Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έλα μωρέ,Παίχτης είναι τι περιμένεις;Κι ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει να απαντήσω,θα το κάνω,σαν καλή ψαρούκλα που είμαι κι εγώ και τσιμπάω.Γιατί όχι άλλο κάρβουνο ρε Παίχτη;Έπαιξες τα 3 πρώτα;Αν ναι,να σου θυμίσω μέσα σε πόσα χρόνια βγήκανε;Μέσα σε 7 χρόνια.Είναι πολλά;Όχι.Πόσα Mario βγήκανε την τελευταία 7ετία;Χμμμ...ακόμα μετράω.
    Carpe diem

    Comment


    • Όπα τώρα πήρα χαμπάρι ότι απάντησε για το mass effect ο boss.Γιατί απλά(και απ'το 3 που είδα στο WiiU)πρόκειται για εύπεπτα παιχνιδάκια με full χολιγουντιανά και badass καταστάσεις(ότι είναι και το gears δηλαδή) και το συνεχίζουν στο ίδιο μοτίβο.

      Για το monitoring συγγνώμη αλλά δεν θα ήθελα να το δω στο gaming.Φτάνουν οι υπολογιστές!Η καταπάτηση προσωπικών δεδομένων δεν είναι και ότι καλύτερο imo.Ότι θέλουμε να ανεβαίνει αλλά όχι ότι δεν θέλουμε να το μαθαίνει η Sony!Έλεος!
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Υπερβολες ειναι αυτα για το monitoring και απο τις 2 πλευρες για μενα..

        Comment


        • Δεν υποστηρίζω οτι η έννοια του ελέγχου ειναι καλη σε ολες τις περιπτώσεις, αλλα με καθε ενα αρνητικό παραδειγμα, εχω να αντιπαραθεσω ενα θετικό. Οσο τα δεδομένα μας δε θα χρησιμοποιούνται η δε θα δημοσιοποιούνται, αλλα θα μένουν εντός των servers της Sony, δε βρισκω καποιο ιδιαίτερο κακο. Αν μη τι αλλο το monitoring μπορει κάλλιστα να μεταφραστεί ως moderation, κατι απολυτως απαραίτητο για τον ποιοτικό έλεγχο του τι γράφεται και γινεται σε μια διαδικτυακή κοινότητα με πιθανό ανταγωνιστικό χαρακτήρα.

          Comment


          • Το κλειδί σε αυτό που λες είναι το εφόσον δεν χρησιμοποιούνται.Δεν μπορείς να το αποκλείσεις αυτό από τη στιγμή που υπάρχει πρόσβαση.Γιατί ΟΚ καλό να πιάνονται όσοι παρανομούν αλλά δεν θέλω να ξέρει ο άλλος τα άπλυτά μου!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Μην τα ανεβάζεις στο ιντερνετ τοτε :Ρ .

              Comment


              • Χαχα!!!ΟΚ ρε!
                Πάντως η βιντεοσκόπηση πραγμάτων και καταστάσεων χωρίς να το θέλω και να το ξέρω πολλές φορές, με βρίσκει αντίθετο σε όλες τις πτυχές της ζωής πόσο μάλλον στο αγαπημένο μου χόμπυ!
                Nintendo I.D.: paixtis
                3ds friend code: 2664-2347-7128

                Comment


                • Originally posted by paixtis View Post
                  Χαχα!!!ΟΚ ρε!
                  Πάντως η βιντεοσκόπηση πραγμάτων και καταστάσεων χωρίς να το θέλω και να το ξέρω πολλές φορές, με βρίσκει αντίθετο σε όλες τις πτυχές της ζωής πόσο μάλλον στο αγαπημένο μου χόμπυ!
                  για το θεμα του kinect στην ελλαδα παντως εχουμε λυση.
                  μανα το δε ρεσκιου



                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by paixtis View Post
                    Χαχα!!!ΟΚ ρε!
                    Πάντως η βιντεοσκόπηση πραγμάτων και καταστάσεων χωρίς να το θέλω και να το ξέρω πολλές φορές, με βρίσκει αντίθετο σε όλες τις πτυχές της ζωής πόσο μάλλον στο αγαπημένο μου χόμπυ!
                    Μιλαμε για monitoring περιεχομένου, οχι βιντεοσκόπηση.

