider).

          Το παραδέχομαι πως κάποτε ήμουν ακραίος σε κάποια πράματα αλλά αυτά ίσχυαν σε εποχές gamepro forum και κυρίως τους πρώτους μήνες της εκεί παρουσίας μου. Στο GO νομίζω πως έχω αλλάξει πρόσωπο και αυτό φαίνεται, ΠΟΤΕ δεν υποβάθμισα παιχνίδι άλλης κονσόλας, oύτε μίλησα για game που δεν τερμάτισα και είμαι άσχετος. Από την άλλη εξέφρασα τον ενθουσιασμό μου για το Halo 3 και το ενδιαφέρον μου για το Alan Wake. Επίσης ποτέ δεν προσέβαλα κανέναν εδώ μέσα ούτε έβρισα κανέναν. Aυτό που με πείραξε είναι πως κάποιοι έχουν μείνει ακόμη σε εποχές Gamepro forum που ναι εκεί το είχα παρακάνει. Αλλά τώρα νομίζω πως έχω ωριμάσει αρκετά κι εγώ.

          Dj ρώτα τον paixtis τη άποψη έχω για σένα. Να ξέρεις πως σε εκτιμώ πολύ και προσωπικά εγώ ίσως ποτέ να μην έκανα ότι έκανες για εμάς τότε στη συνάντηση του forum τον Δεκέμβριο του 2007.

          Τελικά επειδή υπερέβαλα αλλά και επειδή κάποια άτομα ενδιαφέρθηκαν να μην αποχωρήσω οριστικά, παραμένω στο forum.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Άλλο που δεν ήθελες κι εσύ κουφαλίτσα.
            Welcome back.
            Carpe diem

            Comment


            • BigBoss, πρέπει να αναγνωρίσω πως διαφωνώ αρκετές φορές μαζί σου αλλά όλα αυτά τα χρόνια έχεις μείνει Βούδας απέναντι σε posts που, εμένα προσωπικά, θα με είχαν κάνει πύραυλο αν ήταν το μισό επιθετικά στον τόνο τους (και όχι, δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, δεν είναι μπηχτή και δε μιλάω για πρόσφατες συζητήσεις ούτε έμμεσα ούτε άμεσα). Χαίρομαι λοιπόν που αποφάσισες να μείνεις και ελπίζω να συνεχίσεις να είσαι ήρεμος

              Σε άλλα νέα, ειρήνη ημίν και αφήστε και τίποτα να πέσει κάτω, δε θα σπάσει.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                Καλά και εσύ μη μιλάς γιατί θυμάσε τι κάναμε στο forum του gamepro, κάτι "μάχες"; πάρε αυτή την εικόνα, μετά ο άλλος άλλη εικόνα "πάρτα ρε άρρωστια". Αυτά για ένα διάστημα ήταν καθημερινότητα στο gamepro. Αυτό που με πειράζει εδώ μέσα είναι πως αρκετοί πιστεύουν πως ακόμα έχω την ίδια νοοτροπία του extreme fanboy ενώ απλώς είμαι fan της sony και τίποτε άλλο και αυτό άλλωστε είναι λογικό αφού με το πρώτο playstation ουσιαστικά άρχισα να ασχολούμε συστηματικά με τα videogames (ακόμη θυμάμαι σαν χτες τον εντυπωσιασμό μου "wtf" μόλις είδα το Tomb Raider).

                Το παραδέχομαι πως κάποτε ήμουν ακραίος σε κάποια πράματα αλλά αυτά ίσχυαν σε εποχές gamepro forum και κυρίως τους πρώτους μήνες της εκεί παρουσίας μου. Στο GO νομίζω πως έχω αλλάξει πρόσωπο και αυτό φαίνεται, ΠΟΤΕ δεν υποβάθμισα παιχνίδι άλλης κονσόλας, oύτε μίλησα για game που δεν τερμάτισα και είμαι άσχετος. Από την άλλη εξέφρασα τον ενθουσιασμό μου για το Halo 3 και το ενδιαφέρον μου για το Alan Wake. Επίσης ποτέ δεν προσέβαλα κανέναν εδώ μέσα ούτε έβρισα κανέναν. Aυτό που με πείραξε είναι πως κάποιοι έχουν μείνει ακόμη σε εποχές Gamepro forum που ναι εκεί το είχα παρακάνει. Αλλά τώρα νομίζω πως έχω ωριμάσει αρκετά κι εγώ.

