Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ενταξει τα frames παιζουν περισσοτερο ρολο στα competitive και τα fps αλλα φανταζομαι και στο AC 3 παιζει ρολο το ποσο fluid ειναι το animation για τον ρεαλισμο, αλλο να παιζεις σε 60fps και αλλο να πεφτεις κατω απο 30 και να σπαει η κινηση την ωρα που πας να κανεις το stealth kill.. Στο far cry 3 πχ ενω ειχε πανεμορφα γραφικα επελεξα να το παιξω με οσο το δυνατον καλυτερο frame rate γινεται γιατι στα 30 μου φαινοταν αργο/ψευτικο και η περιπλανηση στο νησι δεν ηταν τοσο ευχαριστη. To crysis απο την αλλη το επαιξα με 30-40 fps και δεν με χαλασε καθολου ηταν μια χαρα playable.

    Αλλα οπως ειπα σε μερικα games θα εισαι μια χαρα με 30 και σε αλλα θες 60 για να το απολαυσεις περισσοτερο. Το μονο fps που παιζω σε κονσολες ειναι το CoD γιατι αραγε?? 60fps locked.. Βεβαια ειναι υποκειμενικα ολα αυτα, αναλογα το "ματι" του καθενος. Αν κακομαθεις ομως σε υψηλα frame rates και αναλυσεις απλα δεν γυρνας πισω, αν δεν τα εχεις δει και ποτε τοτε φυσιολογικο να μην σε νοιαζει..;) Και δεν μιλαω για pc τωρα, και CoD οπως ανεφερα αφου κακομαθα με smooth 60fps στο 360 δεν μπορω να παιξω ευκολα αλλο online στα 30 οσο καλο και αν ειναι.

    Comment


    • Πιστεύω είναι όλα θέμα συνήθειας. Όπως το είπες, να "κακομάθεις". Όπως εγώ δε μπορώ να ευχαριστηθώ εύκολα πλέον 3D παιχνίδια της δεκαετίας του '90 γιατί είμαι συνηθισμένος σε γραφικά Xbox 360, βία PS2, έτσι και κάποιος tech-lover πλέον κοιτάζει αυτά τα πράγματα. Είμαι ενάντια βέβαια στη μανιώδη προσκόλληση γιατί αποσπά απο την ουσία του game!

      Comment


      • Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Όταν είδα το βίντεο πίστευα πως επρόκειτο για hoax και κρατιόμουν με νύχια και με δόντια να μην ενθουσιαστώ, για να μην προσγειωθώ άσχημα. Ύστερα όμως από εκτεταμένη έρευνα (ένα search στην πρώτη σελίδα του google) βλέπω πως έχει βουίξει το internet. Ιδού και το επίσημο post της Capcom. Σύμφωνα λοιπόν με αυτές τις εξελίξεις, δεν έχω παρά να δηλώσω:









          ΝΑΙ ΡΕ Π**ΣΤΗ, ΝΑΙ !!!





          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Απίστευτο video..!

            Comment


            • Προσφατα το επαιξα σε emulator μαζι με το quack attack.. Σιγουρο λιωσιμο..

              Comment


              • Ws Don Rosa fan eimai kata twn Ducktales, alla gia to paixnidi tha kanw thn eksairesh kai tha xarw kai egw
                Makari na doume perissotera tetoia.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Το σκιτσο του ειναι καλο με λεπτομερειες αλλα πολλες φορες βαζει τοση πολη πληροφορια σε ενα καρε
                  Mαλλον δεν εχεις διαβασει Μarvel Comics
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Originally posted by Sinclair View Post
                    http://www.eurogamer.net/articles/20...e-in-the-works
                    Νεο Strider λοιπόν κ αρχικά μόλις το είδα χοροπηδουσα. Το μονο που με κανει σκεπτικό είναι η ποιότητα του τελικού game. Θα προτιμούσα κάτι σε στυλ κοντα στο Strider 2 του ps1. Δε θα με χάλαγε κ ενα hd remake του 2.
                    HD remake του 2 ; εννοείς του psx έτσι ; Εγώ θα προτιμούσα ένα νέο strider στα πρότυπα του original και του 2 του psx.





                    Και 2 ότι ναναι trailers για 2 ότι ναναι games:



                    Ο αρχηγός των Saints Row έγινε πλανητάρχης, έκαναν εισβολή εξωγήινοι και οι Saints Row απέκτησαν υπερδυνάμεις

                    Comment


                    • Θα ήθελα να δω live τη μορφή της φάτσας του Burai στο άκουσμα της είδησης για το Duck Tales.

                      Ελπίζω να κάνουν καλά remixes στο soundtrack.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • @Solid Snake
                        τα έχουμε ξαναπεί δεν υπάρχει άλλο Strider 2 πέραν αυτού του psone.( το Journey from Darkness παίζει να είναι από τα χειρότερα sequel ever) Αν και έχω ακούσει πως αξιολογότατο game είναι και το Strider στο NES( αλλο μήκος κύματος από το πρώτο πιο πολύ φέρνει σε action adventure της εποχής με passwords etc) Ελπίζω να μην το κάνουν λάθος στην Capcom... Ο δημιουργός του arcade Strider( "Isuke" Yotsui) είχε βγάλει και δύο ακόμη games σε παρόμοιο στιλ τα Osman και Moondiver( το δεύτερο για PSN, XBLA αλλά δε μου άρεσε και πολύ από τα trailers και δεν επένδυσα) Eπίσης ρίξτε μια ματιά και στο Run Saber για Strider clone( να ζεσταινόμαστε σιγά σιγά)

                        @Loggo

                        Κάπως έτσι... Το μόνο που φοβάμαι είναι η WayForward που οι τίτλοι της είναι hit or miss. Α ναι και να προσέξουν τα remixes ειδικά το Moon Theme remix...
                        Track 8 / 13 (Complete Soundtrack)DuckTales, Duck Tales (alt)わんぱくダック夢冒険 (JP)Wanpaku Duck Yume Bouken (tJP)Platform: Famicom / Nintendo Entertainment SystemDe...
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • H Capcom συνεχίζει με τους retro τίτλους.


                          Βγήκε και το BioShock Infinite (με εξαιρετικά reviews)

                          Comment


                          • Ola ta xaza tha ta vgalei h Capcom ektos apo Breath of fire.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Αν ξαναπείς το DnD: Chronicles of Mystara χαζό θα φας ban, μα το Βούδα.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Kala den einai xaza
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X