Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν αντιλέγω, είναι καλό που υπάρχει. Απλώς όταν ένα παιχνίδι έχει cover system δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι gears of war clone.

    Comment


    • Φυσικά, και το cover system δεν το ξεκίνησε το Gears of War.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Δεν εχω ασχοληθει πολυ με 3rd person shooter και ετσι οπως το δα μου φερε στο μυαλο GoW που το εχω παιξει. Δεν εννοουσα οτι ειναι κλωνος, ουτε τιποτα αντιστοιχο.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • New Details on Heavy Rain Creator's Upcoming Masterpiece

          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Δεν εχω ασχοληθει πολυ με 3rd person shooter και ετσι οπως το δα μου φερε στο μυαλο GoW που το εχω παιξει. Δεν εννοουσα οτι ειναι κλωνος, ουτε τιποτα αντιστοιχο.
            Έλα τώρα μην το παίζεις κινέζος, όλοι ξέρουμε τι εννοούσες. Admit it, you n00b.

            Comment


            • lol καμια σχεση ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα, επισης δεν ειμαι καν fan του Gears, το τερματισα σε Co-Op αλλα οσο το χα παιξει μονος μου το βρηκα ανουσιο και βαρετο. Και παιζει να ειναι το μονο τετοιο game που εχω τερματισει.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • To cover system πρωτοέκανε την εμφάνισή του στο μέτριο Kill Switch.To Gears of War ήταν ο πρώτος τίτλος που το έκανε σωστά.Όσο για το Vanquish τι να πω;Περιμένουμε πολλά.

                Edit:Tο οποίο Kill Switch επηρεάστηκε από το Winback.Παιχνιδάρα,νομίζω είχε βγει στο Ν64 και ήθελα να το παίξω.Μετά βγήκε η συνέχειά του σε ps2,xbox.


                sources:

                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Ramparter View Post
                  lol καμια σχεση ειμαι τελειως ασχετος με το θεμα, επισης δεν ειμαι καν fan του Gears, το τερματισα σε Co-Op αλλα οσο το χα παιξει μονος μου το βρηκα ανουσιο και βαρετο. Και παιζει να ειναι το μονο τετοιο game που εχω τερματισει.
                  Προφανώς καμία σχέση, πλάκα έκανα. Άντε πάνε στο SMG2 σου, Ν-boy .

                  Comment


                  • Καλά προφανώς το Gears of War δεν ήταν το πρώτο 3rd Person Shooter με cover system (πολύ γρήγορα θυμάμαι ήδη τα Operation Winback και Headhunter σε Nintendo 64 και Dreamcast αντίστοιχα που προηγήθηκαν, ενώ πιθανότατα υπάρχουν ακόμα παλιότεροι τίτλοι). Ο τίτλος της Epic ήταν όμως αυτός που, αφενός, εξέλιξε το σύστημα, αφετέρου, το καθιέρωσε ως σταθερά στο medium (το βασικότερο).

                    EDIT
                    Με πρόλαβε ο Altair.

                    Είδα το trailer του Vanquish κι αν και, αναμφισβήτητα, δείχνει εντυπωσιακό δε κρύβω τα αισθήματα μου για το εντελώς αμερικανοκεντρικής νοοτροπίας, αντιαισθητικό, trailer του τίτλου. Ναι, κινείται στα γνωστά αισθητικά cliché που λίγο πολύ πατάνε όλοι οι τίτλοι του genre, κι όχι δεν είναι ο πρώτος δυτικοκεντρικής αισθητικής τίτλος με director τον Mikami, αλλά όταν αυτό έρχεται εξ Ιαπωνίας, γενικά, είναι να χαλιέσαι μια φορά παραπάνω.

                    Από την άλλη το trailer του Deus Ex με εξέπληξε θετικά, για να είμαι ειλικρινείς περίμενα να ξενερώσω, και μπορώ να πω ότι, βάσει του πρώτου δείγματος τουλάχιστον, φαίνεται να κινούνται σωστά.