                Dj ρώτα τον paixtis τη άποψη έχω για σένα. Να ξέρεις πως σε εκτιμώ πολύ και προσωπικά εγώ ίσως ποτέ να μην έκανα ότι έκανες για εμάς τότε στη συνάντηση του forum τον Δεκέμβριο του 2007.

                Τελικά επειδή υπερέβαλα αλλά και επειδή κάποια άτομα ενδιαφέρθηκαν να μην αποχωρήσω οριστικά, παραμένω στο forum.

                Φιλαρακι ξερεις πολυ καλα πως αντιπαραθεσεις θα υπαρχουν. Κανεις δεν ειναι τελειος και ολοι μας θα πρεπει να κανουμε την αυτοκριτικη μας, ο καθενας για τον εαυτο του, χωρις να περιμενουμε να μας "νταντεψουν".


                Αυτο με "καποιους που νομιζουν οτι ειμαστε ακομα στο GP Forum ή ενεργουν εριστικα ή εγωιστικα ή δεν χανουν ευκαιρια να την πουν σε καποιον μαζεμενα" το ακουω τωρα τελευταια συχνα. Θα πρεπει να καταλαβουμε κατι: ο καθενας εκφραζει ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Δεν εκφραζει καμια εταιρια, κανεναν αλλο, τιποτε περισσοτερο ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ. Εαν αναφερει οτι "καποιος ειπε κατι κι εγω συμφωνω", αυτο επισης εχει να κανει με την ιδια του την αποψη.

                Ομως το μεγαλυτερο θεμα που υπαρχει ειναι θεμα κουβεντας. Κοινως, οταν καποιος λεει κατι, θα πρεπει πρωτα να το σκεφτεται κανα δυο φορες και μετα να το ποσταρει. Ετσι θα αποφευγονται εντελως ηλιθιες αντιπαραθεσεις και παρατηρησεις. Επισης, ακομα και οταν παρει καποιος την αποφαση να ποσταρει κατι, ας μπει στον κοπο να το γραψει και να το δει πριν πατησει το κουμπακι και το δημοσιευσει. Ας παρατηρησει το υφος του, το τι ακριβως λεει, ΠΩΣ το λεει αυτο και αν προκαλει ή οχι προβλημα ή οποιοδηποτε θεμα.

                Επισης κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο. Ομως πιστεψτε με ειναι πολυ πιο σεβαστος καποιος ο οποιος θα βγει και θα πει "Ναι ρε μαγκες, μπορει να με πειραξει ο αλλος που μου ειπε αυτο κι αυτο αλλα κι εγω εκανα μαλακια / δεν ημουν σωστος / παρεκτραπηκα". Εγω σαν Κωστας σεβομαι πολυ περισσοτερο εναν ανθρωπο ο οποιος αναγνωριζει τα λαθη του ή την αδυναμια του ή τελος παντων δειχνει οτι ξερει να κανει την αυτοκριτικη του, παρα καποιος ο οποιος μπορει να ειναι ΟΝΤΩΣ ΣΩΣΤΟΣ αλλα χανει το δικιο του με την συμπεριφορα του.


                Τελος θα πω το εξης: ειμαστε μια ομαδα ανθρωπων οι οποιοι, καλως ή κακως, εχουν περισσοτερες γνωσεις πανω στο αντικειμενο που αγαπαμε απο την πλειονοτητα του κοσμου που το εχει σαν ενα απλο χομπυ. Θελετε γιατι ειμαστε αρρωστοι με αυτο που κανουμε; Θελετε γιατι μας εξιταρει; Θελετε γιατι εχουμε συνολικο μεσο ορο IQ υψηλοτερο απο τον μεσο ορο; Θελετε γιατι εχουμε μεγαλυτερη ικανοτητα επικοινωνιας και κατανοησης θεματων που αφορα αυτο το χομπυ; Πειτε το οπως θελετε. Αυτο που εχει σημασια ομως ειναι το εξης: οτι ο καθενας κρινει ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ ΤΟΥ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ. Οπως ελεγα το μεσημερι στον Ρεν (και δεν φοβαμαι να το κρυψω), δυχτυχως δεν εχουμε ολοι την ιδια διανοητικη ικανοτητα επεξεργασιας ειτε τις γλωσσας ειτε δεδομενων και καταστασεων, θελετε γιατι δεν εχουμε ολοι το ιδιο IQ, θελετε για λογους εμπειριας και ηλικιας, οτι θελετε. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Ετσι θα πρεπει ο καθενας να λαμβανει υποψη του οτι μπορει ο συνομιλητης του να ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ αυτο το οποιο του λεει. Ετσι θα σκεφτει οτι α) ειτε δεν του το εξηγησε επαρκως ειτε β) δεν υπαρχει η δυνατοτητα κατανοησης απο την αλλη πλευρα για τους χ-ψ λογους.