                    Comment


                    • The same for all..
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Sony Wants To Bring Shenmue To PlayStation


                        Sony's Adam Boyes has explained that the company is working on getting fans the games they want on PlayStation platforms and that includes the likes of Shenmue and Yakuza.
                        "When we started the third-party production team, it was born out of necessity. We had a lot of publishers and a lot of content that had come out for various platforms and various territories that weren't necessarily coming to our territory, platforms we'd love to see them on," Boyes told Kotaku.
                        Boyes explained that Sony are working on trying to get games that have been requested by fans on to Sony platforms.
                        "We've got a massive list—we're calling everyone trying to get that list as much as possible. A lot of issues come around clearances or intellectual property ownerships and stuff like that."
                        Interestingly, for Shenmue and Yakuza fans, Boyes says it is those games that Sony are focusing on.
                        "We get a ton of requests for Yakuza, a ton of requests for Shenmue. We see the lists," Boyes said.
                        "We have a person that compiles those lists and prioritises based on how many requests we've gotten. And I think to date there's well over 10,000 mentions across like forum threads and stuff like that. So those are the ones we're focused on."
                        Boyes also commented on when fans should expect to start to see the result of Sony's work getting ports onto PlayStation platforms.
                        "I would say within the next six months we'll have at least one if not a few announcements to make on that front."
                        Whether Boyes is talking about the PS4, the PS Vita, or even the PS3, remains to be seen.




                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Ξεχάσαμε να βάλουμε την εικόνα μπόμπα που συνοδεύει τέτοιες ανακοινώσεις.



                          "We have a person that compiles those lists and prioritises based on how many requests we've gotten. And I think to date there's well over 10,000 mentions across like forum threads and stuff like that. So those are the ones we're focused on."
                          Άντε, αφού κατάλαβαν πως το Shenmue έχει ζήτηση πάλι καλά. Τους πήρε καμιά δεκαετία, μακάρι να δούμε και κανένα ανάλογο αποτέλεσμα με τον Suzuki εννοείται επικεφαλής.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Το Shenmue δεν εχει καμια ζητηση και θα πατωσει στις πωλησεις, αντε να κανει λιγες στην αρχη λογο nostalgia..

                            Comment


                            • αυτη ηταν η αναφορα (για λιγο αλατακι ακομα στη πληγη ) στο shenmue για το 2013-2014?
                              αν δε το δω κουτατο στα χερια μου (δε με νοιαζει σε ποια κονσολα) δε πιστευω τιποτα.
                              μη ξεχνατε πως το sequel του outrun εκανε 18 χρονια να βγει οποτε εχουμε χρονια μπροστα μας ακομα
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                                Το Shenmue δεν εχει καμια ζητηση και θα πατωσει στις πωλησεις, αντε να κανει λιγες στην αρχη λογο nostalgia..
                                Άλλες εποχές τότε, άλλα μέσα και σίγουρα λάθος κονσόλας κυκλοφορίας. Το Shenmue σήμερα, με κάποιες προσαρμογές στα δεδομένα της εποχής θα μπορούσε να σταθεί άνετα. Κλασσικό Shenmue μπορεί να μην είναι αλλά ζήτηση άνετα θα είχε (που είναι και το ζητούμενο). Το θέμα είναι ότι η SEGA (αυτή δεν έχει τα δικαιώματα;) δεν φαίνεται πλέον ικανή ή απλά δεν ενδιαφέρεται να μπει στη λογική τέτοιων παραγωγών.

                                Comment

                                Working...
                                X