Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1)Adult content δεν εννοεί τσόντα και βια, αλλά πιο ώριμο στην ουσία.
    Τα videogames ξεχωρίζουν για το interactivity και το Heavy Rain είναι μια interactive εμπειρία, δεν έχει σημασία αν πιστεύει κάποιος ότι ο τρόπος που αλληλεπιδράς με τον κόσμο του παιχνιδιού δεν είναι αγνό gameplay, gameplay άλλωστε είναι απλά μια λέξη που έχει επινοηθεί από την βιομηχανία, από εκεί και πέρα το τι είναι αυτό που λέμε gameplay χωράει μεγάλη κουβέντα.

    2) Δεν χρειάζεται να υπάρχει mastering of skills, τα video games είναι μια interactive εμπειρία μέσω ενός ψηφιακού κόσμου, η επιλογή που κάνεις σε μια ερώτηση σε ένα dating sim είναι όσο gameplay είναι το jump στο super mario, άσχετα με το τι προτιμάς εσύ και εγώ.

    3)
    Το σενάριο λειτουργεί σαν συνοδευτικό και όχι σαν το βασικό πιάτο. Πρώτα μπαίνει το gameplay και μετά στήνεται το σενάριο πάνω σε αυτό και όχι το αντίθετο. Είπα αν υπάρχει σενάριο κάλως να έρθει το deeper menaing αλλά όχι και να γίνει αυτοσκοπός.
    Υπάρχει κάποιος κανόνας ή gaming νομός που να το λέει αυτό ; Μπορεί κάλλιστα ένας δημιουργός να θέλει να πει μια ιστορία με έναν inetractive τρόπο.

    4) Το αρνητικό που έχει δανειστεί η βιομηχανία από το hollywood δεν είναι το ότι υπάρχει σενάριο-σκηνοθεσία-voice acting, αλλά το ότι έχει υιοθετήσει την φιλοσοφία με τα ατελείωτα sequel και την φορμουλαϊκή λογική στην δημιουργία των games.

    Τεσπα, εγώ δεν θέλω να πω ότι ο Cage είναι σωστός και οι άλλοι λάθος, απλά ότι gaming εμπειρία μπορεί να είναι πολλά και διαφορετικά πράγματα.

    Comment


    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
      1)Adult content δεν εννοεί τσόντα και βια, αλλά πιο ώριμο στην ουσία.
      Σαν το Heavy Rain δλδ;

      Comment


      • Chubby rain:
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Rayman Legends σε X360, PS3 (μεγαλη εκπληξη):
          Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.


          Delayed σε Wii U και απ' οσο καταλαβα μαλλον θα βγουν ολες οι εκδοσεις μαζι λιγο πολυ, καλη η σφαλιαρα της Ubi στη N.

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Rayman Legends σε X360, PS3 (μεγαλη εκπληξη):
            Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.

            [...]
            ΝΑΙ ΡΕ Π.... ΦΙΛΕ


            Αν βγάλουν και καμία τούμπανο Collector's όπως είχαν κάνει με το Origins, έχει αγοραστεί αβάδιστα. Αν πάλι κυκλοφορήσει και για υπολογιστή όπως το προηγούμενο, μιλάμε θα το λιώσω κι αυτό 2-3 φορές.




            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Η είδηση είναι πιο πολύ ότι έριξε άκυρο στους επίδοξους αγοραστές του απ'το WiiU..Φανταστείτε τα σιχτιρίσματα και ιδιαίτερα από όσους το έχουν προπαραγγείλει!Μιλάμε το παιχνίδι ήταν έτοιμο να βγει και τους λένε όχι αν το θέλετε θα το πάρετε μαζί τους άλλους το Σεπτέμβριο ασχέτως αν έχει ολοκληρωθεί το παιχνίδι...Ε ρε τι γίνεται...Ε ρε πού πάμε!
              Nintendo I.D.: paixtis
              3ds friend code: 2664-2347-7128

              Comment


              • Originally posted by Xeno View Post
                Rayman Legends σε X360, PS3 (μεγαλη εκπληξη):
                Find in-depth gaming news and hands-on reviews of the latest video games, video consoles and accessories.


