Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BigBOSS View Post
    Άμα έγραφες Dj από την αρχή έτσι, δεν θα χρειαζόταν να απαντήσω. Συμφωνώ με την τοποθετησή σου. Σίγουρα πάντως δεν είπα πως οι ΗΠΑ ανακάλυψαν την δημοκρατία, αλλά αυτά περι ελευθερίας του ανθρώπου, ισότητας των πάντων και δικαιώματος στην πρόοδο και την ευτυχία δεν υπήρξαν ούτε στην Αθηναική Δημοκρατία του 5ου αιώνα π.Χ. Επισής όταν είπα ότι όλη η Ευρώπη καν δεν μπορεί να τους αγγίξει, αναφερόμουν σε πολιτική και στρατιωτική δύναμη και τεχνολογία.
    Ναι ρε αδερφε μου, αλλα για να καταληξω να γραψω ετσι παει να πει οτι θα πρεπει να εξηγουμε τα αυτονοητα πλεον, δλδ ελεος. Επρεπε δλδ να αναφερθω κι εγω και ολοι οι υπολοιποι σε ολα αυτα για να καταληξουμε να συννενοηθουμε;

    Επισης ισοτητα του ανθρωπου δεν υπηρξε και ουτε προκειται να υπαρξει ποτε σε καμια κοινωνια. Ουτε στις σπηλιες υπηρχε, ουτε στην Αρχαια Αθηνα και φυσικα σε καμια περιπτωση στις ΗΠΑ. Η πολιτικη "δυναμη" των ΗΠΑ στηριζεται στην ασχετοσυνη του κοσμου της ενδοχωρας, καθως οι ευρωπαιοι πολιτικη ειναι σαφως πιο ικανοι πολιτικα σε επιχειρηματα και ιδεολογια. Εαν τωρα αυτα εφαρμοζονται αυτο ειναι αλλο ζητημα, αλλα τελος παντων, περι θεωριας μιλαμε.

    Για στρατιωτικη δυναμη επισης θα πω οτι καποτε ολος ο Αξονας πασχιζε να νικησει κατι χωριατες Ελληνες στα βουνα της Ηπειρου. Οποτε αυτο που παντα θα μετραει ειναι ο ανθρωπινος παραγοντας, για αυτο αλλωστε και οι αμερικανοι χανουν κατα κρατος στον ψυχολογικο τομεα σε καθε πολεμο που εχουν λαβει μερος. Οσους μυες κι αν εχεις, οτι οπλα κι αν χειριζεσαι, εαν δεν εισαι συνειδητοποιημενος μαχητης δεν προκειται ποτε να κερδισεις ουσιαστικα.

    Περι τεχνολογιας θα συμφωνησω, αλλα θεωρω οτι πλεον ειμαστε τοσο μακρια σε ολους αυτους τους τομεις που οι μετρησεις ειναι νομιζω ατοπες και ακαιρες για τον απλο κοσμο.
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • Σε αυτό το σημείο θα σας παρακαλούσα όλους να μη συνεχίσετε εδώ και να επιστρέψουμε στην κανονική ροή του θέματος.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Μάγκες Α-Π-α-Ρ-άδεκτοι( βαρέθηκα να βάζω συνέχεια παύλες ανάμεσα στα γράμματα)...
        ... που κανείς σας δεν πόσταρε σε τέτοια συζήτηση αυτό:



