Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τώρα αυτό είναι αλήθεια ή στην Ολλανδία πάτε δυο μέρες μπροστά ;

    edit: Λάθος μου τελικά πρέπει να ισχύει, το έχουν ως θέμα αρκετά site .
    The latest video game news, reviews and features from the team at Edge Magazine. Subscribe here today.

    Comment


    • Και στο Games Industry έχει ανέβει οπότε, εκτός αν έχουν συνεννοηθεί όλοι για τη πρωταπριλιά, η είδηση ισχύει.

      Η Sega προφανώς, τόσο σε επίπεδο development όσο και publishing, πάει να εκ-δυτικοποιηθεί. Πάει να εκδώσει περισσότερους δυτικούς τίτλους και να αναπτύξει περισσότερους wannabe δυτικούς a la Binary Domain. Πιστεύω ότι, αργά ή γρήγορα, το ίδιο θα γίνει και απ' τους υπόλοιπους.

      Δε νομίζω ότι θα χαθεί η Platinum πάντως, κάποια από τις Capcom, Konami, Namco ή και Atlus (που συνηθίζει να στηρίζει και πιο niche παραγωγές) το πιθανότερο είναι να ενδιαφερθούν. Στη τελική, τα ονόματα των Kamiya και Inaba έχουν ένα βάρος, δε νομίζω ότι θα περάσουν απαρατήρητα.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Τα ταλεντα της Platinum δε χανονται, αλλα σιγουρα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο πλεον να πιστευει ο κοσμος πως δε θα δουμε ποτε sequels σε παιχνιδια με μεγαλη απηχηση σε συγκεκριμενο κοινο βεβαια, βλ. Bayonetta/Vanquish κτλ.

        Ευτυχως υπαρχουν και χειροτερα για να μας παρηγορουν, σκεφτειτε δηλαδη τι γινεται με οσους ηλπιζαν πως τωρα ερχονται τα Shenmue HD για να μας προετοιμασουν για το επερχομενο 3ο μερος της σειρας .

        Comment


        • Χαχαχα μεγαλοπρεπές pwnage, κανονικά.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Υπαρχει ακομα κοσμος που πιστευει οτι θα βγει Shenmue 3;

            Πρεπει να ειναι οι ιδιοι που πιστευουν οτι θα γινει remake FFVII...
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • Εγώ.

              Όταν θέλει η fanbase και, παράλληλα, θέλει κι ο δημιουργός, εν έτει 2012, υπάρχουν τρόποι. Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βγει, απλά δεν θα έχει και πολύ σχέση με την εικόνα της φοβερής και τρομερής next-gen υπερπαραγωγής των δυο πρώτων τίτλων. Αυτό είναι εντελώς ουτοπικό.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Πρεπει να ειναι οι ιδιοι που πιστευουν οτι θα γινει remake FFVII...
                Καλά αυτό θα γίνει σίγουρα κάποια στιγμή. Δυστυχώς...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • ναι αλλα μαλλον δεν θα ζουμε εμεις....εδω παιζεται αν προλαβουμε την κυκλοφορια του versus 13

                  Comment


                  • Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.

                    MetaMetaCritic, the reviewer-review aggregator [April Fools]
                    Paradox Interactive's contribution to 2012's April Fools' Day festivities is MetaMetaCritic, a "new reviewer-review aggregator" that "aggregates reviews of reviewers."

                    Να και ενα πρωταπριλιατικο αστειο που τυχαινει να το χαμε πει κι εδω σαν ιδεα στα πλαισια του χαβαλε με ολο αυτο το χαμο που γινεται με τα reviews.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Syntax nazi appears.

                      Το πιο ορθό θα ήταν "on" αντί για "of". Όταν διάβασα το quote για πρώτη φορά κατάλαβα ότι αθροίζει όλα τα reviews ενός συντάκτη, όχι πως αθροίζει όλα τα reviews ΓΙΑ το συντάκτη.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Originally posted by Xeno View Post
                        H SEGA-Sammy ανακοινωσε ζημιες της ταξεως των 7.1 δισ. JPY. Η εταιρεια προχωραει σε restructuring και στην ακυρωση αρκετων παιχνιδιων. Σε σχετικη ανακοινωση φαινεται πως τα μονα κερδοφορα franchises ειναι τα Sonic, Football Manager, Total War και Aliens (insert Giorgio Tsoukalos pic here).

                        Περισσοτερα στα παρακατω links:



                        RIP SEGA, Sammy, Platinum κτλ.
                        Originally posted by Ground_zero View Post
                        Paei kai to Bayonetta...
                        Κοινώς το έχουν χέσει με τα casuals. Όταν ξαναέρθουν στα ίσια, εγώ θα επιστρέψω. Μέχρις τότε, εγώ δεν ξαναγοράζω παιχνίδι τους. Εγώ θέλω Bayonetta, όχι casuals.
                        sigpic

                        Comment


                        • DX11 στο Max Payne 3

                          Μαζί με το νέο «κύμα» εικόνων που έφερε στην δημοσιότητα η Rockstar για το Max Payne 3, επιβεβαίωσε πως ο τίτλος θα υποστηρίζει DirectX 11 και Tesselation. «Αυτό σημαίνει μεγαλύτερος αριθμός καρέ ανά δευτερόλεπτο, καλύτερη ανάλυση, ακρίβεια πληκτρολογίου αλλά και στις κινήσεις του ποντικιού, προσαρμόσιμες ρυθμίσεις εικόνας και ελέγχου και προαιρετική επιλογή 3D», σημείωσε χαρακτηριστικά εκπρόσωπος της εταιρίας.



                          «Είμαστε σίγουροι πως αρκετοί οπαδοί της σειράς δεν βρίσκονται σε θέση να τρέξουν το παιχνίδι στις μέγιστες ρυθμίσεις, έτσι λοιπόν θέλαμε να σιγουρευτούμε πως το game μας θα μπορεί να αναπαραχθεί τέλεια και σε παλαιότερα συστήματα», συμπλήρωσε.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Είπα να το βάλω εδώ μιας και τα σπάει:

                            Comment


                            • Χαχά μόνο τα λογότυπα nintendo, sega atari λείπουν μαζί με το seal of quality σε ορισμένα. Respect.

                              Mόνη ατασθαλία το ότι το Demon's Souls δεν υπάρχει για 360

                              To Soul Calibur μου θυμίζει το εξώφυλλο του Wizards and Warriors II για NES


                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Originally posted by Sinclair View Post

                                To Soul Calibur μου θυμίζει το εξώφυλλο του Wizards and Warriors II για NES
                                Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω παίξει παιχνίδι που έχει αυτό το εξώφυλλο σε πανάρχαιο pc-dos ενός ξαδέρφου μου, στο οποίο έκανα τα πρώτα μου gaming βήματα. Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν θυμάμαι.

                                Comment

                                Working...
                                X