Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sinclair View Post
    Το είδα χθες και καπάκι ξεκίνησα την GOTY του Arkham City(αν μειωθεί ποτέ το backlog θα είναι στη σύνταξη σε καμμιά 35αριά χρονάκια ) στο PS3.
    Πολύ ωραίο το trailer, το batmobile δε μου άρεσε και πολύ. Όταν κυκλοφορήσει παίζει να επενδύσω και σε PS4.
    Ωραίος,πρόκειται για ΑΑΑΑ τίτλο (επίτηδες έβαλα 4α) και όχι απλώς το καλύτερο superhero videogame αλλά ένα από τα πέντε καλύτερα παιχνίδια της γενιάς. Όταν το είχα πρωτοβάλει μου είχαν πέσει τα σαγόνια .Εσύ ως videogame και comic fan θα βρεις την νιρβάνα σου με αυτό το παιχνίδι.;)Εννοείται ότι είναι καλύτερο του arkham asylum.

    Θα έλεγα ότι περιμένω το νέο μπατμαν αλλά δεν έχω σκοπό να πάρω άμεσα κονσόλα νέας γενιάς.Στο μέεεεελλον ίσως.Όπως και να έχει φαίνεται φοβερό,απίθανο το τρεηλερ.

    Είπανε πάντως πως το παιχνίδι δεν θα έχει multiplayer και θα επικεντρωθούν καθαρά στο single.Επίσης επιστρέφουν τα riddle challenges.Ε ρε γλέντια.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • ^Κάπου πήρε και το μάτι μου την Rocksteady, οπότε μάλλον μιλάμε για έπος! Ελπίζω να μην το λιώσουν στα dlc γιατί ψιλοξενέρωσα με το Arkham City.

      Comment


      • Βγαίνει και σε PC δεν είναι ανάγκη να πάρετε κονσόλα για ένα multiplatform..

        Comment


        • 27 Μαϊου τελικά το Watch Dogs.
          Και νέο τρέηλερ.
          Carpe diem

          Comment


          • δώσε πόνο

            Pre-Purchase Now - Dark Souls™ II

            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Originally posted by Deus View Post
              Ωραίος,πρόκειται για ΑΑΑΑ τίτλο (επίτηδες έβαλα 4α) και όχι απλώς το καλύτερο superhero videogame αλλά ένα από τα πέντε καλύτερα παιχνίδια της γενιάς. Όταν το είχα πρωτοβάλει μου είχαν πέσει τα σαγόνια .Εσύ ως videogame και comic fan θα βρεις την νιρβάνα σου με αυτό το παιχνίδι.;)Εννοείται ότι είναι καλύτερο του arkham asylum.

              Θα έλεγα ότι περιμένω το νέο μπατμαν αλλά δεν έχω σκοπό να πάρω άμεσα κονσόλα νέας γενιάς.Στο μέεεεελλον ίσως.Όπως και να έχει φαίνεται φοβερό,απίθανο το τρεηλερ.

              Είπανε πάντως πως το παιχνίδι δεν θα έχει multiplayer και θα επικεντρωθούν καθαρά στο single.Επίσης επιστρέφουν τα riddle challenges.Ε ρε γλέντια.
              IMO Asylum>City

              Βρήκα το metroidειδες asylum πιο ενδιαφέρον από την city. Αν ξανακάνουν πόλη δεν θέλω να την ξαναδώ εγκαταλελειμμένη ή σε αναρχία.

              Comment


              • Το Asylum είναι ίσως πιο δεμένο και πιο κλειστοφοβικό- λογικό μιας και λαμβάνει χώρα σε πολύ περιορισμένο πλαίσιο. Ωστόσο για ένα bat-fan σαν εμένα το City έχει πραγματικά ό,τι περιμενα μέχρι στιγμής. Κατ'αρχάς μόλις τελείωσα όλα τα AR training και το καταδιασκέδασα. Για να μη μιλήσω για τα μικρά tweaks που κανανε στο battle system.
                Για να μην παρεξηγηθώ το πρώτο Arkham το λάτρεψα. Από τα λίγα games αυτή τη γενιά που έχω τελειώσει δύο φορές και άνετα με βλέπω να ξαναπαίζω στο μέλλον.
                Τώρα όσον αφορά το Arkham Knight χαίρομαι που το ανέλαβε πάλι η Rocksteady( λογικά είχε ξεκινήσει την ανάπτυξη για next gen εδώ και καιρό) και αυτά που διαβάζω για το πόσο σοβαρά έχουν πάρει τη χρήση του batmobile κάνουν την αναμονή σχεδόν μαρτυρική
                The aim when making the Batmobile for Arkham Knight was "to make the best car in any game ever", Sefton Hill, game dire…
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • The head of PlayStation in the U.S., Jack Tretton, has stepped down, the company announced today. His last day will be on March 31.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • νέο τρέιλερ για το Watch Dogs του ubisoft

                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by Sinclair View Post
                      Τώρα όσον αφορά το Arkham Knight χαίρομαι που το ανέλαβε πάλι η Rocksteady( λογικά είχε ξεκινήσει την ανάπτυξη για next gen εδώ και καιρό) και αυτά που διαβάζω για το πόσο σοβαρά έχουν πάρει τη χρήση του batmobile κάνουν την αναμονή σχεδόν μαρτυρική
                      Ναι, οι developers ζητησαν να κανουν κατι ακομη μεγαλυτερο (που βεβαια θα κοστιζε πιο πολυ και θα χρειαζοταν περισσοτερο χρονο) μετα το City και η WB το ενεκρινε αλλα επειδη θα αργουσε πολυ (και τους αρεσει το μαρουλι) προεκυψε η ιδεα του Origins.

