Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sub_zero , οταν λεω δημοσιες σχεσεις εννοω οτι τα κειμενα σας σχεδον ποτε δεν απευθυνονται σε προσωπικο επιπεδο σε καποιον ειδικα οταν το επιτρεπει μια κουβεντα παντα κοιτατε να γενικοποιησετε καταστασεις λες και αγορευετε σε καποιο πανεπιστημιο η φοβαστε μη θιξετε κανενα , γραφω αυτο που σκεφτομαι ακριβως οι υπολοιποι εδω μεσα πλην του ground zero εχω την αισθηση οτι τα φιλτραρετε ολα οταν ανοιξει μια κουβεντα περι gaming

    αποψαρα αν νομιζεις οτι αυτο ειναι προσβολη να το λες σε καποιον μπορω να το αναιρεσω

    Comment


    • Originally posted by Vaynard View Post
      τι οτι το gaming στερει ολα τα υπολοιπα ενδιαφεροντα σε καποιον ειναι απο οτι ποιο ακυρο εχω ακουσει λες και θα παιζει 24/7 ο αλλος , δεν πατε καλα πολυασχολε altair σου ευχομαι και αστροναυτης!! κριμα που δεν μπορουμε οσοι βλεπουμε twitch να γευτουμε ολες αυτες τις ασχολιες!!

      παιχτης εισαι εκτος τοπου και χρονου , δεν κατηγορω κανεναν


      αλλα δεν φταιτε εσεις , αλλα εγω που καθομαι και ασχολουμαι ξεροντας τα μυαλα που εχετε και σας μιλαω για twitch και συγχρονο gaming

      και μη χειροτερα
      Άκυρο;Αγορίνα μου εσύ δεν μίλαγες για περιορισμό της διασκέδασης σε προηγούμενα ποστ;Εγώ σου εξήγησα ότι περιορισμός είναι να ασχολείσαι μόνο με Gaming ενώ υπάρχουν ένα σωρό πράγματα να κάνεις.Το ότι εσύ επιλέγεις να μείνεις εκεί,είναι μαγκιά σου και απολύτως σεβαστό αφού αυτό γουστάρεις.Όμως από κει και πέρα,μην προσπαθείς να επιβάλλεις την "αποψάρα" σου στους άλλους ότι όσα απασχολούν εσένα έχουν να κάνουν με σύγχρονο gaming και όλοι οι υπόλοιποι είμαστε homo erectus και δεν έχουμε ιδέα.
      Από κει και πέρα να λείπουν οι ειρωνίες περί αστροναυτών κλπ καθώς και οι χαρακτηρισμοί και οι κατηγοριοποιήσεις γιατί στο επόμενο ποστ μου δε θα είμαι τόσο ήρεμος.
      Carpe diem

      Comment


      • Γ: Αν παίζει ρόλο πόσες ώρες γράψει το κοντέρ παίρνεις και ανάλογο τίτλο ευγενείας στο Hall of Fame των videogames;
        Αυτο θα απαντουσα. Βεβαια τον τιτλο ευγενειας δεν τον παιρνεις με βαση το ποσες ωρες εχει γραψει το κοντερ αλλα απο τη γλωσσα που χρησιμοποιεις οταν κανεις post στο Gamers Odyssey. Εγω ας πουμε ειμαι ο ''Καρδιναλιος Gamer''

        Comment


        • lol Nooto.Τα έσπασες!Εγώ είμαι ο no paratiritis paixtis...
          Ας λύξει η κουβέντα εδώ.Κούρασε!
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              You're either a pro or a noob, that's life τι να κανουμε.. Δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι παρεξηγουνται αν τους πεις casual η οτιδηποτε αν ειναι οντως?? Παιζεις diablo πχ και εχεις 100 ωρες με μουφα gear?? εισαι casual οσο δεν παει καλυτερα να μην επαιζες καθολου, γιατι τους πειραζει μερικους δεν το καταλαβαινω..