                Delayed σε Wii U και απ' οσο καταλαβα μαλλον θα βγουν ολες οι εκδοσεις μαζι λιγο πολυ, καλη η σφαλιαρα της Ubi στη N.


                ryu θελω αμεσα gifακι με λεζαντα την ατακα.
                μπορει να μας χρειαστει και για την bayonetta 2

                 
                sigpic

                Comment


                • Καλά ναι, εγώ χαίρομαι επειδή έχω στα σκαριά να πάρω PS3 και έχω και τη συγκεκριμένη έκδοση του Rayman Origins, επομένως τώρα θα έχω και τα δύο. Από την πλευρά όσων έχουν πάρει την κονσόλα η είδηση είναι απελπισία. Πόσο μάλλον όταν ανακοινώθηκε πως θα είναι launch τίτλος του Wii U, μετά έφαγε καθυστέρηση μέχρι σήμερα, και πλέον κι άλλη καθυστέρηση για άλλο ένα ~6μηνο. Θα πέσει πολύ rage

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Ubisoft. 5,516,248 likes · 7,290 talking about this. This is the official Ubisoft Facebook Page. 'Like' us to keep up to date with the latest news, events, job offers and much more from across...


                    τα nintendo-παιδα δειχνουν την αγαπη τους στην ubisoft

                     
                    sigpic

                    Comment


                    • Χαίρεσαι?Έκανα και γω ανάλογο σχόλιο παρόλο που δεν έχω WiiU καθώς όταν έπαιρνα πιθανόν να το'παιρνα.Με ενθουσιάζει αυτό που καταφέραν να κάνουν στην κονσόλα με αυτό το παιχνίδι.Αλλά αισθάνομαι και γω όπως και όλοι κάτοχοι και μη της κονσόλας κορόιδα και εξαπατημένοι από την στάση αυτής της εταιρίες σε ένα μέρος των πελατών της.Μπορούσε κάλλιστα να βγάλει τώρα το game στο WiiU και να το έβγαζε τον Σεπτέμβριο στις άλλες κονσόλες ή αλλιώς ας σκεφτόταν από πριν να έκανε development και για τις τρεις κονσόλες και να το έβγαζε ταυτόχρονα τώρα και στις τρεις.Έτσι μπορεί να κερδίζει ένα μέρος από τους πελάτες της αλλά χάνει ένα άλλο που ποτέ δεν ξες αν θα ήταν ανάλογο του προηγούμενου παιχνιδιού(legends) και ακυρώνεις μια πιθανή επιτυχία ως ένα βαθμό.
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Originally posted by paixtis View Post
                        Χαίρεσαι?
                        φαινεται ε?



                        η προβλεψη μου οτι το wiiu θαναι για την ninty οτι ηταν για την sega το dreamcast οσο παει και επαληθευται.
                        sigpic

                        Comment


                        • Καλά έχουμε πολύ δρόμο γι'αυτό.Οι κασανδρες για vita φαινόμενο πέφτουν στο κενό κ θα πέσουν ακόμη πιο πολύ όταν βγουν τα games και γίνει και μια γεναιόδωρη μείωση τιμής.Η. Bayonetta πάντως δύσκολα θα σπάσει.Δεν είναι ίδια περίπτωση.Μην περιμένετε άδικα οι nintendo haters!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Το αστείο είναι ότι στα ps360 δεν θα το αγοράσει κανένας όπως έγινε και με το πρώτο που περισσότερες πωλήσεις είχε στο μη-HD Wii . Α ρε Ubi μυαλό ντιπ δεν έχεις;

                            Comment


                            • Originally posted by Enpsty View Post
                              Το αστείο είναι ότι στα ps360 δεν θα το αγοράσει κανένας όπως έγινε και με το πρώτο που περισσότερες πωλήσεις είχε στο μη-HD Wii . Α ρε Ubi μυαλό ντιπ δεν έχεις;
                              Source?

                              Comment


                              • Εγώ γιατί βλέπω ότι πούλησε περισσότερο στο ps3 μετά στo 360 και λιγότερο στο Wii

                                Comment

                                Working...
                                X