                      Προσωπικα δεν εχω παιξει το City απλα γιατι εχω παρατησει το gaming τα τελευταια 2 χρονια περα απο android αλλα το Asylum ειναι απο τα καλυτερα games που επαιξα στη προηγουμενη γενια.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • BigBOSS το έβαλα κι εγώ παραπάνω το ίδιο τρέηλερ.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Το South Park: Stick of Truth από την Obsidian κυκλοφόρησε και παίρνει απίστευτα καλές βαθμολογίες.
                          South Park: The Game is an epic role-playing adventure that will allow the user to befriend Stan, Kyle, Cartman and Kenny and explore the quiet little mountain town like never before. From the perilous battlefields of the 4th-grade playground, a young hero will rise, destined to be South Park’s savior. From the creators of South Park, Trey Parker and Matt Stone, comes an epic quest to become… cool. Introducing South Park: The Stick of Truth. For a thousand years, the battle has been waged. The sole reason humans and elves are locked in a neverending war: The Stick of Truth. But the tides of war are soon to change as word of a new kid spreads throughout the land, his coming foretold by the stars. As the moving vans of prophecy drive away, your adventure begins. Arm yourself with weapons of legend to defeat crabpeople, underpants gnomes, hippies, and other forces of evil. Discover the lost Stick of Truth and earn your place at the side of Stan, Kyle, Cartman, and Kenny as their new friend. Succeed, and you shall be South Park’s savior, cementing your social status in South Park Elementary. Fail, and you will forever be known… as a loser. [Ubisoft]

                          Metacritic aggregates music, game, tv, and movie reviews from the leading critics. Only Metacritic.com uses METASCORES, which let you know at a glance how each item was reviewed.

                          South Park: The Game is an epic role-playing adventure that will allow the user to befriend Stan, Kyle, Cartman and Kenny and explore the quiet little mountain town like never before. From the perilous battlefields of the 4th-grade playground, a young hero will rise, destined to be South Park’s savior. From the creators of South Park, Trey Parker and Matt Stone, comes an epic quest to become… cool. Introducing South Park: The Stick of Truth. For a thousand years, the battle has been waged. The sole reason humans and elves are locked in a neverending war: The Stick of Truth. But the tides of war are soon to change as word of a new kid spreads throughout the land, his coming foretold by the stars. As the moving vans of prophecy drive away, your adventure begins. Arm yourself with weapons of legend to defeat crabpeople, underpants gnomes, hippies, and other forces of evil. Discover the lost Stick of Truth and earn your place at the side of Stan, Kyle, Cartman, and Kenny as their new friend. Succeed, and you shall be South Park’s savior, cementing your social status in South Park Elementary. Fail, and you will forever be known… as a loser. [Ubisoft]


                          Πολύ καλό, όπως πάντα για game του είδους, το review του rpgamer
                          RPGamer has been running for over twenty years, providing news, reviews, and editorial content focused on role-playing video games.

                          4.5/5

                          και το video review του θεούλη Anry Joe

                          Έλεγα να περιμένω price drop αλλά πλέον το ψήνω για day one... H Grand Wizard Edition είναι extra limited και δεν παίζει με τπτ στην παρόυσα φάση να σκάσω 100€( είναι και αυτή η MOTU sub κάθε μήνα που όσο να ναι πονάει)

                          EDIT:
                          OMG THEY KILLED KENNY!!! YOU BASTARDS!!!!
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            IMO Asylum>City

                            Βρήκα το metroidειδες asylum πιο ενδιαφέρον από την city. Αν ξανακάνουν πόλη δεν θέλω να την ξαναδώ εγκαταλελειμμένη ή σε αναρχία.
                            Για εμένα το aa είναι πολύ καλύτερο του asylum σε όλα τα επίπεδα. Παρόλα αυτά το δεύτερο είναι παιχνιδάρα και ένα από τα αγαπημένα μου παιχνίδια της γενιάς. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι τα boss fights κάτι που διορθώθηκε στο sequel.

                            Συμφωνώ πάντως πως δεν θέλω να ξαναδώ πόλη σε αναρχία.

                            Siclair πίστεψέ με όσο προχωράει το παιχνίδι θα σε εντυπωσιάζει όλο και περισσότερο.Ως batman fan πραγματικά θα δεις πως αυτό το παιχνίδι είναι το καλύτερο tribute στον σκοτεινή ιππότη που έχουμε δει εδώ και πολλάαααα χρόνια και θα σε ικανοποιήσει και με το παραπάνω.;)

                            Το south park θέλω να το δω και εγώ σε καλύτερη τιμή.Την grand wizard δεν θα την ήθελα,αφενός είναι πανάκριβη αφετέρου δεν μου αρέσουν τα περιεχόμενά της. Για το child of light ψήνομαι.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Το South Park είναι έπος Sinclair. Kαι λίγο fan να είσαι της σειράς, δεν το χάνεις με τίποτα.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για το Lords of Shadow 2:
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X