              Έλα ντε. Πες τα.
              Ή παρεξηγείται ο άλλος αν τον πεις καμμένο no-lifer. Αφού έχεις λιώσει και είσαι καμμένος no-lifer! :troll:
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • altair ειναι πολυ απλο το οτι παιζω καθημερινα games δεν σημαινει οτι δεν εχω αλλα ενδιαφεροντα εσυ το πηγες εκει μονος σου απο το πουθενα, οπως δεν σημαινει και το αντιστροφο για καποιον που δεν παιζει και τοσο, αυτα ειναι στερεοτυπα που τα λενε τα 15χρονα

                το βρισκω αστειο και τραγικο ταυτοχρονα και μονο το οτι καποιος εξηγει σε ενα forum την προσωπικη του ζωη σε ενα argument περι gaming, η προσπαθει να μαντεψει την ζωη καποιου αλλου για να του την πει οπως κανετε μερικοι

                Comment


                • Originally posted by Vaynard View Post
                  sub_zero , οταν λεω δημοσιες σχεσεις εννοω οτι τα κειμενα σας σχεδον ποτε δεν απευθυνονται σε προσωπικο επιπεδο σε καποιον ειδικα οταν το επιτρεπει μια κουβεντα παντα κοιτατε να γενικοποιησετε καταστασεις λες και αγορευετε σε καποιο πανεπιστημιο η φοβαστε μη θιξετε κανενα , γραφω αυτο που σκεφτομαι ακριβως οι υπολοιποι εδω μεσα πλην του ground zero εχω την αισθηση οτι τα φιλτραρετε ολα οταν ανοιξει μια κουβεντα περι gaming

                  αποψαρα αν νομιζεις οτι αυτο ειναι προσβολη να το λες σε καποιον μπορω να το αναιρεσω
                  Αυτά περί γενικοποίησης που λες που τα έχεις δει; Ανέκαθεν εδώ μέσα υπήρχαν κόντρες και εντάσεις οπότε μάλλον δεν πήγαιναν και πολύ καλά οι δημόσιες σχέσεις. Το ότι εσύ ενδεχομένως βλέπεις πράγματα που σε ενοχλούν και οι άλλοι δεν τα βλέπουν όπως πχ τότε με τον Scatman που του την λέγατε επειδή έγραφε για ιαπωνέζικα παιχνίδια δεν σημαίνει ότι οι άλλοι κάνουν δημόσιες σχέσεις.
                  Όσο για την αποψάρα δεν το θεωρώ προσβολή γιατί δεν με απασχολεί κιόλας, απλά το αναφέρω επειδή κάνεις ακριβώς αυτό το οποίο κατηγορείς με άσχημο τρόπο και όταν σου απάντησε ο Evans σε ανάλογο ύφος θίχτηκες. Επίσης από τα γραφόμενα σου έχω την αίσθηση ότι κάνεις έμμεση επίθεση τόσο στο ίδιο το g-o (την κεντρική) όσο και σε μεμονωμένα άτομα (περί reviewers) που λες αλλά ας το διευκρινήσεις και εσύ ο ίδιος πρώτα αυτό.

                  Originally posted by Vaynard View Post
                  altair ειναι πολυ απλο το οτι παιζω καθημερινα games δεν σημαινει οτι δεν εχω αλλα ενδιαφεροντα εσυ το πηγες εκει μονος σου απο το πουθενα, οπως δεν σημαινει και το αντιστροφο για καποιον που δεν παιζει και τοσο, αυτα ειναι στερεοτυπα που τα λενε τα 15χρονα

                  το βρισκω αστειο και τραγικο ταυτοχρονα και μονο το οτι καποιος εξηγει σε ενα forum την προσωπικη του ζωη σε ενα argument περι gaming, η προσπαθει να μαντεψει την ζωη καποιου αλλου για να του την πει οπως κανετε μερικοι
                  Ρε man τώρα σοβαρά όταν γράφεις νούμερα τα οποία χοντρικά βγάζουν 10ωρα την ημέρα τι ακριβώς περιμένεις να σου απαντήσουν; Ειδικά όταν τα γράφεις κιόλας σε μία φάση ότι οι υπόλοιποι που δεν ασχολείστε στο στυλ αυτό είστε casuals και δεν βλέπετε που πάει η βιομηχανία. Καλώς ή κακώς με τέτοια νούμερα απλά δεν προλαβαίνεις να έχεις άλλη ζωή εκτός από vg. Και στην τελική όταν την έχεις πει έστω και έμμεσα σε τόσο κόσμο δλδ περιμένεις να μην σου απαντήσουν; Το ότι σου απαντάνε είναι μάλλον ένδειξη και του ότι δεν παίζουν δημόσιες σχέσεις όπως έλεγες παραπάνω