        Yea η αλήθεια είναι ότι οφείλουμε πολλά στην Αμερική, από το αμάξι που οδηγάμε, μέχρι το pc που έχουμε. Οι τύποι δεν είναι περισσότερο διάνοιες από τους άλλους λαούς, αλλά διαθέτουν πολύ χρήμα για έρευνες. Από την άλλη φυσικό είναι να υπάρχει μίσος προς αυτους (την κυβέρνησή τους, ακόμα και οι ίδιοι οι πολίτες της τη μισούν) αφού έχουν βάψει τα χέρια τους με αίμα.
        Α, και παίδες εδώ είναι Gamers-Odyssey! Ένας λόγος που το γουστάρω είναι ότι δεν έχουμε, μέχρι σε ένα λογικό σημείο, τους ξενέρωτους κανόνες περί on-topic, τυπικής συμπεριφοράς κτλ! Λευτεριά στο Somari!
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Το αμαξι αμερικανικη εφευρεση; Τι ακριβως ανακαλυψαν, το τροχο ή το βενζινοκινητηρα;
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Ναι, ντάξει ρε παιδί μου, θέλω να πω ότι έπαιξαν ρόλο στην εδραίωση της τεχνολογίας με τις έρευνες, μαζική παραγωγή κτλ, όπως η εταιρεία του Ford. Αλήθεια αυτή πως την έλεγαν;;
            ...
            ...;
            Τελικά δεν κάνει μόνο ο Somari κακά αστεία .
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Haha Ryu ftw Ναι όντως ο Φόρντ έδωσε πολλά με την ανακάλυψη της γραμμής παραγωγής... Αλλά ακόμα και αυτή τη στιγμή,η Ευρώπη τουλάχιστον στην επιστήμη δίνει πολύ περισσότερα από την Αμερική.

              Τέσπα,μου άρσε πάρα πολύ η εθνοπροδοσία των κομμουνιστών, μου θύμισε ένα παππού που μου παραληρούσε στη στάση του λεωφορείου πως για το πως για την κατάσταση της χώρα μας σήμερα φταίνε οι κομμουνιστές (ότι να'ναι)
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Somari View Post
                Τέσπα,μου άρσε πάρα πολύ η εθνοπροδοσία των κομμουνιστών, μου θύμισε ένα παππού που μου παραληρούσε στη στάση του λεωφορείου πως για το πως για την κατάσταση της χώρα μας σήμερα φταίνε οι κομμουνιστές (ότι να'ναι)
                Για αυτό δεν μπορούμε να συννενοηθούμε σε αυτό το forum.

                Tο teaser του Shogun 2: Total War

                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Το teaser video του νέου Driver από Ubisoft

                  http://www.youtube.com/watch?v=uJAeM...ayer_embedded#!
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Τέσπα,μου άρσε πάρα πολύ η εθνοπροδοσία των κομμουνιστών, μου θύμισε ένα παππού που μου παραληρούσε στη στάση του λεωφορείου πως για το πως για την κατάσταση της χώρα μας σήμερα φταίνε οι κομμουνιστές (ότι να'ναι)
                    Γουσταρω τον παππου με τα 1000 και ας μην εχει 100% δικιο...
                    Deus Misereatur...
                    Gloria filiorum patres i.e.m.e
                    Viva los Vatos Locos

                    ---------------------
                    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                    Comment


                    • Μονο 99,9999%...
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Αυτός που έχει 100% δίκιο σε αυτή την περίπτωση είμαι εγώ, που θα αρχίσω να σβήνω ποστς αν συνεχίσετε να μιλάτε εκτός όχι μόνο του παρόντος, αλλά οποιουδήποτε θέματος. Ανοίξτε θέμα "Αμερικανιά VS Κινεζιά" ή "Ο κομμουνιστής εθνοπροδότης με την κονσέρβα", ελάχιστα με ενδιαφέρει, αλλά μη γράφετε άσχετα στο θέμα περί ειδήσεων.

                        Σας ευχαριστώ.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Rumor: Valve’s E3 surprise is Source Engine 2

                          A VG247 source has claimed that Valve's "surprise" at E3 will be the unveiling of Source Engine 2.


                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Αντε μπορει να τρεχει και στο PS3 αυτη
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Χμ χλωμό το κόβω μάλλον στην επόμενη γεννιά κονσολών...
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Σιγα η Valve δεν ειναι εταιρια που βασιζεται αποκλειστικα στις κονσολες ειδικα τωρα που εκανε ανοιγμα και στα mac, κι επειτα η Source ειναι παλια ακομη και γι αυτη τη γενια, τα εχει φαει τα ψωμια της, δε θα ηταν κακη μια ανανεωση.

                                ΥΓ: Υποθετικα ολα αυτα βεβαια, γενικα δε δινω σημασια σε φημες, ειδικα πριν την Ε3 θεωρω οτι δεν ειναι τυχαιο που ακουμε καθε ειδους παπαρια, ευκαιρια ψαχνουν ολοι να τραβανε κοσμο και κινηση στα sites τους.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X