                Θα πρεπει λοιπον ολοι μας, ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, εαν θελουμε να λεμε οτι ειμαστε μια απο τις πιο ποιοτικες κοινοτητες του χομπυ στην Ελλαδα (προσωπικα θεωρω οτι ειμαστε η κορυφη, αλλα αυτη ειναι η δικια μου αποκλειστικα γνωμη), να λαβουμε υποψη τα παραπανω, και να υπαρχει εστω λιγο καλη θεληση και για κουβεντα και κυριως ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ. Ακομα και αν θελουμε να σκοτωσουμε τον αλλο, ας αραξουμε εκεινη την στιγμη και ας σκεφτουμε αν αυτο που θελουμε να πουμε ειναι οντως αυτο που πρεπει να πουμε.


                Τελος θα πω οτι οντως σε μερικες περιπτωσεις απλως σηκωνουμε τα χερια. Ε, διαολε (οπως λεει και το GOTY), δεν ειναι πλεον δικο μας θεμα (ουτε Νιντεντο). Δεν μπορουμε να θεραπευσουμε την βλακεια, ουτε να εφευρουμε το χαπι εξηπναδας και ανασυγκροτησης προσωπικοτητας. Εαν ο αλλος θελει να κανει μπαχαλο ενα θεμα, τοτε πολυ απλα υπαρχουν οι υπευθυνοι που πρεπει να λαβουν μετρα.


                Προσωπικα νομιζω οτι δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα με τον οποιονδηποτε. Εχω πει οτι ακομα καιτο σπιτι μου ειναι ανοικτο σε ολους. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θα λεω ή εγω ή οποιοσδηποτε αλλος ναι σε ολα, αλλα οσο εντονη κι αν ειναι μια κουβεντα, στο τελος την ημερας ειμαστε παρεα και γουσταρουμε αυτο που κανουμε.


                Ειλικρινα χαιρομαι που εγινε ολο αυτο, και κυριως χαιρομαι που ο Μανος καταλαβε οτι ειναι χαζομαρα απο μια ασχημη αντιδραση να θεσει εαυτον εκτος κοινοτητας. Ειμαστε ανοικτοι σε ολους και τους θελουμε ολους, αρκει πολυ απλα να εχουν την διαθεση να προσφερουν με την γνωμη τους ενεργα και θετικα.





                Παω για κατουρημα.:kill:


                EDIT: Επειδη ξαναακουσα τον ορο "χουντα" του φορουμ. Σας παρακαλω, σας ικετευω, ανοιξτε ενα λεξικο εννοιων και δειτε τι διαολο σημαινει ο ορος ΧΟΥΝΤΑ. Επισης θα υπενθημισω οτι ολα ανεξεραιτως τα μελη εχουν αποδειξει εαν γνωριζουν το αντικειμενο με το οποιο ασχολουμαστε εδω μεσα και εχουν επισης αποδειξει και τον χαρακτηρα τους σαν συνομιλητες. Οποτε, πριν κατηγορησετε και χαρακτηρισετε καποιον, καντε μια παυση και δειτε και κανενα ποστ παλαιοτερο δικο του ή καποια κουβεντα. Στην τελικη πειτε τα χαλαρα μεσω msn ή pm, δεν θα πεσει κανενος ο κωλος εαν κανει πισω με ηρεμια και ασχοληθει περισσοτερο με την ουσια. Ισα ισα που σαν εγγυομαι οτι θα βγειτε και καλυτεροι ανθρωποι και θα κερδισετε και εναν φιλο.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Originally posted by Dj Solid View Post
                  διαολε (οπως λεει και το GOTY), δεν ειναι πλεον δικο μας θεμα (ουτε Νιντεντο).
                  Λολ δεν κρατήθηκες βλέπω.