                  Comment


                  • ενταξει κυριε admin sub_zero αφου θελεις εσυ και μερικοι αλλοι να γινεται big brother θα σας απαντησω εκτενεστερα, οχι τιποτα αλλο να μην δημιουργουνται και λαθος εντυπωσεις

                    τα νουμερα που εγραψα στα games που παιζω τα τελευταια δυο χρονια με 5-7 ωρες την ημερα gaming βγαινουνε μαζι με απαραιτητα 10-12ωρα πορωσης, σαφως στα ανθρωπινα δυνατα ορια καποιες μερες που βρισκομουν εκτος σπιτιου η διακοπες δεν επαιζα καθολου η λιγοτερο ενδεχομενος , επισης δεν κοιμαμαι πολλες ωρες 6 ωρες υπνου μου αρκουν συνηθως,

                    η τωρινη δουλεια μου δεν ειναι 8ωρο αλλα 6ωρα, δουλευω στην οικογενιακη επιχειρηση που βρισκεται δυο τετραγωνα μακρια απο το σπιτι μου και την οποια αργα η γρηγορα θα αναλαβω, αν δεν παω μια μερα δεν προκειται να με απολυσει κανεις, μπορω να παιξω ΚΑΙ απο εκει διοτι ο ''εργοδοτης μου'' ειναι συγγενης πρωτου/δευτερου βαθμου, επιπλεον βρισκομαι σε χρόνια σχεση που μαλλον σε λιγο καιρο παει για κουλουρα


                    ο κυκλος των ανθρωπων που κανω παρεα ηταν παντα και ειναι ακομα επισης ατομα που παιζουνε οσο εγω (μερικοι και περισσοτερο) οποτε δεν ειχα ποτε καποιον να με δειχνει με το δαχτυλο ως καμμενο gamer, μαλλον πρεπει να ειχατε πολυ δυσκολα παιδικα χρονια στον περιγυρο σας σαν gamers για να σας φαινομαι εξωγηινος

                    τωρα για το αλλο που με ρωτησες sub zero, ναι για μενα οι περισσοτεροι reviewers και οι youtubers ειναι casuallia και δεν εχω κανενα προβλημα να το πω και σε ατομα του GO αυτο πχ o titus που μπορει να ειναι το καλυτερο παιδι του κοσμου σαν ανθρωπος και χαραχτηρας ,ε σε οσα games ετυχε να παιζουμε ταυτοχρονα δηλαδη path of exile και diablo 3 ηταν φοβερος noobiδιος και μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο που εγραψε τα reviews στο enternity γι' αυτα τα games , μπορει αυτοι οι χαραχτηρισμοι να ας ακουγονται ακομψοι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τους βριζω γιατι εσεις ως τετοιο το εκλαμβανετε..it is what it is

                    θελετε να με πειτε καμμενο για τα δικα σας standards?κανενα προβλημα αλλα να ξερετε οτι εχετε φτασει χαμηλα στα ματια μου σαν gaming forum αν θεωρειται εναν ανθρωπο που παιζει καθε μερα games και εμβαθυνει σε αυτα ''καμμενο'' μαλλον δειχνει ποσο εσεις εχετε απομακρυνθει απο gaming ειτε απο επιλογη σας ειτε επειδη δεν το επιτρεπουν οι νεες συνθηκες ζωης σας


                    o προσανατολισμος του GO? οχι δεν μου αρεσει και δεν το κρυβω, οπως ειπα μπαινω στο forum πλεον απο συνηθεια και μονο , δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που διαβασα κειμενο me in depth gameplay αναλυση και minmaxing σε ενα game και να γουσταρω απο καποιον εδω μεσα, απο καλογραμμενα σεντονια λογοτεχνικης τελειοτητας αλλο τιποτα ομως δε λεω, πραγματικα τις λιγες φορες που γουσταρα ηταν οταν ειχα επικοδομητικες gameplay διαφωνιες και κοντρες με nooto και τον master ισχυρογνωμοσυνης ground zero