                    Υ.Γ. Τίτε θα ήμουν συνοδοιπόρος στο replay του Deus Ex αλλά τεχνικοί λόγοι μου το απαγορεύουν. Evans καλείσαι να αναπληρώσεις το καινό, νομίζω ότι θα γουστάρεις έτσι κι αλλιώς.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Will do, will dooo . Πόσο μεγάλο είναι; Το Invisible War επίσης τι λέει από περιεχόμενο και διάρκεια;

                      Comment


                      • Το πρώτο μου είχε φανεί μεγαλούτσικο, αλλά η διάρκειά του δε φάινεται πουθενά στο παιχνίδι. Το Invisible War μου είχε πάρει γύρω στις 12 με 14 ώρες, με εξαίρεση τα γραφικά και τον ήχο είναι χειρότερο σε όλους τους άλλους τομείς (ακόμα και το σενάριό του δε με είχε πείσει τόσο, ή εν πάσει περιπτώσει δεν εξελίσσεται τόσο πολύπλευρα), το level design είναι αρκετά καλό, και στο PC μαστίζεται από τεχνικά προβλήματα πάσης φύσεως. Δεν ξέρω τι έχει κάνει η κοινότητα για να τα λύσει, με patches ή mods. Το πρώτο Deus Ex, όπως είπα, έχει γεράσει πολύ άσχημα εμφανισιακά ενώ και το ΑΙ ίσως είναι αναχρονιστικό, αλλά η σχεδιαστική του φιλοσοφία, οι επιλογές, και το απίστευτα εκτενές scripting το κάνουν εξαιρετικό. To review του Insomnia, παρά τις γενικότερες ενστάσεις μου, τα λέει όλα. Περιέχει κάποια χοντρά spoilers πάντως.



                        On top of that, because of the way the game was designed, smart players are given access to what amounts to the entire plot well before it's supposed to happen, but only if you're clever (and only if you care). [...] Should you not find any of these, the game continues as normal. If you do, though, you get a lovely sense of chucking a giant monkey wrench in the works, when in reality the game is perfectly prepared for the player to find this stuff on the off chance and reacts accordingly. Crack open the developer cheat and take a look at the quest flags: There are hundreds of them, flagging virtually everything you could possibly do, from walking into the women's bathroom by accident to killing off major characters hours before they're supposed to even play their part. [...] Some games have come close, but never since have I felt like I was able to get away with something that wasn't supposed to be allowed, and have the game not only allow it, but incorporate it flawlessly into the plot.

                        Σαν κερασάκι στην τούρτα, μπορείς να τερματίσεις το παιχνίδι χωρίς να σκοτώσεις κανέναν.

                        Θα σου έλεγα να μην ασχοληθείς με το 2 χωρίς να έχεις ασχοληθεί με το 1, γιατί πέρα από βιαστική συνέχεια του 1, τα σενάριά τους είναι άρρηκτα συνδεδεμένα. Βέβαια, έχοντας πάθει την πλάκα της ζωής σου με το Deus Ex, θα ξεκινήσεις στο καπάκι το Invisible War οπότε...
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Originally posted by Loggo View Post
                          δε κρύβω τα αισθήματα μου για το εντελώς αμερικανοκεντρικής νοοτροπίας, αντιαισθητικό, trailer του τίτλου
                          Και τι δηλαδή το τόσο απωθητικό έχει η αμερικανοκεντρική νοοτροπία; οι άλλοι δηλαδή καλύτεροι είναι;

                          Οι ΗΠΑ είναι μια τεράστια χώρα που έκανε τεράστια πράματα, ασκεί τεράστια επιρροή και έδωσε επληκτικά αριστουργήματα σε όλους τους τομείς. Όλη η ευρώπη καν δεν μπορεί να τους αγγίξει. Έγιναν από την χώρα του far west και των γελαδάρηδών-αγροτών (αυτό ήταν κάποτε) στην χώρα που ξέρουμε σήμερα, η οποία στάθηκε το καταφύγιο και η νέα πατρίδα για εκατομμύρια ανθρώπους.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            Και τι δηλαδή το τόσο απωθητικό έχει η αμερικανοκεντρική νοοτροπία; οι άλλοι δηλαδή καλύτεροι είναι;

                            Οι ΗΠΑ είναι μια τεράστια χώρα που έκανε τεράστια πράματα, ασκεί τεράστια επιρροή και έδωσε επληκτικά αριστουργήματα σε όλους τους τομείς. Όλη η ευρώπη καν δεν μπορεί να τους αγγίξει. Έγιναν από την χώρα του far west και των γελαδάρηδών-αγροτών (αυτό ήταν κάποτε) στην χώρα που ξέρουμε σήμερα, η οποία στάθηκε το καταφύγιο και η νέα πατρίδα για εκατομμύρια ανθρώπους.


                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Άμα εννοείς την ηγεμονική της θέση, αυτό θα το κάναμε ακόμη και εμείς αν είχαμε ανάλογη δύναμη. Δεν τους κατηγορώ, μακάρι και μεις να υπερασπίζαμε στο ελάχιστο τα συμφεροντά μας, όπως αυτοί τα δικά τους. Αλλά νομίζω πως ξεφύγαμε πολύ........;)
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Όχι,θαυμάζω τον χαιρετισμό σου,πολύ συγκινητικός .
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X