                  Μεγάλο αφεντικό χαίρομαι που δεν έφυγες τελικά.Άντε να σε δούμε και καμιά μέρα οκ;


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Eγώ τον είπα άπειρες φορές να έρθει.Ας έρθει στο επόμενο καμμένο meeting που θα κάνουμε.Θα περάσουμε ωραία!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment




                    • OMG, οχι και στο Tomb Raider fixed camera και co-op... Ποσο ακομα να καταστραφει αυτο το franchise?
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                        Εμένα μου κάνει εντύπωση τον αριθμό μελών που είχαμε κάποτε επί εποχές gamesite και πόσοι συνεχίζουν να υπάρξουν.Γράφω στο μπλοκάκι +1 με την αποχώρηση του Big Boss.Να δω που θα πάει το πράγμα με ότι καλό ή κακό συνεπάγεται σε αυτό.Τελικά φταίμε εμείς που φεύγουνε μέλη ή οι αποχωρούντες φταίνε πάντα;50 είμαστε ακόμα λέγεται.Χμμ...
                        Φταίει και το forum, φταίει όμως και η τρομερά «εαυτουλίστικη» νοοτροπία που έχουν μερικοί. Και στη τελική, νοοτροπία του στυλ «εδώ μπαίνω για να γελάω με τις αντιδράσεις των άλλων στα posts μου» και «σοβαρά γράφω μόνο στο PS3 forums, ενώ εδώ μπαίνω για τη πλάκα μου και δε γράφω σοβαρά», δε βοηθάνε και πολύ τη κατάσταση.

                        Όλοι οι αποχωρήσαντες λοιπόν, γιατί όταν μιλάω για "εαυτούληδες" δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στον BB, πριν αρχίσουν να κράζουν το χάλια forum, ας κοιτάξουν και λίγο τη πάρτη τους κι ας προσπαθήσουν να κάνουν και το "εγώ" λιγάκι στη μπάντα...

                        Originally posted by i Have no Equal View Post
                        ΒigBoss εντελως φιλικα απλα ξεκολα το μυαλο σου απο το PS3 και την ανωτεροτητα του γιατι κανεις δε δινει δεκαρα κυριολεκτικα, θα επρεπε να το εχεις καταλαβει. Το μονο που κανεις με αυτα ειναι να προκαλεις τους αλλους να στην πουν.. Ξεκολα απο το 2007 και τα console wars και δεν εχει προβλημα κανεις μαζι σου να εισαι σιγουρος..;)
                        Ακριβώς έτσι όπως σου τα λέει ο UEG είναι τα πράγματα. Το βασικότερο είναι ότι κάνεις εδώ μέσα, σε αντίθεση πιθανότατα με το PS3 Forums, δεν ενδιαφέρεται για παιδικές συγκρίσεις μεταξύ 360 και PS3. Οι οποίες συγκρίσεις μάλιστα, μετά από ένα σημείο, καταντάνε, εκτός από ανούσιες, και πολύ κουραστικές και γραφικές όταν συνεχώς προσπαθούν να βγάλουν τη μια μεριά από πάνω.

                        Όντως, και μπράβο σου, δεν είσαι τόσο φανατισμένος σε σχέση με τη GP εποχή. Παίξε λοιπόν, σχολίασε, πάρε και το forum στα σοβαρά, άλλα άσε τα console wars και τις ανούσιες συγκρίσεις απ' έξω. Τη περάσαμε την ανεμοβλογιά στο δημοτικό με τα Mega Drive και SNES, δεν ξανακολλάει κάνεις εδώ μέσα.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Dj Solid View Post
                          http://www.ps3attitude.com/new/2010/...hots-revealed/

                          OMG, οχι και στο Tomb Raider fixed camera και co-op... Ποσο ακομα να καταστραφει αυτο το franchise?
                          H fixed camera δεν είναι κάτι κακό-βλέπε god of war series.Το ότι θα διατεθεί μόνο ψηφιακά,εμένα με εκνευρίζει (τέρμα τα bargains).Όσον αφορά το co-op φαίνεται ενδιαφέρον.Ας δούμε πως θα υλοποιηθεί και μετά κράζουμε.Άλλωστε παραδείγματα όπως τα dlc του Underworld,τα οποία κρατάνε μια ώρα,κόπηκαν από το παιχνίδι,και ολοκληρώνουν την ιστορία που έπρεπε να ολκληρωθεί με το retail package θεωρώ πως είναι πιο σοβαρά θέματα.
                          Carpe diem

                          Comment






                          • die MW2 die

                            Comment


                            • Παω για κατουρημα.:kill:
                              Pics please. Τις χρειάζομαι για να συμπληρώσω το άλμπουμ της Πανίνι με τίτλο "DjSolid: The thinking (in the toilet) adventures".
                              OMG, οχι και στο Tomb Raider fixed camera και co-op... Ποσο ακομα να καταστραφει αυτο το franchise?
                              Τα Legend και Anniversary δεν ήταν καθόλου άσχημα πάντως. Αλλά αυτό το fixed camera φαίνεται εκτός τόπου και χρόνου για τέτοιο παιχνίδι...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment

                              Working...
                              X