                    τελος παντων οτι ειχα να πω το ειπα δεν προκειται να επεκταθω αλλο γιατι το θεμα οντως κουρασε

                    σκεφτομαι να την κανω με ελαφρα απο το gamers odyssey ετσι και αλλιως τον τελευταιο καιρο δεν εγραφα και πολυ τελευταια νοιωθω σαν παρεισακτος στον δρομο που εχει παρει το forum 1-2 χρονια τωρα

                    Comment


                    • Το ότι εσύ ενδεχομένως βλέπεις πράγματα που σε ενοχλούν και οι άλλοι δεν τα βλέπουν όπως πχ τότε με τον Scatman που του την λέγατε επειδή έγραφε για ιαπωνέζικα παιχνίδια δεν σημαίνει ότι οι άλλοι κάνουν δημόσιες σχέσεις.
                      Ton Scatman den tou thn elega epeidh egrafe gia Iapwnika paixnidia, tou thn elega epeidh evgaze OLA ta iapwnika paixnidia kalytera apo afta pou apoktoun localization.
                      Akomh kai gia Fighting games pou sto katw katw einai pasignwsto to poia einai ta kala kai poia oxi.

                      ο κυκλος των ανθρωπων που κανω παρεα ηταν παντα και ειναι ακομα επισης ατομα που παιζουνε οσο εγω (μερικοι και περισσοτερο) οποτε δεν ειχα ποτε καποιον να με δειχνει με το δαχτυλο ως καμμενο gamer, μαλλον πρεπει να ειχατε πολυ δυσκολα παιδικα χρονια στον περιγυρο σας σαν gamers για να σας φαινομαι εξωγηινος
                      Den mou fenesai ekswghinos, aplws pistevw ta misa aposa les.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • μηπως θες να σου κοψω αποδειξη εφοριας? lol δεν εισαι σοβαρος η απλα εισαι τοσο προκατειλημμένος εναντιων μου

                        Comment


                        • Εγώ δεν θέλω να γίνω big brother αλλά η κατάσταση μου είναι παρόμοια με vaynard, χειρότερη στο θέμα δουλειάς βέβαια αλλά όταν (ελπίζω) βρω full time job με υποχρεώσεις θα προσπαθήσω να παίζω και πάλι όσο περισσότερο μπορώ και τα ΣΚ 10ωρα και βάλε αν αντέχω..

                          No lifer δε μου ακούγεται προσβλητικό ίσα ίσα το γουστάρω να χανόμαι από φίλους/κοπέλες και να μπαίνω σε no life mode οπότε μπορώ βέβαια..

                          Πολύ κουβέντα για την προσωπική ζωή του καθένα βέβαια..

                          Comment


                          • ενταξει κυριε admin sub_zero αφου θελεις εσυ και μερικοι αλλοι να γινεται big brother θα σας απαντησω εκτενεστερα, οχι τιποτα αλλο να μην δημιουργουνται και λαθος εντυπωσεις
                            Αυτή η ειρωνεία για το admin που κολλάει στην όλη κουβέντα; Δεν βλέπω να συμμετείχα σε οποιαδήποτε φάση με αυτή την ιδιότητα ούτε και να την χρησιμοποιώ για να το παίξω ιστορία.
                            Από εκεί και πέρα προφανώς και δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν το τι ακριβώς κάνεις στη ζωή σου. Η ουσία είναι ότι τα νούμερα που αναφέρεις είναι υπερβολικά για τον μέσο άνθρωπο/gamer και το πρόβλημα ξεκινάει όταν λίγο πολύ τα θέτεις και σαν "όρια" για casuals και hardcores.

                            ο κυκλος των ανθρωπων που κανω παρεα ηταν παντα και ειναι ακομα επισης ατομα που παιζουνε οσο εγω (μερικοι και περισσοτερο) οποτε δεν ειχα ποτε καποιον να με δειχνει με το δαχτυλο ως καμμενο gamer, μαλλον πρεπει να ειχατε πολυ δυσκολα παιδικα χρονια στον περιγυρο σας σαν gamers για να σας φαινομαι εξωγηινος
                            Πολύ μεγάλη αξία δίνεις μάλλον στον κύκλο του καθενός και προδικάζεις ότι ντε και καλά πρέπει να τον επηρεάζει και σε τέτοιο βαθμό κιόλας. Ο καθένας έχει τη δική του αντίληψη και βάζει τα δικά του όρια.

                            τωρα για το αλλο που με ρωτησες sub zero, ναι για μενα οι περισσοτεροι reviewers και οι youtubers ειναι casuallia και δεν εχω κανενα προβλημα να το πω και σε ατομα του GO αυτο πχ o titus που μπορει να ειναι το καλυτερο παιδι του κοσμου σαν ανθρωπος και χαραχτηρας ,ε σε οσα games ετυχε να παιζουμε ταυτοχρονα δηλαδη path of exile και diablo 3 ηταν φοβερος noobiδιος και μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο που εγραψε τα reviews στο enternity γι' αυτα τα games , μπορει αυτοι οι χαραχτηρισμοι να ας ακουγονται ακομψοι αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τους βριζω γιατι εσεις ως τετοιο το εκλαμβανετε..it is what it is
                            Το πρόβλημα δεν είναι μόνο αν λες noob τον titus ή τον κάθε titus αλλά ότι πας να θέσεις ένα στανταρ ότι όποιος δεν παίζει diablo 3 για 2000 ώρες είναι casual. To να διαφωνείς με τα γραφόμενα κάποιου φυσικά και είναι δεκτό αλλά τουλάχιστον ο συγκεκριμένος στον οποίον αναφέρθηκες νομίζω πως ότι γράφει το δικαιολογεί επαρκώς (χωρίς βέβαια να μπορώ να εκφέρω άποψη για τα συγκεκριμένα παιχνίδια που δεν τα έχω παίξει).

                            Στα υπόλοιπα που λες περί gamers-odyssey λίγο πολύ θα συμφωνήσω χωρίς όμως αυτά να συνδέονται απαραίτητα με τα όσα ειπώθηκαν παραπάνω στην συζήτηση.

                            Ton Scatman den tou thn elega epeidh egrafe gia Iapwnika paixnidia, tou thn elega epeidh evgaze OLA ta iapwnika paixnidia kalytera apo afta pou apoktoun localization.
                            Akomh kai gia Fighting games pou sto katw katw einai pasignwsto to poia einai ta kala kai poia oxi.
                            Ναι οκ, αυτό που λες. Αυτό που εννοώ είναι ότι για μένα π.χ όλο αυτό ήταν τελείως αδιάφορο σε βαθμό να μην το έχω πάρει καν πρέφα ουσιαστικά ότι το κάνει. Αυτό δεν με κάνει δημοσιοσχεσίτη όμως...

                            Comment


                            • Originally posted by Vaynard View Post
                              η τωρινη δουλεια μου δεν ειναι 8ωρο αλλα 6ωρα, δουλευω στην οικογενιακη επιχειρηση που βρισκεται δυο τετραγωνα μακρια απο το σπιτι μου και την οποια αργα η γρηγορα θα αναλαβω, αν δεν παω μια μερα δεν προκειται να με απολυσει κανεις, μπορω να παιξω ΚΑΙ απο εκει διοτι ο ''εργοδοτης μου'' ειναι συγγενης πρωτου/δευτερου βαθμου, επιπλεον βρισκομαι σε χρόνια σχεση που μαλλον σε λιγο καιρο παει για κουλουρα

                              Συγκρίνεις αυτό που περιγράφεις εδώ με κανονική δουλειά? :dizzy:
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Originally posted by NickTG View Post
                                Συγκρίνεις αυτό που περιγράφεις εδώ με κανονική δουλειά? :dizzy:
                                Στην Ελλάδα είσαι man με 1 μυριο ΔΥ άλλους τόσους εισοδηματίες απο ενοίκια, οικογενειακές επιχειρήσεις etc.. Αυτοί που κάνουν καριέρα και κουράζονται στη δουλειά τους δεν ειναι οι περισσότεροι.. Αλλα συμφωνώ ότι με full time "normal" δουλειά δεν βγαίνουν οι ώρες εύκολα..

                                Κατα τα αλλα η κουβέντα δεν έχει και πολυ νόημα γιατι απλά έχουμε αρχίσει να κρίνουμε ο ένας τον άλλο για τη ζωή του..

                                Comment

                                Working...
                                X